Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by LazarosD View Post
    Από το γνωστό topic της Σουηδίας με επεισόδια όσα και της Λάμψης:
    Yπαρχει γιατρος που δεν παιρνει φακελακι..ειναι σε οχι τοσο γνωστο νοσοκομειο της αθηνας..εχει γινει μαλιστα σημειο συζητησης ο εν λογω κυριος και για το ηθος του και για το οτι ειναι ανθρωπος κυριως...
    επισης πολεοδομια επειδη ασχολουμε με το αθλημα μονο 1 δεν τα παιρνει που ελεγχει μελετες και γελανε μαζι του οι μηχανικοι

    Comment


      Επειδη η Συννεφακι γραφει οτι βριζω και προσβαλω,ενω πρωτη αυτη και οι 2-3 αλλοι το κανουν σε εμενα,αλλα το βαν θα το φαω εγω,να παρακαλεσω τους μοντερειτορς (φαντασματα,δεν γραφουν ποτε!!!) οταν και εαν φαω βαν,να ανακοινωθει,γιατι μου στελνουν πολλα μαιλ και αν δεν ανακοινωθει οτι εχω διαγραφει,θα νομιζουν οτι δεν τους απαντω.

      Μιχαλη σαφως ειναι καλυτερα τα πραγματα σε 2-3 χωρες της Ευρωπης πλεον,γιατι αποδεικνυεται οτι πολλες χωρες της Ευρωπης εχουν προβλημα χρεους οπως Γαλλια-Ιταλια-Ισπανια κλπ,και οχι γιατι εχουν λαμογια...ημαρτον πια!!!
      Το θεμα ειναι,οτι ολοι μας διαλεγουμε να παμε στις 5-10 χωρες του πλανητη,που ειναι καλη η κατασταση για να ζησεις αξιοπρεπως.

      Γερμανια-Αυστραλια-Καναδα κλπ...καμια δεκαρια ειναι,δεν ειναι παραπανω.Το οτι η χωρα μας δεν ειναι στις 10 κορυφαιες του πλανητη,τι να κανουμε τωρα?
      Ετυχε.

      Πας λοιπον σε μια απο αυτες τις χωρες να ζησεις και δεν ειναι αναγκη ουτε να τρελενεσαι ουτε να ξημεροβραδιαζεσαι σε φορουμς και να τα παρουσιαζεις ολα τελεια εκει και για την Ελλαδα ολα μαυρα.Ενημερωσε,βοηθησε οσο μπορεις,συζητησε με τους συμπατριωτες σου τοσο στην ξενη χωρα που βρισκεσαι οσο και στα φορουμς,τι εμεις κανουμε λαθος που κανουν αυτοι σωστα,ομορφα και ωραια,λεγοντας την αληθεια για οτι συμβαινει χωρις υπερβολες και φορωντας παρωπιδες (σιχαινομαι να χρησιμοποιω εκφρασεις ''κλισε'',αλλα για να με καταλαβουν καλυτερα,γιατι πολλοι δεν καταλαβαινουν'')

      Ποιος ο λογος,να υπερβαλεις υπερ της νεας σου πατριδας και κατα της Ελλαδας?Υπαρχει κανας λογος που δεν μπορω να τον καταλαβω,γιατι το οτι υπερβαλουν....υπερβαλουν,ειναι προφανες.

      Και να σου πω και μια μεγαλη αληθεια?Οπου και να πας,ο ''Ελληνας'' θα εισαι,ειτε το θες ειτε οχι,αλλα θα διαπιστωσεις οτι πολλοι ξενοι εκτιμουν περισσοτερο απο εμας την Ελλαδα.

      Comment


        Originally posted by fendy View Post
        Επειδη η Συννεφακι γραφει οτι βριζω και προσβαλω,ενω πρωτη αυτη και οι 2-3 αλλοι το κανουν σε εμενα,αλλα το βαν θα το φαω εγω,να παρακαλεσω τους μοντερειτορς (φαντασματα,δεν γραφουν ποτε!!!) οταν και εαν φαω βαν,να ανακοινωθει,γιατι μου στελνουν πολλα μαιλ και αν δεν ανακοινωθει οτι εχω διαγραφει,θα νομιζουν οτι δεν τους απαντω.

        Μιχαλη σαφως ειναι καλυτερα τα πραγματα σε 2-3 χωρες της Ευρωπης πλεον,γιατι αποδεικνυεται οτι πολλες χωρες της Ευρωπης εχουν προβλημα χρεους οπως Γαλλια-Ιταλια-Ισπανια κλπ,και οχι γιατι εχουν λαμογια...ημαρτον πια!!!
        Το θεμα ειναι,οτι ολοι μας διαλεγουμε να παμε στις 5-10 χωρες του πλανητη,που ειναι καλη η κατασταση για να ζησεις αξιοπρεπως.

        Γερμανια-Αυστραλια-Καναδα κλπ...καμια δεκαρια ειναι,δεν ειναι παραπανω.Το οτι η χωρα μας δεν ειναι στις 10 κορυφαιες του πλανητη,τι να κανουμε τωρα?
        Ετυχε.

        Πας λοιπον σε μια απο αυτες τις χωρες να ζησεις και δεν ειναι αναγκη ουτε να τρελενεσαι ουτε να ξημεροβραδιαζεσαι σε φορουμς και να τα παρουσιαζεις ολα τελεια εκει και για την Ελλαδα ολα μαυρα.Ενημερωσε,βοηθησε οσο μπορεις,συζητησε με τους συμπατριωτες σου τοσο στην ξενη χωρα που βρισκεσαι οσο και στα φορουμς,τι εμεις κανουμε λαθος που κανουν αυτοι σωστα,ομορφα και ωραια,λεγοντας την αληθεια για οτι συμβαινει χωρις υπερβολες και φορωντας παρωπιδες (σιχαινομαι να χρησιμοποιω εκφρασεις ''κλισε'',αλλα για να με καταλαβουν καλυτερα,γιατι πολλοι δεν καταλαβαινουν'')

        Ποιος ο λογος,να υπερβαλεις υπερ της νεας σου πατριδας και κατα της Ελλαδας?Υπαρχει κανας λογος που δεν μπορω να τον καταλαβω,γιατι το οτι υπερβαλουν....υπερβαλουν,ειναι προφανες.

        Και να σου πω και μια μεγαλη αληθεια?Οπου και να πας,ο ''Ελληνας'' θα εισαι,ειτε το θες ειτε οχι,αλλα θα διαπιστωσεις οτι πολλοι ξενοι εκτιμουν περισσοτερο απο εμας την Ελλαδα.
        Σπυρο
        παλιοτερα τα ιδια μ εσενα ανεφερα κι εγω..την χωρα μου την λατρευω και δεν επιτρεπω σε κανεναν ξενο να την χλευασει και εαν δεν καταλαβει με λογια ισως καταλαβει με κανα μπουνιδι..

        ομως οπως σωστα ειχε αναφερει η ευανθια το κρατος ειναι ο καθρεφτης καθε χωρας..καλως ή κακως..και στην ελλαδα το κρατος ειναι ενα καρκινωμα με κυταρα τον καθε διεφθαρμενο σοσιαληστη, υπουργακο και υπαλληλακο δημοσιας επιχειρησης..αυτους οχι μνο α τους υπερασπιστω αλλα εαν μου δοθει η δυνατοτητα θα τους θαψω..και ας ειναι ελληνες..χεστηκα..πρεπει ο κοσμος να καταλαβει οτι για την σημερινη καταντια φταινε αποκλειστικα και μονο οι καρχαριες που τοσα χρονια φαγανε φαγανε και τρωνε κι σημερα..θα μου πεις τωρα μαριδα τους ψηφιζε 30 χρονια εχει και αυτη μεριδιο ευθυνης..ναι οκ το δεχομαι αλλα η μαριδουλα πληρωνε και φορο, και ουτε καταχραστηκε δημοσιο χρημα...με πλαγκτον τρεφοτανε..

        κακως η ελλαδα δεν εχει ουτε οργανωμενο κρατος ουτε πολιτικους να την αγαπανε..εχουμε γινει ολοι παρτακυδες και ξεχασαμε να ζουμε απλα κι λιτα διχως να κανουμε την ζωη μας πολυπλοκη ζητωντας πολυτελειες με δανεικα..

        ειμαι περηφανος που ειμαι ελληνας οπως θα ημουν περηφανος εαν ημουν πολωνος, αλβανος κτλ γιατι σεβομαι τον τοπο που γενηθηκα και μεγαλωσα και οχι επειδη προγονος μου ηταν ο αριστοτελης και ο αλεξανδρος..δεν ειμαι περηφανος για το κρατος που δυστυχως εχω ν αντιμετωπισω κι μ αυτο εχω τεραστιο προβλημα..

        εαν αρρωστησω τι θ απογινω? εαν δεν πληρωσω χαρατσι ρευμα γιοκ? το παιδι μου τι μορφωση θα παρει?
        και πολλα αλλα...οι υπαιτιοι γι ολα αυτα πρεπει να τημωρηθουν παραδειγματικα..με καυτο λαδι..καντε τις αναγωγες σας

        Comment


          Originally posted by fendy View Post
          Επειδη η Συννεφακι γραφει οτι βριζω και προσβαλω,ενω πρωτη αυτη και οι 2-3 αλλοι το κανουν σε εμενα,αλλα το βαν θα το φαω εγω,να παρακαλεσω τους μοντερειτορς (φαντασματα,δεν γραφουν ποτε!!!) οταν και εαν φαω βαν,να ανακοινωθει,γιατι μου στελνουν πολλα μαιλ και αν δεν ανακοινωθει οτι εχω διαγραφει,θα νομιζουν οτι δεν τους απαντω.

          Μιχαλη σαφως ειναι καλυτερα τα πραγματα σε 2-3 χωρες της Ευρωπης πλεον,γιατι αποδεικνυεται οτι πολλες χωρες της Ευρωπης εχουν προβλημα χρεους οπως Γαλλια-Ιταλια-Ισπανια κλπ,και οχι γιατι εχουν λαμογια...ημαρτον πια!!!
          Το θεμα ειναι,οτι ολοι μας διαλεγουμε να παμε στις 5-10 χωρες του πλανητη,που ειναι καλη η κατασταση για να ζησεις αξιοπρεπως.

          Γερμανια-Αυστραλια-Καναδα κλπ...καμια δεκαρια ειναι,δεν ειναι παραπανω.Το οτι η χωρα μας δεν ειναι στις 10 κορυφαιες του πλανητη,τι να κανουμε τωρα?
          Ετυχε.

          Πας λοιπον σε μια απο αυτες τις χωρες να ζησεις και δεν ειναι αναγκη ουτε να τρελενεσαι ουτε να ξημεροβραδιαζεσαι σε φορουμς και να τα παρουσιαζεις ολα τελεια εκει και για την Ελλαδα ολα μαυρα.Ενημερωσε,βοηθησε οσο μπορεις,συζητησε με τους συμπατριωτες σου τοσο στην ξενη χωρα που βρισκεσαι οσο και στα φορουμς,τι εμεις κανουμε λαθος που κανουν αυτοι σωστα,ομορφα και ωραια,λεγοντας την αληθεια για οτι συμβαινει χωρις υπερβολες και φορωντας παρωπιδες (σιχαινομαι να χρησιμοποιω εκφρασεις ''κλισε'',αλλα για να με καταλαβουν καλυτερα,γιατι πολλοι δεν καταλαβαινουν'')

          Ποιος ο λογος,να υπερβαλεις υπερ της νεας σου πατριδας και κατα της Ελλαδας?Υπαρχει κανας λογος που δεν μπορω να τον καταλαβω,γιατι το οτι υπερβαλουν....υπερβαλουν,ειναι προφανες.

          Και να σου πω και μια μεγαλη αληθεια?Οπου και να πας,ο ''Ελληνας'' θα εισαι,ειτε το θες ειτε οχι,αλλα θα διαπιστωσεις οτι πολλοι ξενοι εκτιμουν περισσοτερο απο εμας την Ελλαδα.
          Σπυρο
          παλιοτερα τα ιδια μ εσενα ανεφερα κι εγω..την χωρα μου την λατρευω και δεν επιτρεπω σε κανεναν ξενο να την χλευασει και εαν δεν καταλαβει με λογια ισως καταλαβει με κανα μπουνιδι..

          ομως οπως σωστα ειχε αναφερει η ευανθια το κρατος ειναι ο καθρεφτης καθε χωρας..καλως ή κακως..και στην ελλαδα το κρατος ειναι ενα καρκινωμα με κυταρα τον καθε διεφθαρμενο σοσιαληστη, υπουργακο και υπαλληλακο δημοσιας επιχειρησης..αυτους οχι μνο α τους υπερασπιστω αλλα εαν μου δοθει η δυνατοτητα θα τους θαψω στους ξενους..και ας ειναι ελληνες..χεστηκα..πρεπει ο κοσμος να καταλαβει οτι για την σημερινη καταντια φταινε αποκλειστικα και μονο οι καρχαριες που τοσα χρονια φαγανε φαγανε και τρωνε κι σημερα..θα μου πεις τωρα μαριδα τους ψηφιζε 30 χρονια εχει και αυτη μεριδιο ευθυνης..ναι οκ το δεχομαι αλλα η μαριδουλα πληρωνε και φορο, και ουτε καταχραστηκε δημοσιο χρημα...με πλαγκτον τρεφοτανε..

          κακως η ελλαδα δεν εχει ουτε οργανωμενο κρατος ουτε πολιτικους να την αγαπανε..εχουμε γινει ολοι παρτακυδες και ξεχασαμε να ζουμε απλα κι λιτα διχως να κανουμε την ζωη μας πολυπλοκη ζητωντας πολυτελειες με δανεικα..

          ειμαι περηφανος που ειμαι ελληνας οπως θα ημουν περηφανος εαν ημουν πολωνος, αλβανος κτλ γιατι σεβομαι τον τοπο που γενηθηκα και μεγαλωσα και οχι επειδη προγονος μου ηταν ο αριστοτελης και ο αλεξανδρος..δεν ειμαι περηφανος για το κρατος που δυστυχως εχω ν αντιμετωπισω κι μ αυτο εχω τεραστιο προβλημα..
          εσυ και το συνεφακι βοηθατε πολυ κοσμο..δεν υπαρχει λογος ν αποχωρησει κανεις.
          επισης πιστευω ακραδαντα οτι ο εχθρος ειναι εντος των συνορων και οχι εκτος

          Comment


            Originally posted by fendy View Post
            Επειδη η Συννεφακι γραφει οτι βριζω και προσβαλω,ενω πρωτη αυτη και οι 2-3 αλλοι το κανουν σε εμενα,αλλα το βαν θα το φαω εγω,να παρακαλεσω τους μοντερειτορς (φαντασματα,δεν γραφουν ποτε!!!) οταν και εαν φαω βαν,να ανακοινωθει,γιατι μου στελνουν πολλα μαιλ και αν δεν ανακοινωθει οτι εχω διαγραφει,θα νομιζουν οτι δεν τους απαντω.

            Μιχαλη σαφως ειναι καλυτερα τα πραγματα σε 2-3 χωρες της Ευρωπης πλεον,γιατι αποδεικνυεται οτι πολλες χωρες της Ευρωπης εχουν προβλημα χρεους οπως Γαλλια-Ιταλια-Ισπανια κλπ,και οχι γιατι εχουν λαμογια...ημαρτον πια!!!
            Το θεμα ειναι,οτι ολοι μας διαλεγουμε να παμε στις 5-10 χωρες του πλανητη,που ειναι καλη η κατασταση για να ζησεις αξιοπρεπως.

            Γερμανια-Αυστραλια-Καναδα κλπ...καμια δεκαρια ειναι,δεν ειναι παραπανω.Το οτι η χωρα μας δεν ειναι στις 10 κορυφαιες του πλανητη,τι να κανουμε τωρα?
            Ετυχε.

            Πας λοιπον σε μια απο αυτες τις χωρες να ζησεις και δεν ειναι αναγκη ουτε να τρελενεσαι ουτε να ξημεροβραδιαζεσαι σε φορουμς και να τα παρουσιαζεις ολα τελεια εκει και για την Ελλαδα ολα μαυρα.Ενημερωσε,βοηθησε οσο μπορεις,συζητησε με τους συμπατριωτες σου τοσο στην ξενη χωρα που βρισκεσαι οσο και στα φορουμς,τι εμεις κανουμε λαθος που κανουν αυτοι σωστα,ομορφα και ωραια,λεγοντας την αληθεια για οτι συμβαινει χωρις υπερβολες και φορωντας παρωπιδες (σιχαινομαι να χρησιμοποιω εκφρασεις ''κλισε'',αλλα για να με καταλαβουν καλυτερα,γιατι πολλοι δεν καταλαβαινουν'')

            Ποιος ο λογος,να υπερβαλεις υπερ της νεας σου πατριδας και κατα της Ελλαδας?Υπαρχει κανας λογος που δεν μπορω να τον καταλαβω,γιατι το οτι υπερβαλουν....υπερβαλουν,ειναι προφανες.

            Και να σου πω και μια μεγαλη αληθεια?Οπου και να πας,ο ''Ελληνας'' θα εισαι,ειτε το θες ειτε οχι,αλλα θα διαπιστωσεις οτι πολλοι ξενοι εκτιμουν περισσοτερο απο εμας την Ελλαδα.
            προσπαθησα...κατεβαλλα προσπαθειες,αλλα δεν....τα καταφερα τελικα,και θα σου αναπντησω...


            Σπυρο...


            Η Ελλαδα,δεν ειναι οι θαλασσες,μητε ο ηλιος τα γερικα βουνα,και τα ασπρα τα συννεφα..
            Ελλαδα ειναι η αυταπαρνηση του Λεωνιδα...
            Ελλαδα ειναι η πολιτικη και κοινωνικη δικαιοοσυνη της αρχαιας Αθηνας.
            Ελλαδα ειναι Ο Σολωνας και η διδασκαλια του
            Ελλαδα ειναι Ο διδασκαλος Σωκρατης, και παρεπιπτοντος αν ηξερες, και αν χρησιμοποιουσες την υπεροχη τακτικη του(Μαιευτικη),θα μπορουσες αφου δεν ξερεις παρα πολλα,να τα μαθεις.
            Ελλαδα δεν ειναι αυτο το τραγικο,τερατομορφικο,αναλγητο,πατριδα λαμογιων,αγραμματων και ακοινωνητων,κρατος που υπαρχει σημερα.

            Ετσι απλα για να ξερεις, οτι Ελλαδα ειναι μεσα σου, παντου και παντα, ειναι ολοι αυτοι που εκαναν την πατριδα μας κοιτιδα του πολιτισμου,και δεν ειναι αυτα τα ξεπουλημενα πτωματα που βιασαν την ιστορια μας,την υποσταση μας και το μελλον μας
            Εμενα δεν με νοιαζει αυτη τη στιγμη για τα καφε για τον ηλιο για τη θαλασσα,με νοιαζει για τους ανθρωπους που υποφερουνε αδικα......

            Ας σταματησει αυτο το θεατρο σκιων λοιπον,εδω ειναι ενα φορουμ που υποτιθεται οτι αν το ανοιξει καποιος,θα βρει χρησιμες πληροφοριες για εκει που θελει να παει.
            Δεν θελει να (ξανα)ακουσει για τον ηλιο,για τα lidl,για τα καφε κλπ......λιγο περισσοτερο iq δεν εβλαψε ποτε κανενα.....




            ΥΓ
            Και αν θελεις,πηγαινε σε αλλο θεμα,για απλη συζητηση ,για να μην το γελοιοποιουμε αλλο εδω μεσα ,στα θεματα που εχουν δημιουργηθει για Μεταναστευση,και εκει μπορουμε να αναλωθουμε σε διαλογικες,βαθυστοχαστες,αναλυσεις οποιος θελει...

            Και κατι που μ αρεσει παρα πολυ....
            "Κανεις δεν βλεπει το κακο πανω στον ιδιο του τον εαυτο,αν ομμως καποιος αλλος,συμπεριφερθει κακα,τοτε θα το διακρινει τουτο καθαρα"
            Σωκρατης..

            Comment


              Originally posted by antogeor View Post
              προσπαθησα...κατεβαλλα προσπαθειες,αλλα δεν....τα καταφερα τελικα,και θα σου αναπντησω...


              Σπυρο...


              Η Ελλαδα,δεν ειναι οι θαλασσες,μητε ο ηλιος τα γερικα βουνα,και τα ασπρα τα συννεφα..
              Ελλαδα ειναι η αυταπαρνηση του Λεωνιδα...
              Ελλαδα ειναι η πολιτικη και κοινωνικη δικαιοοσυνη της αρχαιας Αθηνας.
              Ελλαδα ειναι Ο Σολωνας και η διδασκαλια του
              Ελλαδα ειναι Ο διδασκαλος Σωκρατης, και παρεπιπτοντος αν ηξερες, και αν χρησιμοποιουσες την υπεροχη τακτικη του(Μαιευτικη),θα μπορουσες αφου δεν ξερεις παρα πολλα,να τα μαθεις.
              Ελλαδα δεν ειναι αυτο το τραγικο,τερατομορφικο,αναλγητο,πατριδα λαμογιων,αγραμματων και ακοινωνητων,κρατος που υπαρχει σημερα.

              Ετσι απλα για να ξερεις, οτι Ελλαδα ειναι μεσα σου, παντου και παντα, ειναι ολοι αυτοι που εκαναν την πατριδα μας κοιτιδα του πολιτισμου,και δεν ειναι αυτα τα ξεπουλημενα πτωματα που βιασαν την ιστορια μας,την υποσταση μας και το μελλον μας
              Εμενα δεν με νοιαζει αυτη τη στιγμη για τα καφε για τον ηλιο για τη θαλασσα,με νοιαζει για τους ανθρωπους που υποφερουνε αδικα......

              Ας σταματησει αυτο το θεατρο σκιων λοιπον,εδω ειναι ενα φορουμ που υποτιθεται οτι αν το ανοιξει καποιος,θα βρει χρησιμες πληροφοριες για εκει που θελει αν παει.
              Δεν θελει να (ξανα)ακουσει για τον ηλιο,για τα lidl,για τα καφε κλπ......λιγο περισσοτερο iq δεν εβλαψε ποτε κανενα.....




              ΥΓ


              Και αν θελεις,πηγαινε σε αλλο θεμα,για απλη συζητηση ,για να μην το γελοιοποιουμε αλλο εδω μεσα ,στα θεματα που εχουν δημιουργηθει για Μεταναστευση,και εκει μπορουμε να αναλωθουμε σε διαλογικες,βαθυστοχαστες,αναλυσεις οποιος θελει....

              Παντα με καλυπτεις.

              Comment


                Σαφως και δεν εχουν νοημα οι ανταπαντησεις,ουτε να ξαναποσταρεις το καθε κατεβατο με μια φατσουλα απο κατω.Δεν εχει νοημα να προσπαθεις να αλλαξεις την γνωμη του αλλουνου.Ο καθενας διαβαζει και βγαζει τα συμπερασματα του.Και οσο περισσοτεροι τοσο καλυτερα.Εγω δεν αντεχω πια να διαβαζω εδω μεσα μονο 2-3 ατομα,τα ιδια και ιδια.Μπαινουν καποιοι καινουργιοι,τους παιρνουν στο κυνηγι οι 2-3 και οφειλω να τους υπερασπιστω,γιατι θελω περισσοτερες γνωμες,για το πως ειναι εξω.

                Comment


                  Συννεφακι παρα πολυ καλη πληροφορια!Ηδη εριξα μια ματια κ εχει πολλες θεσεις και ειδικα για το δικο μου επαγγελμα(νοσηλευτρια)
                  Γινεται ομως χωρις γλωσσα?Εγραψες για οσους δεν ξερουν καλα τη γλωσσα.
                  Δηλ.μονο με αγγλικα στην αρχη ή και μετα να τη μαθω σιγα σιγα εκει?

                  Comment


                    Originally posted by fendy View Post
                    ...να δουλευουν τον κοσμο.

                    Οτι η ζωη εξω ειναι φθηνη,οτι θα παιρνουν μισθους 1600 ευρω και θα ζουν πλουσιοπαροχα,οτι εξω ειναι ολοι ευγενικοι και τιμιοι και καλοσυνατοι...και....και....και αλλες μπουρδες.
                    Παραμυθια της χαλιμας.
                    Επειδή απλά αερολογείς χωρίς να αποδείξεις πραγματικά, βλέπε εδώ τη παίρνει ένας πτυχιούχος ΤΕΙ πληροφορικής, και συγκρίνετε όλη η άλλη με τους μισθούς σας στην Ελλάδα ανά πόστο ευθύνης, χρόνια εμπειρίας, κρατίδια κλπ.

                    Lohn Fachinformatiker - Geh


                    Άσχετο ότι τα θέματα που σε ασχολούν γενικότερα είναι εντελώς μικροπρεπής και ανούσια,
                    πάντως για της „μπούρδες“ που λέμε εμείς ότι υπάρχει Ζωή και δεν κλίνονται από της 5 το απόγευμα στα σπίτια τους και ότι τα πάρκα τους είναι άδεια, σταμάτησες να επιμένεις, γιατί άραγε?

                    Κ` όταν αυτά που γράφουμε είναι “Παραμύθια της χαλιμας”, όχι μονό μας βρίζεις και υποτιμάς την νοημοσύνη μας, πας να μας βγάλεις για απρεπές ψεύτες.
                    Αυτό είναι προσβολή!
                    Μπήκες?

                    Θελω να τους λενε την αληθεια.
                    πώς φαίνεται τελικά ότι είσαι τελείως νερόβραστος , και ξενέρωτος.

                    Επισης ολες αυτες τις συκοφαντιες που λενε για την Ελλαδα,ε λοιπον εμενα δεν μου τυχαιναν τετοιες καταστασεις κατω.Τι να κανουμε τωρα?
                    Να βάλεις μυαλό! Δεν μιλά κανένας εδώ για συκοφαντίες παρά εσύ ο ίδιος τα υπαγωγής!

                    Ο antogeor σου έχει δώσει πληροφορίες με το τι θα μπορούσες να ασχολείσαι για το τι τρέχει στην Ελλάδα οικονομικά και πολιτικά για να μην σου ξεφεύγει το δάσος μες τα δέντρα που βρίσκεσαι... κ` οπου αλου μια και κατεχεις απο googl...

                    Άλλος θέλει ήλιο, κολλλητούς και χαβαλέ κι ας πεινάει..

                    Φιλικά, Λάζαρος
                    Λάζαρε αν αντέχεις εσύ την πείνα τι να πω;
                    O Γάιδαρος μου πάντως ώσπου να μάθει να μη τρώει... να το συνεχίσω?

                    Όσο αν χάνουμε τον χρόνο μας εδώ, βλέπε και άλλα ποστ.. έχουμε δόση σαφέστατες πληροφορίες
                    διάφορον θεμάτων που κατατοπίσανε τους χρήστες ποιοτικά και αληθές.
                    τι να πω;

                    Πάντως του Σπύρου θα του βάλουμε μυαλό, έστω και σιγα σιγα... δεν ειναι κακοπροαίρετος απλούστατα λιγο “αγαθουτσικος” γιαυτο τον αγαπάμε. :D

                    Comment


                      δες τις αγγελιες ξεχωρισε αυτα που σε ενδιαφερουν περισσοτερο και στειλε μαιλ.
                      Στα νοσοκομεια θα εισαι σαν βοηθος νοσηλευτριας. Αναλογως τις γνωσεις σου κτλ.
                      Νομιζω ειναι μια καλη αρχη για ξεκινημα. Το κανεις για μισο χρονο ή για ενα χρονο και παραλληλα μαθαινεις καλυτερα και την γλωσσα και κανεις ολες τις διαδικασιες για την αδεια ασκησεως επαγγελματος.
                      Ισως βρεις μετα θεση εργασιας και στο νοσοκομειο που εκανες το BFD.
                      Να τα ελεγχεις καλα, γιατι σε ενα νοσοκομειο μπορει να δινουν ως και 700 ευρω σε αλλη θεση μονο 400.
                      Επισης να ρωτησεις, αν δεν γραφει στην αγγελια, απο ποτε ξεκινανε. Πολλες θεσεις ειναι απο Ιουλιο ή Αυγουστο ή Σεπτεμβρη. Αλλου παλι εχει κενεςθεσεις και μπορεις αμεσως να αρχισεις.
                      Το καλο ειναι πως θα εισαι καλυμμενη απο ασφαλιστικη αποψη και θα εχεις και στηριξη, στο θεμα της διαμονης. Για το φαγητο παντως, τουλαχιστον οσο αφορα τα νοσοκομεια, θα το χεις εξασφαλισμενο. Εκει συνηθως εχει και δωματια. Ψαξτο λιγο και στειλε μαιλ παντου
                      καλη τυχη

                      Comment


                        Originally posted by synnefaki View Post
                        δες τις αγγελιες ξεχωρισε αυτα που σε ενδιαφερουν περισσοτερο και στειλε μαιλ.
                        Στα νοσοκομεια θα εισαι σαν βοηθος νοσηλευτριας. Αναλογως τις γνωσεις σου κτλ.
                        Νομιζω ειναι μια καλη αρχη για ξεκινημα. Το κανεις για μισο χρονο ή για ενα χρονο και παραλληλα μαθαινεις καλυτερα και την γλωσσα και κανεις ολες τις διαδικασιες για την αδεια ασκησεως επαγγελματος.
                        Ισως βρεις μετα θεση εργασιας και στο νοσοκομειο που εκανες το BFD.
                        Να τα ελεγχεις καλα, γιατι σε ενα νοσοκομειο μπορει να δινουν ως και 700 ευρω σε αλλη θεση μονο 400.
                        Επισης να ρωτησεις, αν δεν γραφει στην αγγελια, απο ποτε ξεκινανε. Πολλες θεσεις ειναι απο Ιουλιο ή Αυγουστο ή Σεπτεμβρη. Αλλου παλι εχει κενεςθεσεις και μπορεις αμεσως να αρχισεις.
                        Το καλο ειναι πως θα εισαι καλυμμενη απο ασφαλιστικη αποψη και θα εχεις και στηριξη, στο θεμα της διαμονης. Για το φαγητο παντως, τουλαχιστον οσο αφορα τα νοσοκομεια, θα το χεις εξασφαλισμενο. Εκει συνηθως εχει και δωματια. Ψαξτο λιγο και στειλε μαιλ παντου
                        καλη τυχη
                        Σ'ευχαριστω πολυ!!

                        Comment


                          Δείτε και εδώ , αν αξίζει το σαιτ να μας το πουνε, οσοι μενουν εκεί :

                          Stellenangebote und Jobs in Ihrer Region suchen

                          Comment


                            Λάζαρε αν αντέχεις εσύ την πείνα τι να πω;
                            O Γάιδαρος μου πάντως ώσπου να μάθει να μη τρώει... να το συνεχίσω?
                            Ακόμα πείνα με την αυστηρή έννοια το όρου δεν υπάρχει. Τα απαραίτητα για την επιβίωση ακόμα υπάρχουν και θα υπάρχουν για αρκετό καιρό. Απλά κάποιοι ζητάν κάτι παραπάνω και κάποιοι πολλά παραπάνω (κι εγώ μαζί).
                            Δεν μπορείς όμως να ξέρεις πόσο συναισθηματικός είναι ο καθένας με τις ρίζες του, με συγγενείς και φίλους, με μυρωδιές και αναμνήσεις (εγώ δεν είμαι). Δικαίωμα του καθενός όμως.
                            Κι εγώ πιστεύω πως ο Βορράς είναι παράδεισος σε σχέση με την Ελλάδα μας, αλλά έχω φίλους που δε θα έφευγαν αν δεν είχαν ΤΕΛΕΙΩΣ βιοποριστικό πρόβλημα. Και έχω μαλώσει πολλάκις κι εγώ μαζί τους αλλά κατέληξα εδώ: Δεν μπορούμε όλοι να έχουμε ίδιες προτεραιότητες, ίδια θέλω και πιστεύω.

                            Όσο αν χάνουμε τον χρόνο μας εδώ, βλέπε και άλλα ποστ.. έχουμε δόση σαφέστατες πληροφορίες
                            διάφορον θεμάτων που κατατοπίσανε τους χρήστες ποιοτικά και αληθές.
                            τι να πω;
                            Δε νομίζω να ανέφερα πως χάνετε το χρόνο σας. Και αν το κάνετε μαγκιά σας και καμάρι σας να τον σπαταλάτε όπως θέλετε. Λέω πως χάνετε το δίκιο σας. Όπως όταν ο Σπύρος μιλάει για χαζούς και χαζές εδώ μέσα, όπως το συννεφάκι ειρωνεύεται τα ορθογραφικά λάθη της sal22, όπως η ευανθία που νιώθει πως της επιτίθενται αρκετά εύκολα και άλλα παραδείγματα. Έτσι δεν μπορείτε να πείσετε τον κόσμο για το σωστό της άποψής σας, τα χίλια δίκια να έχετε. Αυτό φυσικά είναι η άποψή μου και η συμβουλή μου σε όλους εσάς τους ψημένους που έτσι κι αλλιώς κοσμείτε με την παρουσία σας το πατριωτάκι. Αλλά και μια γνώμη ενός ουδέτερου παρατηρητή βοηθάει.
                            Τα ποστ που βοηθάτε όχι μόνο τα έχω δει αλλά νιώθω και δέος για το μεράκι σας και την αλληλεγγύη σας. Ποτέ δεν είπα πως είστε εδώ μέσα για κάποιο άλλο λόγο, πχ να μαλώνετε. Εγώ ο ίδιος ζητάω τη γνώμη σας και έχω διαβάσει άπειρες σελίδες με τις συμβουλές σας, οπότε θα ήμουν και λίγο μ@λ@κ@$ να έλεγα πως δε βοηθάτε. Ήδη έχω κάνει κινήσεις από συμβουλές που έχω πάρει από άτομα εδώ μέσα και μακάρι μια μέρα να μπορέσω έστω και έναν καφέ να σας κεράσω ή να κάνω τα ίδια για τους επόμενους αν τα καταφέρω και ξενιτευτώ.

                            Πάντως του Σπύρου θα του βάλουμε μυαλό, έστω και σιγα σιγα... δεν ειναι κακοπροαίρετος απλούστατα λιγο “αγαθουτσικος” γιαυτο τον αγαπάμε.
                            Αυτό για το Σπύρο το πιστεύω κι εγώ, σίγουρα δεν είναι κακοπροαίρετος. Αλλά διαφωνώ πως θα του βάλετε μυαλό. Κι αυτός αυτό προσπαθεί να κάνει σ' εσάς. Απλά είναι υποκειμενικό το θέμα.

                            Φιλικά, Λάζαρος

                            Comment


                              Originally posted by LazarosD View Post
                              Απλά είναι υποκειμενικό το θέμα.

                              Φιλικά, Λάζαρος
                              Μπα; δεν είναι, θα δεις ότι θα μάθει να σταμάτα στα κόκκινα φανάρια όταν τα τχ τρέχουν με χίλια από δίπλα, έστω κ` αν μυρωδιά από το σουβλάκι τον τράβηξε “συναισθηματικά” να βαδί*ζει προς την πυγή...

                              Όσο για την ειρωνεία, έχεις δίκαιο, διαβάζω ότι όλη είμαστε αρκετά εκπαιδευμένη εμείς η Έλληνες.

                              Χαιρετίσματα

                              Comment


                                [QUOTE=LazarosD;36190]



                                Δε νομίζω να ανέφερα πως χάνετε το χρόνο σας. Και αν το κάνετε μαγκιά σας και καμάρι σας να τον σπαταλάτε όπως θέλετε. Λέω πως χάνετε το δίκιο σας. Όπως όταν ο Σπύρος μιλάει για χαζούς και χαζές εδώ μέσα, όπως το συννεφάκι ειρωνεύεται τα ορθογραφικά λάθη της sal22, όπως η ευανθία που νιώθει πως της επιτίθενται αρκετά εύκολα και άλλα παραδείγματα.

                                Καληαπερα
                                Επειδη ανεφερες το ονομα μου θα σε παρακαλουσα να διαβασεις πιο προσεχτικα ολα τα κειμενα πριν βγαλεις το συμπερασμα οτι νιωθω πως μου επιτιθενται. Δεν ειναι ιδεα μου ουτε απλα νιωθω , οντως ορισμενοι μου επιτιθενται πολυ ασχημα. Ουτε εγω ουτε το συννεφακι εχουμε πει κανεναν εδω μεσα χαζο η χαζη .... μην τρελαθουμε τωρα....παντα διαφωνουμε με ευγενεια και σεβασμο προς τους συνομιλιτες μας. Οταν εγω ζω στην στοκχολμη και βλεπω και ζω η ιδια καποια πραγματα και καποιοι γραφουν ξανα και ξανα και ξανα οτι δεν ειναι αληθεια , τοτε τι ειναι αυτο ? με το ζορι δηλαδη στην σουηδια δεν υπαρχουν παρκα , τα παιδια δεν παιζουν τον χειμωνα εξω , τα μαγαζια κλεινουν απο τις 5 και ενα σωρο αλλα.
                                και επισης γραφουμε ολοι και τα καλα και τις δυσκολιες. Τι να κανουμε ομως που τα καλα ειναι περισσοτερα ? που η ελλαδα πια δεν εχει τιποτα καλο ? οτι λεω ψεματα , οτι κοροιδευω τον κοσμο ....κατα την γνωμη μου ειναι πολυ χοντρη και βαρια κατηγορια ,και απλα καποιος που τα διαβαζει βγαζει τα συμπερασματα του ......εδω στο φορουμ εχουμε γινει μια παρεα ετσι αισθανομαι και βοηθαμε τον κοσμο που ζητα πληροφοριες, και μπαινουν ξαφνικα 2 3 ατομα πιανονται απο λεξεις και αρχιζουν τις επιθεσεις.... μεχρι χαζους και χαζες μας ειπαν .....
                                καποιοι γραφουν< εσυ ευανθια με την σουηδια σου > τι σημαινει αυτο ? να γραψω δηλαδη με το ζορι οτι δεν περναω καλα δεν ειναι ωραια στην σουηδια αππαπα να κατσετε εκει που ειστε ειναι καλυτερα... ελεος βρε παιδια πια ....
                                Αυτα
                                Νασαι καλα !!
                                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                                Comment

                                Working...
                                X