Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by eleni1981 View Post
    α φρεσκος εισαι? πως τα βλεπεις τα πραγματα εκει? εχω ακουσει οτι και στην γερμανια εχουν κριση αλλα οχι το δικο μας χαλι. παντως στην γερμανια πρεπει να βοηθανε. Ειναι πολυ συγκινητικο ολα αυτο που βλεπω εδω μεσα οτι ο ενας βοηθαει τον αλλο προς στιγμη νομιζα οτι ειχε χαθει αν το τηρουσαν αυτο δεν θα φταναμε σε αυτο το σημειο. Ποτε δεν ειναι αργα. Α, το επιδομα του μεταναστη δεν ξερω πως ακριβως λεγετε το εχουν κοψει. Επεισης η μαμα της φιλης μου μου ειπε δεν σου μαθαινουνε τζαμπα την γλωσσα και να πας δεν καταλαβαινεις τπτ πρεπει να πληρωσεις αυτο γινετε αν εισαι ανεργος αλλα να εχεις δουλεψει στην γερμανια τουλαχιστον 1 χρονο μετα παιρνεις κανονικα ταμειο ανεργειας και εχεις ολα τα δικαιωματα σαν τους γερμανους.
    neee freskos!!! alla ti na kanw xairi den exei sti ellada. kala einai edw oloi douleuoun einai xaroumenoi kenouria amaksia oloi oi neoi k oxi mono...an ksereis tin glwssa apo prin erxese k tin alli mera douleia! agglika ksereis i san k emena;
    to epidoma telika t to ekopsan molis rwtisa.to sxoleio einai dwrean eimai sugouros meso oaed tis germanias k exei k asfalia. auta! oti theleis allo pes m k kserw euxaristos!!

    Comment


      Δεν μιλαω παρα πολυ καλα αγγλικα με βλεπω να τρεχω στους δρομους με δυο λεξικα στα χερια ενα αγγλικο και ενα γερμανικο χαχαχα. Εγω βασικα το αυτοκινητο ειναι να πουλησω οσο πιο γρηγορα γινει τοσο πιο γρηγορα θα ερθω χτες το εβαλα σε αγγελια αλλα δεν την εχουν δημοσιευσει ακομα να δω τι θα γινει. Οποτε θα ερθω γερμανια να παρω καινουργιο χαχαχαχαχχα πολυ αισιοδοξη ειμαι αλλα φυσικα αστειευομε. Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει να οδηγαω και ξερω οτι η γερμανια εχει παρα πολυ καλους δρομους αλλα τι να κανουμε. Αυτο που βλεπω τους ελληνες εκει ειναι μια αισιοδοξια και παιρνουμε περισσοτερο θαρρος.

      Comment


        Originally posted by eleni1981 View Post
        χτες το εβαλα σε αγγελια αλλα δεν την εχουν δημοσιευσει ακομα να δω τι θα γινει.
        Car.gr - Μεταχειρισμένα Αυτοκίνητα

        Για της πιο πολλές απορίες αν θέλετε εδώ http://www.patriotaki.net/%CE%9C%CE%...83%CE%B7-2955/

        Comment


          Originally posted by eleni1981 View Post
          Δεν μιλαω παρα πολυ καλα αγγλικα με βλεπω να τρεχω στους δρομους με δυο λεξικα στα χερια ενα αγγλικο και ενα γερμανικο χαχαχα. Εγω βασικα το αυτοκινητο ειναι να πουλησω οσο πιο γρηγορα γινει τοσο πιο γρηγορα θα ερθω χτες το εβαλα σε αγγελια αλλα δεν την εχουν δημοσιευσει ακομα να δω τι θα γινει. Οποτε θα ερθω γερμανια να παρω καινουργιο χαχαχαχαχχα πολυ αισιοδοξη ειμαι αλλα φυσικα αστειευομε. Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει να οδηγαω και ξερω οτι η γερμανια εχει παρα πολυ καλους δρομους αλλα τι να κανουμε. Αυτο που βλεπω τους ελληνες εκει ειναι μια αισιοδοξια και παιρνουμε περισσοτερο θαρρος.
          den peirazei arki na katalaveneis kati k meta tha s vgoun ligo ligo ta agglika! mpes sto can.gr ekei tha vreis na to pouliseis eukola evale o milu tin selida vale mia foto k se kamia evdomada tha to exeis poulisei.etsi egine me enan filo m!
          germania tha vreis amaksi k thino k den tha fovase na odigas stous dromous i tha se kornaroun apo pisw an argeis ligo
          k na min xaneis tin esiodoksia s afou uparxei atomo germania ola tha ginoun eleni! euxomai ola kala na pane...p tha s pane k oti allo xreiastis edw eimaste an kserei kapoios tha apantisei auto einai sigouro!
          kalimeraaaaaaa!!!!!!!!

          Comment


            kalispera....ton ioulio fevgo me tin oikogenia mou stin germania kai poio sigekrimena stin niremvergi....tha ithela na rotiso an kapoios zitai atoma gia opiadipote ergasia....ksero na milao poli kala aglika kai eimai sto arxiko stadio sta germanika.....tha ithela tin voithia sas an kapoios kseri kati i exei kapoia keni thesi stin ergasia tou tha to ektimousa para poli na mou dosi mia efkeria gia na arxiso me tin oikogenia mou mia kainourgia zoi....oso gia empiria exo kani para poles doulies.....efxaristo ek ton proteron gia tin voithia sas

            Comment


              kalimera se olous k oles .Exo mia erotisi na kano mipos gnorizete.
              ti pezei me tis ellinikes eteries metakomhseon stin germania?Apo ores ergasias mis8o
              kai sin8ikes ergasias?Sas efxaristo ek ton proteron

              Comment


                Καλημερα παιδια το ξερω αυτο το site θα το βαλω και εκει σας ευχαριστω παντως. Εγω δεν κορναρω ποτε μονο οταν υπαρχει λογος και με νευριαζει οταν κορναρουν με το παραμικρο.

                Comment


                  ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

                  Καλησπερα ειμαστε 2 ενδιαφερομενοι ΕΛΛΗΝΕΣ απο ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ,και ενδιαφερομαστε για εργασια στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ σε καποια ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ σε οτι δηποτε εργασια....με προτεραιοτητα καποιο εστιατοριο..καφε... η κατι αλλο...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

                  Comment


                    Πληροφορίες και υπηρεσίες για Εργασία και Πρόνοια

                    Bundesministerium für Arbeit und Soziales (Ομοσπονδιακό Υπουργείο Εργασίας και Πρόνοιας) BMAS - Bundesministerium f



                    http://www.tacheles-sozialhilfe.de/1aid.asp
                    "Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη, να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις."

                    Comment


                      Γεια σας παιδια δυστηχως δεν εχω και πολυ καλα νεα η γυναικα που θα με βοηθουσε στην γερμανια μου λεει αν θες ελα να μεινεις οσο θες στο σπιτι μου αλλα δουλεια δεν θα βρεις στο εγγυωμε εγω γιατι δεν ξερεις την γλωσσα. Αλλα πρωτον δεν θελω να φορτωθω σε κανεναν και δευτερον δεν θα παω για τουρισμο. Ειναι η μαμα της κολητης μου που την εχω βοηθησει πολες φορες που ειναι μονη της στην ελλαδα και νομιζα οτι την επιασε το φιλοτιμο αλλα οτι κανω για την φιλη μου δεν το μετανιωνω και δεν εχει καμια σχεση με την μητερα της ετσι κι αλλιως το πολυ μεχρι να βρω σπιτι η ενα δωματιο θα καθομουνα σπιτι της. Τελος παντων. Οποτε η μονη λυση ειναι τα γραφεια ευρεσεως εργασιας που σου βρισκουν δουλεια στα ελληνικα εστιατορια καθως εχω παρει την αποφαση μου οτι στην ελλαδα δεν μπορω να μεινω. Ξερει καποιος να μου προτινει καποια γραφεια που να ειναι νομιμα μην πεσω σε τιποτα απατεωνες? Συγνωμη να εγραψα πολλα. Σας ευχαριστω.

                      Comment


                        Originally posted by eleni1981 View Post
                        Ξερει καποιος να μου προτινει καποια γραφεια που να ειναι νομιμα
                        Γραφεία Ευρέσεως Εργασίας σε όλη την Ελλάδα | Γραφεία Ευρέσεως Εργασίας | vrisko.gr

                        Ιστοσελίδες στα ελληνικά

                        EURES - Η Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Απασχόλησης Ο εύκολος τρόπος για να βρείτε πληροφορίες σχετικά με θέσεις εργασίας και ευκαιρίες
                        Θέσεις Eργασίας στην Ελλάδα, Αναζήτηση Δουλειάς, Αγγελίες Απασχόλησης | Randstad.gr
                        Θέσεις Εργασίας - AXIA Personal ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ
                        Εργασίες σε Γερμανία - Just Landed
                        Ιδιοτικο Γραφειο Ευρεσις - Job Gastro Express
                        Κέντρο Ευρέσεως Εργασίας "FORIS"

                        Ιστοσελίδες στα αγγλικά για Έλληνες

                        GRECRUITMENT.COM - jobs for greek speaking professionals
                        European Commission » Internal Market » Free movement of professionals

                        Και αυτί που έχουν λίγο σπίρτο παίρνουν απλά με τη σειρά σε όλους τους Έλληνες επιχειρηματίες της περιοχής που θέλουν να πάνε ένα τηλέφωνο που θα βρεις στους ακόλουθους κατάλογους ελληνικών επιχειρήσεων.

                        Ελληνικά εστιατόρια (σε εθνικό επίπεδο)
                        Ellindex

                        Comment


                          Καλημερα milu νομιζω οτι το foris και το gastro express ειναι το καταλληλο για μενα αλλα σιγουρα θα κανω και προσπαθεια κατευθειαν στα εστιατορια. Σε ευχαριστω παρα πολυ ειστε ολοι καταπληκτικοι.

                          Comment


                            Originally posted by eleni1981 View Post
                            Καλημερα milu νομιζω οτι το foris και το gastro express ειναι το καταλληλο για μενα αλλα σιγουρα θα κανω και προσπαθεια κατευθειαν στα εστιατορια. Σε ευχαριστω παρα πολυ ειστε ολοι καταπληκτικοι.
                            an den voithaei o enas ton allwn den ginetai!
                            elpizw ola kala na s pane eleni!!

                            Comment


                              Προσοχή για συμβόλαιο εργασίας και ταμείο ανεργίας !

                              Όσοι εργάζονται με συμβόλαια εργασίας (πχ. ενός έτους), είναι υποχρεωμένοι τουλάχιστον 3 μήνες πριν την λήξη του, να πάνε να δηλώσουν τα στοιχεία τους στο τοπικό υποκατάστημα για το Ταμείο ανεργίας. Ο λόγος είναι καθαρά προνοητικός, για να σας βρούνε όσο το δυνατόν συντομότερα εργασία μετά το τέλος του συμβολαίου.

                              Σε περίπτωση που δεν πάτε εγκαίρως ή κατά την διάρκεια της ανεργίας σας αρνηθείτε κάποια θέση εργασίας (νομίζω μέχρι 3 φορές) ή ζητήσητε επίτηδες από υποψήφιο εργοδότη να μην σας προσλάβει με σκοπό να συνεχίσετε να λαμβάνετε επίδομα ανεργίας, υπάρχει ποινή αποκλεισμού από το επίδομα ανεργίας για ένα διάστημα 3-12 εβδομάδων, ανάλογα πόσο καθυστερήσατε να δηλωθείτε και ανάλογα το παράπτωμα.
                              "Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη, να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις."

                              Comment


                                ΖΕΥΓΑΡΙ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΣΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...ΧΩΡΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΝΜ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

                                Comment

                                Working...
                                X