Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Thanks απλά δεν άνοιγε από το κινητό.
    Ευχαριστώ αλλά δεν νομίζω ότι με ενδιαφέρει, είναι μακρυά για καθημερινή μετακίνηση .

    Comment


      Ξυλουργικές εργασίες - τοποθετήσεις

      Γειά σας! Με ενδιαφέρει για το σύζυγο το ενδεχόμενο όχι μόνιμης εκγατάστασης στη Γερμανία, αλλά να βρεί εταιρία που αναλαμβάνει διάφορα κατασκευαστικά εκεί και να μπορεί να πηγαίνει κατά διαστηματα.

      Comment


        Κανείς? ...

        Comment


          Για Γερμανία το νούμερο 1 είναι η γλώσσα..... Πρέπει να μάθεις την Γερμανικά γλώσσα η οποία είναι επίπεδα πιο δύσκολη απο την Αγγλική. Πιστεύεις το έχετε? Μπορείς να δεις εδώ για δουλειές σε όλον τον κόσμο (και Γερμανία): Job Search | one search. all jobs. Indeed.com
          Versucht macht Glück

          Comment


            Originally posted by AlexBez View Post
            Για Γερμανία το νούμερο 1 είναι η γλώσσα..... Πρέπει να μάθεις την Γερμανικά γλώσσα η οποία είναι επίπεδα πιο δύσκολη απο την Αγγλική. Πιστεύεις το έχετε? Μπορείς να δεις εδώ για δουλειές σε όλον τον κόσμο (και Γερμανία): Job Search | one search. all jobs. Indeed.com

            Σ ευχαριστώ πολύ νασαι καλά!!

            Comment


              Συμφωνώ σε αυτό που λες περί καλών τεχνιτών κτλ όμως στα καλά οργανωμένα κράτη του εξωτερικού δεν είναι ικανή συνθήκη για να δουλέψει κάποιος.Εδώ υπάρχουν προϋποθέσεις, άδειες ασκήσεως επαγγέλματος σε κάποιες δουλειές,πτυχίο εργατοτεχνιτών ακόμα και το θέμα της γλώσσας είναι βασικό.Σαφώς, ένας αποφασισμένος και ικανός άνθρωπος με θέληση να προσαρμοστεί και ν' ακολουθήσει το σύστημα της χώρας έχει πολύ καλή προοπτική να τα καταφέρει.

              Καλή προετοιμασία και επιτυχία.
              Tα πάντα ρει. - Ηράκλειτος.

              Comment


                mporo na rotiso kati kleanthis an kseris kala germanika

                Comment


                  Ναι σωστά και άδεια ασκήσεως λογικά θέλει και πτυχίο..τότε για τη δημιουργία ενος εμπορικού μικρού καταστήματος τι χρειάζεται?

                  Comment


                    Ελένη οι μαραγκοί έχουν τρελή ζήτηση στην Γερμανία-απ τις αγγελίες που κοιτάω στον αντίστοιχο οαεδ αυτό έχω διαπιστώσει.
                    Δυστυχώς όμως είναι απαραίτητη η γνώση Γερμανικών.
                    Οσο για το ν'ανοιξετε δικό σας μαγαζί-αν έχετε το ανάλογο κεφάλαιο σίγουρα μπορείς να το ψάξεις σε βάθος και σίγουρα κάποια άκρη θα βρεις.
                    Καλή τύχη ότι κι αν αποφασίσετε!

                    Comment


                      na rotiso kati pinelopi.kseris germanika???

                      Comment


                        an ne pos legonte h maragki h ksilourgi edo stin
                        ke pou exi teties agkelies na kitakso.
                        stile kanena sait an kseris

                        Comment


                          Νίκο γερμανικά δεν ξέρω αλλά λίγο γκουγκλη,λίγο μετάφραση την δουλίτσα μου την κάνω...
                          Πήγα να σου βάλω το λινκ αλλά κάνουν συντήρηση.Βάλε αργότερα JOBB και θα στο βγάλει.
                          Εχει βάλει ο kosofos πολύ καλες οδηγίες στο θέμα του loufa.Εσυ θα βάλεις tischler.
                          Αν χρειαστεις βοήθεια πες μου.

                          Comment


                            ok penelopi se eyxaristo.oti ine sou ksanaleo

                            Comment


                              Χρειάζομαι άμεσα τη βοήθειά σας

                              Menw 3mines se ena xwrio,kai dustixws oi doulies pou itan na paw alles akirwthikan k alles einai stin anamoni. Xreiazomai amesa douleia .kserete pou na apeythinthw; mou eipan meta apo 3mines katoikos germanias dikaioume kapio voithima gnwrizete kati gia ayto? Exw nikiasei k spiti k den kserw ti na kanw.
                              . Na .mi ksexnas na xamogelas

                              Comment


                                Νομίζω θα ήταν καλύτερο να μας αναφέρεις σε ποια περιοχή - χωριό βρίσκεσαι και τι ακριβώς δουλειές μπορείς να κάνεις ( γνώση γερμανικών κτλ ).
                                Tα πάντα ρει. - Ηράκλειτος.

                                Comment

                                Working...
                                X