Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by sal22 View Post
    ρε συννεφακι πας καλα (συγγνωμη για το τροπο δεν μιλας καλυτερα και συ)???αυτο γραφω πως εκαναν καλα που δεν το εραψαν και εδω ισως να τοραφαν,...εκει τουβαλαν ταινιουλες που κολανε και ετσι δεν τον τρυπησαν...μα μαθετε να διαβαζετε επιτελους ημαρτον αλλα γραφω αλλα καταλαβαινετε...οπως και ναχει θα αφησουν σημαδι και οι ταινιες αυτες γιατι μιλαμε για μεγαλο κοψιμο οπως και ναχει...πωπω αν ειναι δυνατον χαχαχχαχα
    κοπελα μου μια χαρα διαβαζω και καταλαβαινω εγω σε μια φραση μεσα φασκεις και αντιφασκεις
    και να σου θυμισω πως...πενιχρος γραφεται με εψιλον και οχι με αλφα γιωτα
    εχεις και αλλα βαρυγδουπα ορθογραφικα λαθη αλλα βαριεμαι να τα ψαχνω στο κατεβατο μεσα
    βλεπεις Ελλαντα δεν ειναι μονο το Αθηνα
    μου γινατε ολοι Αθηναιοι τωρα, ο μισος ελληνικος πληθυσμος. ξεχασαμε τα χωρια μας και μιλαμε για Παρνηθα..χιχιχιχι
    τελικα δεν μου απαντησες
    πως μαζευτηκε ολη η φυση στην Αττικη μεσα; ε; πως;

    οσο για την ουλη θα εχει να την θυμαται
    θα θυμαται που τον εστειλες στην κολαση

    Comment


      τωρα αν αυτο δεν αφησει σημαδι οπως και ναχει τι να πω..πρεπει ναναι σουπερμαν λοιπον...χαχαχααχα

      Συμβούλευε όχι τα πιο ευχάριστα, αλλά τα πιο σωστά. ~Σόλων

      Comment


        Originally posted by sal22 View Post
        α ρε τελικα δικιο εχουν οσοι λενε δεν παμε μπροστα...απο την αρχη εξαλου βλεπω να κραζετε οποιον λεει κατι καλο για την ελλαδα...τωρα για το ποιος λεει αρλουμπες φαινεται..οταν ο καιρος ειναι ΣΚΑΤΑ με φουλ υγρασια ποιος παει το παιδι του στη παιδικη χαρα????Ποια κουνια η τσουληθρα δεν ειναι βρεγμενη???οταν εχει 5 και -5 αν εσεις τα πηγαινετε πραμα που ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ τι να πω...μπραβο σας ειστε πιο σκληραγωγημενοι..και ξαναλεω δεν εχει γκαβομαρα ο αντρας μου πουναι εκει και βλεπει δυο πραγματα...τωρα αν σοσους δεν αρεσει αυτα που λεω η γραφω λες και τα λεω προσωπικα για τον καθενα και αρπαζεστε χωρις λογο ΤΙ ΝΑ ΠΩ οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται αυτο μονο..γιατι απτην αρχη δεν εδειξα καθολου αγενεια πραγματικα...

        Το σουβλακι ειναι στα 2,60?????Αν σας πιανουν κοτσο στη σαλονικα δεν φταιω εγω εδω αθηνα ειναι 1,50 μεχρι 2 αναλογα την περιοχη και την γιγας την εχουν 3....ετσι για να μην λεμε αρλουμπες...ΑΝ μπηκες με τετοιο υφακι που γραφεις και εδω και με τοση αγενεια και προσβλητικα και με επιθεσεις προσωπικου επιπεδου που δεν εχω δωσει τετοιο δικαιωμα ε με συνχωρεις την μπουγατσα θα την ετρωγες στο κεφαλι...Οσο για το σχολιο οτι ηταν εντελως μονος του αν εσυ θες να φυγεις και να στηριχτεις σε πλατες γνωστων σου και να σου χουν και ετοιμη δουλεια και μετα να καυχιεσαι πως τα καταφερες κιαπο πανω περαστικα σου...Ο αντρας μου ειχε το θαρρος η την μαλακια για καποιους ετσι οπως φαινεται εδω να παει ΜΟΝΟΣ του...Ετυχε να γνωρισει ενα ατομο απο δω που ολα τα παρουσιαζε ΤΕΛΕΙΑ και οτι υπαρχουν δουλειες και πηγε στη συγκεκριμενη περιοχη να παλεψει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ και να προσπαθησει για το καλυτερο..δεν στηριχτηκε σταρ@@@α κανενος ετσι οπως θες να κανεις εσυ αφου υποστηριζεις πως πρεπει ναχει και ενα γνωστο εκει...

        Οσο για το σπιτακι μου που ΝΑΙ μουταφησε ο μπαμπας μου ετσι οπως θα ταφησω και γω στο παιδι μου ετσι οπως θα πατε εξω εσεις για να κανετε κατι καλυτερο για τα παιδια σας και τους εαυτους σας,προσεξτε να μην ΚΡΑΞΟΥΝ με τον ιδιο τροπο και το παιδι σας οταν θαχετε φτυσει αιμα εσεις να τους αφησετε καποιο ακινητο και τα πουνε και μαλακες μετα γιατι θα τυνχανει να χουν ενα εφοδιο και δεν θα σας αρεσε αυτο του ειδος το πικροχολου σχολιου [[εεεεεεεεεεεεεεχει ο μπαμπας]]...και σεις για να εεεεεεεεεεεεχετε θα πατε και να κανετε κατι για τα παιδια σας..Αντε τωρα γιατι ελεος η προσβολη εδω μεσα δεν εχει ορια....ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

        ΟΥΤΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...πισω απο μια οθονη κανεις δεν ξερει τι γινεται και ποσο εχει σταθει ο ενας στον αλλο...Τωρα πρεπει να βγαλω δηλαδη προσωπικες συζητησεις στο skype με τον συζηγο για ναποδειξω ποσο πολυ τον στηριξα σε ποιον????σε σενα????Τι μας λες μωρε πουχεις και αποψη πανω στη σχεση μου συγγνωμη που δεν σε ρωτησαμε κιολας αν πρεπει να παντρευτουμε...κριμα οποιος θα σεχει πεθερο πραγματικα...μεγαλο ζορι τον/την περιμενει χααχαχαχ...

        Οσο για την βοηθεια την ζητησα πραγματικα συγγνωμη που δεν εστειλα και ευχετηριες καρτες η κανα δωρο για τα λινκ..οταν πηγα ομως εκκλησια ναναψω κερακι συμπεριελαβα και ολους οσους ασχοληθηκαν μαζι μας ομως επρεπε να βγαλω φωτογραφια δηλαδη για να ταποδειξω σεξυπνους σαν και σενα...οριστε κυριε εξυπνακια Αγγελίες για Business, Αναζήτηση για " ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΛΙΝΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΡΕ ΣΥ ΤΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ ΞΕΚΙΝΑ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΙΣ ΘΑΣΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ....Ρε που παμε....!!!!!!!!!

        Οσο για τις παιδικες χαρες και τις αρες μαρες κουκουναρες που λες τι να κανουμε δεν μενω σε καμια περιοχη υποβιβαθμισμενη οπως οι περισσοτερες στην ελλαδα δεν ειναι ετσι και εχω διπλα μου εντος 10 λεπτων με τα ποδια αυτα : ΑΤΤΙΚΟ ΠΡΑΣΙΝΟ > Χώροι Πρασίνου > Παλαιό Φάληρο > Πάρκο Φλοίσβου > Εγκαταστάσεις Αθλητισμού, Πολιτισμού και Αναψυχής ΠΥΛΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ - ΔΗΜΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΣΕΝΑ Ο ΔΗΜΟς ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΡΙΜΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ..ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ ΠΑΡΚΟ ΤΟΥ ΦΩΚΑ ΠΟΥΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΚΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙς ΠΑΝΤΟΥ...οταν γινοντουσαν οι απεργιες με τους σκουπιδιαρηδες ο χατζιδακης νοικιασε σκουπιδιαρικα και εστειλε δικους του πανω σαυτη τη δουλεια και δεν βρωμοκοπαγαμε εδω περα...Να του βαλουμε και αυτουνου χερι οπως και του πατερα μου που κανανε κατι καλο για καποιον αλλο...

        και επειδη ολοι (κατσε γιατι επετε και συνεχεια λες και σοτι ειπα πρεπει να περιμενω και απαντηση η καποιο σχολιο) ταπατε και ξελαφρωσατε ετσι ταπα και γω και συγγνωμη προς τους αναγνωστες για την προσωπικη επιθεση ,ηταν αμυνα προς τα προσβλητικα λογια του συμφορουμιτη χαρη..Αντε Χαρη κανε μας την χαρη και ασχολησου με τον ευατο σου να κανεις κατι..αν εσυ δεν εχεις επιλογη του να μεινεις η αν εχεις σιχαθει τη ζωη σου το περιγυρω και το τοπο σου ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΓΩ...
        Συννεφακι μου καλο που πολυ σε εκτιμω (οχι πως σε νοιαζει αποτι βλεπω) δεν σου ζητησα να διαβασεις το κατεβατο που γραψα ειδικα αν σε κουραζει γιατι και αυτο θα σεχει κουρασει μπορεις να το προσπερασεις και ουτε ζητησα απαντηση...ουτε ταβαλα με καποιον προσωπικα..μα τοσο κακο ειναι λοιπον να ανακαλυπτεις πως εκει εξω που για σας ειναι ειδανικα εμενα θαταν μια κολαση?????Τι να πω ρε παιδια δεν εχω λογια...

        Αντε και να σας πω και το ωραιο μιας και ΟΛΑ ειναι τελεια εκει...πρωτη βδομαδα που ηταν εκει ειχε παει σενα πετσοπ με το γνωστο του..εκει ενας μενα dogo argentino ιμιαιμο..μεγαλη τρελα με τα σκυλια γενικος εμεις και επομενο να ρωτησει ο στεφ αν μπορει να το χαιδεψει..η απαντηση θετικη απτον ιδιοκτητη και το αποτελεσμα???δαγκωμα στο ματι διπλα διαμετρου 8 εκατοστων (παλι καλα δεν του το βγαλε) και μετα αναρωτιομαστε γιατι εχουν bsl...το θεμα δεν ηταν αυτο ομως αλλα η αντιμετωπιση στο νοσοκομειο..τα ραμματα σουπερ αφου δεν ηταν ραμματα αλλα σαν ταινιουλες που ενωνανε το δερμα οποτε και θαφησει μια μικρη ουλη...οταν πηγε ομως τρεχαμενος νοσοκομειο εφαγε 10 λεπτα για να τον ψηρησουν απο που ειναι και να ζητανε διαβατηρια και χαρτια και το αιμα ετρεχε χωρις να προκαλει εντυπωση...υποτιθεται επειγον περιστατικο και κολησαν στην προελευση ενω εδω και οι τσιγγανοι που πανε παιδων η σε νοσοκομειο στα επειγοντα περνανε κατευθειαν μεσα και αφηνουνε το συνοδο να πραγματοποιησει τη διαδικασια με τα χαρτια που ειναι το ανοιγμα μιας καρτελας και οχι απο που ειναι ο αλλος...

        Αυτα απο μενα και ευχομαι τα καλυτερα στην ουτοπια του καθενος και μην εξαπτεστε αν καποιος εχει κατι διαφορετικο να διηγηθει που προσθετει ενα μικρο λιθαρακι στο τοσο μαγευτικο κοσμο που ζουμε...εμενα να δειτε στη τελικη ποσο πιανουν τα γελια ολους αυτους που εχω δειξει εδω μεσα τι γραφεται,κριμα που δεν ταδειξα πρωτου φυγει ο αντρας μου ναχουμε και μια πραγματικη γνωμη τι γινεται εκει εξω..
        Να σε ρωτησω κατι ? Αφου ειναι τοσο καλα στην ελλαδα οπως λες και εχεις και το σπιτακι σου κτλπ, τοτε γιατι το αντρας σου πηγε γερμανια να ψαξει για δουλεια ? Εφοσον σου αρεσει τοσο πολυ η ελλαδα τζαμπα λεφτα χαλασατε . Και παρεπιπτοντως και στο εξωτερικο υπαρχει ηλιος και φυση και πανεμορφα μερη και τοπια και μαλιστα χωρις καυσαεριο. Ο ηλιος δηλαδη εχει εγκατασταθει μονιμα στην ελλαδα ? Αυτο με τον ηλιο ειναι οτι πιο βλακωδες εχω ακουσει. Σε λιγο θα μας πειτε οτι η ελλαδα εχει μονο οξυγονο , και ολος ο υπολοιπος πλανητης εχει διαξειδια τους ανθρακος. Οσο για τα παιδια , ελα μια βολτα στην σουηδια να δεις αν περνανε καλα. Με τα χιονια βγαινουν εξω και παιζουν με τα ελκυθρα , χιονοπολεμο παιδικα γελια αντηχουν παντου...μην πω για την εκπαιδευση , δωρεαν ιατρικη περιθαλψη δωρεαν απο βιβλια τετραδια μεχρι γομες και μολυβια κομπιουτερ , ξενες γλωσσες οσες θελουν αθλητικες δραστηριοτητες ,παρτυ εκδρομες , και φυσικα ετσι θα ειναι και στην γερμανια αλλα και σε αλλες χωρες. Οτι και να λες κιεσυ και αλλοι η ελλαδα ειναι τριτοκοσμικη χωρα. Και αυτο με τον ηλιο ειναι η πιπιλα που μας εχουν μαθει για να παρηγορηθουμε για τα χαλια μας ... Για ελα μια βολτα στην σουηδια απο τον μαρτιο και μετα για δεις πως ειναι ο ηλιος και η πραγματικη φυση !!!!!!!
        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

        Comment


          οχι τιποτα αλλο
          αλλα μου την βιδωσε που ειπες για την Θεσσαλονικη μου την γλυκια μας φτωχομανα
          που βγαζει τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ
          να χα καμια μπουγατσα να στην στειλω

          Comment


            Σαλλ22 επετρεψε μου να σου πω πως σχετικα με τον καιρο και την εξοδο των παιδιων στη Γερμανια εχεις λαθος.
            Εκει εχει περισσοτερο κρυο δεν ειπε κανεις οχι.Ομως οι Γερμανοι εχουν αλλοι νοοτροπια.Βγαινουν εξω μαζι με τα παιδια τους ακομα και στη κακοκαιρια!Εγω που εχω παει απειρες φορες,ακομα και στα χιονοδρομικα στους -17 οι γονεις ειχαν τα μωρακια στα καροτσια εξω!Και τα λιγο μεγαλυτερα με τα ισοθερμικα τους ντυμενα επαιζαν στο χιονι.
            Μαλιστα το ειχα σχολιασει και στον φιλο μου αυτο γιατι εμενα η γιαγια μου λιγο αερα εβγαζε και με κυνηγουσε να μη βγω εξω και αρρωστησω!
            Αλλη νοοτροπια εχουμε.
            Επισης οσον αφορα τον καιρο εχουν και ηλιολουστες μερες το χειμωνα οπως και εμεις.Παρα πολλες.
            Εχουν υπεροχες μερες την ανοιξη και το φθινοπωρο,ενω εμεις εδω ψηνομαστε.
            Εχουν απιστευτη φυση,λιμνες δαση,βουνα..ειλικρινα σου λεω αν εχεις την ευκαιρια να τα ζησεις μενεις με το στομα ανοιχτο.
            Καταλαβαινω οτι η ψυχολογια του συζυγου σου δεν ηταν καλη γιατι ηταν κατω απο εντονο στρες.
            Αυτο μας κανει να βλεπουμε τα πραγματα διαφορετικα απο οτι ειναι μερικες φορες.
            Αυτο που πιστευω ειναι οτι ισως υποσυνειδητα δεν θελατε να φυγετε.Αυτο δεν ειναι κακο.
            Αλλα ας μην διαστρεβλωνουμε την πραγματικοτητα λογω των δυσκολιων που εχουμε

            Comment


              re paidia katarxas kalispera kai kales giortes se olous !!!!!!!auta pou exw dei edw thema iatrikis perithalpseis otan me dangkkose to koproskilo sto nosokomeio pou me pigan kaneis den mou milouse agglika alla mono germanika parolo to aima etrexe prota apo ola mou zitisan diavatirio pou menw kai ean exw asfalisei otan eipame den exw asfalisei eipan pou tha steiloun to logariasmo. kai to aima akoma etrexe meta otan piga se kapoies eteries pou legete edw tsaintirmpait mou zitisan ena xarti adeia ergasias kai epeidi emena ektos ta oria polis wuertyburg piga kai ekana aitisei gia to xarti se ena landratsamp kai apo kei mou eipan prepei na grafto to dimotologio tis perioxis pou menw sto hettstad sinkekrimena exw paei se para polous ellines gia douleia sto niremvergi stin ekklisia pou einai gemato ellines pou mporousan na voithisoun alla oloi eipan prwta apo ola prepei na mathw na milw germanika kai se eteries tipou tsaintirmpait exw simplirwsei para polous aitiseis kai se ola kai mia test gia asfalia se ergostasia kai ta lipa kaneis den leei oti den mas voithisankapoioi mesa apo foroum alla den einai kai to top meros exei katharw aera kai poli malista alla edw pou eimai toulaxiston prepei na exeis amaksi gia na pas douleia apla kapoioi nomizoun oti ta paratisame i kai kati allo kai opoios to nomizei kanei lathws psaxnw douleia meronixta edw kai apo 19 noemvriou savvato exw olokliri lista pou exw paei se poies eteries se poia estiatoria tilefona kai polla alla kai apo niremvergei kai apo wuertzburg re sinnefaki mia pou les ola ta paidia einai se paidikes xares mipos ennoeis ta xristougenniatikes agores pou asxetos edw kai polles meres edw pou eimai vrexei prin 4 meres xionise kai olas exw vgalei fotografies ametrites kai apo paidikes xares kai apo topoia pramatika eini omorfes alla leipoun ta paidia pou pezoun pou les!!!!!!!! kai edw sto wuertzburg exw dei toulaxston ta paidia 2 wra sxolane apo sxoleia den milaw gia brefinipiaka auta den ta kserw ALLA OPOIOS THELEI NA METANASTEUSEI STI GERMANIA NA FRONTISEI NA MATHEI KAPWS NA MILAEI KAI NA EXEI ZESTA ROUXA DEN EINAI ETSI OPWS AKOUGETE ALLA PREPEI NA EXETE GERA NEURA KAI MIN DOKIMAZETE NA KANETE METANASTEUSEI ME LIGA LEFTA GIATI KAI TI STEGI POU THA VREITE PLIRONEIS PROKATAVOLIKA EESTO AUTO MOU TIXE EMENA KAI DEN EINAI TIPOTA SIGOURO OTI THA VREITE DOULEIA TOULAXISTON EDW POU EIMAI !!!!! NA PATE SE MEGALES POLEIS I TIXI PISTEUW POIO POLI THA SAS VOITHEISEI EGW TOULAXISTWN PROSPATHEISA KAI DEN EKATSE DEN MAMIETE EUXARISTW SE OLOUS POU ENDIAFERTHIKANE KAI MAS STEILANE KAPOIA LINK KTL.

              Comment


                τουλαχιστον εγω εβγαλα ενα τεε και εμαθα να δουλευω δωδεκαωρα στη ζωη μου σα πωλητρια πρωτου κανω τη κορη μου..δεν τελειωσα καμια σχολη φιλοσοφιας και ουτε πολυ πηγαινα τα νεα ελληνικα οποτε ναι και μονο απο βιασυνη καλυτερα να εχω κανα ορθογραφικο λαθος παρα τετοια παιδεια που το μονο που ξερετε ειναι να κραζετε και να ειρωνευεστε οποιον εχει αντιθετες αποψεις απο σας περι ζωης η για το τι ειναι ιδανικο για τοκαθενα...Ευγε συνχαρητηρια για το υφος σου και την ειρωνια και οσο για το μυνημα για την προειδοποιηση που λες κολοκυθια τουμπανα δεν εστειλες τιποτα ποτε σου περι εμπιστοσυνης ατομων εδω μεσα..αν τοχεις ειναι αποθηκευμενο στα εξερχομενα σου απλα βρες το και ξαναστειλτο..αλλα το μονο που ξερουμε ειναι να καθομαστε σενα καναπε και να κραζουμε το καθενα που μαλλον ξεχασατε πως εισασταν εσεις και ο καθενας οταν εψαχνε για κατι καλυτερο...τωρα αν δεν ειχατε επιλογη η αν σας αρεσει εκει μεγια σας με χαρα σας οπως μεγια μου και χαρα μου να μην θεωρω πως εκει ειναι ο παραδεισος ετσι οπως τα λετε......αλλα δεν πειραζει καλυτερα εδω αθηνα με το καυσαεριο μου και τα σκατα των σκυλων που πατω παρα με κατι κρυοκωλους που εχουν υιοθετησει τη νοοτροπια των ξενων και ξεχασαν να εκφραζονται και ναναι ανθρωποι....ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ αυτο ειναι καταντια τελικα οχι οπως κανανε την ελλαδα οι πολιτικοι,αλλα καθε ατομο μεμονομενα που θα κραξει τους παντες..ευγε και παλι...........
                Συμβούλευε όχι τα πιο ευχάριστα, αλλά τα πιο σωστά. ~Σόλων

                Comment


                  εχω τρια παιδια
                  να σου πω εγω που τα πηγαινω τον χειμωνα
                  οταν εχει χιονια παμε για ελκηθρο
                  καθε βδομαδα στο δασος
                  σε κλειστους παιδοτοπους,
                  στο κεντρο στα μαγαζια
                  βρεχει χιονιζει ριχνει καρεκλοποδαρα θα βγουμε μια βολτα
                  στις παιδικες χαρες
                  σε λιμνουλες εδω κοντα και σε ποταμια
                  παμε για παγοδρομια
                  παμε για κολυμπι στις πισινες που εχει ενα σωρο παιδικες πισινες
                  σε αγροτικες φαρμες
                  για ιππασια
                  σε παιδικες θεατρικες παραστασεις
                  τωρα τα χριστουγεννα πολλοι φουρνοι διοργανωνουν και απογευματα για να πλασουν τα παιδια κουλουρακια
                  ενα σωρο γιορτες απο σχολειο και παιδικο σταθμο

                  που τα πανε οι Γερμανοι τα παιδια;
                  εκει που τα παω εγω και οχι μονο οι Γερμανοι
                  και οι Ρωσοι και οι Γαλλοι και οι Τουρκοι και οι Αραβες και οι Ιταλοι

                  πολυ σωστα ειπε το προηγουμενο μελος

                  ΑΣ ΜΗΝ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ
                  καταρχας εσυ Στεφανε ησουν ως τουριστας στην Γερμανια
                  υστερα απο αυτο το γεγονος που σου ετυχε με το δαγκωμα ησουν ασφαλισμενος απτο ΙΚΑ απο Ελλαδα για 3 μηνες οπου και να πας εντος ΕΕ.
                  Χρειαζοσουν μονο μια ηλεκτρον. καρτα που δινουν σε ολες τις χωρες της ΕΕ

                  οπως και να χει

                  καλη τυχη οπου και αν ειστε
                  και καλες γιορτες να εχετε ομορφα οικογενειακα
                  και ας μην διαστρεβλωθει αλλο η αληθεια

                  Comment


                    Ρε παιδια ενταξει ειναι πολυ ασχημο αυτο που συμβαινει..και να πω και τη γνωμη μου δεν πειραζει αν καποιος κανει ορθογραφικα.Αυτο δεν ειναι κακο ουτε δειχνει κατι για το χαρακτηρα του ανθρωπου.
                    Ας μη μιλαμε ετσι.
                    Ειναι μερες γιορτης και χαρας ας μη σκοτωνομαστε
                    Σαλ εγω ευχομαι με το καλο να γυρισει ο αντρας σου κοντα σου και να ειστε παλι μαζι.Η αποσταση δεν παλευεται.
                    Να περασετε καλα Χριστουγεννα κ να αφησετε την κακη εμπειρτια που ειχατε πισω σας.Δεν πειραζει μια εμπειρια ηταν και αυτη
                    Σε καποιους αρεσει εξω και καποιους οχι.Φυσιολογικο

                    Comment


                      Ντροπή σας synnefaki και ευανθία, πραγματικά ντροπή σας. Synnefaki, ντροπή σου για αυτά που γράφεις στο chat εναντίον της sal22. Δεν έχω να σας πω τίποτα άλλο. Κρίμα που φέρεστε έτσι στον κόσμο, κρίμα που είσαστε ενήλικες, κρίμα που μιλάτε έτσι σε Έλληνες και Ελληνίδες. Λίγες ακόμα μέρες εδώ και θα χάσω κάθε ιδέα για αυτό το Forum της προπαγάνδας. Έτσι βοηθάτε τον κόσμο εσείς? Αλλά τι κάνω, χάνω το χρόνο μου εδώ μέσα. Κανείς δε θέλει να βοηθήσει κανέναν. Σκέτη προπαγάνδα είσαστε...

                      Comment


                        σαλ22 ας διαβασουν τα μελη του φορουμ πως μιλας εσυ και πως μιλαω εγω και ας βγαλουν τα συμπερασματα τους περι παιδειας.
                        Φιλοσοφικη δεν εχω βγαλει
                        θα το σκεφτω ομως
                        τελικα ομως ειναι ωραια εδω στην κολαση μας
                        και χωρις παρνηθα καλα ειναι

                        Comment


                          μα δεν ειπε απλα δεν μου ταιριαζει δεν παλευεται η αποσταση δεν ξεραμε την γλωσσα
                          αρχισε να μιλαει περι μουχλας κτλ
                          και το ψεμα ειναι που ειναι προπαγανδα

                          στην τελικη εγραψα χιλιες φορες
                          να χαιρονται την αποφαση τους ο καθενας οτι θελει κανει
                          περι ορεξεως ....κολοκυθοπιτα
                          και ολα τα σχετικα
                          ευχηθηκα και καλες γιορτες
                          και συνεχισα να δεχομαι επιθεσεις

                          Αλλα εδω ταιριαζει κατι παααααααρα πολυ
                          οσα δεν φτανει η αλεπου
                          τα κανει κρεμασταρια!!!!

                          ελεος πια

                          Comment


                            RE PAIDIA MIN KRINETE GIA NA MIN KRITHITE PISW APO ENA OTHONI OLOI GRAFOUN OTI THELOUN . SINEFAKI DEN ME KSEREIS KAI DEN EISAI MAZI MOU MIN LES OTI IRTHA GIA TOURISMO MPORW KALISTA NA APODEIKSW GIA POIO PRAMA IRTHA EDW ME TA XARTIA ME TIS AITISEIS GIA DOULEIA TA TILEFONA POU EXW PAREI TA EXW KRATISEI OLA MIN LES MALAKIES KAI ALLA GIATI SE ENA OTHONI KATHESE EISAI EKSASFALISMENI STI GERMANIA KAI TA LES OPWS THES. PRAMATIKA EDW STO FOROUM MESA ENAS EINAI POU THAUMAZW KAI TOU EUXOMAI TA KALUTERA FILE TZELINGKA !!! KAI DEN THEORW ASXIMI EMPEIRIA POU IRTHA EDW !!!!!KAI ME TIN PRWTI EUKAIRIA THA ERTHW PALI GIA DIAKOPES .... SINNEFAKI KANEIS DEN ME ESTEILE SE KOLASI EKSAKOLOUTHEIS NA LES M@@@@@@@

                            Comment


                              παρτε πως ειμαι αχαριστη παρτε το οπως θελετε δεν πειραζει,εξαλου ειδη μου βγαλατε τονομα πως ειμαι ασχετη και πως λεω @@@@..ευχαριστω οσους κρατησαν τα προσχηματα και αν εκανα καποιο λαθος ευχαριστω οποιον απαντησε χωρις να θυξει η να προσβαλει το προσωπο μου ετσι οπως δεν τοχα κανει εγω εως οτου καποιοι μεφτασαν στα ορια μου με το τροπο τους..Δεν υπαρχει λογος να γραψω κατι αλλο γιατι θα συνεχιστει αυτο σε ενα σωρο σελιδες χωρις λογο...κανεις δεν νομιζω να θελει να φυγει και οσοι εχουν μια καλη δουλιτσα και εχουν χτισει γυρω τους εναν καλο κοινωνικο περιγυρω και περιβαλονται απο αγαπη και ολα τα καλα δεν πανε πουθενα..και λιμνες εχουμε και 4 εποχες και βουνα και δαση και απολα αλλα αν ειμαστε κλεισμενοι στο σπιτι μας με τα προβληματα μας που να τα δουμε...βλεπουμε μονο φωτο απο εξω και ονειρευομαστε...φυσικα και μαρεσουν πραγματα εξωτερικο αλλο ομως να πας διακοπες καπου και αλλο να ζησεις και το να ζησεις περιλαμβανει πολλα πραγματα που για τον καθενα ειναι διαφορετικα...εγω απο δω μεσα κρατω μονο τα ''κακα'' σχολια που εχουν υπωθει και απο αλλα μελη για αλλες χωρες γιατι ειναι αληθειες αλλα κανεις δεν θελει να τα δει η τα βλεπει και δεν τον συμφερει να τα παραδεχτει..μη χαλασουμε και την βιτρινα πως ολα ειναι τελεια δεν λεει....χαχαχαχα αλλα και εκεινους που τα λενε διαφορετικα τους εχετε χαντακωσει δεν μου κανει εντυπωση πλεον...ας ειναι αντε καλα ναστε ολοι παω και γω να ζησω στη κολαση μου γιατι πραγματικα το χαιρομαι τωρα πουδαμε πως ειναι ο παραδεισος εξω...
                              Συμβούλευε όχι τα πιο ευχάριστα, αλλά τα πιο σωστά. ~Σόλων

                              Comment


                                Originally posted by stefanos sal22 View Post
                                RE PAIDIA MIN KRINETE GIA NA MIN KRITHITE PISW APO ENA OTHONI OLOI GRAFOUN OTI THELOUN . SINEFAKI DEN ME KSEREIS KAI DEN EISAI MAZI MOU MIN LES OTI IRTHA GIA TOURISMO MPORW KALISTA NA APODEIKSW GIA POIO PRAMA IRTHA EDW ME TA XARTIA ME TIS AITISEIS GIA DOULEIA TA TILEFONA POU EXW PAREI TA EXW KRATISEI OLA MIN LES MALAKIES KAI ALLA GIATI SE ENA OTHONI KATHESE EISAI EKSASFALISMENI STI GERMANIA KAI TA LES OPWS THES. PRAMATIKA EDW STO FOROUM MESA ENAS EINAI POU THAUMAZW KAI TOU EUXOMAI TA KALUTERA FILE TZELINGKA !!! KAI DEN THEORW ASXIMI EMPEIRIA POU IRTHA EDW !!!!!KAI ME TIN PRWTI EUKAIRIA THA ERTHW PALI GIA DIAKOPES .... SINNEFAKI KANEIS DEN ME ESTEILE SE KOLASI EKSAKOLOUTHEIS NA LES M@@@@@@@

                                αυτο λεω πως δεν καταλαβαινετε Ελληνικα!
                                ελεος πια!
                                δεν ειπα πως πηγες για τουρισμο ειπα για τα περι ασφαλειας υγειας που εγραψες πως θεωρεισαι για 3 μηνες τουριστας.
                                Ελεος
                                μην βριζετε
                                διαβαστε καλυτερα αυτα που γραφω πριν με βρισετε

                                Comment

                                Working...
                                X