Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    geia s file kwsta..

    Originally posted by kostas_thesprotos View Post
    Γεια σας και απο εμενα. Με λενε Κωστα και πριν 4 περιπου μηνες εφυγα μαζι με την οικογενεια μου απο την Ελλαδα και ηρθαμε στη Γερμανια. Για αρχη εργαζομαι σε ενα Ελληνικο εστιατοριο. Η γυναικα μου δεν εχει βρει ακομα δουλεια καθως κολαμε λιγο στη γλωσσα. Αλλα την μαθαινουμε σιγα-σιγα και ελπιζω συντομα να ειμαστε καλυτερα. Η MisDi εχει δικιο που λεει μακρια απο Ελληνες και Ελληνικα εστιατορια. Ειναι πολυ μαυριλα. Αλλα απο καπου πρεπει να ξεκινησεις, οταν μαλιστα δεν εχεις και την γλωσσα. Το θεμα ειναι παντως οτι εδω ξαναβρηκαμε την ελπιδα μας που δυστηχως ειχαμε αρχισει να την χανουμε στην Ελλαδα. Θαρρος λοιπον σε οσους σκεφτονται να φυγουν, υπομονη και επιμονη. Οποιος θελει να ρωτησει κατι μπορει να μου στειλει μυνημα. Συγνωμη αν σας κουρασα. Εις το επανειδειν...
    geia s file kwsta..tha ithela na m apantiseis se merikes erwtiseis an mporeis gt polla akougonte goa germania..poso einai o misthos se elliniko estiatorio k poses wres douleveis??mporeis na antapexeltheis stis anagkes sou??psaxnw na fygw me ton aderfo mou k epeidi mono germania exoume gnwstous leme na erthoume kata ekei...

    Comment


      Originally posted by dimitris81 View Post

      το οτι τα μιλαω καλα τα γερμανικα δεν παιζει και τοσο ρολο απο οτι καταλαβα
      Όχι πατριώτη, έχεις πεντάρι στο λαχείο με γνώση της γερμανικής γλώσσας

      Comment


        λιζινγκ εταιριες

        πολλοι με ξερετε εδω και καιρο.βοηθηστε με παιδια λιγο.ερχομαι σε λιγες μερες βερολινο.δεν ξερω την γλωσσα.ειμαι 35 χρονων.σε αυτες τις λιζινγκ εταιριες που γραφετε τι γινεται?που βρισκεις τετοια δουλει;?τι ειναι ακριβως?χωρις γλωσσα πας?ποσα παιρνεις?πειτε οτι ξερετε παρακαλω.θελω να δουλεψω και να φερω τα παιδια μου και την γυναικα μου.αλλα πρεπει να βρω δουλεια πολυ συντομα γιατι πολυ δυσκολη η κατασταση μας...το καλυτερο για εναν ανειδικευτο και χωριις να μιλαει την γλωσσα ειναι τα εστιατορια???

        Comment


          Αδερφέ, διάβαζε και τη σε γράψαμε.
          Αυτούς http://www.randstad.gr/ τους πήρες τηλέφωνο για πληροφορίες!?

          Comment


            πληροφοριες

            Originally posted by synnefaki View Post
            την καλημερα μου Γιωργο

            Θα σου στειλω πμ με χρησιμες πληροφοριες κατα την διαρκεια της ημερας, ..................
            Καλό μου συννεφάκι βρέξε και προς τα εδώ καμιά πληροφοριούλα.
            Είμαι μόνιμη στο σχολείο (μετά από 4 ΑΣΕΠ) αλλά με όλα αυτά που γίνονται, είμαι έτοιμη να παραιτηθώ και να φύγω, αρκεί να βρω κάτι καλό στην ειδικότητα μου.
            Είμαι κι εγώ Μαθηματικός 41 ετών με 3 παιδιά και ενδιαφέρομαι για Γερμανία,1η προτίμηση Βαυαρία.
            Από πέρυσι μαθαίνω Γερμανικά, γιατί έδωσα στις εξετάσεις γλωσσομάθειας για απόσπαση στο εξωτερικό.
            Αν μπορείς σε παρακαλώ στείλε μου πληροφορίες.

            Comment


              αυτοι μιλου ειναι τετοια εταιρια???νομιζα οτι ειναι γραφειο ευρεσεως εργασιας που σε στελνουν με συμβολαια σε ταβερνες...

              Comment


                καλημερα παιδια.εχω αρχισει και εγω να ψαχνω καποια εργασια στη γερμανια.μπορει καποιος να βοηθησει?δεν εχω καποιον γνωστο εκει και προσπαθω μεσω εφημεριδας μηπως βρω κατι.που αλλου μπορω να απευθυνθω?δεν γνωριζω την γλωσσα οποτε κοιταω σε καποιο ελληνικο εστιατοριο.μπορει καποιος να με βοηθησει?

                Comment


                  καλημερα.μπορει καποιος να με βοηθησει στην ανευρεση εργασιας στην γερμανια?δεν γνωριζω την γλωσσα ουτε εχω καποιον γνωστο εκει που να μπορει να με βοηθησει λιγο.αν καποιος μπορει θα το εκτιμουσα.ευχαριστω.

                  Comment


                    Καλημέρα σας.Ενδιαφέρομαι και εγώ ως μαθηματικός για τις πληροφορίες σας.
                    Ευχαριστώ πολύ

                    Comment


                      Καινουργιο μπλοκ σχετικα με την ζωη στην Αυστρια http://kainourgiazoi.blogspot.com/ απο καποιον που ζει και δουλευει εκει.

                      Comment


                        μια μικρη βοηθεια!!

                        Καλησπερα και απο μενα..
                        Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.
                        Ειμαι κοινωνικη λειτουργος και ενδιαφερομαι για δουλεια στην γερμανια. Εχω 4 χρονια προυπηρεσια. γινεται αναγνωρισει του πτυχιου? υπαρχει πιθανοτητα να βρω δουλεια? βεβαια εχω ενα μικρο θεματακι με την γλωσσα, αλλα σκοπευω να ξεκινησω αμεσα την εκμαθηση της.
                        ευχαριστω πολυ!!!
                        Οταν εχεις πιασει πατο, ο μονος τροπος για να βγεις στην επιφανεια ειναι να παρεις μια βαθια ανασα..

                        Comment


                          Originally posted by tonaki View Post
                          Καλησπερα και απο μενα..
                          Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.
                          Ειμαι κοινωνικη λειτουργος και ενδιαφερομαι για δουλεια στην γερμανια. Εχω 4 χρονια προυπηρεσια. γινεται αναγνωρισει του πτυχιου? υπαρχει πιθανοτητα να βρω δουλεια? βεβαια εχω ενα μικρο θεματακι με την γλωσσα, αλλα σκοπευω να ξεκινησω αμεσα την εκμαθηση της.
                          ευχαριστω πολυ!!!



                          εδώ κοίταξες;
                          Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

                          Comment


                            αυτο κοιταζω τωρα.
                            ευχαριστω.
                            Οταν εχεις πιασει πατο, ο μονος τροπος για να βγεις στην επιφανεια ειναι να παρεις μια βαθια ανασα..

                            Comment


                              Originally posted by tonaki View Post
                              αυτο κοιταζω τωρα.
                              ευχαριστω.

                              καλή τύχη
                              Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

                              Comment


                                Σ'ευχαριστω..
                                Οταν εχεις πιασει πατο, ο μονος τροπος για να βγεις στην επιφανεια ειναι να παρεις μια βαθια ανασα..

                                Comment

                                Working...
                                X