Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by AlexanderGr View Post
    Καλήσπερα σε όλους εχεί αρχισει να γέρνει η βάρκα προς το να φύγω sportbilly79 περιμενω να με πάρουν τηλ κ ότι γίνει. Καθε αρχη κ δυσκολη. Εγω σκέφτομαι την χειροτερη πέριπτωση να με διωξουν στο 6μηνο.Εκεί με τα συμβολεα απ οτι καταλαβα δεν υπαρχει κ πολυ σταθεροτητα. Χρειαζεται αισιοδοξία..

    H αρχή είναι δύσκολη τίποτα δεν είναι σίγουρο! Στη Γερμανία όμως ξέρεις κάνω αυτό βγάζω αυτά, αυτά μου προσφέρει το κράτος, ούτε λαμογιές ούτε τίποτα. Προγραμματισμος σε όλα. Αμα κάνεις την αρχή αποκτάς εμπειρία και μετά βρίσκεις κάτι καλύτερο. Τα βήματα στη Γερμανία πρέπει να γίνονται σιγά σιγά. Όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Alexander σε ποιά πόλη πάς; εγω φεύγω 13 Αυγούστου για Muenster.

    Comment


      Originally posted by Ηρακλης View Post
      αν γνωριζω γερμανικα.
      Απο 100% μέχρι 1000%

      Comment


        Originally posted by northeagle View Post

        Το μονο που θελω να ρωτησω ειναι για την αγορα εργασιας στη γερμανια οσο αναφορα του οικονομολογους-λογιστες.
        Το γερμανικό φορολογικό δίκαιο θεωρείται το πιο πολύπλοκο νόμο φόρου στον κόσμο.
        Καλά θα ήταν τα γερμανικά σε επίπεδο C1


        Steuerberater/in - BERUFENET, Berufsinformationen einfach finden


        Steuerberater-Beruf.de - Infos zum Beruf des Steuerberaters

        Comment


          ευχαριστω Milu!

          Comment


            [QUOTE=sportbilly79;50928]H αρχή είναι δύσκολη τίποτα δεν είναι σίγουρο! Στη Γερμανία όμως ξέρεις κάνω αυτό βγάζω αυτά, αυτά μου προσφέρει το κράτος, ούτε λαμογιές ούτε τίποτα. Προγραμματισμος σε όλα. Αμα κάνεις την αρχή αποκτάς εμπειρία και μετά βρίσκεις κάτι καλύτερο. Τα βήματα στη Γερμανία πρέπει να γίνονται σιγά σιγά. Όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Alexander σε ποιά πόλη πάς; εγω φεύγω 13 Αυγούστου για Muenster.

            Σίγουρα καθε αρχή κ δύσκολη αλλά ας ελπίσουμε πως θα ξεφύγουμε από τον εργασιακό μεσαίωνα που ζούμε τώρα.Η δουλειά είναι στην Στουτγάρδη sportbilly79 κ περιμένω τηλ. Το MUENSTER που βρίσκεται?

            Comment


              [QUOTE=AlexanderGr;51004]
              Originally posted by sportbilly79 View Post
              H αρχή είναι δύσκολη τίποτα δεν είναι σίγουρο! Στη Γερμανία όμως ξέρεις κάνω αυτό βγάζω αυτά, αυτά μου προσφέρει το κράτος, ούτε λαμογιές ούτε τίποτα. Προγραμματισμος σε όλα. Αμα κάνεις την αρχή αποκτάς εμπειρία και μετά βρίσκεις κάτι καλύτερο. Τα βήματα στη Γερμανία πρέπει να γίνονται σιγά σιγά. Όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Alexander σε ποιά πόλη πάς; εγω φεύγω 13 Αυγούστου για Muenster.

              Σίγουρα καθε αρχή κ δύσκολη αλλά ας ελπίσουμε πως θα ξεφύγουμε από τον εργασιακό μεσαίωνα που ζούμε τώρα.Η δουλειά είναι στην Στουτγάρδη sportbilly79 κ περιμένω τηλ. Το MUENSTER που βρίσκεται?
              Το Muenster βρίσκεται στη Βόρεια Ρηνανία Bεστφαλία μια ώρα πάνω από το Dormund...

              Comment


                καλημερα πατριωτες σε μια ωρα φευγω για Κολονια να ψαξω δουλεια,μετα απο πολλες ωραις διαβασμα στο 'πατριωτακι' μαζευωντας πληρωφοριες, πηστευω ολα να πανε καλα, να με θημαστε στις προσευχες σας

                Comment


                  Originally posted by nakos View Post
                  καλημερα πατριωτες σε μια ωρα φευγω για Κολονια να ψαξω δουλεια,μετα απο πολλες ωραις διαβασμα στο 'πατριωτακι' μαζευωντας πληρωφοριες, πηστευω ολα να πανε καλα, να με θημαστε στις προσευχες σας
                  Καλή επιτυχία nako!!! Η Κολωνία είναι μια υπέροχη πόλη, έχω πάει πολλές φορές, θα την αγαπήσεις! Βαθιές ανάσες, αισιοδοξία και τις καλύτερες ευχές από όλους μας να έχεις!

                  Comment


                    Originally posted by nakos View Post
                    καλημερα πατριωτες σε μια ωρα φευγω για Κολονια να ψαξω δουλεια,μετα απο πολλες ωραις διαβασμα στο 'πατριωτακι' μαζευωντας πληρωφοριες, πηστευω ολα να πανε καλα, να με θημαστε στις προσευχες σας
                    μην μασας τπτ κοιτα μπροστα και οχι πισω καλη τυχη ολα να σου πανε καλα.....

                    Comment


                      Originally posted by AlexanderGr View Post
                      Καλήσπερα σε όλους εχεί αρχισει να γέρνει η βάρκα προς το να φύγω sportbilly79 περιμενω να με πάρουν τηλ κ ότι γίνει. Καθε αρχη κ δυσκολη. Εγω σκέφτομαι την χειροτερη πέριπτωση να με διωξουν στο 6μηνο.Εκεί με τα συμβολεα απ οτι καταλαβα δεν υπαρχει κ πολυ σταθεροτητα. Χρειαζεται αισιοδοξία..
                      αν εισαι σωστος και τυπικος και τους αρεσεις δεν υπαρχει πιθανοτητα να σε διωξουν.
                      Αν δεν τους αρεσεις για Χ,Ψ λογους ισως τοτε σε διωξουν

                      Εκτος αν πχ η εταιρεια που πας περναει κριση οποτε δεν εχει σημασια αν εισια παλιος ή καινουργιος...εκει κανεις δεν ξερει

                      Comment


                        psaxnw gia douleia sto amvourgo

                        stis 28 augoustou ftanw sto amvourgo kai psaxnw gia douleia xerei kaneis an einai eukolo h dyskolo? milaw polu kala germanika alla oxi teleia eimai mish germanida!

                        Comment


                          Originally posted by Magou View Post
                          stis 28 augoustou ftanw sto amvourgo kai psaxnw gia douleia xerei kaneis an einai eukolo h dyskolo? milaw polu kala germanika alla oxi teleia eimai mish germanida!
                          Θα βρείτε δουλειά.

                          Comment


                            Φευγω για Stuttgart τον Σεπτέμβριο για λίγες μέρες ξέρει κανείς κανένα γραφειο ευρεσεως εργασιας που μπορώ να εμπιστευτώ? Δεν εχω κανέναν για βοήθεια παιδιά θα είμαι μόνη σε όλα και με λίγα Γερμανικά.. όποια βοήθεια πολύτιμη!!!

                            Comment


                              Originally posted by Licht View Post
                              Φευγω για Stuttgart τον Σεπτέμβριο για λίγες μέρες ξέρει κανείς κανένα γραφειο ευρεσεως εργασιας που μπορώ να εμπιστευτώ? Δεν εχω κανέναν για βοήθεια παιδιά θα είμαι μόνη σε όλα και με λίγα Γερμανικά.. όποια βοήθεια πολύτιμη!!!
                              Stuttgart - www.arbeitsagentur.de

                              Agentur fόr Arbeit Stuttgart - Stadt Stuttgart
                              για κοιταξε εδω....

                              Comment


                                Originally posted by Licht View Post
                                όποια βοήθεια πολύτιμη!!!

                                απόκομμα από http://www.patriotaki.net/%CE%9C%CE%...83%CE%B7-2955/


                                οι αξιόπιστες εταιρείες έχουν οργανώσει τον κλάδο και είναι μέλη στα σωματεία της εθνικής ένωσης των εταιρειών προσωρινής απασχόλησης (ΒΖΑ)
                                Πληρώνουν τα μισθολόγια, (DGB/BZA) η (DGB/iGZ) σύμφωνα με τη συλλογική σύμβαση εργασίας με τους κανονιστικούς όρους από την Γερμανική Συνομοσπονδία Συνδικάτων (DGB)

                                dhl. πάντα να κοιτάξουμε αν είναι μέλη του BZA η IGZ

                                αξιόπιστες εταιρείες -> Γραφεία εύρεσης εργασίας προσωρινής απασχόλησης ανά περιοχή

                                Comment

                                Working...
                                X