Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Βάσω που κολλάει, kannst Du immer noch kein deutsch?

    Comment


      ευχαριστω πολυ ολους για τη βοηθεια σας ελπιζω να βρεθουμε ολοι μαζι στη γερμανια φτανει να εχουμε βρει τροπουσ να επιβιωνουμε ολοι.και τελει ιανουαριου φευγουμε.

      Comment


        Originally posted by thymian View Post
        Και γω το φοβάμαι, και γω θα ήθελα να μου πεις κάποιος ότι θα βρούμε 100% δουλειά.
        Ξέρεις όμως ότι αυτό δεν γίνεται. Με αισιοδοξία και πείσμα για ένα καλύτερο αύριο θα τα καταφέρουμε όμως!!!

        Κατά τη γνώμη μου, αν έχεις συγγενείς + μιλάς Γερμανικά σε καλό επίπεδο, έχεις καλές πιθανότητες.
        Αυτά τα δύο είναι πολύ βασικά. Και φυσικά ένα μικρό κομπόδεμα, μην πάτε με 500 ευρώ στη τσέπη!
        Ναι, ακριβώς έτσι είναι Γιώργο. Συγχαρητήρια στο κουράγιο!

        Comment


          Originally posted by milu View Post
          Βάσω που κολλάει, kannst Du immer noch kein deutsch?
          Milu συγγνωμη δεν καταλαβα,τι εννοεις?

          Comment


            καλημερα ειμαι καινουριος στο φορουμ και θα ανεβω γερμανια γυρω στον απριλη.ψαχνω για δουλεια.δουλευω 31 χρονια σε φαρμακεια αλλα ενδειαφερομαι για οτιδηποτε.εχω κανει διαφορες δουλειες και δεν φοβαμαι μπορει καποιος να μου δωσε γενικες πληροφοριες? ειμαι αποφασισμενος να ανεβω γιατι στην ελλαδα πλεον δεν τα βγαζω περα. ειμαι 45 χρονων και εχω 2 παιδια. ευχαριστω.

            Comment


              Originally posted by vaso31 View Post
              Γεγονος ειναι πως εχει ζητηση το επαγγελμα μας.Μακαρι να καταφερω και εγω να την κανω συντομα
              Εννοώ ποιος ο λόγος "να μην καταφέρεις"

              Comment


                Originally posted by milu View Post
                Εννοώ ποιος ο λόγος "να μην καταφέρεις"
                Α τωρα καταλαβα Σ'ευχαριστω για τη θετικη σου σκεψη και εγω ειμαι αισιοδοξη γενικα σαν ανθρωπος.Απλα το συγκεκριμενο θεμα δεν εξαρταται μονο απο εμενα
                Που θα μου παει ομως...θα γινει καποια στιγμη

                Comment


                  Συμβόλαιο εργασίας στη Γερμανία;

                  Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει υπογράψει συμβόλαιο στη Γερμανία και στο τέλος θελήσει να μην πάει υπάρχει κάποια νομική ή οικονομική κύρωση(χωρίς να υπάρχει ρήτρα στο συμβόλαιο);

                  Comment


                    υπάρχει κάποιος να μας πεί τί είναι ακριβώς το/η Vermittlungsgutschein ?
                    διαβασα με μεταφραση στην wikki αλλά δεν κατάλαβα

                    Comment


                      Ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων με καλά γερμανικά

                      Καλημέρα σε όλους,το θέμα εχει ως εξής:είναι μια εταιρεία δανεισμού στην Σαξονία η οποία ζητάει ηλεκτρολογούς,θερμουδραυλικούς,οξυγονοκολλητές κ.α έρχονται μάλιστα μια φορά τον μήνα θεσσαλονίκη και κάνουν ενημερωτικές συγκεντρώσεις.Τα άτομα που επιλέγουν τα επιλέγουν σε ομάδες τον δύο ατόμων και θέλουν απαραιτήτως ο ένας από τους δύο να ξέρει καλά γερμανικά,ψάχνω κάποιον συνάδελφο ηλεκτρολόγο με καλά γερμανικά να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε ομάδα και να πάμε πάνω για δουλειά.Αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα μήνυμα να τα πούμε.
                      όπου γής και πατρίς........

                      Comment


                        χωρισ γερμανικά δεν υπαρχει ελπίδα ε?

                        Comment


                          arbeitsamt

                          eimai edo kai liges mines germania..me to agori mou..autos douleuei..ego pigaino sxoleio..skeftomai na pao na grafto stin arbeitsamt oti psaxno douleia?i na perimeno na matho tin glossa?eimai se sto epipedo pros b1.exo teleiosei dioikisi epixeiriseon!kai an pao na grafto stin arbeitsamt m vriskoun douleies kai prepei na pao..?ennoo se oti m vroun exoun tin apaitisi na pao..i tha m vroun kammia douleia se elliniko magazi?pragma p den to thelo

                          Comment


                            βοηθός νοσηλευτή

                            Γειά σας φίλοι,
                            έχω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος βοηθού νοσηλευτή, δίχως προυπηρεσία, μπορώ να εργαστώ σε αντίστοιχη ειδικότητα στην γερμανία?

                            Περιμένω την βοήθειά σας πατριωτάκια!!!

                            Comment


                              Θα γραφτεις σιγουρα , θα δωσεις ο,τι χαρτι μεταφρασμενο απο δουλεια ή προυπηρεσια εχεις για να σου κανουν το ''προφιλ'' σου και θα σου προτεινουν δουλειες,στις οποιες θα πηγαινεις ή θα στελνεις βιογραφικα.... το σχολειο να το συνεχισεις οσο παει..
                              υπομονη,και τυχη θελει... εχω 4 μηνες εδω,τελειωνω το Β2, και τιποτα ακομα...πηγαινω 1 ή 2 φορες την εβδομαδα !! Καθε εβδομαδα στελνω μεσο ορο 5 βιογραφικα....τα πραγματα δεν ειναι ευκολα, η γλωσσα ειναι το Νο 1 !

                              Comment


                                Γεια σου thanasos,

                                από επαρκεί γνώση στα γερμανικά, κατέχεις? Το επάγγελμα σου έχει μεγάλη ζήτηση!

                                Comment

                                Working...
                                X