Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    μιλου να σαι καλα....ευχαριστω και παλι...η ερωτηση μου ειναι η εξης...εγω την αιτηση για το κιντεργκελντ την εστειλα ταχυδρομικα στο φαμιλιενκασε που ανηκουμε.ηταν αρχες ιανουαριου.μεχρι τωρα δεν πηραμε απαντηση...τηλεφωνικα που πηρε μια φιλη ειπαν οτι κανουν περιπου 8 βδομαδες να απαντησουν..λετε καλυτερα να παω απο εκει???

    Comment


      ζητα ποιος το πηγε στον ογα?οι δικοι σου?θελει πληρεξουσιο?

      Comment


        den zitisan plirexusio .

        Comment


          Originally posted by tselinkas View Post
          λετε καλυτερα να παω απο εκει???
          Βεβαίως και θα πας... απόστειλες το γράμμα σε συστημένη επιστολή με απόδειξη παραλαβής!?

          Comment


            Originally posted by Θοδωρής View Post
            συμφωνώ απόλυτα σε όλα! διαβάστε το μήνυμα με προσοχή και σύνεση
            Και οχι μονον αυτο!!
            Οταν ερχεσαι εδω,μονον η Γλωσσα μας και τα Χρηματα, δεν επαρκουν!
            Εαν ερχεσαι εδω με λαθος νοοτροποια και τα βρεισκεις ολα αρνητικα απο την Προσγειωση ακομη..εε τοοτε καθησε εκει κατω!
            Τι να πω!!
            Οταν ερχεσαι σε ..για εσενα..ξενη Χωρα πρπει να ελθεις με την απαραιτητη θεληση προσαρμοπγης..και οχι με την γνωστη ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΡΑΠΕΔΑΔΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΟΙΑ!!!
            Διοτι τοοοτε χαθηκες!!

            Comment


              ναι μιλου.με αποδειξη..κανονισα να παω την πεμπτη να δω τι γινεται...

              Comment


                μια ερωτηση καναμε κοπελια μην εκνευριζεσε οκ?

                Comment


                  ευχαριστω για οποιαδηποτε πληροφορια δωσατε?και εσυ vaso31μιν τρελαινεσαι,καναμε μια ερωτηση αν ξερουνε τα παιδια,γιατι και η google τισ μεταφρασεις τισ κανει πολυ μπερδεμενα.τελος παντων.σας ευχαριστω

                  Comment


                    καλησπέρα και απο εμένα παιδιά..θα ηθελα να κάνω και εγώ την δικη μου ερώτηση....εχει φυγει ο συζηγος μου πριν 1 εβδομαδα περιπου για Μοναχο θα ηθελα να ρωτησω εγω αυτην την στιγμη εχω καρτα ανεργιας απο το 12/2006 οταν θα ανεβω με το καλο και εγω θα πρεπει να παρω καποιο χαρτι απο εδω?θα ισχυει εκει σαν καρτα?θα παρω καποιο επιδομα?ευχαριστω

                    Comment


                      ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ, ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟΥΣ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΡΓΟΥΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΑΝΕΡΓΟΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΤΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΓΕΣΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΑΝ ΧΩΡΑ ΕΧΕΙ ΜΕΡΙΜΝΗΣΕΙ

                      Comment


                        Originally posted by chalife18100 View Post
                        ευχαριστω για οποιαδηποτε πληροφορια δωσατε?και εσυ vaso31μιν τρελαινεσαι,καναμε μια ερωτηση αν ξερουνε τα παιδια,γιατι και η google τισ μεταφρασεις τισ κανει πολυ μπερδεμενα.τελος παντων.σας ευχαριστω
                        ΑΓΑΠΗΤΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΣΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΣΟΥ Η ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ Η GOOGLE ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΛΕΞΕΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝΤΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΙ Ή ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ...
                        ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΚΕΙΜΕΝΩΝ!

                        Comment


                          Φυσικός στην Ολλανδία...

                          Καλησπέρα,
                          έχω τελειώσει φυσικός και ενδιαφέρομαι να εργαστώ στη Ολλανδία.
                          Δυστυχώς, ολλανδικά δεν γνωρίζω πέρα από τα πολύ πολύ βασικά.Γνωρίζω Αγγλικά,έχω ακούσει ότι μιλάνε στην Ολλανδία σχεδόν όλοι Αγγλικά, αλλά να σε πάρουν χωρίς να μιλάς τη γλώσσα, υπάρχει περίπτωση?
                          Οποιαδήποτε βοήθεια ή πληροφορία θα είναι χρήσιμη.

                          Ευχαριστώ εκ των προτέρων
                          Μάνος
                          Τα Πάντα όλα και τα Κοάλα τίποτα...

                          Comment


                            Φυσικός στην Αυστρία...

                            Καλησπέρα,
                            έχω τελειώσει φυσικός και ενδιαφέρομαι να εργαστώ στην Αυστρία.
                            Από γερμανικά έχω το Zertifikat, αλλά κάνω εντατικά μαθήματα για να ανέβω σε επίπεδο Zentrale Mittelstuffe Prufung.
                            Οποιαδήποτε βοήθεια ή πληροφορία θα είναι χρήσιμη.

                            Ευχαριστώ εκ των προτέρων
                            Μάνος
                            Τα Πάντα όλα και τα Κοάλα τίποτα...

                            Comment


                              Originally posted by milu View Post
                              Χαίρομαι πολύ που είστε καλά

                              επέτρεψε να “διορθώσω” μια πληροφορία για όσους διαβάζουν αυτό το ποστ. Όσο αναφορά τα διαβατήρια, εξαρτάτε σε πιο κρατίδιο της Γερμανίας θα πάτε και τη αίτησις θα ζητείστε στα δημόσια . Γιαυτό, καλό κακό, καλά είναι για όσους έχουν σκοπό να πάνε Γερμανία να υπάρχει το διαβατήριο.
                              καλησπέρα milu να εισται ολοι καλα με τισ πληροφοριες σας.... για μοναχο διαβατηρια χρειαζονται?? και παλι ευχαριστω!!

                              Comment


                                καλησπέρα ψάχνω ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ εργασία στον μόναχο.. που να μην χρειάζετε γλώσσα... νόμιμη!

                                Ευχαριστώ!

                                Comment

                                Working...
                                X