Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mia eukairia gia kaluterh zwh....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Mia eukairia gia kaluterh zwh....

    Kalhspera kai sugnwmh gia tous latinikous xarakthres ma eilikrina auto to pc den allaze me tpt ton tropo grafhs..
    Eimai 28 etwn kai zw me ton arravwniastiko mou sthn perioxh ths A8hnas...Dustuxws apo ta xristougenna kai egw kai ekeinos vre8hkame anergoi afou h etaireia pou mas apasxolouse xrewkophse...
    Dustuxws h euresh douleias moiazei pragmatika apathlo oneiro giauto kai ksekinisame na psaxnoume mia eukairia sthn Australia...
    Sth prospa8eia mou na vrw mia akrh kai na dw pws 8a mporesw na ftiaksw mia diodo gia thn ekplhrwsh autou tou taksidiou kai thn ulopoihsh auths ths eukairias vrhka polla site pou diavasa kai merika apo auta epikoinwnhsan mazi mou kiolas gia na mou eksigisoun pws 8a prepei na dwsw to noumero ths pistwtikhs mou kartas gia na xrew8oun ola ta eksoda pou 8a kanoun gia na mou vgaloun viza kai auto an htan efixto...alla to metrhto to h8elan pash 8usia....
    Sas parakalw an kapws gnwrizei na mou susthsei ena eguro meros pou 8a mporesw na apeu8un8w kai 8a mporesw na eimai sigourh pws den 8a pesw 8uma ekmetaleutwn h allwn katastasewn..Kai an htan efixto 8a h8ela na mou pei kapios pws einai h zwh sthn Australia ws pros to 8ema douleiwn...enoikiwn...paroxwn ...asfaleias....
    Sas euxaristw gia ton polutimo xrono pou dia8esate gia thn anagnwsh tou keimenou mou kai gia to vhma pou mou dwsate na apeu8unw kapou to provlhma mou....Kai pali sugnwmh gia tous latinikous mou xarakthres..

    #2
    Φίλη μου εύχομαι να πάνε όλα καλά στην ζωή σου,και να μπορέσεις να ξεπεράσεις την κρίση εσύ και όλοι μας όπως μας κατήντησαν οι πολιτικοί ...
    Δεν γνωρίζω γιά αυτά που ζητάς να μάθεις,ίσως κάποιο μέλος να μπορέσει να σε βοηθήσει.Εγώ το μόνο που έχω να σου πώ είναι να μην δώσεις σε κανέναν αριθμούς και κωδικούς πιστωτικών καρτών γιατί κατα πάσαν πιθανότητα είναι απατεώνες που προσπαθούν να εκμεταλευθούν την ανάγκη των άλλων.
    Εύχομαι το καλύτερο γιά εσένα και τον αραβωνιαστικό σου.
    Να είσαι πάντα καλά.

    Comment


      #3
      Καλησπέρα!
      Προς Θεου Μαρια μην δωσεις την πιστωτικη σου καρτα!Αν ειναι δυνατον!!!
      Θεωρω οτι μια καλη αρχη θα ηταν να επικοινωνησεις με την πρεσβεια της Αυστραλιας εδω στην Ελλαδα,αφου βρισκεσαι και στην Αθηνα καλυτερα να περασεις απο εκει..Σιγουρα θα σε βοηθησουν και θα ειναι και πιο αξιοπιστα.
      Εγω ειχα παει πριν 2 χρονια γιατι ο αρραβωνιαστικος μου ειναι απο εκει και μπορω να σου πω οτι ενθουσιαστικα!!
      Οσον αφορα το θεμα δουλειας βρισκεις αρκετα ευκολα...αν εχεις και κανεναν γνωστο εκει θα ηταν αρκετα καλο αφου μπορει να σου κανει προσκληση γιατι να πας ετσι ειναι λιγο δυσκολο.Τα ενοικια ειναι ακριβα αλλα εξαρταται και η τοποθεσια,αν ειναι κοντα στην πολη ή λιγο πιο μακρυα και συνηθως το ενοικιο ειναι καθε 2 βδομαδες αλλα και αυτο το κανονιζεις εσυ.Αν και καλυτερα ειναι να αγορασεις αφου βρισκεις καλες ευκαιριες και αν ειναι πρωτη κατοικια το κρατος σου καλυπτει 30000 δολλαρια αλλα δεν ξερω αν ειναι μονο για τους Αυστραλλους ή οχι..Απο θεμα παροχων και ασφαλειας δεν μπορεις ουτε καν να το φανταστεις.σε σχεση με εδω οι συνθηκες ειναι χιλιες φορες καλυτερα..ο αρραβωνιστικος μου επαιρνε 1200 δολλαρια καθαρα τη βδομαδα και του κρατουσαν 600 για ασφαλεια κτλ.αλλα επαιρνε μεσα σε αυτα συν 15 δολλαρια τη μετακινηση του συν το κολατσιο του..ο βασικος ειναι/ηταν 600 τη βδομαδα αλλα εξαρταται τη δουλεια που κανεις..αυτα!αν θες κατι αλλο να με ρωτησεις και μπορω να σε βοηθησω,πολυ ευχαριστως!

      Comment


        #4
        γεια σας.ειμαι ο τασος 31χρονων!

        τι σημαινει οτι πρεπει να σου κανει καποιος προσκληση και αλλο να πας μονος σου?χαζη ερωτηση αλλα δεν το καταλαβαινω τωρα ασχολουμε πρωτη φορα με αυτα γιατι σκεπτομαι κι εγω να φυγω!!!
        η viza ποσο στυχιζει περιπου?η πως μπορεις να γινεις μονιμος κατοικος?απο που να αρχισω να ψαχνω?

        Comment


          #5
          Originally posted by xtaseo7 View Post
          γεια σας.ειμαι ο τασος 31χρονων!

          τι σημαινει οτι πρεπει να σου κανει καποιος προσκληση και αλλο να πας μονος σου?χαζη ερωτηση αλλα δεν το καταλαβαινω τωρα ασχολουμε πρωτη φορα με αυτα γιατι σκεπτομαι κι εγω να φυγω!!!
          η viza ποσο στυχιζει περιπου?η πως μπορεις να γινεις μονιμος κατοικος?απο που να αρχισω να ψαχνω?
          Τάσο συνονόματε, είμαι 14 είσαι 31.. Είμαι τόσο καιρό εδώ μέσα και κοντεύω να μάθω τα πάντα! Γιατί δεν ψάχνεις λίγο παιδί μου;; :P Υπάρχουν αρκετές πληροφορίες εδώ μέσα... Για να μη σε μπερδέψω και σου πω εγώ τι και πως θα κάνεις θα σου δώσω τον παρακάτω σύνδεσμο http://patriotaki.com/showthread.php?t=2005 που θα ήταν και το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να διαβάσεις εδώ μέσα! ;) Διάβασέ το και μετά ότι απορία έχεις μπορείς να την παραθέσεις στο θέμα Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (VIII)
          Είναι πολλές οι 622 μέρες;

          Comment


            #6
            eyxaristw poly aderfe!!!!!

            Comment

            Working...
            X