Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το μέλλον της Ελλάδας (;;;)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    nonews-NEWS: Οπισθεν ολοταχώς το βιοτικό επίπεδο των Ελλήνων...

    Comment


      anti-ntp.net: Το βίντεό μας η αποκάλυψη της λυστοσυμμορίας τώρα και στα Ιταλικά!
      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

      Comment


        : 1978, 1958 | blog.gr

        Comment


          Europaikos Notos: Οι 10 χειροτερες χώρες του ΟΟΣΑ για ζεις
          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

          Comment


            Οι ένοπλες δυνάμεις της Πορτογαλίας καλούν την κυβέρνηση να παραιτηθεί | ANTINEWS

            Στην Ελλάδα τίποτα ?????? Τι γίνεται ?????
            Αλλά θα μου πείτε ότι είμαστε μαθημένοι ...400 χρόνια σκλαβιάς ήταν αυτά .....
            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

            Comment


              Ακριβώς Ευανθία.. Για να ξυπνήσει ο Έλληνας χρειάζεται πολλά χρόνια, αν και ο νεοέλληνας του 2012 κομμάτι δύσκολο να το καταφέρει κι αυτό έτσι αποχαυνωμένοι που έχουμε καταντήσει.. Αλλά ας υπάρχει για όλα ελπίδα..
              To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

              Comment


                το είδα, μου άρεσε και το μεταφέρω

                Georgia Zavra

                Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΜΝΩΝ

                Υποταγμένος και νωθρός δίνεις τον οβολό σου
                Σε αυτούς που σε κατάντησαν σκλάβο για το καλό σου
                Και περιμένεις μόνη της να αλλάξει η ζωή σου
                Με μαγικά και θαύματα χωρίς την κίνησή σου.
                Το αύριο που έχασες να ξέρεις δεν ορίζεις
                Αφού για το καλύτερο έπαψες να ελπίζεις
                Έτσι που σε κατάντησαν τετράποδο μου μοιάζεις
                Κι η μόνη σου προοπτική αφεντικά να αλλάζεις
                Έτσι που αναπαύθηκες στον καναπέ δικέ μου
                Κι η μόνη σου ερώτηση τι κάνεις εαυτέ μου
                Είσαι άξιος της τύχης σου να ζεις μες τα σκουπίδια
                Ζητιάνος και γονυπετής και να μου λες τα ίδια
                Ότι μονάχα εσύ δεν φταις και φταίνε όλοι οι άλλοι
                Που να μιλούν δεν ξέρουνε και μόνο παπαγάλοι
                Γυρνάνε μέσα στα κλουβιά με δανεικά πεσκέσια
                Και κάθε μέρα συζητούν για τα δικά σου φέσια
                Που φτάσανε να μη σου πω και μέχρι τη σελήνη
                Και αυτή σου η κατάσταση αδιάφορο σε αφήνει
                Έτσι λοιπόν που τριγυρνάς φάντασμα του εαυτού σου
                Ψάξε το αντικείμενο για νάβρεις του θυμού σου
                Μπορεί και νάναι μέσα σου βαθιά σου ριζωμένο
                Γιατί σε μάθανε να ζεις σαν το χαπακωμένο
                Που ψάχνει για την δόση του μες την ευδαιμονία
                Εικονικής κατάστασης και σκάρτης ευτυχίας
                Αφού το χρήμα για θεό για χρόνια προσκυνούσες
                Και τι θα σου ζητούσανε ποτέ σου δεν ρωτούσες
                Μα τώρα που σου στείλανε λογαριασμό μεγάλο
                Παρότι το κατάλαβες ότι δεν πάει άλλο
                Έχεις αυτό το εθισμό της χρόνιας απραξίας
                Και είσαι σε καταστολή ναρκωτικής ουσίας.
                Απόλαυσε στον ύπνο σου αυτό που θες να ζήσεις
                Αφού δεν είσαι άξιος μαλάκα να ξυπνήσεις.
                ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                Comment


                  Χωρίς λόγια......


                  ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ, 5 ΟΚΤΩΒΡΊΟΥ 2012

                  Διαβάστε την επιστολή 18χρονης μαθήτριας στον Παπανδρέου!



                  Η Χριστιάνα Π. μια μαθήτρια της Γ’ Λυκείου, συνέταξε μια συστατική επιστολή για τον Γιώργο Παπανδρέου, προκειμένου να την εντάξει στον ατομικό του φάκελο, που διατηρεί στο Τμήμα Πολιτικής του Πανεπιστημίου του Χάρβαρντ.
                  Αναλυτικά η επιστολή της μαθήτριας:

                  «Ο πρώην πρωθυπουργός της χώρας μου, με τη μεθοδικότητα και την πρωτοτυπία που διέκρινε όλους τους πρώην πρωθυπουργούς της Ελλάδας, οδήγησε τη μητέρα μου στην ανεργία, αν και βρισκόταν πλησίον της σύνταξης. Ο μισθός της μητέρας μου ήταν το μοναδικό οικογενειακό μας εισόδημα, αφού ο πατέρας μου πέθανε όταν εγώ ήμουν πολύ μικρή.
                  Δεκαπέντε μήνες μετά, τη μητέρα μου δεν τη θέλει κανένας στη δουλειά του. Ο πρώην πρωθυπουργός ξεχωρίζει για την αυτονομία του και την πρωτοβουλία του. Το επίδομα ανεργίας των 600 ευρώ που δικαιούταν η μητέρα μου, επειδή ήταν πολύτεκνη, το αναπροσάρμοσε πολύ γρήγορα στα 476 ευρώ.
                  Ο πρώην πρωθυπουργός έχει υψηλό βαθμό συναισθηματικής ωρίμανσης και με προέτρεψε να κολλήσω χαρτάκια σε όλες τις στάσεις λεωφορείων και τις κολώνες της περιοχής μου, αναζητώντας μεταχειρισμένα σχολικά βοηθήματα από μαθητές που έχουν τελειώσει το σχολείο.
                  Παρά την επίπονη προσπάθεια που κατέβαλα, δεν ανταποκρίθηκε μέχρι σήμερα κανένας. Ο πρώην πρωθυπουργός διαθέτει σταθερότητα στις επιλογές του όσον αφορά στη δομή και τη λειτουργία του λυκείου που πηγαίνω.
                  Με πίστη και εργατικότητα συνετέλεσε στη διαμόρφωση ενός σχολείου αδιάφορου και μίζερου, με κουρασμένους και πνιγμένους στα προβλήματά τους καθηγητές. Ενός σχολείου που μας βλέπει μόνο ως υποψηφίους πανελλαδικών και όχι ως μαθητές που αναζητούν τη γνώση.
                  Ενός σχολείου που ταυτίζει τις αγωνίες μας και τις αναζητήσεις μας με την επιτυχία ή την αποτυχία σε ένα ομολογουμένως αποτυχημένο από τη βάση του εξεταστικό σύστημα.
                  Με την ίδια πίστη και εργατικότητα στους στόχους του οδήγησε τον μπαμπά της Φαίης στην εφεδρεία και τον μπαμπά της Ιωάννας στην… Διστάζω να το γράψω και νομίζω ότι δεν θα καταφέρω ποτέ πια στη ζωή μου να γράψω ή να ψιθυρίσω αυτή τη λέξη.
                  Επειδή ξέρω τι σημαίνει να μεγαλώνεις χωρίς μπαμπά, με την Ιωάννα δεθήκαμε και γίναμε αχώριστες από τότε. Με την παροιμιώδη αυτοκυριαρχία που διαθέτει, δεν έδειξε την παραμικρή θλίψη ή συντριβή όταν η τράπεζα έπαιρνε το σπίτι του Μπάμπη, αφού ο μπαμπάς του δεν πληρωνόταν από τη δουλειά του για δεκατρείς μήνες.
                  Ο Μπάμπης σταμάτησε το φροντιστήριο και είπε ότι θα προσπαθήσει μόνος του. Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρει. Είπαμε ότι και τα υπόλοιπα παιδιά θα τον βοηθάμε στον ελεύθερο χρόνο μας.
                  Σύμφωνα λοιπόν με όλα τα παραπάνω, συνιστώ ανεπιφύλακτα τον πρώην πρωθυπουργό της Ελλάδας να διδάξει ως ακαδημαϊκό προσωπικό στο πανεπιστήμιό σας και ελπίζω κάποτε να καταφέρω και να γίνω δεκτή στο τμήμα του. Τότε, που ο θυμός της εφηβείας μου θα έχει μετατραπεί σε οργή της ενηλικίωσής μου.
                  Χριστιάνα Π., μαθήτρια Γ’ Λυκείου το σχολικό έτος 2012 – 2013″
                  We must be willing to let go of the life we have planned,so as to have the life that is waiting for us.
                  Joseph Campell

                  Comment


                    Σουηδός ΥΠΟΙΚ: Η Ελλάδα αποχαιρετά το ευρώ σε 6 μήνες - souidos ypoik i ellada apochaireta to evro se 6 mines
                    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                    Comment


                      Ανήμερο θεριό Κώστας Σμοκοβίτης - YouTubepantamazi_
                      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                      Comment


                        Παιδιά έλαβα αυτό το πολύ ενδιαφέρον μέιλ !!! Διαβάστε το !!!



                        Αφιξη codex alimentarius στην Ελλάδα
                        Μια φωτογραφία 1000 λέξεις... το Codex Alimentarius έκανε την εμφάνιση του και στην Ελλάδα...
                        ετοιμαστείτε για ακραίες καταστάσεις στο προσεχές μέλλον!!!



                        Απαγορεύεται η φύτευση, εξαιτίας του ότι η "ράτσα" της πατάτας ανήκει μαζί με τα δικαιώματά της σε κάποια εταιρεία ή οποία απαγορεύει την αναπαραγωγή της, κάτι σαν ΑCTA διατροφική, το λεγόμενο "Codex Alimentarius", βάσει του οποίου θα απαγορεύεται μελλοντικά η αναπαραγωγή "τέτοιου τύπου" με κατοχυρωμένη πατέντα αγροτικών προϊόντων.
                        Προσέξτε αυτό είναι το σχέδιο, ο έλεγχος των τροφίμων, ήδη μόνο υβρίδια κυκλοφορούν που ανήκουν σε εταιρείες κι επειδή χωρίς λεφτά ζεις αλλά χωρίς φαγητό όχι, φυλάξτε παλιούς σπόρους που ξαναφύονται και δεν ανήκουν σε εταιρείες,γιατί τα υβρίδια είναι μονοετή και μολύνουν το έδαφος.
                        Είναι σημαντικό να ενισχυθούν όσοι κρατάνε παλιούς σπόρους και να προσπαθήσουμε κι οι ίδιοι να τους αναπαράγουμε.
                        Ο έλεγχος του φαγητού θα βοηθήσει την νέα τάξη να εδραιωθεί.!
                        Ποτέ μην αφήσεις αμαθείς ανθρώπους να κρίνουν.

                        Και να προσθέσω:
                        Ένας και μοναδικός τρόπος για να σταματήσει αυτή η πρακτική:
                        Διαβάζετε τα καρτελάκια!
                        Αφήστε αυτά τα προϊόντα στα ράφια να τα φάνε μόνοι τους!!!!
                        Η οικονομική ζημιά είναι η μόνη γλώσσα που καταλαβαίνουν!!!!
                        Ενημερώστε όσους περισσότερους μπορείτε, με όποιον τρόπο μπορείτε!!!
                        Είναι ίσως η πιο σημαντική πληροφορία που έχει κυκλοφορήσει τα τελευταία χρόνια!!!
                        Το θέμα είναι ίσως από τα σοβαρότερα που έχουμε να αντιμετωπίσουμε από τώρα και στο εξής,
                        Πχ να φανταστείτε ότι τις πατάτες Νάξου τις έχει κατοχυρώσει Ολλανδική εταιρεία, οπότε για να σπείρει κάποιος πατάτες Νάξου θα πρέπει να αγοράσει σπόρο από τους Ολλανδούς!!! Και τι άλλο θα δούμε..
                        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                        Comment


                          Άφιξη του Codex alimentarius και στην Ελλάδα | Parakato.gr

                          Σχετικά με το παρπάνω θέμα για τα τρόφιμα !!
                          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                          Comment


                            Originally posted by ευανθια View Post
                            Άφιξη του Codex alimentarius και στην Ελλάδα | Parakato.gr

                            Σχετικά με το παρπάνω θέμα για τα τρόφιμα !!
                            Πολύ συνομωσιολογία... Απομυθοποιώντας την υπόθεση Codex Alimentarius | AntiChainLetter

                            Το ίδιο και με τους ψεκασμούς λες και είναι ποτέ δυνατόν να χαλιναγωγήσεις τον κόσμο με αυτούς!!

                            Comment


                              153 βουλευτές ψήφισαν να μεταφερθούν οι ζημιές των τραπεζών σε μας. | ΑΝΤΙ-ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ / anti-ntp.net
                              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                              Comment

                              Working...
                              X