Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    fermat se euxaristw gia to link.! :D

    Comment


      Γεια σου
      Επειδή και εγω το ψαχνω για Γερμανια νομιζω οτι ζητανε οι Γερμανοι νοσηλευτικο προσωπικο και γιατρους.Καλη τυχη

      Comment


        ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FΟRUM ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ.ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΣΕ ΦΟΡΤΗΓΑ (ΝΤΑΛΙΚΑ) ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

        Comment


          Originally posted by georgescania View Post
          ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FΟRUM ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ.ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΣΕ ΦΟΡΤΗΓΑ (ΝΤΑΛΙΚΑ) ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


          Καλησπερα σας και απο μενα!αυτο που χρειαζεστε βασικα απο τις αγγελιες που κοιταξα ειναι οτι πρεπει να γνωριζετε πολυ καλα γερμανικα! μπορειτε να κοιταξετε και μονο σας σε αυτο το link
          ••• Fahrer: Alle Stellenangebote als Fahrer (Gigajob Deutschland)

          υπαρχουν βεβαια και αλλα,παντως να δωσετε βαση σε αυτο που σας ειπα..ωστοσο στην γερμανια θα ηταν το ιδανικο να τα μαθετε...Αλλα αν δεν εχετε καποιον,θα ειναι δυσκολο.
          Για εμενα,μαθετε καλα γερμανικα,και μετα να κανετε αιτηση σε καποια αντιστοιχη αγγελια,να σας δεχτουν,και μετα να φυγετε.
          καλη σας τυχη και καλη δυναμη.

          Comment


            καλα τα λες fermat.. αλλα θες να μας δωσεις τα φωτα σου και σε κατι αλλο? οπως εχω πει και πιο πανω και εγω για την δουλεια του οδηγου θα παω, εχω κοιταξει αγγελιες απο το eures αλλα τι να τους στειλω στο mail? διπλωματα, ΠΕΙ ( πιστοποιητικα για οδηγους) κτλ? αν τους πω οτι ειμαι ακομα ελλαδα δεν ειναι μειων μου? αυτοι λογικα θα θελουν αμεσα ατομο..! συγνωμη για το ζαλισμα απλα δεω ξερω τι ακριβως να κανω.

            Comment


              odikos fortigou CE ergatiko atixima k apolisi ...

              kalispera pedia,
              tha ithela na sas po ti perasa prin dio evdomades stin germania k sinkekrimena sto bergheim konta stin kolonia.
              kapios filos apo germania mu edose to tilefono kapiou elina stin germania gia na piaso dulia se mia eteria metaforon pu promithevi ta megala supermarket eki.24/11/2012 , efiga apo kriti piga ntiseltorf k me to treno piga sto bergheim.o elisas meta apo taleporia irthe k me pire apo ton stathmo trenou k miga sto ksenodoxio pu ixe nikiasi to afentiko gia 60 peripou odigous.teseri elines k i ipolipi poloni.stis 26 to proi piga stin doulia k ksekinisa tris meres trening.meta apo tris meres mu edinan kathe mera alo fortigo siromeno h epikathimeno to fortona monos stin katapsiksi k ksefortona sta supermarket.duleva to ligotero 15 ores tin mera k poles fores anankazomun na paraviavo tin karta tou taxografu gia na kano grigora k na ime sto xronodiagrama.stis 13/12/2012 epistefontas apo to dromologio stamatisa stin isodo gia ton kathieromeno elenxo tou fortigou.o elektis mu zitise to gps gia na diksi kati se kapion k anevenontas sto fortigo anikse tin porta aprosekta k me kstipise sto koutelo me sinepia na xriazome ramata!amesos irthe nosokomiako k astinomia mes stin eteria k pe pigan sto nosokomio.meta apo dio meres piga ston giatro pou mu sistise to nosokomio k o giatros mou edose anarotiki mexri 02/01/2013.girnontas apo to giatro persa apo resepsion na paro ta post mou.ixan stili me past stin kriti tin apolisimu k malista me imerominia tin idia me tin mera tou atiximatos,diladi 13/12/2012.epatha sok.piga stin dulia k rotisa giati me apolisane k malista tin mera pu ixa to atixima ala adiaforia k kamia apantisi.to simvoleo pu ixa ipograpsi gia 6 mines elege 65 euro tin mera k 34 ta spaize.peripou 100 euro tin mera.apo ta eksi merokamata tou noemvri stis 15 tou dekemvri mou plirosane ta tria k ta ipolipa 13 merokamata tou dekemvri sin ta tria tou noemvri mu ipan oti tha ta evazan ames sin tis 19 meres tis asfalias(AOK)pedia extes mu valane 530 euro k ego perimena peripou 3500 euro.k ipopsi oti den ixa lefta opos katalavenete stin germania k perimenontas sto ksenodoxio afu imoun eleftheros giatrou ekana ta xirotera xristougena tis zoimu.i ali elies fovoumeni gia tin doulia k ton ekviasmo then me ipistiriksan katholou.to antitheto!stis 30 tou mina mu pire isitipio i ginekamou k nane kala enas germanos odigos me pige sto aerodromio k girisa spitimu stin kriti taleporos kai xamenos ta lefta pou mou xrostane k den pira pote sin oti prirosa isitiria gps fortigou fagitomu k diafara ikonomika eksodamu 1500 euro.
              an valo dikigoro tha mu stixisi pio pola apo oti paro.o germanos pou me voithise mou iposxethike oti tha mou vri ali doulia k perimeno gia na ksanapao k na peraso k apo aok na do an paro toulaxisto afta ta xrimata an k den to vlepo.
              exo k pola ala na po ala min sas kouraso.TA XIROTERA!!!
              afta lipon ,kali tixi,min episteveste tipota k o theos voithos!!!

              Comment


                Αρχικά να σε καλωσορίσω στο Patriotaki

                Αφου μου βγήκαν τα μάτια , κατάφερα και το διάβασα το post σου φίλε Μιχάλη. Είναι γενικά άτυχη στιγμή να σου συνβαίνει κάτι τέτοιο όταν αγωνίζεσαι να μπείς κάπου και ειδικά όταν είσαι σε μια νέα χώρα. Αναφέρεις όμως κάτι ποσά τα οποία δεν μπορώ να καταλάβω είναι μικτά καθαρά? Τι? Σου δώσαν συμβόλαιο και δεν έγραφε πόσα θα είναι μικτά το μήνα αλλά την μέρα?Τι είναι αυτό που λές θα μου βάζαν την ΑΟΚ? Αλήθεια τα €3500 πως τα υπολόγισες ,απο που βγάινουν και τα περίμενες? Εσύ δούλεψες σύνολο 15 εργάσιμες (εκτός αν δούλευες και ΣΚ) σου πληρώσαν 3 και σου χρωστάγαν 12. Αν είναι μεικτά αυτά που αναφέρεις (που μάλλον είναι) το πόσο που σου βάλλαν €530 το βρίσκω πολύ φυσιολογικό. Σε ξαναρωτάω απο που περίμενες €3500 γιατί δεν καταλαβαίνω!

                Καλή τύχη πάντως σε ότι κάνεις!
                It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                Comment


                  Καλησπέρα σας.
                  Χωρίς πιστοποιητικό γλωσσομάθειας σε επίπεδο Β2 είναι απίθανο να βγάλετε άδεια άσκησης επαγγέλματος στην Γερμανία στον τομέα της Υγείας.

                  Comment


                    Originally posted by kosofos View Post
                    Αρχικά να σε καλωσορίσω στο Patriotaki

                    Αφου μου βγήκαν τα μάτια , κατάφερα και το διάβασα το post σου φίλε Μιχάλη. Είναι γενικά άτυχη στιγμή να σου συνβαίνει κάτι τέτοιο όταν αγωνίζεσαι να μπείς κάπου και ειδικά όταν είσαι σε μια νέα χώρα. Αναφέρεις όμως κάτι ποσά τα οποία δεν μπορώ να καταλάβω είναι μικτά καθαρά? Τι? Σου δώσαν συμβόλαιο και δεν έγραφε πόσα θα είναι μικτά το μήνα αλλά την μέρα?Τι είναι αυτό που λές θα μου βάζαν την ΑΟΚ? Αλήθεια τα €3500 πως τα υπολόγισες ,απο που βγάινουν και τα περίμενες? Εσύ δούλεψες σύνολο 15 εργάσιμες (εκτός αν δούλευες και ΣΚ) σου πληρώσαν 3 και σου χρωστάγαν 12. Αν είναι μεικτά αυτά που αναφέρεις (που μάλλον είναι) το πόσο που σου βάλλαν €530 το βρίσκω πολύ φυσιολογικό. Σε ξαναρωτάω απο που περίμενες €3500 γιατί δεν καταλαβαίνω!

                    Καλή τύχη πάντως σε ότι κάνεις!
                    Χίλια συγγνώμη αδερφέ kosofos αλλά, απ' όλα όσα εξιστόρησε ο Μιχάλης, εσύ έμεινες σ' αυτό;;

                    Comment


                      Originally posted by Melkor View Post
                      Χίλια συγγνώμη αδερφέ kosofos αλλά, απ' όλα όσα εξιστόρησε ο Μιχάλης, εσύ έμεινες σ' αυτό;;
                      Τίποτα δεν κάνει αδερφέ . Εσύ για πές μας που έμεινες? Στην κακούργα κοινωνία που άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους κατεβάζει?Ας πάρω απάντηση στα ποσά και γενικά στα νούμερα που ο καθένας αναφέρει και μετά μιλάμε για την κακούργα κοινωνία
                      It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                      Comment


                        Originally posted by kosofos View Post
                        Τίποτα δεν κάνει αδερφέ . Εσύ για πές μας που έμεινες? Στην κακούργα κοινωνία που άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους κατεβάζει?Ας πάρω απάντηση στα ποσά και γενικά στα νούμερα που ο καθένας αναφέρει και μετά μιλάμε για την κακούργα κοινωνία
                        Εχω την αίσθηση, ή ακομη καλύτερα: είμαι σχεδόν σίγουρος, πως σε αυτό το φόρουμ υπάρχει πρόθεση να καλλιεργηθεί μια "παραδείσια" αίσθηση, μια αίσθηση αγγελικής και ιδανικής κοινωνίας όπου όποιος θέλει πάει σε όποια χώρα θέλει βρίσκει αμέσως την εργασία που επιθυμεί, έχει τα καλύτερα αφεντικά στον κόσμο, την καλύτερη αντιμετώπιση και και και...Είναι πραγματικά έτσι ρε παιδιά; Αν είναι έτσι και όλοι εσείς τα βρήκατε τόσο τέλεια στη ζωή σας τότε εμείς που βιώνουμε μια άλλη όψη της κοινωνίας να πέσουμε στον Καιάδα για να μη σας χαλάμε την παραδείσια γαλήνη σας!

                        Σε καμία περίπτωση δεν ισχυρίζομαι οτι η κοινωνία είναι αποκλειστικά κακούργα και βουτηγμένη στην μαυρίλα, και δίχως οίκτο. Σαφώς και υπάρχουν καλές πλευρές και σαφώς κάποιοι άνθρωποι έχουν μεγαλύτερη τύχη από άλλους και βιώνουν περισσότερο τις καλές πλευρές. Αλλά προς Θεού, δείτε και την άλλη πλευρά! Είναι εδώ, είναι δίπλα σας αλλά έχω την εντύπωση οτι θέλετε να την "πνίξετε" για να μην ακουστεί! Έλεος με την καχυποψία!

                        Comment


                          Originally posted by Melkor View Post
                          Εχω την αίσθηση, ή ακομη καλύτερα: είμαι σχεδόν σίγουρος, πως σε αυτό το φόρουμ υπάρχει πρόθεση να καλλιεργηθεί μια "παραδείσια" αίσθηση, μια αίσθηση αγγελικής και ιδανικής κοινωνίας όπου όποιος θέλει πάει σε όποια χώρα θέλει βρίσκει αμέσως την εργασία που επιθυμεί, έχει τα καλύτερα αφεντικά στον κόσμο, την καλύτερη αντιμετώπιση και και και..
                          Που τα είδες όλα αυτά ρε φίλε Αυτήν την αίσθηση πήρες απο τα γραφόμενα μου και απο αυτό το φόρουμ? Ο καθένας εκφράζει την γνώμη του ελεύθερα και με επιχειρήματα . Όταν τα γραφόμενα αντικατοπρίζουν κάτι τελείως διαφορετικό απο αυτό που ζώ στην καθημερινότητα μου θα το αναφέρω. Αυτή είναι η λειτουργεία ενός φόρουμ. Λές αυτό που θές, είναι εκεί για να μπορούν όλοι να το δούν και μετά έχεις το σχόλιο. Ο αναγνώστης μπορεί να κρίνει.

                          Δεν "έπνιξε" κανείς την άποψη σου και τα λεγόμενα σου ούτε κανένός άλλου

                          Και μια ερώτηση προσωπική? Είσαι πάντα και σε όλα στην ζωή σου τόσο απόλυτος

                          Originally posted by Melkor
                          Εχω την αίσθηση, ή ακομη καλύτερα: είμαι σχεδόν σίγουρος
                          Originally posted by Melkor
                          Σας διαβεβαιώνω οτι ΤΙΠΟΤΑ από αυτά δεν ισχύει και αν ισχύει τότε μόνο σε πολυ ειδικές περιπτώσεις όπως Γιατρούς, Πανεπιστημιακούς, Ερευνητές κτλ.
                          θα περάσει!
                          It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                          Comment


                            Originally posted by kosofos View Post
                            Που τα είδες όλα αυτά ρε φίλε
                            Εγώ που τα είδα ρε αδερφε;;!! Για δες τι μου έχουν σύρει από την ώρα που άνοιξα το θέμα και έπειτα! Μέχρι και οτι πληρώθηκα για να γράψω αυτά που έγραψα είπε κάποια φοβερή διάνοια! Το απόγειο της ανοησίας! Κάτσε να δείς τι θα πουν απο δω και πέρα και για τον φίλο Μιχάλη που είπε τη δική του ιστορία...

                            Comment


                              Originally posted by Melkor View Post
                              Κάτσε να δείς τι θα πουν απο δω και πέρα και για τον φίλο Μιχάλη που είπε τη δική του ιστορία...
                              Καλά άσε να απαντήσει ο φίλος Μιχάλης για τα ποσά που αναφέρει (μέχρι και δικηγόρο θέλει να βάλει) και μετά το κουβεντιάζουμε!

                              It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                              Comment


                                Και επιτελους σε καθε σοβαρο φορουμ γραφουν ολοι Ελληνικα.. διοτι μεγαλυτερες ηλικιες που δεν ειναι "εξικοιωμενοι" με τα greeklish πραγματικα εχουν προβλημα να διαβαζουν σε αυτο το στυλ.
                                Better Think twice instead once

                                Comment

                                Working...
                                X