Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by milu View Post
    Εάν υπάρχει διεύθυνση δηλώνεστε πρώτα στο Δημαρχείο (Rathaus)

    Για ΟΑΕΔ χωρίς U2 (επίδομα ανεργίας1 δεν δικαιούστε εφόσον έληξε) για την εγγραφή ανέργους χρειάζεται μόνο το διαβατήριο και μεταφρασμένο βιογραφικό.

    Καλησπέρα...για την πόλη του μονάχου για να γραφτείς στον ΟΑΕΔ η ταυτότητα δεν κάνει?? στο δμαρχείο μπορώ να δηλώσω ότι μένω σε συγγενείς και ψάχνω για δουλειά? Ευχαριστώ.

    Comment


      πατριωτακι
      θελει λιγο προσοχη διαβασε αυτα που εχουν καταχωρηθει στο φορουμ για γερμανια μεθοδικα (ιδιαιτερα απο milu και synnefaki)
      καλη μελετη θα την βρεις την ακρη

      Comment


        Originally posted by matina View Post
        πατριωτακι
        θελει λιγο προσοχη διαβασε αυτα που εχουν καταχωρηθει στο φορουμ για γερμανια μεθοδικα (ιδιαιτερα απο milu και synnefaki)
        καλη μελετη θα την βρεις την ακρη
        χαχαχα Ευχαρισtώ Ματίνα απλός είναι πάρα πολλά και προσπαθώ να μην κολάω σε ένα και να ψάχνω για αυτό σε όλοκληρο το forum.. ευχαριστούμε πάντως όλους που είσται εδώ και δίνετε πολύτιμες πληροφορίες!! η αντίστροφη μέτρηση άρχισε

        Comment


          Το διαβατήριο θα το χρειασθείς στο Μόναχο, Ελλάδα θα σου βγει πιο φτηνό!

          Comment


            Καλησπέρα ....
            Σα χειριστής μηχανημάτων που ψάχνω στη Γερμανία είναι το παρακάτω site αξιόπιστο??
            Ευχαριστώ εκ τω προτέρων....

            jobboerse.arbeitsagentur.de

            Όταν θα κάνω πάνω από 15 posts θα μπορέσω να το αναρτήσω και σωστά..... σόρρυ, δε με αφήνει το σύστημα...!!
            Νομίζω οι έμπειροι του εξωτερικού το ξέρουν το site αυτό..
            Είμαι στη σωστή κατεύθυνση ??
            I've got the IELLTS/ Incredible Excitable Lessons to live and To Survive in Greece

            Comment


              Originally posted by milu View Post
              Το διαβατήριο θα το χρειασθείς στο Μόναχο, Ελλάδα θα σου βγει πιο φτηνό!
              Ευχαριστώ πολύ milu!

              Comment


                Καλησπερα σας, αναζητω κ εγω διεξοδους διαφυγης στην δυτικη ευρωπη, τυχαινει να εχω συγγενεις στο Βερολινο και ψαχνω εκει εργασια.Ειμαι 28 με πτυχιο Γεωλόγου κ τελειωνω κ μαστερ στο Περιβαλλον.Τα γερμανικα μου ειναι σε πρωιμο σταδιο.Θα ηθελα καποια Link γραφειων ευρεσεως εργασιας (εργολαβικά) που τους πληρώνεις για καποιο διαστημα οταν βρεθει δουλεια.Ευχαριστω

                Comment


                  καλημέρα καλό μήνα και καλή άνοιξη... ετοιμάζομαι για μόναχο συγκεκριμένα στο Taufkirchen παντρεμένος με δύο παιδιά δεν ξέρω γλώσσα.. δίπλωμα μόνο οδήγησης Γ έχω μόνο αλλά κάνω τα πάντα τα ΝΟΜΙΜΑ καμιά βοήθεια για δουλειά σπίτι? ετοιμάζομαι να φύγω πρώτα εγώ έχω ένα θείο για αρχή και όταν τελειώσουν τα σχολεία προσδοκό αaxxaχχα όχι αναστάση νεκρών να ανεβάσω την φαμίλια μου.. κλείνω το κατάστημα που είχα έπειτα από 22 χρόνια που το είχα..

                  να είστε καλά για όλες τις πληροφορίες που μας δίνεται ..

                  Comment


                    SITES εύρεσης εργασίας

                    προτεινω ΕΔΩ να συμπληρωνουμε sites ευρεσης εργασιας που βρισκουμε μπροστα μας για βοηθεια ΟΛΩΝ μας..ετσι καποιος θα γλυτωσει πολυ χρονο..

                    παρακαλω να συμπληρωνετε ανα κατηγορια:

                    -------ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΙ, ΜΠΑΡΜΕΝ, ΨΗΣΤΕΣ, ΜΑΓΕΙΡΕΣ----------
                    B2B/B2C f


                    ----ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ-----
                    FORIS EMPLOYMENT AND JOB CENTER FORIS BEMANNINNGSSELSKAPET
                    Grecruitment is an international Recruitment company focused on finding top talent for clients around the world.

                    ΜD STUDIEN


                    -----ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ------
                    Μετανάστες Ιατροί


                    ----TΡΕΧΟΥΣΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ----
                    , , , ,

                    Comment


                      να ποιαστουμε χερι χερι και να φυγουμε ολοι.. ειμαι 30 χρονων και περιμενω απαντηση απο βερολινο για μια θεση εργασιας.. ξεκινησα λιγο να μαθαινω γερμανικα αλλα χρειαζομαι πολυ δουλεια.. ελπιζω να πανε ολα καλα.. καλο ξεκινημα σε ολους οσους μεταναστευουν.. καλυ τυχη .. και κουραγιο.. ειμαι καινουργιος στο φορουμ και ελπιζω να μαθω πολλα πραγματα.

                      Comment


                        Originally posted by capamble View Post
                        να ποιαστουμε χερι χερι και να φυγουμε ολοι.. ειμαι 30 χρονων και περιμενω απαντηση απο βερολινο για μια θεση εργασιας.. ξεκινησα λιγο να μαθαινω γερμανικα αλλα χρειαζομαι πολυ δουλεια.. ελπιζω να πανε ολα καλα.. καλο ξεκινημα σε ολους οσους μεταναστευουν.. καλυ τυχη .. και κουραγιο.. ειμαι καινουργιος στο φορουμ και ελπιζω να μαθω πολλα πραγματα.
                        capamble καλώς ήλθες Good Luck

                        Comment


                          ευχαριστω. πιστευω οτι ολοι μας χρειαζομαστε τυχη στην εποχη που ζουμε..

                          Comment


                            Originally posted by Geologist View Post
                            Θα ηθελα καποια Link γραφειων ευρεσεως εργασιας (εργολαβικά) που τους πληρώνεις για καποιο διαστημα οταν βρεθει δουλεια.Ευχαριστω
                            Καλησπέρα,

                            εδώ θα βρεις πληροφορίες για τα σωματεία επαγγελματικής ανάπτυξης και προώθησης από τους συνεταιρισμός στην κατασκευαστική οικοδομική βιομηχανία.

                            Ετοίμασε βιογραφικά όπως αναφέρονται εδώ Οδηγίες προσανατολισμού και πληροφορίες για μετανάστευση

                            και ξεκινάς άπω εδώ με αποστολή βιογραφικών
                            GRECRUITMENT.COM - jobs for greek speaking professionals
                            και
                            Geologe Stellenangebote Geologe Jobs Geologe Stellenmarkt Geologe
                            Stellenangebote Dipl.-Geologe/in (Uni), Stellenmarkt Dipl.-Geologe/in (Uni), Jobb
                            ••• Alle Stellenangebote f?r Dipl.-Geologe (Gigajob Deutschland)

                            και εν συνέχεια εδώ μια επιλογή σελίδων απω κενές θέσεις για γεωλόγους παγκόσμιος

                            DGG - Arbeit fόr Geologen
                            Geowissenschaften —

                            τώρα για τα Γερμανικά... ο Θεός βοηθός...

                            Καλή τύχη!

                            Comment


                              Σε ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες πληροφοριες.

                              Comment


                                τι έγινε τελικά?

                                Comment

                                Working...
                                X