Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Άμεσα.. αλλά... διάβασε πρώτα εδώ το ποστ 130

    Comment


      ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ?

      Comment


        Βοήθεια από τους ήδη μετανάστες

        Δεν γνωρίζω αν έχει αναπτυχθεί ξανά το παρόν άρθρο (αν έχει αναπτυχθεί κάπου αλλού να με συγχωρέσετε)!!!
        Θα ήθελα την συμπαράσταση σας αδέλφια όσον αφορά εσάς που ήδη μένετε και εργάζεστε στη Γερμανία και εννοώ αν σας είναι ευκολο να μας ενημερώνετε (εμάς που ξεκινάμε τη διαδηκασία της μετανάστευσης) αν στην δουλειά όπου εργάζεστε υπάρχουν κενές θέσεις, η αν μαθαίνετε κατά καιρούς για άλλες κενές θέσεις εργασίας σε κάποιον άλλο τομέα. Πιστεύω θα ήταν ένα μεγάλο βοήθημα για κάποιους (συμπεριλαμβανομένου και εμού) που δυσκολεύονται στην εύρεση εργασίας!!!
        Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων!!!

        Comment


          Originally posted by lemperos View Post
          Δεν γνωρίζω αν έχει αναπτυχθεί ξανά το παρόν άρθρο (αν έχει αναπτυχθεί κάπου αλλού να με συγχωρέσετε)!!!
          Θα ήθελα την συμπαράσταση σας αδέλφια όσον αφορά εσάς που ήδη μένετε και εργάζεστε στη Γερμανία και εννοώ αν σας είναι ευκολο να μας ενημερώνετε (εμάς που ξεκινάμε τη διαδηκασία της μετανάστευσης) αν στην δουλειά όπου εργάζεστε υπάρχουν κενές θέσεις, η αν μαθαίνετε κατά καιρούς για άλλες κενές θέσεις εργασίας σε κάποιον άλλο τομέα. Πιστεύω θα ήταν ένα μεγάλο βοήθημα για κάποιους (συμπεριλαμβανομένου και εμού) που δυσκολεύονται στην εύρεση εργασίας!!!
          Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων!!!

          kalimera file m! egw eimai konta ena mina germania molis vrika douleia alla an iksera tin glwssa tha evriska poio prin. oute agglika kala kserw gi'auto an ksereis kati apo ta duo einai kalo k tha vreis kati sugoura k eukola!

          JOBBΦRSE der Bundesagentur fόr Arbeit - Deutschlands grφίtes Online-Jobportal
          mpes edw pata tin poli p thes na pas k tha vreis kati. meso mail. meso til. kati tha ginei alla kalutero einai na ertheis k meta na psakseis apo auta.
          elpizw na voithisa.

          Comment


            andreass αυτο το λινκ ειναι για ανειδηκευτους με λιγα γερμανικα; λιγο δυσκολο το βλεπω, ρωταω γιατι απο κινητο δε μου το ανοιγει

            Comment


              ειδα οτι ζηταει το λιντλ στο μοναχο και χωρις αουςμπιλντουνγκ δηλαδη χωρις εκπαιδευση και ισως να μην ειναι απαραιτητα τα αριστα γερμανικα

              Comment


                Φίλε μου andreass87

                Οι ξένες γλώσσες μου είναι όπως οι δικές σου φίλε μου... Δεν έχω καμία προτίμηση για την πόλη που θα είμαι η για την εργασία που θα βρω (αν και ειδικεύομαι στον τομέα τις πώλησης-αλίευσις-επεξεργασίας ιχθύων με προϋπηρεσία 14 χρόνια, συγχρόνως ασχολούμαι εντατικά αλλά ερασιτεχνικά με μεταλλικές κατασκευές και οικοδομικές εργασίες και επίσης είμαι επαγγελματίας μουσικός (αρμόνιο) δουλεύοντας χρόνια σε κέντρα δεξιώσεων). Σε άλλες εποχές ποτέ δεν έμενα από δουλειά, αλλά τώρα...
                Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις πληροφορίες και αν πέσει κάτι άλλο στην αντίληψη σου, θα χαρώ να με ενημερώσεις!!! Να είσαι πάντα καλά και σου εύχομαι Καλό Πάσχα!!!

                Comment


                  Originally posted by APOSTOLOUEVI View Post
                  ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ?
                  Θα επισκεφθείτε την παραπάνω ιστοσελίδα μετά θα διαλέξετε πόλη και το είδος εργασίας
                  το οποίο θα σας βγάζει μετά διευθύνσεις όπου και θα στείλετε τελικά το βιογραφικό σας.

                  Comment


                    lemperos

                    Originally posted by lemperos View Post
                    Φίλε μου andreass87

                    Οι ξένες γλώσσες μου είναι όπως οι δικές σου φίλε μου... Δεν έχω καμία προτίμηση για την πόλη που θα είμαι η για την εργασία που θα βρω (αν και ειδικεύομαι στον τομέα τις πώλησης-αλίευσις-επεξεργασίας ιχθύων με προϋπηρεσία 14 χρόνια, συγχρόνως ασχολούμαι εντατικά αλλά ερασιτεχνικά με μεταλλικές κατασκευές και οικοδομικές εργασίες και επίσης είμαι επαγγελματίας μουσικός (αρμόνιο) δουλεύοντας χρόνια σε κέντρα δεξιώσεων). Σε άλλες εποχές ποτέ δεν έμενα από δουλειά, αλλά τώρα...
                    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις πληροφορίες και αν πέσει κάτι άλλο στην αντίληψη σου, θα χαρώ να με ενημερώσεις!!! Να είσαι πάντα καλά και σου εύχομαι Καλό Πάσχα!!!
                    afou exeis sxesi me psaria an exeis kana xatri p na to apodikniei mporei na uparxei kati panw stin germania ekei p pianei thalassa!
                    oso gia metalikes kataskeues k etsi zitane atoma ap'oti vlepw k psilo katalavenw! aplos psakse sto site p s edwsa k des!
                    armonio epeza k egw palia alla mikros k meta opos ola ta mikra agorakia to varethika k to afisa ..
                    an akousw kati tha s pw! alla des k ston germaniko xriso odigo k mpes sta ellinika estiatoria k perne til averta!
                    auta!
                    kalo pasxa k se esena! oti einai k mporw edw eimai gia olous!

                    Comment


                      Καλησπερα σε ολους.Πραγματικα το φορουμ ειναι οδηγος επιβιωσης.Λοιπον το διαβαζω ολο σιγα σιγα για να μπορεσω να σχεδιασω τη φυγη.Λοιπον ειμαι χημικος Α.Π.Θ και εχω εμεπιρια απο δουλεια σε διυλιστηρια.Εχω zertifikat και Proficiency στα αγγλικα.Θα κανω και καποια μαθηματα να ξεσκονισω λιγο τα γερμανικα μου.Θελω καποιος να μου 'ζωγραφισει' μια εικονα της ζητησης ενος χημικου στη Γερμανια και αν θα εχω μελλον εκει.Διαβαζω ολα τα σαιτ που εχετε προτεινει αλλα αν υπαρχει και κατι πιο συγκεκριμενο θα με βοηθουσε!Ευχαριστω πολυ

                      Comment


                        einai polu diskola ta germanika..kai 6 mines einai...ligoi file mou...an den milas th glwssa de se eksipiretoun oi germanoi......

                        Comment


                          Και το να μασάς τσίχλα όταν μιλάς είναι αγένεια. Άσχετο σε πια χώρα κατασκευάστηκε..

                          Comment


                            Originally posted by noe13 View Post
                            εμεπιρια απο δουλεια σε διυλιστηρια.
                            διύλιση σε τη, που; ζάχαρης, λαδιού, πετρελαίου, πόσιμου νερού?

                            Comment


                              Originally posted by milu View Post
                              διύλιση σε τη, που; ζάχαρης, λαδιού, πετρελαίου, πόσιμου νερού?
                              Πετρελαιου,στη Motor oil Hellas

                              Comment


                                Καλημέρα και Χριστός Ανέστη σε όλους! Φίλε μου Αντρέα κάποιο χαρτί που να αποδεικνύει την προυπηρεσία μου στα ψάρια δεν υπάρχει, μόνο από τα ένσημα μου φαίνεται και λογικό πως δε θα με βοηθήσει αυτό πουθενά.
                                Χίλια ευχαριστώ και πάλι και αν ακούσεις η δείς τίποτα φίλε μου ενημέρωσε με αν σου είναι εύκολο!

                                Comment

                                Working...
                                X