Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Βρήκα μια σελίδα που μπορείς να κλείσεις δωμάτιο παμφθηνα (σε σύγκριση με τις άλλες τιμές στο Μόναχο). Είναι δωμάτια που τα κλείνουν συνήθως οι εργάτες. Μην πας σε αυτά που είναι στο Garching ή στο Freising γιατί είναι πολύ έξω από το Μόναχο και τα εισητήρια για να πας στο κέντρο πολύ ακριβά. Η σελίδα είναι εδώ :
    Wohnheim München - Bader Appartements

    Για να κλείσεις δικό σου δωμάτιο αλλά με κοινό μπάνιο οι τιμές αρχίζουν απο 15 ή 16 Ευρω συν ΦΠΑ.

    Υπάρχουν επίσης αγγελίες για δουλεια σου στέλνω μερικές (αν δεν καταλαβαίνεις καθόλου χρησιμοποιησε τo μεταφραστικό προγραμμα google και στείλε κατευθείαν την
    αίτηση σου στα αγγλικά ηλεκτρονικά και πες τους πότε θα είσαι στο Μόναχο αν θέλουν να σε δούνε.

    Service-Fahrer/in Führerschein Klasse CE für München

    Stellenangebote

    Jobs Berufskraftfahrer München, Jobs Berufskraftfahrerin München - jobs.meinestadt.de

    Jobbörse Kraftfahrer München Jobsuche Kraftfahrer München Stellensuche Kraftfahrer München

    Έχει αρκετές αγγελίες, πιστεύω ότι κάτι θα βρείς. Οι αγγελίες που πρέπει να κοιτάς είναι αυτές που λένε

    Kraftfahrer
    Berufskraftfahrer
    LKW-Fahrer

    Καλή Επιτυχία σου εύχομαι!

    Comment


      σε ευχαριστω παρα πολυ..!! θα στειλω αμεσως βιογραφικο.!! Να σαι καλα...!!

      Comment


        Αρχική Δημοσίευση από mariag
        Kalhmera se olous kai euxaristw gia thn upodoxh!dustuxws kai emeis eimaste allo ena zeugari me mikro pou theloume na fugoume gia germania.h fash einai oti otan leme giatros o suzhgos teleiwnei eidikothta kardioxeirourgos kai egw farmakopoios (ME DIDAKTORIKA,4 UPOTROFIES )alla ereunhtria apo to 2006 !!! oloi lene pwpw tha vreite amesws.ela pou den einai etsi.akomh de kataferame tipota.glwssa kanoume superentatika.dustuxws to mikro maS ellada de tha gnwrisei pote mias kai gennhthike hdh sto ekxwteriko.???meta to sxoleio fugame italia gia spoudes opou eimaste mexri kai twra alla dusutxws 8-9 mhnes anergia kai kapoious mhnes douleia me elaxista xrhmata !!!??? opote kai edw superekmetaleush!!!???.theloume na hremhsoumeee de theloume megalia theloume mia statherh douleia.eilikrina zhthsame vohtheia se sunadelfous tipota re paidia.oikonomies den uparxoun oxi logw megalhs zwhs ma giati kai edw ta provlhmata einai polla kai me mikro paidi xwris kamia vohtheia.
        Άμα δεν μπορούν να βρούν δουλειά και οι γιατροί καήκαμε !!!
        Αν θέλεις γράψε μας τι ακριβώς συμβαίνει ?
        Δεν το έχω ξανακούσει άτομα με τόσο υψηλό μορφωτικό επίπεδο,και ειδικά "γιατρός" να έχει πρόβλημα να βρει δουλειά !!!
        Τι βοήθεια ακριβώς ζητάτε ?
        Πού δουλεύατε και σας σούπερ εκμεταλλεύτηκαν ? σε νοσοκομείο σε φαρμακείο ???
        Δουλειά, τι δουλειά ? Πού ?
        Πληροφορίες για δουλειές ?
        Το παιδί σας που είναι Ελλάδα η Ιταλία ?
        Γράφε Ελληνικά η Αγγλικά καλύτερα oxι greeklish .

        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          Originally posted by Lane View Post
          Μόλις διαβασα την ανάρτηση σας προσπάθησα να βρω κάποιες πληροφορίες. Βρήκα ένα δημοσιευμένο άρθρο για έναν Έλληνα γιατρό που βρήκε δουλειά στην Γερμανία μέσω του φορέα KHWE (Katholische Hospitalvereinigung Weser-Egge). Κοιτάξτε λοιπόν αυτήν την σελίδα (είναι στα αγγλικά) και αν σας κάνει στείλτε τα βιογραφικά σας:

          Foreign doctors


          Το άρθρο θα το βρείτε εδω:
          Deutsches

          Ο Έλληνας γιατρός λέγεται Σωτήρης Γουλας (ή Γκουλας???)

          Ελπίζω να βοήθησα και Καλή Επιτυχία εύχομαι!

          Κοίταξα και βρήκα κάποιες πληροφορίες ακόμη:

          Doctors - Make it in Germany

          Jobs for Medical Doctors (MD), Physicians in Germany

          Jobs for Medical Doctors in Germany: medical-work.eu


          Και εδώ είναι κάποιες πληροφορίες για την Φαρμακοποιό. Γιατί δεν κοιτάς αλήθεια για κάποιο PostDoc? Σου στέλνω κάποια links, αλλά μιας και δεν ξέρω ακριβώς σε ποιο θέμα έχεις ειδικευτεί είναι ότι βρήκα γενικώς:

          Boehringer Ingelheim: Stellenangebote

          Fully funded postdoctoral position - life sciences m/f Jobs in München 80331, Bayern Deutschland

          Pharmazeutische Biologie - Stellenangebot

          Stellenangebote, Jobs in 29 deutschen Stellenb

          Stellenanzeigen für Postdocs im Bereich Pharma

          Comment


            Δουλέυει καποιος ως βοηθος Λογιστη στη Γερμανια να μας πει το 'τι γινεται'?!

            Δουλέυει καποιος ως βοηθος Λογιστη στη Γερμανια να μας πει το 'τι γινεται'?!γτ ενδιαφερομαι.καποιο παιδι ανεφερε τα προγραμματα SAP.καποια αλλη πληροφορια?ευχαριστω πολυ!

            Comment


              Τα sap από όσο είδα χρειάζονται για αρκετές δουλειές....
              Έκανα μία έρευνα Ελλάδα για να τα μάθουμε και να έχουμε ένα επιπλέον προσόν και μου ζήτησαν για online μαθήματα 3000-6000€! Εξωφρενικό!!!!
              Στην Γερμανία υπάρχει κάποια φθηνότερη λύση για εκμάθηση των προγραμμάτων; Μήπως ξέρει κάποιος;

              Comment


                Originally posted by xainti View Post
                Τα sap από όσο είδα χρειάζονται για αρκετές δουλειές....
                Έκανα μία έρευνα Ελλάδα για να τα μάθουμε και να έχουμε ένα επιπλέον προσόν και μου ζήτησαν για online μαθήματα 3000-6000€! Εξωφρενικό!!!!
                Στην Γερμανία υπάρχει κάποια φθηνότερη λύση για εκμάθηση των προγραμμάτων; Μήπως ξέρει κάποιος;

                Βρε παιδιά το SAP έχει διάφορα προγράμματα και το κάθε ένα έχει και διαφορετική τιμή. Πρέπει να ξέρει κάποιος τι ακριβώς θέλει. Γι ´αυτό και οι εταιρίες εκπαιδεύουν το προσωπικό τους ή ζητάνε γνώσεις πάνω σε συγκεκριμένο SAP πρόγραμμα. Τέλος πάντων βρήκα μια σελίδα που έχει μαζεμένες κάποιες πληροφορίες ανά κατηγορία και περιοχή. Την σελίδα θα την βρείτε εδώ:

                FORTBILDUNG24 - Die richtige Weiterbildung finden und den passenden Kurs bei allen führenden Schulungsanbietern einfach vergleichen.

                Comment


                  ********Και κάτι ακόμη που είναι πάρα μα πάρα πολύ σημαντικό**********
                  Πρέπει πάντα να λέτε αν ο/η ενδιαφερόμενος/η μιλάει γερμανικά (και αν ναι πόσο καλά).
                  Αλλιώς και να θέλω να βοηθήσω δεν ξέρω τι να ψάξω!

                  Comment


                    Αχ έχεις δίκιο!
                    Εμείς θα μιλάμε τον Ιούνιο που θα ανέβουμε Γερμανικά σε επίπεδο Β1. Αλλά αν απαιτείται και καλύτερη γνώση, εννοείται ότι θα συνεχίσουμε την εκμάθηση της γλώσσας και μετά προχωράμε με το SAP.
                    Μας ενδιαφέρει SAP για δουλειές αποθηκάριου, διαχείριση αποθήκης. Περιοχή Κολωνία.
                    Ευχαριστώ για την βοήθεια!!! Στο σάιτ που μας δίνεις όμως δεν βρήκα κάτι σχετικό με SAP...είναι και αυτή η μετάφραση του google τόσο χάλια.....

                    Comment


                      Καλησπέρα παιδιά , και εγω λογιστής έχω τελειώσει ατει. Ψάχνομαι να φύγω , γερμανία θέλω ποιο πολύ για εργασία αλλά και μεταπρυχιακό αν κάτσει . Είμαι 26 έχω ecdl , ξέρω αγγλικα B2 και Γερμανικά έχω Β1 ,και ένα χρόνο προυπηρεσία σε λογιστήριο Α.Ε. Ελπίζω να βρώ κάτι , θα μιλήσω με αντζέντη λογικά για συμβόλαιο , αλλά θέλω να βάλω ενα 2 χιλιαρο στην ακρή για τα πρώτα έξοδα και αυτό είναι που με καθυστερεί περισσότερο.

                      Comment


                        SAP-Grundwissen Buchhaltung/SAP Λογιστική γνώση !

                        Originally posted by xainti View Post
                        Αχ έχεις δίκιο!
                        Εμείς θα μιλάμε τον Ιούνιο που θα ανέβουμε Γερμανικά σε επίπεδο Β1. Αλλά αν απαιτείται και καλύτερη γνώση, εννοείται ότι θα συνεχίσουμε την εκμάθηση της γλώσσας και μετά προχωράμε με το SAP.
                        Μας ενδιαφέρει SAP για δουλειές αποθηκάριου, διαχείριση αποθήκης. Περιοχή Κολωνία.
                        Ευχαριστώ για την βοήθεια!!! Στο σάιτ που μας δίνεις όμως δεν βρήκα κάτι σχετικό με SAP...είναι και αυτή η μετάφραση του google τόσο χάλια.....
                        GeorgeFil. Καλησπέρα παιδιά , και εγω λογιστής έχω τελειώσει ατει. Ψάχνομαι να φύγω , γερμανία θέλω ποιο πολύ για εργασία αλλά και μεταπρυχιακό αν κάτσει . Είμαι 26 έχω ecdl , ξέρω αγγλικα B2 και Γερμανικά έχω Β1 ,και ένα χρόνο προυπηρεσία σε λογιστήριο Α.Ε. Ελπίζω να βρώ κάτι , θα μιλήσω με αντζέντη λογικά για συμβόλαιο , αλλά θέλω να βάλω ενα 2 χιλιαρο στην ακρή για τα πρώτα έξοδα και αυτό είναι που με καθυστερεί περισσότερο.
                        Ρίξτε μιά ματιά παρακάτω, (μπορείς να κάνεις μαθήματα εξ αποστάσεως) !

                        SAP-Grundwissen Buchhaltung/SAP Λογιστική γνώση !

                        SAP- Buchhaltung/Στο έχω ρυθμίσει στα Ελληνικά αυτό μάλλον πρέπει να σε καλύπτει απόλυτα !!!

                        Kurs: SAP®-Grundwissen Buchhaltung - Springest/SAP ® βασικές γνώσεις λογιστικής !

                        SAP Geschäftsanwendungen, Unternehmenssoftware, Software, ERP, Mittelstand, IT-Services, IT-Support | SAP


                        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                        Comment


                          PAtrioten ευχαριστούμε πολύ! Απο οτι είδα , κάθε πρόγραμμα e-learning κοστίζει απο 525 ευρώ και πάνω...οπότε το ερώτημα που προκύπτει είναι , ποιο πρόγραμμα πρέπει να ακολουθήσουμε για να βρούμε ευκολότερα δουλειά στην Γερμανία. (SemiFind.gr - Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση από την SAP - Σεμινάρια)

                          Comment


                            Originally posted by GeorgeFil View Post
                            PAtrioten ευχαριστούμε πολύ! Απο οτι είδα , κάθε πρόγραμμα e-learning κοστίζει απο 525 ευρώ και πάνω...οπότε το ερώτημα που προκύπτει είναι , ποιο πρόγραμμα πρέπει να ακολουθήσουμε για να βρούμε ευκολότερα δουλειά στην Γερμανία. (SemiFind.gr - Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση από την SAP - Σεμινάρια)
                            Κάνε έρευνα.....


                            Buchhalter/in mit SAP-Kenntnissen !



                            Aktuelle Stellenangebote Sachbearbeiter Buchhaltung SAP
                            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                            Comment


                              Σας ευχαριστω ολους σας!χιλια συγνωμη για το τροπο γραφης μου και ειδικα εκεινη τη μερα μου εγραψα ημουν πολυ ταραγμενη.Δυστυχως αρχιζει και ο κορεσμος για το επαγγελμα του γιατρου.Εγω μιλησα για εκμεταλλευση που εχω ζησει μεχρι στιγμης στην Ιταλια οπου τελειωσα τις σπουδες μου απο το 2006.Απο τοτε κερδισα 3 υποτροφιες (μεσω διαγωνισμου) λιγων μηνων η καθεμια,και μια διετης υποτροφια ως μεταδιδακτορικος ερευνητης.Εγω τελειωσα φαρμακευτικη χημεια και τεχνολογια και περασα την αδεια εξασκηση επαγγελματος ως φαρμακοποιος.Απλα η αβεβαιοτητα και η μη σταθεροτητα και φυσικα και εδω μιλαμε για μισθους max 1000 ευρω.Οσον αφορα το συζηγο μου τελειωνει την ειδικοτητα του το καλοκαιρι ως καρδιοχειρουργος και ψαχνει να βρει ακρη για να ερθει γερμανια και να ακολουθησω και εγω.Αν φυσικα βρει αυτος μετα θα ψαξω και εγω.Εγω θα ηθελα σε μια φαρμακευτικη εταιρεια θα το κυνηγησω,οπως εμαθα τα ιταλικα ελπιζω να μαθω και τα γερμανικα.Παιδια δυστυχως τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα,δε το περιμενα μετα απο τοση κουραση και στα 32 μου ακομη να μην εχω βρει κατι πιο σιγουρο.Πιστευω να αλλαξει κατι και για μας και ειδικα για το γιο μας.Κατω δε θα το βαλουμε,ψαχνουμε και διαβαζουμε.Ομως δυστυχως και εδω χρειαζεται καποιος γνωστοσ για να σε βαλει στο σωστο κυκλο.Σας ευχαριστω και παλι!

                              Comment


                                ευχαριστουμε παρα πολυ παιδια.εγω εχω σκοπο να ξεκινησω συντομα γερμανικα να κανω ενα χρονο και γιαυτο κοιταω και για SAP!θα τα κοιταξω

                                Comment

                                Working...
                                X