Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    kalispera !!!!!texnitis hlektrologos eimai

    Comment


      Originally posted by mikael View Post
      Ενταξει
      αφου θελουν και οι δημοσιοι υπαλληλοι της ΔΕΗ με τα 50 επιδοματα και τους παχυλους μισθους να φυγουν, τοτε οντως η ελλαδα οδευει προς φτωχεια μεγαλη
      Μιχάλη!


      Δεν πιστεύσω να βοηθά σε κάτι η απάντηση σου, ούτε σε ρωτάει για την γνώμη σου για τα αυτονόητα κρίσης που γνωρίζουμε όλη.
      Αν κατάλαβα καλά δλδ. εσύ θα έλεγες όχι σε προσφορά εργασίας από την ΔΕΗ!?


      Αν δεν έχεις να προσφέρεις κάτι χρήσιμο, έστω ελπίδες και κουράγιο, να λείπει το “ψηλό γαζί”

      Comment


        Ετοίμασε βιογραφικά όπως αναφέρονται στον οδηγό που ανάφερα παραπάνω και ξεκινάς άπω εδώ Suche nach "Elektriker" in N με αποστολή βιογραφικών στον οποίο να σε βοηθήσουν η γνωστή σου.

        Comment


          Originally posted by pantelis_pana View Post
          file mou pane ta epidomata edo kai poli kairo k oxi mono ayta tora mas kopsan kai to misaoro pou pame pio noris (sta oryxeia) gia na kanoume tis alages sthn alli bardia kai na doume telos tou mina ti 8a kanoume oso gia tous mis8ous den nomizo pos ta tria sabbatokiriaka to mina oles tis argies mesa kai me 10 nixterina ton mina na plirononte .exeis er8ei pote se oryxeio?
          telos panton ontos den paei kala h ellada mas
          Oxι σε ορυχειο δεν εχω παει ποτε το ομολογω..προτιμησα να διαβαζω μερονυχτα ενω οι κολλητοι εβγαιναν με γκομενακια πασαλιμανι, να περασω πολυτεχνειο μετα να τελειωσω και danach να κανω τα χαρτια μου για..........ΑΣΕΠ

          με προλαβε η κριση....

          Comment


            Βρε Μιχάλη μην το συνεχίζεις το θέμα σε παρακαλώ, δεν πρόκειται να βγάλει πουθενά και θ' αρχίσουν πάλι οι τσακωμοί. Αν δεν σου αρέσουν αυτά που γράφει ο φίλος pantelis_pana πολύ απλά μην απαντάς στις ερωτήσεις του. Ο καθένας έχει δικαίωμα να ζητήσει βοήθεια και είναι στη διακριτική ευχέρεια του άλλου να τον βοηθήσει ή όχι. Ξέρω ότι μερικές φορές μ' αυτά που διαβάζουμε (δεν λέω για το συγκεκριμένο) μας πνίγει το δίκιο, αλλά πίστεψε με είναι καλύτερα να δίνουμε τόπο στην οργή.
            making the wrong move at the right time

            Comment


              na eisai kala milu 8a to meletiso pisteyo na bro kapion pou san arxh na min zitaei tin aristi glossa ton germanikon ksero kati poli liga alla pisteyo 8a ta katafero na ta ma8o arketa grigora an kati den katalabo 8a se ksanaenoxliso

              Comment


                Originally posted by Areti View Post
                Βρε Μιχάλη μην το συνεχίζεις το θέμα σε παρακαλώ, δεν πρόκειται να βγάλει πουθενά και θ' αρχίσουν πάλι οι τσακωμοί. Αν δεν σου αρέσουν αυτά που γράφει ο φίλος pantelis_pana πολύ απλά μην απαντάς στις ερωτήσεις του. Ο καθένας έχει δικαίωμα να ζητήσει βοήθεια και είναι στη διακριτική ευχέρεια του άλλου να τον βοηθήσει ή όχι. Ξέρω ότι μερικές φορές μ' αυτά που διαβάζουμε (δεν λέω για το συγκεκριμένο) μας πνίγει το δίκιο, αλλά πίστεψε με είναι καλύτερα να δίνουμε τόπο στην οργή.
                ΑΡΕΤΙ,
                εγω ειμαι απο τους ανθρωπους που δεν δινω τοπο στην οργη..και οταν με πνιγει το δικιο δεν το καταπινω

                με φορτωσαν αλλα 2 ποντακια πηγα 50% επειδη τον ''μαλωσα'' τον λεβεντη..εκανα το ατοπημα να αγγιξω το κεφαλαιο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ...ΤΖΙΙΖΖ

                ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΦΙΜΩΣΕΙ

                οποιος δεν θελει να γραφονται αληθειες ακομα και σε φορουμς μεταναστευσης τοτε απλα αποκρυπτει ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

                ας σκεφτει ο καθενας τους λογους...

                Akoμα περιμενω απαντηση στο τοπικ που ανοιξα..γιατι εφτασα 50% warned..πολυ θα ηθελα να το συζητησω με τον moderator που πατησε το κουμπακι..να τα βαλουμε κατω ενα ενα τα σημεια..ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ!!!!

                Comment


                  Μιχαλη ολοι νιωθουμε οργισμενοι και κανεις δεν θελει να σε φιμωσει.
                  Το οτι ειμαστε αγανακτισμενοι ομως δεν σημαινει πως ειναι σωστο να προσβαλουμε οποιον μπαινει εδω μεσα και τυχαινει να ειναι δημοσιος υπαλληλος.
                  Ουτε σωστο ειναι αλλα ουτε και προσφερει κατι.Αν θελεις να μιλησουμε για την καταντια της χωρας και το δημοσιο ανοιξε ενα τοπικ ξεχωριστο και οποιος θελει μπαινει και κανει κουβεντα.
                  Ο ανθρωπος εδω μπηκε να ρωτησει κατι.Δεν τον γνωριζεις.Δεν μπορεις να ξερεις τι εχει κανει.Αρα προς τι ολο αυτο?
                  Μη νομιζεις οτι ειναι εξυπνο να ξεσπαθωνεις πισω απο την ανωνυμια που προσφερει ο υπολογιστης.
                  Ουτε δειχνει μαγκια.
                  Για σενα δεν ξερουμε τιποτα.
                  Αν εχεις φοροδιαφυγει ποτε σου,αν λαδωσες για κατι,αν εβαλες βισμα για κατι αλλο.Μπορουμε να σε κατηγορησουμε για ολα αυτα?

                  Comment


                    Originally posted by mikael View Post
                    ΑΡΕΤΙ,
                    εγω ειμαι απο τους ανθρωπους που δεν δινω τοπο στην οργη..και οταν με πνιγει το δικιο δεν το καταπινω

                    με φορτωσαν αλλα 2 ποντακια πηγα 50% επειδη τον ''μαλωσα'' τον λεβεντη..εκανα το ατοπημα να αγγιξω το κεφαλαιο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ...ΤΖΙΙΖΖ

                    ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΦΙΜΩΣΕΙ

                    οποιος δεν θελει να γραφονται αληθειες ακομα και σε φορουμς μεταναστευσης τοτε απλα αποκρυπτει ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

                    ας σκεφτει ο καθενας τους λογους...

                    Akoμα περιμενω απαντηση στο τοπικ που ανοιξα..γιατι εφτασα 50% warned..πολυ θα ηθελα να το συζητησω με τον moderator που πατησε το κουμπακι..να τα βαλουμε κατω ενα ενα τα σημεια..ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ!!!!
                    file mou mixali etsi apla 8a sou po pos nai mpika sthn deh me ton nomo tou asep 8a sou anafero 3 logous kai krine an yphrxe meso
                    1)eimai plitomenos pire to xrio mou h deh dld ksespiti8ika
                    2)exo 3 paidia
                    3)ptixio me 19.2
                    oso afora tous mis8ous pou ego den prolaba na tous paro giati mpika tin teleftea 10 etia sou ksanaleo 10 meres nixta ton mina 3 s/k mesa pasxa xristougenna mesa 11 ores douleia apo to ksekinima mexri to sxolasma skoni ba8mous? apo -20 eos +40 broxes xionia pes mou esy an ta lefta einai pola kai ena telefteo gia na endiaferome na fugo ektos elladas kai na ta paratiso simenei kapoia problimata ta opoia bebea den 8a katso na ta analiso filika pantelispisteyo na leiksei edo

                    Comment


                      Originally posted by pantelis_pana View Post
                      an kati den katalabo 8a se ksanaenoxliso
                      Και αρκετή άλλη εδώ θα είμαστε.. σε ότι μπορούμε.

                      Comment


                        Γεια σας παιδια ναστε καλα

                        Στις μερες μας χρειαζονται πολλοι πατριωτες και η βοηθεια τους, για ολους εμας που ψαχνουμε οχι να γινουμε πλουσιοι αλλα να ζησουμε τουλαχιστον.

                        Στην ελλαδιτσα αυτο πλεον ειναι απο δυσκολο μεχρι ακατορθωτο.

                        ειμαι ελαιοχρωματιστης με μεγαλη εμπειρια 28 χρονων χωρις δουλεια εδω και δυο βδομαδες και χωρις προοπτικη δουελιας πλεον και η συζηγος μου γραφιστρια και σε 10 μερες βγαινη στην ανεργια.Ααπο γερμανικα καποια μαθηματα αλλα λιγα πραματα μονο αγγλικα λιγα και ισπανικα καλα.

                        υπαρχει περιπτωση να βρουμε κατι η να το ξεχασουμε για γερμανια?

                        Comment


                          Originally posted by Areti View Post
                          Ναι πάνω στο αντικείμενο μου, απλά λίγο κατώτερο δλδ εγώ είμαι νοσηλεύτρια αλλά θα πάω σαν βοηθός και μόλις αναγνωριστεί το πτυχίο μου θα ανέβω επίπεδο
                          Και φυσικά μόλις πάρω και το Β2 που χρειάζομαι πιστεύω ότι δεν θα χρειάζεται να δουλεύω για την εταιρία δανεισμού πια....
                          σε τι επιπεδο εισαι στην γλωσσα?

                          Comment


                            Ερωτήσεις για εργασία

                            Καλησπέρα σε όλους. Ονομάζομαι Βαλάντης και σκέφτομαι και εγώ το ενδεχόμενο να φύγω για Γερμανία. Έχω ήδη μιλήσει με μία εταιρία πληροφορικής και μου έχουν κάνει ήδη πρόταση εργασίας. Το θέμα είναι ότι λόγω του ότι θα φύγω(αν φύγω) με την αρραβωνιαστικιά μου, θέλουμε πρίν πάρουμε μία τέτοια απόφαση να μάθουμε κάποια πράγματα που θα μας επηρεάσουν στην τελική απόφαση.
                            Καταρχήν να αναφέρω ότι η εταιρία βρίσκετε στο Erlangen.
                            Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει με τα παρακάτω:
                            1) Με ποιο μισθό minimum θα μπορούσαν 2 άτομα να ζήσουν ικανοποιητικά;
                            2) Πως βλέπουν τους Έλληνες οι Γερμανοί ειδικά την συγκεκριμένη περίοδο?
                            3) Ένα σπίτι με 2 δωμάτια, επιπλωμένο, σε ποια μέση τιμή βρίσκετε, και γενικά πόσο υπολογίζονται τα πάγια έξοδα τον μήνα;
                            4) Η φορολογία εισοδήματος σε τι αναλογία περίπου βρίσκεται;
                            5) Το κόστος ζωής σε σχέση με την Ελλάδα που κυμαίνετε;
                            6) Πόσο εύκολο είναι ένα άτομο να βρει δουλειά εκεί (ειδικά στο Erlangen);
                            7) Η ενοικίαση αυτοκινήτου σε τι κόστος βρίσκεται;

                            Comment


                              Καθηγητρια σε γερμανικο σχολειο.

                              καλησπερα... ειμαι 24 χρονων και το καλοκαιρι θα παρω πτυχειο απο το μαθηματικο του ΑΠΘ.θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι εφικτο μια ελληνιδα μαθηματικος να διοριστει σε γερμανικο σχολειο,τι χαρτια χρειαζονται και πως διοριζονται.ευχαριστω για την πολυτιμη σας βοηθεια ...

                              Comment


                                Originally posted by TitanForce View Post
                                Καλησπέρα σε όλους. Ονομάζομαι Βαλάντης και σκέφτομαι και εγώ το ενδεχόμενο να φύγω για Γερμανία. Έχω ήδη μιλήσει με μία εταιρία πληροφορικής και μου έχουν κάνει ήδη πρόταση εργασίας. Το θέμα είναι ότι λόγω του ότι θα φύγω(αν φύγω) με την αρραβωνιαστικιά μου, θέλουμε πρίν πάρουμε μία τέτοια απόφαση να μάθουμε κάποια πράγματα που θα μας επηρεάσουν στην τελική απόφαση. .................................................. .................................................. ..........
                                ρε παιδια δεν γραφετε τις σημαντικοτερες πληροφοριες που θα βοηθησουν πολλους..
                                1. πως βρηκες-εκλεισες την δουλεια???οι συνεντευξεις??εξ αποστασεως?
                                2. τι επιπεδο γερμανικων διαθετεις..

                                Comment

                                Working...
                                X