Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by leonidas1973 View Post
    30 ευρω για 2 ατομα ομως......

    Α τότε λογικό είναι

    Comment


      πόσες ώρες τη βδομάδα κάνατε/κάνετε

      Comment


        Originally posted by estrella View Post
        πόσες ώρες τη βδομάδα κάνατε/κάνετε
        Εγώ κάνω 3 ώρες τη βδομάδα, αλλά κάνω εδώ και 2 χρόνια. Βρίσκομαι επίπεδο Β1. Γερμανία πηγαίνω από το 2007 και στην καθημερινή επικοινωνία δεν έχω πρόβλημα.

        Comment


          Originally posted by sportbilly79 View Post
          Εγώ κάνω 3 ώρες τη βδομάδα, αλλά κάνω εδώ και 2 χρόνια. Βρίσκομαι επίπεδο Β1. Γερμανία πηγαίνω από το 2007 και στην καθημερινή επικοινωνία δεν έχω πρόβλημα.
          και εγω Β1 τελειωσα πριν ερθω και μια χαρα ειναι για αρχη.
          και δουλειες κουτσα στραβα μπορεις να βρεις και να συννενοηθεις γενικα
          λιγο δυσκολα ισως ειναι σε δημ. υπηρεσιες αλλα βγαινει ακρη

          Comment


            καλησπερα σε ολα τα παιδια....πηρα την αποφαση να παω Γερμανια ,οικογενειακως
            Εδω στην Ελλαδα ασχολουμε με αγροτικες δουλειες(χωραφια,ζωα) ,θα μπορουσα να ασχοληθω και εκει με τετοια δουλεια ,αν ειναι ευκολο,,,γενικα αν γνωριζει καποιος τι γινετε με τα αγροτικα θεματα...
            Ευχαριστω

            Comment


              Originally posted by nasos View Post
              καλησπερα σε ολα τα παιδια....πηρα την αποφαση να παω Γερμανια ,οικογενειακως
              Εδω στην Ελλαδα ασχολουμε με αγροτικες δουλειες(χωραφια,ζωα) ,θα μπορουσα να ασχοληθω και εκει με τετοια δουλεια ,αν ειναι ευκολο,,,γενικα αν γνωριζει καποιος τι γινετε με τα αγροτικα θεματα...
              Ευχαριστω
              grapse sto google ''stellenangebote als Landwirt'' kati tha sou vgalei

              Comment


                NewsIt.gr: Τοπικά Νέα | Πάτρα: Ο απατεώνας το έπαιζε εστιάτορας από την Γερμανία!

                Προσοχή στο με ποιούς μιλάμε και τι μας ζητάνε.
                It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                Comment


                  Originally posted by kosofos View Post

                  Ναι μόλις το διάβασα! Τι λαμόγια υπάρχουνε! προσοχή παιδιά!

                  Comment


                    Μενω στην θεσσαλονικη με την οικογενεια μου και ψαχνω για εργασια στην Γερμανια ειμαι τεχνιτης ελαιοχρωματιστης μπορει καποιοσνα με βοηθησει

                    Comment


                      Originally posted by geodem View Post
                      Καλησπέρα σας,
                      Είμαι πτυχιούχος μηχανολόγος μηχανικός και η κοπέλα μου πτυχιούχος νηπιαγωγός. Μας ενδιαφέρει να εργαστούμε στη Γερμανία και έχουμε ακούσει και διαβάσει ότι οι ειδικότητές μας έχουν ζήτηση. Το πρόβλημα είναι όμως ότι δεν ξέρουμε καθόλου γερμανικά. Τα αγγλικά μας είναι σε αρκετά καλό επίπεδο. Υπάρχουν δουλειές εκεί στις οποίες θα μπορούσαμε αρχικά να χρησιμοποιήσουμε μόνο τα αγγλικά και έπειτα με κάποιο τρόπο να μάθουμε τη γλώσσα?
                      Γενικά τι θα συμβουλεύατε? Είναι δυνατό ένα τέτοιο εγχείρημα? Αν μπορείτε στείλτε μας σχετικές πληροφορίες.
                      κοιτα...ειναι καπως δυσκολο αλλα αν μαθετε λιγα γερμανικα πιστευω εχετε ελπιδες.
                      Στα γερμανικα γνωρισα μηχανικους χωρις καποιο τρελο επιπεδο γλωσσας (τωρα κανουν Β1) και δουλευουν ηδη στον τομεα τους εδω και καιρο (ετσι ειπαν τουλαχιστον).
                      Οσο για νηπιαγωγος πιστευω οτι επισης ισως γινεται. Στο νηπιαγωγειο δεν διδασκεις γερμανικα. Οποτε ισως δεν χρειαζεται να ξερεις να τα μιλας και τοσο καλα...στνη αρχη τουλαχιστον.
                      Μαλλον ομως πρεπει να ξερετε λιγα γερμανικα...για αρχη.
                      Μονο με αγγλικα ισως ειναι πολυ δυσκολο. Αλλα οχι παλι αδυνατο.

                      Comment


                        μιλας για γερμανικο;;;
                        ή για ελληνικο;
                        εγω με ελληνικο ουτε ασχοληθηκα. Απο ελλαδα κιολας οταν εστελνα μαιλ για δουλειες επεσα σε πολλα γερμανικα. Δεν εχω συνεργασθει αλλα δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα πλην του οτι αν πας zeitarbeit δεν πληρωνουν καλα

                        Comment


                          Originally posted by turms View Post
                          μιλας για γερμανικο;;;
                          ή για ελληνικο;
                          εγω με ελληνικο ουτε ασχοληθηκα. Απο ελλαδα κιολας οταν εστελνα μαιλ για δουλειες επεσα σε πολλα γερμανικα. Δεν εχω συνεργασθει αλλα δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα πλην του οτι αν πας zeitarbeit δεν πληρωνουν καλα
                          Έλληνας ήτανε το λαμόγιο από την Πάτρα και εξαπάτησε μια Πολωνή

                          Comment


                            μακρια....

                            Comment


                              Γνωρίζεται που κυμαίνεται ο μισθός του μηχανικού στη Γερμανία?

                              Comment


                                Καλησπέρα πατριωτες είμαι νεο μέλος στην ομαδα κ το τελευταιο διαστημα αρχισα να σκέφτομαι να ψάξω για δουλεια στην Γερμανία. Από κάποιες αγγελίες μεσω οαεδ ηρθα σε επικοινωνια με εναν εργοδοτη κ μου είπε μετα την συνεντευξη που μου εκανε οτι γίνομαι δεκτος με συμβολαιο 6μηνο κ βλέπουμε για την συνεχεια.Η δουλεια είναι τεχνική.Γνωριζει κάποιος αν ετσι είναι το συστημα? μετα το 6μηνο εχω ελπιδες να συνεχίσω ή θα ψάχνω εισητηρια επιστροφής? Επισης μου προκαλεσε εντύπωση οτι ψαχναν πολλους τεχνίτες (ξαφνικά ολοι φύγανε κ μεινανε κενες θεσεις?) Ευχαριστω πολύ εκ των προτερων.

                                Comment

                                Working...
                                X