Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by timos76 View Post
    Το νεο διπλωμα το πιρα απλα δεν περασα γιατρους και δεν μου ανανεωσαν την κατηγορια Γ' μονο... 118 ευρω!!! γιατι ? εχω δωσει κι'ολας 80ευρω για να παρω το καινουριο.

    Κάποιο λάθος έχει γίνει.
    Αν έχεις πληρωση στο υπουργείο, 50 υπουργείο, 30 εκτύπωση, 18 χαρτόσημο και 10+10 γιατρούς, =118€, τότε σίγουρα εχει γίνει λάθος !
    αν γράφει στης παρατηρήσεις κωδικό 116, τότε ζήτησες (άδεια νέου τύπου) , τότε θα πλήρωνες μόνο 30 εκτύπωση
    μην ανησυχείς. Απλά θα πας να τους κάνεις φασαρία για το λάθος και χωρείς κόστος αντικατάστασης. Αν εγιναν τα πραγματα έτσι όπως τα λες.

    Αν έχεις θέμα για το πως και τι θα κάνεις στειλε μου ένα τηλέφωνο με προσωπικό μήνυμα για να σε πάρω για διευκρινίσεις και το πως θα κινηθείς
    Think before you driving@world.......

    Comment


      Originally posted by timos76 View Post
      Το νεο διπλωμα το πιρα απλα δεν περασα γιατρους και δεν μου ανανεωσαν την κατηγορια Γ' μονο... 118 ευρω!!! γιατι ? εχω δωσει κι'ολας 80ευρω για να παρω το καινουριο.

      Κάποιο λάθος έχει γίνει.
      Αν έχεις πληρωση στο υπουργείο, 50 υπουργείο, 30 εκτύπωση, 18 χαρτόσημο και 10+10 γιατρούς, =118€, τότε σίγουρα εχει γίνει λάθος !
      αν γράφει στης παρατηρήσεις κωδικό 116, τότε ζήτησες (άδεια νέου τύπου) , τότε θα πλήρωνες μόνο 30 εκτύπωση
      μην ανησυχείς. Απλά θα πας να τους κάνεις φασαρία για το λάθος και χωρείς κόστος αντικατάστασης. Αν εγιναν τα πραγματα έτσι όπως τα λες.

      Αν έχεις θέμα για το πως και τι θα κάνεις στειλε μου ένα τηλέφωνο με προσωπικό μήνυμα για να σε πάρω για διευκρινίσεις και το πως θα κινηθείς
      Think before you driving@world.......

      Comment


        φίλε είναι πολλή απλά τα πράγματα είμαι και εγώ από Αλβανία αφού οι γυναίκα σου είναι παντρεμένη μαζί σου πέρνει την άδεια διαμονής επιμακρων διαμένοντος στην ελλάδα που είναι για 5 χρόνια και με αυτό έχεις δικαίωμα να δουλέψεις σε όλη την ευρώπη για περισσότερες πληροφορίες μπες στο σιτε αυτό Υπουργείο Εσωτερικών - Κατηγορίες Αδειών Διαμονής - Δικαιολογητικά

        Comment


          Originally posted by Sakis230 View Post
          Ανανέωσε το με στο υπουργείο με κόστος 118€ μόνος σου για να μην σε πιάσουν κορόιδο !!
          και μετά για ΠΕΙ. (θα σου χρειαστεί)
          Δεν καταλαβα, 118ευρω εχει η ανανέωση μόνο της κατιγορίας Γ' ?? Και αλλο καπέλο το ΠΕΙ μετά ? κιαυτό στο υπουργιο το βγάζω η πρέπει να κάνω μαθήματα σε σχολή οδηγών?? thank you

          Comment


            Originally posted by Sakis230 View Post
            Ανανέωσε το με στο υπουργείο με κόστος 118€ μόνος σου για να μην σε πιάσουν κορόιδο !!
            και μετά για ΠΕΙ. (θα σου χρειαστεί)
            Δεν καταλαβα, 118ευρω εχει η ανανέωση μόνο της κατιγορίας Γ' ?? Και αλλο καπέλο το ΠΕΙ μετά ? κιαυτό στο υπουργιο το βγάζω η πρέπει να κάνω μαθήματα σε σχολή οδηγών?? thank you

            Comment


              118€ θα σου κοστίσει η ανανέωση της επαγγελματικής άδειας οδήγησης, άσχετα αν έχεις Γ΄,Δ΄ή Ε΄. Όλες οι επαγγελματικές κατηγορίες. Όπως και η ανανέωση Β΄για κατόχους κάρτας ΤΑΧΙ.

              Για το ερασιτεχνικό Β΄δεν το ανανεώνουμε εκτός αν γινεις 65 χρονών (στο μέλλον) με σημερινό κόστος 118€
              Αυτοί που απέκτησαν άδεια οδήγησης Β΄ μετά της 19/01/2013 έχουν όριο ισχύος 15 χρόνια. Μετά θα πρέπει να κάνουν ανανέωση.

              Το Π.Ε.Ι. είναι το Πιστοποιητικό Επαγγελματικής Ικανότητας, και το κάνεις σε σχολή οδηγών. πληροφορίες από >>> YME.gr Είναι άλλο για φορτηγό και άλλο για Λεωφορείο. Από ότι έχω ακούσει το κόστος κυμαίνεται 100-150 € + 30€ το παράβολο της εκτύπωσης.

              σε όσους δεν είναι στις ημερομηνίες και είναι μετά προβλέπεται θεωρητική εξέταση (ειδικό βιβλίο) αλλά και πρακτική εξέταση. κόστος ...... τα βρίσκεις με τη σχολή οδηγών.

              Θυμίζω ότι η άδεια οδήγησης είναι η ίδια και ισχύει πανευρωπαϊκά σε 28 χώρες. Και οι επαγγελματικές κατηγορίες
              παγκόσμια έχουμε διαφοροποιήσεις αλλά και μι αναγνώριση.
              Think before you driving@world.......

              Comment


                καλημέρα Chrisgr,τι εργασια είναι αυτή αμα επιτρεπεται αν θελεις και είναι ακομη διαθεσιμη στειλε πμ.ευχαριστω

                Comment


                  Για τι δουλειά μιλάμε ; Η στείλε μου π.μ.

                  Comment


                    Τελευταία ενημέρωση που είχα μιλώντας με μάνατζερ εύρεσης εργασίας , παροτι 27 χρονών με 2 γλώσσες και πτυχιο λογιστικής , μου είπε οτι δεν φτάνει για να δουλεψω ως βοηθος λογιστή στην Γερμανία. Μου είπε οτι το Β1 του Goethe που έχω (Zertifikat Deutsch) δεν φτάνει , και οτι θα χρειαζόμουν τουλάχιστον Β2. Τι να πώ δεν ξέρω παιδιά , υοτε χρόνος περισσευει ουτε χρήμα, απογοητευτηκα .

                    Comment


                      Τι κατάρτιση χρειάζεσαι για να δουλέψεις σαν λογιστής η βοηθός λογιστή στην Γερμανία.

                      Originally posted by GeorgeFil View Post
                      Τελευταία ενημέρωση που είχα μιλώντας με μάνατζερ εύρεσης εργασίας , παροτι 27 χρονών με 2 γλώσσες και πτυχιο λογιστικής , μου είπε οτι δεν φτάνει για να δουλεψω ως βοηθος λογιστή στην Γερμανία. Μου είπε οτι το Β1 του Goethe που έχω (Zertifikat Deutsch) δεν φτάνει , και οτι θα χρειαζόμουν τουλάχιστον Β2. Τι να πώ δεν ξέρω παιδιά , υοτε χρόνος περισσευει ουτε χρήμα, απογοητευτηκα .
                      Διάβασε !

                      Εδώ θα βρείς τι κατάρτιση χρειάζεσαι για να δουλέψεις σαν λογιστής η βοηθός λογιστή στην Γερμανία.Σταδιοδρομία για λογιστές.Τι κερδίζετε ως λογιστής ?Υπάρχουν θέσεις εργασίας για λογιστές ?Ποια είναι τα μονοπάτια της κατάρτισης για τους λογιστές ?Ποιές γνώσεις χρειάζεται ένας λογιστής στην Γερμανία ?Τα πάντα για λογιστής στην Γερμανία,αναζήτηση εργασίας, εφαρμογές, πληροφορίες του κλάδου, πρότυπα για βιογραφικά σημειώματα και συνοδευτικές επιστολές, καθώς και αναζήτηση για κατάλληλη εργασία σαν λογιστής.
                      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                      Comment


                        μπραβο σας παιδια.είναι ωραιο ν βοηθάμε ο ενας τον αλλον

                        Comment


                          2 θέσεις ήτανε για εργοστάσιο με μπογιές 8ωρο , 1250 ευρώ αλλα οι θέσεις καταλήφθηκαν ήδη ..υπαρχει ομως ακόμα η ευκαιρία για δουλειά στο εργοστάσιο της Μερσεντές με Leihfirma 8.5ευρώ/ώρα + 25% βραδυνά +25%Κυριακές . Οποιος ενδιαφέρεται ας μου στειλει π.μ να του πώ την διέυθυνση και να πάει να κάνει αίτηση (80% σίγουρο για πρόσληψη) με βασικά Γερμανικά και δίπλωμα για στάπλερ
                          Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

                          Comment


                            Originally posted by Chrisgr View Post
                            Αν ειναι κανείς Στουτγάρδη και ψάχνει δουλειά 8ωρη ας μου πει .
                            Απαραίτητο να μιλάει ελάχιστα Γερμανικα...
                            Να σου στείλω pm γιατί πέζει να ανέβω κατα τον Σεπτέμβριο Στουτγκαρδη ?

                            Comment


                              Originally posted by wiz76 View Post
                              Να σου στείλω pm γιατί πέζει να ανέβω κατα τον Σεπτέμβριο Στουτγκαρδη ?
                              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                              Comment


                                Εργασία πάνω στα οικονομικά, (εταιρικά ή τραπεζικά) στο Μόναχο

                                Καλησπέρα, είναι το πρώτο μου πόστ οπότε συγνώμη για όποια λάθη.

                                Δουλεύω ήδη εδώ και 2,5 χρόνια στην Ελλάδα πάνω στο κομμάτι του Finance, ως Financial Analyst. Τον επόμενο Σεπτέμβρη, ξεκινάω το MSc in Finance,το οποίο τελειώνει τον επόμενο Ιούνιο. (Ιούνιο '15). Δυστυχώς οι συνθήκες στην Ελλάδα με αποτρέπουν να μείνω εδώ, και έχω αρχίσει να κοιτάζω να φύγω για έξω.

                                Ξέρω άριστα Αγγλικά, λίγα Γερμανικά, αλλά ξεκινάω μαθήματα προκειμένου να δώσω μέχρι τον Μαίο του '15 για το Β1.

                                Δεν έχω γνώση της Γερμανικής αγοράς, δεν έχω γνώση τι χαρακτηριστικά ζητάνε περίπου από τους εργαζόμενους στην αγορά του Μονάχου.

                                Θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ να με ενημερώσει αν γνωρίζει κάποιος που θα μπορέσω να απευθυνθώ, πότε κρίνετε καλύτερο να απευθυνθώ και με ποιο τρόπο καθώς και αν πιστεύετε ότι όλα όσα έχω μετράνε, ( δηλαδή αν έχω ελπίδες να βρω κάτι).


                                Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

                                Comment

                                Working...
                                X