Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by bettle View Post
    Ντροπή σας synnefaki και ευανθία, πραγματικά ντροπή σας. Synnefaki, ντροπή σου για αυτά που γράφεις στο chat εναντίον της sal22. Δεν έχω να σας πω τίποτα άλλο. Κρίμα που φέρεστε έτσι στον κόσμο, κρίμα που είσαστε ενήλικες, κρίμα που μιλάτε έτσι σε Έλληνες και Ελληνίδες. Λίγες ακόμα μέρες εδώ και θα χάσω κάθε ιδέα για αυτό το Forum της προπαγάνδας. Έτσι βοηθάτε τον κόσμο εσείς? Αλλά τι κάνω, χάνω το χρόνο μου εδώ μέσα. Κανείς δε θέλει να βοηθήσει κανέναν. Σκέτη προπαγάνδα είσαστε...
    Στο μηνυμα μου δεν εγραψα πουθενα Ντροπη σας . Εσυ πρεπει να χανεις λαδια , δεν εξηγειται διαφορετικα ...Εγω μια ερωτηση εκανα που δεν πηρα απαντηση , και γραφω για τον ηλιο και την ζωη των παιδιων... δεν εβρισα κανεναν ...Αντιθετως εσυ βριζεις και μαλιστα προσωπικα ... Εσυ ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ .
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    Comment


      το ειπωθει γραφεται ετσι

      ειπωθει!

      επειδη αγαπω την ελληνικη γλωσσα δεν μου αρεσει να την κατακρεουργουν.
      σαλ22 εσυ μιλησες περι κολασεως κοπελα μου
      εγω σου ευχηθηκα καλες γιορτες
      μεχρι που πηρες φορα και εγραφες διαφορα

      αν δεν σας αρεσε δεν σας αρεσε
      τερμα εληξε

      καλα να περνατε
      και σταματηστε να βριζετε

      Comment


        Originally posted by synnefaki View Post
        μα δεν ειπε απλα δεν μου ταιριαζει δεν παλευεται η αποσταση δεν ξεραμε την γλωσσα
        αρχισε να μιλαει περι μουχλας κτλ
        και το ψεμα ειναι που ειναι προπαγανδα

        στην τελικη εγραψα χιλιες φορες
        να χαιρονται την αποφαση τους ο καθενας οτι θελει κανει
        περι ορεξεως ....κολοκυθοπιτα
        και ολα τα σχετικα
        ευχηθηκα και καλες γιορτες
        και συνεχισα να δεχομαι επιθεσεις

        Αλλα εδω ταιριαζει κατι παααααααρα πολυ
        οσα δεν φτανει η αλεπου
        τα κανει κρεμασταρια!!!!


        ελεος πια
        Σωστα !!!! Κιεγω θα το ξαναγραψω με μεγαλα γραμματα .ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ !!!!!!!!!!
        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

        Comment


          Καλησπέρα σας,
          Το τι παίζει Αυστρία μπορείτε να δείτε κάποιους Έλληνες τι λένε.
          Επίσης για Φινλανδία.

          Comment


            Originally posted by tselinkas View Post
            ποπο...δυο μερες ελειψα...αγαπημενα πατριωτακια χαμος γινεται?
            να απαντησω κι εγω απο προσωπικη εμπειρια μιας και ειμαι εδω 20 μερες..λοιπον.τα παιδακια βγαινουν εξω ολη μερα και μαζι με αυτα βγαινουν και τα δικα μου παιδακια.απλα αγορασαμε πιο ζεστα ρουχα γιατι σαφως της ελλαδος τα υφασματα δεν κανουν ουτε για τον χειμωνα εκει..παιδοτοπο και εγω θα θελα να δω αλλα θα παμε την κυριακη καπου που θα ναι ελληνες γονεις να πιουμε καφε να γνωριστουμε για να κανουμε κ εμεις φιλιες και να δουν κ τα μικρα μας θεατρο τον μικρο πριγκιπα και να παιξουν.κατα τα αλλα οπως ειπε το συννεφακι εχει απειρα λουνα παρκ,χριστουγεννιατικα σπιτακια,ενας χαμος απο κοσμο και εγω κανω σαν μικρο παιδι απο την χαρα μου..ειναι απλα υπεροχα.
            στις υπηρεσιες δε ολα μας τα χαρτια που κανουμε τα κανουμε μεσα σε 2 λεπτα.δεν εχει το πανε εδω μετα πανε στο αλλο γραφειο για σφραγιδα,στον πανω οροφο για υπογραφη και ελα τον αλλον μηνα κλπ.εδω πας κανεις την δουλεια σου και φευγεις..τακ τακ.
            α να σας ενημερωσω οτι πουθενα δεν εχουν ζητησει το διαβατηριο μας.ειμασταν τυχεροι γιατι λεγανε ολοι οτι θα μας το ζητησουν αλλα βλεπουν των παιδιων τα διαβατηρια και εμας τις ταυτοτητες...
            οσο για την δουλεια....δουλειες υπαρχουν.και το λεω αυτο γιατι στην δουλεια του κωνσταντινου εχουν αγγελια.το θεμα ειναι οτι ποιος κανει ντελιβερι μεσα στον χειμωνα να μου πεις...ε οποιος εχει αναγκη κανει..
            οσο για ελλαδα και εμενα μου λειπει.πιο πολυ η οικογενεια και οι φιλοι.ο ηλιος θα μου λειψει το καλοκαιρι.αλλα να πω και κατι...το καλοκαιρι εδω θα ναι πιο ανεκτο απο οτι εκει και οταν θα εχει αδεια ο κωνσταντινος μπορουμε να παμε διακοπες στην ελλαδα ετσι ωστε να μην μας λειψει ο ηλιος της ελλαδος.οσο για τα αν τα σουβλακια ειναι πιο φτηνα δεν νομιζω..εδω ειναι πιο φτηνα ολα τα κρεατα...ειναι παμφτηνα....
            η να πω για τα επιδοματα...στην ελλαδα για 2 παιδια παιρνεις 297 τον χρονο και αυτα αν δεν τα κοψουν και εδω παιρνεις 368 τον μηνα!!!!!!!!!!!!!βαλε και τα αλλα ενοικιου κλπ....μην συγκρινουμε ασχετα πραγματα....
            ναι κ εμεις αγαπαμε ελλαδα και μας λειπει..αλλα οταν εχεις παιδια δεν κοιτας τον ηλιο αλλα κοιτας να επιβιωσεις ,να χουν φαγητο τα παιδια σου και να εχουν ενα καλυτερο μελλον.οσο για παρεες κανεις νεες για να πινεις κρασακι....
            αν μαθουμε την γλωσσα και αν βρουμε σπιτι ολα θα ναι τελεια....αρκει που υπαρχει δουλεια...και υγεια!!!!!
            καλη τυχη σαλ εστω και στην ελλαδα!!!
            tselinka να εισαι καλά μου ανέβασες το ηθικό όπως τα έγραψες, έρχομαι 3 φλεβαρη και ελπίζω να βρω κατι απο δουλειά για αρχή,έχω πολύ άγχος για το τι θα γίνει, ποντάρω πολυ στους οικογνειακούς φίλους που με περημένουν.

            Comment


              Originally posted by ευανθια View Post
              Εσυ πρεπει να χανεις λαδια , δεν εξηγειται διαφορετικα ...



              Γελάω τόσο πολύ με κάποια σχόλια εδώ που αξίζει να μείνω.

              Υ.Γ. Αυτός που 'αγαπάει την ελληνική γλώσσα' και γνωρίζει πολυτονική γραφή.

              Comment


                Ραντεβού για καφέ 17-12-2011.

                .........καλησπέρα σε όλους που σκέφτονται να πάνε στην αυστραλία,
                .........έχουμε πει με άλλα 5 μέλη να βρεθούμε το σάββατο 17-12-2011
                .........μπροστά στην πρεσβεία της αυστραλίας 11 π.μ. για να πιούμε καφέ όλοι μαζί....
                .........κηφισίας κ αλεξάνδρας, περιμένουμε απαντήσεις....
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment


                  Ετσι ολα μα ολα να μας θυμιζουν παντα και παντου οτι ειμαστε Ελληνες.......


                  Τρωγομαστε για ολα και για το τιποτα.......
                  Ξερω απο τη γιαγια μου τη συγχωρεμενη 2 παροιμιες.
                  Η μια ειναι "οποιος βαριεται να ζυμωσει χιλια χρονια κοσκινιζει"
                  και η αλλη "αν δεν βρεξεις κ@@@@@ο δεν τρως"

                  Comment


                    Originally posted by synnefaki View Post
                    οχι τιποτα αλλο
                    αλλα μου την βιδωσε που ειπες για την Θεσσαλονικη μου την γλυκια μας φτωχομανα
                    που βγαζει τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ
                    να χα καμια μπουγατσα να στην στειλω
                    Δεν στελνεις και σε μενα καμμια μπουγατσουλα κρεμμα αμμα σου τυχει???

                    Comment


                      βαγγελη καλη σου επιτυχια.ολα να πανε καλα.ευτυχως που εχεις φιλους που θα σε φιλοξενησουν.εμεις για να μην στεναχωριομαστε που δεν εχουμε ακομα σπιτι το ΄βλεπουμε ολο αυτο σαν περιπετεια.καποια μερα θα γινει.που θα παει...
                      μιλου μου ναι.εχεις δικιο οτι σε πολλες πολεις θελει διαβατηριο.γι αυτο ειπα οτι ειμαστε τυχεροι που δεν μας ζητησαν...
                      συννεφακι δυστυχως αδικα στενεις τα λινκ με τα σπιτια γιατι ακου.ειμαστε σε φαυλο κυκλο.απ την μια λογω χαμηλου μισθου δεν μας δινουν μεγαλο σπιτι και απο την αλλη επειδη ειμαστε 4 ατομα δεν μας δινουν μικρο.ολοι το ιδιο λενε..οποτε κανουμε ενεργειες μεσο τζομπ σεντερ και θα κανουμε και το επιδομα των παιδιων και μετα θα ξαναπροσπαθησουμε....μεχρι τοτε υπομονη θα κανουμε..
                      σαλ και στεφανε δυστυχως ειπωθηκαν πολλα και απ οσα διαβασα υπηρξε πολυ παρεξηγηση απο πολλες πλευρες.οποτε καλυτερα να σταματησει εδω ..να περνατε καλα σε οποια πλευρα του πλανητη εισαστε,να κανετε ευτυχισμενα χριστουγεννα με το παιδακι σας και επειδη παρατριχα και εμεις να μην ειχαμε ερθει λογω ελλειψης σπιτιου σας καταλαβαινω τωρα που θα βρεθειτε μαζι..καθε ευτυχια και μην δινετε ολοι συνεχεια στα ποστ.στεναχωριεμαι να μαλωνετε ΟΛΟΙ ΣΑΣ.εδω βρηκαμε αγαπη και πολλες πληροφοριες που μας δωσανε την ωθηση να βρεθουμε εδω που ειμαστε και δεν θελω να τρωγεστε για το τιποτα..ολοι αγαπαμε να ειμαστε καλα εκει που ειμαστε..αλλα προπαντων να αναφερθω στην αγαπημενη μου πατριδα..χεχεχεχε.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Σ ΑΓΑΠΑΩΩΩΩΩΩ!!!!
                      ε να μην πω κι εγω κατι?και οσο για το αστειακι σας με την μπουγατσα καλα θα ηταν να ειχα μια απ ολες τις γευσεις.σας φιλω ολους και ειρηνη πανω απ ολα...καληνυχταααααα

                      Comment


                        Originally posted by tselinkas View Post
                        βαγγελη καλη σου επιτυχια.ολα να πανε καλα.ευτυχως που εχεις φιλους που θα σε φιλοξενησουν.εμεις για να μην στεναχωριομαστε που δεν εχουμε ακομα σπιτι το ΄βλεπουμε ολο αυτο σαν περιπετεια.καποια μερα θα γινει.που θα παει...
                        μιλου μου ναι.εχεις δικιο οτι σε πολλες πολεις θελει διαβατηριο.γι αυτο ειπα οτι ειμαστε τυχεροι που δεν μας ζητησαν...
                        συννεφακι δυστυχως αδικα στενεις τα λινκ με τα σπιτια γιατι ακου.ειμαστε σε φαυλο κυκλο.απ την μια λογω χαμηλου μισθου δεν μας δινουν μεγαλο σπιτι και απο την αλλη επειδη ειμαστε 4 ατομα δεν μας δινουν μικρο.ολοι το ιδιο λενε..οποτε κανουμε ενεργειες μεσο τζομπ σεντερ και θα κανουμε και το επιδομα των παιδιων και μετα θα ξαναπροσπαθησουμε....μεχρι τοτε υπομονη θα κανουμε..
                        σαλ και στεφανε δυστυχως ειπωθηκαν πολλα και απ οσα διαβασα υπηρξε πολυ παρεξηγηση απο πολλες πλευρες.οποτε καλυτερα να σταματησει εδω ..να περνατε καλα σε οποια πλευρα του πλανητη εισαστε,να κανετε ευτυχισμενα χριστουγεννα με το παιδακι σας και επειδη παρατριχα και εμεις να μην ειχαμε ερθει λογω ελλειψης σπιτιου σας καταλαβαινω τωρα που θα βρεθειτε μαζι..καθε ευτυχια και μην δινετε ολοι συνεχεια στα ποστ.στεναχωριεμαι να μαλωνετε ΟΛΟΙ ΣΑΣ.εδω βρηκαμε αγαπη και πολλες πληροφοριες που μας δωσανε την ωθηση να βρεθουμε εδω που ειμαστε και δεν θελω να τρωγεστε για το τιποτα..ολοι αγαπαμε να ειμαστε καλα εκει που ειμαστε..αλλα προπαντων να αναφερθω στην αγαπημενη μου πατριδα..χεχεχεχε.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Σ ΑΓΑΠΑΩΩΩΩΩΩ!!!!
                        ε να μην πω κι εγω κατι?και οσο για το αστειακι σας με την μπουγατσα καλα θα ηταν να ειχα μια απ ολες τις γευσεις.σας φιλω ολους και ειρηνη πανω απ ολα...καληνυχταααααα
                        Να σαι καλα εκει που εισαι.....και οσο για το αστειακι με την μπουγατσα,για μενα δεν ειναι αστειακι πλεον,το πρωι πηγα σε ενα μαγαζακι εδω και βρηκα μπουγατσακια κρεμα σπανακοπιτα και μπουγατσα τυρι......Φυσικα τα χτυπησα......χαχαχ

                        Comment


                          Originally posted by tselinkas View Post
                          ..να περνατε καλα σε οποια πλευρα του πλανητη εισαστε,να κανετε ευτυχισμενα χριστουγεννα με το παιδακι σας και επειδη παρατριχα και εμεις να μην ειχαμε ερθει λογω ελλειψης σπιτιου σας καταλαβαινω τωρα που θα βρεθειτε μαζι..καθε ευτυχια
                          ναστε καλα και εμεις ευχομαστε τα καλυτερα για σας και εφοσον ειστε ολοι μαζι τα καλυτερα αν δεν εχουν ερθει ακομα ειναι στο δρομο σιγουρα και το σπιτι θαρθει και ολα ειναι θεμα χρονου απλα!merry christmaaaaaaaaas to all

                          We Wish You a Merry Christmas- Enya - YouTube
                          Συμβούλευε όχι τα πιο ευχάριστα, αλλά τα πιο σωστά. ~Σόλων

                          Comment


                            Originally posted by tselinkas View Post
                            ειμαστε σε φαυλο κυκλο.απ την μια λογω χαμηλου μισθου δεν μας δινουν μεγαλο σπιτι και απο την αλλη επειδη ειμαστε 4 ατομα δεν μας δινουν μικρο.ολοι το ιδιο λενε..οποτε κανουμε ενεργειες μεσο τζομπ σεντερ και θα κανουμε και το επιδομα των παιδιων και μετα θα ξαναπροσπαθησουμε....
                            Βλεπε

                            "Το μήνυμα που καταχωρήσατε είναι πολύ σύντομο. Παρακαλώ αυξήστε το μήνυμά σας κατά 8 χαρακτήρες τουλάχιστον." :D

                            Originally posted by milu View Post
                            Βρείτε πληροφορίες για το
                            Wohnberechtigungsschein (WBS) § 5-B-άδεια -

                            το εκαθαριστικο σας ειναι απαραίτητο για το WBS

                            είναι ένα επίσημο πιστοποιητικό για να δικαιούνται να λάβουν δημόσια χρηματοδότηση στέγασης («κοινωνική κατοικία») εκδίδεται από την Αρχή του δήμου σε πρόσωπα των οποίων το ετήσιο εισοδημα δεν υπερβαίνει τα όρια:

                            * € 12.000 για ένα νοικοκυριό ενός ατόμου
                            * € 18.000 για δύο άτομα
                            * συν 4.100 € για κάθε επιπλέον άτομο, εάν το άτομο είναι ένα παιδί με ένα επιπλέον 500 €.

                            Τα κράτη μπορούν να καθορίζονται αυτά τα όρια τους.

                            * Schleswig-Holstein είναι τα όρια των 14.400, 21.600, 5000, 600 €
                            * Στουτγάρδη 21.600, 28.800, είναι € 7.400
                            * Στο Βερολίνο, 16.800, 25.200, 5.740, 700 €
                            * Στη Βόρεια Ρηνανία-Βεστφαλία, 17.000, 20.500, 4.700, € 600
                            * Βρανδεμβούργου +40%




                            WoFG - nichtamtliches Inhaltsverzeichnis

                            Δεν είναι επιλέξιμες οι εξής:
                            - Οι αλλοδαποί χωρίς έγκυρη άδεια διαμονής
                            - Μέλη του ΝΑΤΟ, και
                            - Οι αιτούντες με άσυλο.
                            Να προσθέσω ότι δεν είναι μόνο για την δημόσια χρηματοδότηση στέγασης άλλα το WBS ρυθμίζει και την υποστήριξη των νοικοκυριών στην προμήθεια για την ενοικίαση κατοικιών.

                            Βλεπε και εδω

                            Comment


                              Α ναι, ακόμα κάτι, ωραία προπαγάνδα το WBS ε;

                              ΧΑΧΑΧΑ...

                              Comment


                                Originally posted by tselinkas View Post
                                ε..αλλα προπαντων να αναφερθω στην αγαπημενη μου πατριδα..χεχεχεχε.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Σ ΑΓΑΠΑΩΩΩΩΩΩ!!!!
                                μάζεψε ότι πιάτα βρεις τριγύρω και καν τα γυάλα... δώσε τους Γερμανούς εκεί να καταλάβουν τη θα πει ΕΡΩΤΑΣ!!! :D

                                [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=3Xq_wD3K-ww[/B][/YOUTUBE]

                                ΟΟΟΠΑΑΑ

                                Comment

                                Working...
                                X