Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το μέλλον της Ελλάδας (;;;)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Στην 8η θέση τα αυστραλιανά πανεπιστήμια | Neos Kosmos

    απαντηση σε αυτους που αμφισβητουν το εκπαιδευτικο συστημα της Σουηδιας , Αυστραλιας καθως και αλλων χωρων .

    Αξιοσημειωτη ειναι η θεση στην οποια κατατασσεται το εκπαιδευτικο συστημα της Ελλαδας .
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    Comment


      #92
      Originally posted by ευανθια View Post
      Στην 8η θέση τα αυστραλιανά πανεπιστήμια | Neos Kosmos

      απαντηση σε αυτους που αμφισβητουν το εκπαιδευτικο συστημα της Σουηδιας , Αυστραλιας καθως και αλλων χωρων .

      Αξιοσημειωτη ειναι η θεση στην οποια κατατασσεται το εκπαιδευτικο συστημα της Ελλαδας .
      Οταν η κορη μου (15 η μεγαλη) ειπε στη δασκαλα αγγλικων οτι θελει να γινει φιλολογος ,αυτη γελασε και της ειπε "θα δουλευεις σε φροντηστηριο σαν και μενα".
      Τα ονειρα στην Ελλαδα ηταν και ειναι περιορισμενα, δεν μπορεις να σπουδασεις οτι θες αλλα οτι εχει ζητηση,οι περισσοτεροι υποχρεωνονται να εργαζονται σε μια δουλεια που δεν τους αρεσει απλα και μονο γιατι δεν μπορουν να δουλευουν στον τομεα που σπουδασαν και τους αρεσει.
      Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

      Comment


        #93
        Originally posted by ευανθια View Post
        Στην 8η θέση τα αυστραλιανά πανεπιστήμια | Neos Kosmos

        απαντηση σε αυτους που αμφισβητουν το εκπαιδευτικο συστημα της Σουηδιας μπλα....μπλα....μπλα....η Σουηδια,της Σουηδιας,την Σουηδια...ωωωωω Σουηδια....
        Δεν καταλαβες.Η γυναικα γραφει οτι υπαρχει νεοναζισμος στην Ελλαδα,επειδη δεν υπαρχει παιδεια.Και της απανταω οτι ο νεοναζισμος στην Ευρωπη σαρωνει,αρα το προβλημα δεν ειναι οτι η Ελλαδα δεν εχει παιδεια.
        Να μην σου πω οτι το 7% της Χ.Α ειναι πολυ μικρο ποσοστο σε σχεση με αλλα ακροδεξια κομματα στην Ευρωπη.

        Επισης η Ελλαδα και οι αλλες χωρες του νοτου Ιταλια-Ισπανια κλπ,εχουν κουλτουρα.Οι λαοι της βορειας Ευρωπης εχουν ανυπαρκτη κουλτουρα.Ζουνε για να δουλευουν,να κοιμουντε και να μεθανε τα Σαββατοβραδα.Απο αυτη την αποψη ειναι παραξενο να αναπτυσσσεται ο ναζισμος στον νοτο,ενω για τον βορρα ειναι απολυτος φυσιολογικο.

        Comment


          #94
          Στην Ελλαδα δεν μεθανε μονο τα Σαββατοβραδα .............
          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

          Comment


            #95
            Originally posted by maria-8 View Post
            Οταν η κορη μου (15 η μεγαλη) ειπε στη δασκαλα αγγλικων οτι θελει να γινει φιλολογος ,αυτη γελασε και της ειπε "θα δουλευεις σε φροντηστηριο σαν και μενα".
            Τα ονειρα στην Ελλαδα ηταν και ειναι περιορισμενα, δεν μπορεις να σπουδασεις οτι θες αλλα οτι εχει ζητηση,οι περισσοτεροι υποχρεωνονται να εργαζονται σε μια δουλεια που δεν τους αρεσει απλα και μονο γιατι δεν μπορουν να δουλευουν στον τομεα που σπουδασαν και τους αρεσει.
            Μην βγαζεις συμπερασματα με τα λογια των αλλων.Περιμενε να πας να δεις με τα ματια σου και αφου ζησεις τουλαχιστον 2-3 χρονια (εχει σημασια αυτο) και μετα βγαζεις συμπερασμα.Να ξερες ποσοι βορειοευρωπαιοι ξετρελενονται οταν ερχονται να ζησουν στην Ελλαδα για λιγο καιρο....

            Comment


              #96
              Ελα ντε !!!
              Που πηγε η ελληνικη κουλτουρα????
              Θα τριζουν τα κοκκαλα των αρχαιων και των λιγοτερο αρχαιων απο Πλατωνα μεχρι Καραισκακη.
              Τετοια Ελλαδα μας αφησαν αυτοι????
              Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

              Comment


                #97
                Για Διακοπες για λιγο καιρο μια χαρα ειναι στην Ελλαδα ......
                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                Comment


                  #98
                  Ναι ναι ,για διακοπες,χαβαλε,συναντηση με τους φιλους ,μπουζουκια,ταβερνες..

                  ε δε θα κατσουμε να πεθανουμε γιατι το θελουν οι υψηλα εχοντες και κατεχοντες, αυτοι που τα κανανε να τα λουστουν,ας πληρωσουν μονοι τους το δντ!!!
                  Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                  Comment


                    #99
                    Originally posted by maria-8 View Post
                    Ναι ναι ,για διακοπες,χαβαλε,συναντηση με τους φιλους ,μπουζουκια,ταβερνες..

                    ε δε θα κατσουμε να πεθανουμε γιατι το θελουν οι υψηλα εχοντες και κατεχοντες, αυτοι που τα κανανε να τα λουστουν,ας πληρωσουν μονοι τους το δντ!!!
                    ΣΥΜΦΩΝΩΩΩ Μαρια !!!
                    Αυτοι που τα κανανε να τα λουστουν !!!! Ας πληρωσουν μονοι τους το ΔΝΤ !!!!!!
                    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                    Comment


                      Greek Crisis Ground Zer0

                      Greek Crisis Ground Zer0 (in English) - YouTube
                      Think before you driving@world.......

                      Comment


                        anti-ntp.net: Μονο ότι αξίζει αποφεύγουμε...μητέρα Ελλάς??!!
                        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                        Comment


                          Όσο κι αν μας μαυρίζουν το μέλλον, εμείς είμαστε και το οφείλουμε, ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ...

                          Comment


                            «Μη μου στερείς αυτό που δεν μπορείς να μου δώσεις»!..

                            "Λένε πως ο Μέγας Αλέξανδρος συνάντησε τον φιλόσοφο στην Κόρινθο, μέσα στο πιθάρι του, και τον ρώτησε αν είχε καμιά επιθυμία: «Να μη μου κρύβεις τον ήλιο», απάντησε ο Διογένης. Κατ’ άλλους: «Μη μου στερείς αυτό που δεν μπορείς να μου δώσεις»! Κι ο Αλέξανδρος είπε στους γύρω του: «Αν δεν ήμουν Αλέξανδρος, θα ήθελα να είμαι Διογένης!»."


                            Think before you driving@world.......

                            Comment


                              «Aργός ή γρήγορος θάνατος»; - Enimerosi24 : Enimerosi24

                              Comment


                                ακόμα και αν κρεμάσουμε εμείς οι ίδιοι τους προδότες μπροστά από τη βουλή και να δώσουμε το μήνυμα .... ακόμα και τότε δεν πιστεύω να δούμε άσπρη μέρα ... δεν θα μας αφήσουν , τα συμφέροντα είναι μεγάλα .... το πιο πιθανό τότε είναι να δούμε ειρηνευτικά σώματα και ειρηνικές βόμβες .

                                Comment

                                Working...
                                X