Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ! ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΦΥΓΩ,ΑΛΛΑ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ. ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ *ΠΕΡΙΜΕΝΕ* .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.....ΕΗΟΥΜΕ ΚΑΙ 3 ΠΑΙΔΙΑ,ΚΑΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ

    Comment


      ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΑΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ

      Καλησπερα.Θελουμε να φυγουμε με την οικογενεια μου για Γερμανια.Ειμαι νοσηλευτρια και ο αντρας μου δουλευει στη τεχνικη υπηρεσια του ιδιου νοσοκομειου.Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε καποιον που δουλευει σε νοσοκομειο και μπορω να μαθω πληροφοριες.Απο ωραρια,μισθους και ο,τι χρειαζεται επιπλεον.Ξερω λιγα γερμανικα και μαθαινω τη γλωσσα με τον αντρα μου.Πως θα μπορουσα να κανω αιτηση?Υπαρχει γνωστος στη Βοννη,αλλα δεν ξερω πολλα απο περιοχες.Θελω κατι ησυχο,επειδη εχουμε και 1 παιδι.Θα παρακαλουσα για καθε πληροφορηση.Ευχαριστω.

      Comment


        Φιλόλογος στη γερμανία

        Γεια σας. Είμαι φιλὀλογος και σκοπεύω να φύγω για Μόναχο. Λογικά, για να βρω δουλειά στον κλάδο μου πρέπει να έχω επίπεδο γλώσσας C1. Γνωρίζετε ὀμως αν μπορώ να βρω άλλη δουλειά (όχι εστιατόρια και εργοστάσια) μέσω οαεδ και τι επίπεδο γλώσσας απαιτείται; Ευχαριστώ.

        Comment


          Καλησπέρα Sarah

          αν θες διάβασε εδώ τη γράψαμε σε μια συνάδελφός σου

          Comment


            γραφειο ευρεσεως εργασιας

            καλησπερα την παρεα ,θελω να ρωτησω τους φιλους απο θεσ/νικη εαν γνωριζουν το γραφειο 'foris' και εαν βρηκε καποιος δουλεια απο εκει.Σας ευχαριστω προκαταβολικα

            Comment


              δουλεια στη γερμανια

              αναζητω δουλεια στη γερμανια ακομη κ σε εστιστορια οποιος γνωριζει κατι ασ μου πει κ εμενα ευχαριστωωωωωω

              Comment


                Ευχαριστώ!

                Comment


                  Hallo zusammen. Πείτε μου σας παρακαλώ γνωρίσει κανείς την Zeitarbeit (εταιρία δανεισμού) Socco? Με πήρανε σήμερα τηλέφωνο για δουλειά, πήγα στα γραφεία τους και μίλησα με μια κυρία, μου πρότειναν μια δουλειά πλήρης απασχόλησης με 10,54 ευρώ/ώρα. Έχω πάρει αντίγραφο του συμβολαίου που θα κάνουμε (αν δεχτώ), αλλά ρε παιδία 5 σελίδες συμβόλαιο και κάτι λέξεις τι να πω... Θα μου πάρει 1 μήνα να το καταλάβω Σας παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος κάτι για την εταιρία να μου πει.
                  making the wrong move at the right time

                  Comment


                    είναι μέλος της Εθνικής Ένωσης των εταιρειών προσωρινής απασχόλησης.. προχώρα είναι αξιόπιστες εταιρείες βλέπε και εδώ http://www.patriotaki.net/%CE%A4%CF%...331/#post29186

                    Comment


                      Danke milu
                      making the wrong move at the right time

                      Comment


                        καλημερα - βοηθεια για οαεδ ????

                        καλημερα σε ολους εχω μια ερωτηση που αφορα τον ΟΑΕΔ
                        το δικο μου το ταμειο εχει τελειωσει εδω και 2 μηνες
                        τι χρειαζεται για να γραφτω στον ΟΑΕΔ γερμανιας ?
                        μια απλη βεβαιωση απο ΟΑΕΔ μονο ?αν ναι αυτο το χαρτι χρειαζεται πρωτα ΑPOSTILE και με μεταφραση ?
                        εχω διαβασει σχετικα θεματα στο forum αλλα αν δεν κανω λαθος ολα αφορουσαν τη μεταφορα του ταμειου (3 μηνες ) στη γερμανια
                        στη περιπτωση την δικια μου αρκει πρωτα η εγγραφη δτο δημαρχειο τησ πολης και μετα με την βεβαιωση στον ΟΑΕΔ ?

                        παω κοντα στην κολονια γλωσσα δεν ξερω (κραξτε με )
                        ποσο ευκολα ειναι να βρεθς δουλεια ετσι μεσω ΟΑΕΔ ?
                        βεβαια ψαχνουν και οι συγγενοις

                        φιλος πηγε φρανκφουρτη πρην 2 εβδομαδες δηλωθηκε ΟΑΕΔ και μετα απο 2 εβδομαδες του εδωσαν χαρτι με 5 δουλειες να κοιταξει

                        αυτα
                        καλημερα και παλι σε ολους

                        Comment


                          Εάν υπάρχει διεύθυνση δηλώνεστε πρώτα στο Δημαρχείο (Rathaus)

                          Για ΟΑΕΔ χωρίς U2 (επίδομα ανεργίας1 δεν δικαιούστε εφόσον έληξε) για την εγγραφή ανέργους χρειάζεται μόνο το διαβατήριο και μεταφρασμένο βιογραφικό.

                          Comment


                            ευχαριστω για την απαντηση
                            ερωτηση
                            διαφερει σε κατι αν παιρνεις ταμειο η αν εισαι απλα ανεργος ?
                            δλδ τι εννοω ειτε ετσι ειτε αλλιως αυτοι στον γερμανικο οαεδ κανουν τα ιδια και στισ 2 περιπτωσεις ?
                            για το θεμα δουλειασ μιλαω

                            δλδ αυτα που εκαναν στον φιλο μου στη φρανκφουρτη ισχυουν και για μενα ?
                            θα με ειδοποιησουν αν βρουν κατι η ειναι σε διαφορετικη κατασταση ?

                            Comment


                              Originally posted by makis74 View Post

                              ισχυουν και για μενα ? θα με ειδοποιησουν αν βρουν κατι η ειναι σε διαφορετικη κατασταση ?
                              ναι ισχουν για ολους και θα ειδοποιουν

                              Comment


                                Μπραβο Αρετη μου!!
                                Τα χρήματα ειναι εξαιρετικά!!
                                Ειναι πάνω στο αντικειμενο σου η δουλεια η οχι;;

                                Comment

                                Working...
                                X