Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ποσα ενσιμα ζητανε για να βγαλεις την Αδεια του κλαρκ ξερεις?

    Comment


      Σου εχω στείλει pm για το προσπεκτους

      Comment


        εχω διπλωμα Γ με ΠΕΙ πιστευετε αξιζει να βγαλω το Ε? το ζητανε πολυ η να κρατησω τα λεφτα γτ θα μου χρειαστουν σιγουρα για αρχη στη γερμανια!!

        Comment


          ευχαριστω πολυ τον κύριο Daxxa για τις πληριοφορίες, αλλά απάντηση στις ερωτήσεις μου δεν πήρα. Ξαναρωτώ λοιπόν κ το κύριο Daxxa αλλά και οδηγούς που ζουν μόνιμα στην γερμανία.
          Χωρίς καθόλου επαγγελματική εμπειρία σαν οδηγός , υπάρχει περίπτωση να βρεις εργασία?, η ηλικία παίζει ρόλο για τον εργοδότη σου?

          Comment


            δεν ζητανε ενσημα. Αυτες οι ιστοριες οι ελληνικες που πρεπει να εχεις ενσημα για να βγαλεις αδεια για κλαρκ ειναι αγνωστες εδω.
            Απλα πας κανεις μια 3μερη εκπαιδευση, δινεις κατι εξετασεις γραπτες-πρακτικες και παιρνεις το διπλωμα-αδεια
            φυσικα πληρωνεις
            τωρα αν πας για δουλεια και δουνε οτι εισαι πολυ αργος, ή τα κανεις μανταρα, απλα θα σε διωξουν.
            Αν εισαι καλος θα σε κρατησουν.

            Comment


              NAI kai OXI...

              Comment


                Originally posted by stefanoslia21 View Post
                εχω διπλωμα Γ με ΠΕΙ πιστευετε αξιζει να βγαλω το Ε? το ζητανε πολυ η να κρατησω τα λεφτα γτ θα μου χρειαστουν σιγουρα για αρχη στη γερμανια!!
                το ζητανε αλλα μπορεις να βρεις δουλεια ανετα και χωρις αυτο.

                Comment


                  Ενα ψαξιμο που εκανα στο JOBBORSE για οδηγος στην Στουτγκαρδη εχει καμια 200αρια αγγελιες που ζητανε με Γ'

                  Comment


                    1 ημέρα εκπαίδευση ειναι , το κόστος ειναι στα 80-100 ευρώ και οσο για τις δουλειες σπανια σε βαζουν να οδηγησεις σταπλερ με την μια χωρις καποιον να σου δειξει αλλα και να το κανουν αυτο αν δεν τα καταστρεψεις ολα εχεις πιθανοτητες να σε κρατησουν ...
                    Ενσημα οπως ειπε ο "πύργος" δεν ζητανε.
                    Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

                    Comment


                      ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σε 1 μηνα πηγαινω Γερμανια συγκεκριμενα stutgart επειδη εχω πτυχιο υδραυλικου με καποια εμπειρια τι με προτεινετε να κοιταξω ? για υδραυλικος η για οδηγος ?

                      Comment


                        Τα γερμανικα σου πως ειναι;

                        Comment


                          κανω εδω και 3-4 μηνες μαθηματα και ειμαι σε ενα επιπεδο Α1- Α2

                          Comment


                            Καλημερα απο την ομορφη στουγκαρδη... η γυναικα μου εχει Β1 επιπεδο στα γερμανικα και εχει πτυχειο βοηθος νοσηλευτριας...αληθεια ποσο ειναι ο μισθος netto στην στουγκαρδη???

                            Comment


                              Προσφορα εργασιας σε εστιατοριο.

                              Καλησπερα σας!
                              Ειμαι Ελληνας μαγειρας σε ελληνικο εστιατοριο στα συνορα Γερμανιας-Αυστριας.
                              Το χωριο λεγεται Reit im Winkl και ειναι τουριστικος προορισμος και χειμωνα και καλοκαιρι.
                              Αναζητουμε ενα ατομο(αντρας/γυναικα) για να εργαστει ως βοηθος κουζινας.
                              Παρεχεται μισθος,ασφαλεια,διαμονη.
                              Οι συνθηκες εργασιας ειναι αριστες.(Το τονιζω αυτο γιατι πολλα αρνητικα ακουω και διαβαζω
                              σχετικα με τα ελληνικα εστιατορια)
                              Η αγγελια απευθηνεται σε ατομο που να εχει μια ελαχιστη εμπειρια σε κουζινες.
                              Οποιος ενδιαφερεται ας επικοινωνησει μαζι μου στο τηλεφωνο
                              015145957847
                              Ευχαριστω θερμα!
                              Λαζαρος

                              Comment


                                ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΑΝΑΖΗΤΑ ΕΡΓΑΣΙΑ

                                ΕΧΩ ΤΕΛΙΩΣΗ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ στο τμημα ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ. Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να αναζητήσω πληροφορίες για εργασία? ή να υπάρχει κάποιος με αυτό το πτυχίου που να έχει ήδη βρεί εργασία?

                                Comment

                                Working...
                                X