Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το μέλλον της Ελλάδας (;;;)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PpDRxVAjhOA[/youtube]

    Comment


      #47
      ellines.com 1ο συνέδριο μέρος 1ο - YouTube!
      Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

      Comment


        #48
        Al Jazeera: Η οικονομική κρίση και ο κίνδυνος για τα Ελληνόπουλα......

        [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3HWVG-sN0yg[/youtube]

        Comment


          #49
          Αχ, Ελλάδα σ’ αγαπώ...

          Μόνο που η πατρίδα κάποιες φορές ξεχνά τους ανθρώπους της

          Αυτή είναι η Ελλάδα του σήμερα δυστυχώς. Την ώρα που κυματίζει η ελληνική σημαία -σε μπάνερ- στο κέντρο της πρωτεύουσας προβάλλοντας για μία ακόμη φορά τους στίχους από το πασίγνωστο τραγούδι του Μανώλη Ρασούλη, ακριβώς λίγο πιο κάτω, στην πλατεία Ομονοίας, βρίσκουν καταφύγιο οι άστεγοι.

          Κοιμούνται μάλιστα επάνω στους αγωγούς εξαερισμού του Μετρό για να ζεσταίνονται από το κρύο μιας και δεν έχουν (στην πλειοψηφία τους) ούτε μια κουβέρτα για να σκεπαστούν.

          Οι περαστικοί από το σημείο τις περισσότερες φορές αδιαφορούν για το θέαμα που αντικρίζουν. Άλλωστε, όπως λένε, αυτές οι εικόνες για τους κατοίκους του κέντρου της πρωτεύουσας και τους καταστηματάρχες, αποτελούν καθημερινό φαινόμενο.

          Μόνο που κανείς δεν φανταζόταν ότι θα ήταν αυτή η εικόνα της πρωτεύουσας. Της Ελλάδας δηλαδή που «όλοι θα αγαπούσαμε», ειδικά τέτοιες μέρες μάλιστα που οι άστεγοι δεν έχουν ούτε ένα πιάτο φαγητό και κανέναν να περάσουν το Πάσχα με αποτέλεσμα να κοιμούνται στους δρόμους και να σιτίζονται από τις φιλανθρωπίες των πιο φιλεύσπλαχνων πολιτών.



          Ποιος θα φανταζόταν ότι αυτή θα ήταν η Ελλάδα του σήμερα...

          ΠΗΓΗ:www.newsbeast.gr

          Comment


            #50
            ΔΝΤ: Λιτότητα έως το 2030 με μέτρα αξίας €24 δισ. - Capital.gr

            Comment


              #51
              ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΦΩΤΟγραφία – Να τιμωρήσουμε όσους μας εξαθλίωσαν


              Η ΦΩΤΟγραφία που κάνει ήδη τον γύρω του twitter έχει ως στόχο να μας καταδείξει το σημείο που μας έχουν οδηγήσει όλοι οι πολιτικοί «τάγοι» που εξουσίασαν αυτό τον τόπο.

              Έχει ως στόχο να μας πείσει να κάνουμε το αυτονόητο: Να τιμωρήσουμε με την ψήφο μας όσους μας οδήγησαν στην εξαθλίωση και την πείνα.

              Οφείλουμε να προσφέρουμε ένα καλύτερο μέλλον στα παιδιά μας και αυτό μπορεί να εξασφαλιστεί μόνο εάν τιμηρήσουμε όλους όσους λύμαιναν τον τόπο τόσα χρόνια…

              Την φωτογραφία ανάρτησε στο twitter η SHEILA. T:
              Συσσίτιο


              ΠΗΓΗ:http://www.tsantiri.gr/

              Comment


                #52
                Με το ζόρι στο εξωτερικό - YouTube
                Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

                Comment


                  #54
                  Πιστευω οτι εχουμε μελλον!!!Απο ολους εμας εξαρταται.Ειτε ειμαστε εντος Ελλαδος ειτε εκτος δεν θα τα παρατησουμε γιατι τοτε θα εχουμε ητηθει.
                  Θα μεινω στην Πατριδα μου και θα αγωνιστω γι'αυτην με οποιον τροπο μπορω.Ειμαι Ελληνας περηφανος και δε θα αφησω κανεναν να με ξεφτυλισει.Το εχω αλωστε υποχρεωση απενατι στους προγονους μου που κι αυτοι πολεμησαν και πεθαναν για μενα,οπως και στα παιδια μου,για να ζησουν σε εναν τοπο οσο καλυτερα γινεται.Μπορει να με εκβιασουν,να με φυλακισουν,να με προσβαλουν αλλα δεν θα με γονατισουν ουτε θα με φοβισουν.Ειμαι Ελληνας ειμαι Περηφανος και κανεις δεν προκειται να μου το στερησει αυτο.

                  Comment


                    #55
                    Originally posted by blackpit3 View Post
                    Πιστευω οτι εχουμε μελλον!!!Απο ολους εμας εξαρταται.Ειτε ειμαστε εντος Ελλαδος ειτε εκτος δεν θα τα παρατησουμε γιατι τοτε θα εχουμε ητηθει.
                    Θα μεινω στην Πατριδα μου και θα αγωνιστω γι'αυτην με οποιον τροπο μπορω.Ειμαι Ελληνας περηφανος και δε θα αφησω κανεναν να με ξεφτυλισει.Το εχω αλωστε υποχρεωση απενατι στους προγονους μου που κι αυτοι πολεμησαν και πεθαναν για μενα,οπως και στα παιδια μου,για να ζησουν σε εναν τοπο οσο καλυτερα γινεται.Μπορει να με εκβιασουν,να με φυλακισουν,να με προσβαλουν αλλα δεν θα με γονατισουν ουτε θα με φοβισουν.Ειμαι Ελληνας ειμαι Περηφανος και κανεις δεν προκειται να μου το στερησει αυτο.
                    Σωστα αυτα που λες....Αλλα προκειμενου να μην υποφερουμε και να ζοριζομαστε τοσο πολυ και ιδιως οπως εγω και αλλοι που εχουμε και παιδια....Στο τελος αναγκαζεσαι να σηκωθεις και να φυγεις για ενα καλυτερο μελλον, μια καλυτερη ποιοτητα ζωης και ενα αξιοπρεπες μερος για τα παιδια μας....Βεβαια γνωριζω οτι δεν θα συμφωνησεις μαυτα που αναφερω αλλα οταν εισαι ανεργος πανω απο χρονο και δεν ξερεις τι να κανεις οταν ξερεις οτι τα πραματα εδω θα αργησουν πολυ να στρωσουν...Οποτε τι αλλο μενει να κανεις?? Τι αποφαση να παρεις?Η εδω ή εκει?....Για οποιαδηποτε αποφυγη παρεξηγησης να ξεκαθαριζω οτι ειναι καθαρα αποψη μου...εξαλλου ο καθενας αποφασισει για την μοιρα του και το μελλον του...

                    Comment


                      #56
                      Originally posted by blackpit3 View Post
                      Πιστευω οτι εχουμε μελλον!!!Απο ολους εμας εξαρταται.Ειτε ειμαστε εντος Ελλαδος ειτε εκτος δεν θα τα παρατησουμε γιατι τοτε θα εχουμε ητηθει.
                      Θα μεινω στην Πατριδα μου και θα αγωνιστω γι'αυτην με οποιον τροπο μπορω.Ειμαι Ελληνας περηφανος και δε θα αφησω κανεναν να με ξεφτυλισει.Το εχω αλωστε υποχρεωση απενατι στους προγονους μου που κι αυτοι πολεμησαν και πεθαναν για μενα,οπως και στα παιδια μου,για να ζησουν σε εναν τοπο οσο καλυτερα γινεται.Μπορει να με εκβιασουν,να με φυλακισουν,να με προσβαλουν αλλα δεν θα με γονατισουν ουτε θα με φοβισουν.Ειμαι Ελληνας ειμαι Περηφανος και κανεις δεν προκειται να μου το στερησει αυτο.
                      Αν και αλλοι σκεφτονται οπως εσυ τοτε ναι ισως υπαρχει ελπιδα ..........!!!!!
                      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                      Comment


                        #57
                        Οταν εχεις παιδια,οι προτερεοτητες αλλαζουν.Το να φυγεις εξω για να ζησεις και να δουλεψεις δεν ειναι κακο.Σαφως οι διαφορες ειναι μεγαλες.Βλεπεις τη διαφορα και λες οτι υπαρχει πολιτισμος τελικα.Εκει γινεσαι ομως πρεσβευτης της πατριδας σου και κατα τη γνωμη μου δεν αφηνεις κανενα να σου πει κατι κακο για'αυτη και διαφημιζεις μονο τα καλα της.Τα υπολοιπα τα θαβεις μαζι με τον πονο της ξενιτιας.

                        Comment


                          #58
                          Οι μισοί Έλληνες δεν έχουν να φάνε - NEWS247

                          Comment


                            #59
                            Originally posted by blackpit3 View Post
                            Οταν εχεις παιδια,οι προτερεοτητες αλλαζουν.Το να φυγεις εξω για να ζησεις και να δουλεψεις δεν ειναι κακο.Σαφως οι διαφορες ειναι μεγαλες.Βλεπεις τη διαφορα και λες οτι υπαρχει πολιτισμος τελικα.Εκει γινεσαι ομως πρεσβευτης της πατριδας σου και κατα τη γνωμη μου δεν αφηνεις κανενα να σου πει κατι κακο για'αυτη και διαφημιζεις μονο τα καλα της.Τα υπολοιπα τα θαβεις μαζι με τον πονο της ξενιτιας.
                            Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

                            Comment

                            Working...
                            X