Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by random View Post
    Τι δουλειά ήταν;
    οδηγος σε φορτηγα

    Comment


      Originally posted by chrysatsi View Post
      Τότε δούλεψε εσύ σε Leifirme να δεις ...
      δουλεψα και εγω και φιλοι μου ναι ειναι λιγα τα λεφτα αλλα δινουν συμβολαιο

      Comment


        Συμβόλαιο που να λέει τι;;;ότι δεν ξέρεις που δουλεύεις τον άλλο μήνα;;;

        Comment


          Originally posted by Blacktulip View Post
          οδηγος σε φορτηγα
          Αν δεν απατώμαι, η φύση της δουλειάς είναι τέτοια που "πρέπει να είσαι εκεί" και δουλεύουν κυρίως με ωρομίσθιο. Ο jimathens μπορεί να με διαβεβαιώσει. Δεν έχει νόημα να κάνει κάποιος αιτήσεις εξ αποστάσεως για τέτοιες εργασίες. Ο σύζυγος σου μπορεί να έχασε εκείνη τη δουλειά τότε αλλά φαντάζομαι ανά τακτά διαστήματα θα χρειάζονται εκεί οδηγούς φορτηγών.

          Comment


            οχι ειχα συμβολαιο με την leifirme και ξεκινησα να δουλευω σε μια εταιρεια, ομως συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω γιατι εισαι τοσο εριστικη και αρνητικη??και πηγα σε leifirme γιατι απλα δεν ξερω γερμανικα...και ναι για αρχη ειναι μια καλη αρχη οταν δεν εχεις τιποτα και πρεπει να νοικιασεις σπιτι, γιατι με το συμβολαιο αυτο νοικιασα το σπιτι που μενω τωρα,

            Comment


              Originally posted by random View Post
              Αν δεν απατώμαι, η φύση της δουλειάς είναι τέτοια που "πρέπει να είσαι εκεί" και δουλεύουν κυρίως με ωρομίσθιο. Ο jimathens μπορεί να με διαβεβαιώσει. Δεν έχει νόημα να κάνει κάποιος αιτήσεις εξ αποστάσεως για τέτοιες εργασίες. Ο σύζυγος σου μπορεί να έχασε εκείνη τη δουλειά τότε αλλά φαντάζομαι ανά τακτά διαστήματα θα χρειάζονται εκεί οδηγούς φορτηγών.
              ο συζυγος μου δουλευει εξωτερικο και αμοιβεται με τον μηνα, αλλα όντως υπαρχουν τετοιες δουλειες εδω

              Comment


                Οι εταιρείες αυτες είναι προφανως για ανειδίκευτους εργάτες ή ατομα που δεν γνωρίζουν την γλωσσα ,σωστα?


                Απ την εμπειρία σας ,τι πιθανότητες υπάρχουν να πάρεις τη θέση μετά τη συνέντευξη?Υποθέτω ότι καλουν τους επικρατέστερους.

                Comment


                  Originally posted by Blacktulip View Post
                  οχι ειχα συμβολαιο με την leifirme και ξεκινησα να δουλευω σε μια εταιρεια, ομως συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω γιατι εισαι τοσο εριστικη και αρνητικη??και πηγα σε leifirme γιατι απλα δεν ξερω γερμανικα...και ναι για αρχη ειναι μια καλη αρχη οταν δεν εχεις τιποτα και πρεπει να νοικιασεις σπιτι, γιατι με το συμβολαιο αυτο νοικιασα το σπιτι που μενω τωρα,
                  Για πες εμπειρίες από Leihfirmen και τους εργοδότες που σε στέλνανε.

                  Comment


                    Originally posted by Penelope-v View Post
                    Οι εταιρείες αυτες είναι προφανως για ανειδίκευτους εργάτες ή ατομα που δεν γνωρίζουν την γλωσσα ,σωστα?


                    Απ την εμπειρία σας ,τι πιθανότητες υπάρχουν να πάρεις τη θέση μετά τη συνέντευξη?Υποθέτω ότι καλουν τους επικρατέστερους.
                    σωστα ειναι για ανειδικευτους εργατες, αν μιλας λιγα γερμανικα ειναι καλυτερα, τα χρηματα ειναι μεχρι 1200ευρω ομως ειναι μια αρχη, και στην πορεια βλεπεις, εχεις εξασφαλισει συμβολαιο, υγειονομικη περιθαλψη για τον ιδιο και για την οικογενεια του, και ξεκινας, δεν ειναι ευκολα αλλα καποιος που θελει το παλευει, μηπως στην ελλαδα ειναι πιο ευκολα?

                    Comment


                      Originally posted by random View Post
                      Για πες εμπειρίες από Leihfirmen και τους εργοδότες που σε στέλνανε.
                      δεν ειπα οτι εχω εμπειριες γιατι πως θα τις ειχα αφου ειμαι τρεις μηνες εδω, πηγα λοιπον σε leifirmen χωρις γερμανικα και την επομενη μερα ξεκινησα να δουλευω σε εργοστασιο παρασκευης κατεψυγμενου ψωμιου, σε δυο μερες ειχα συμβολαιο, και καρτα ΑΟΚ. και όλοι οι γνωστοι μου εδω ξεκινησαν με αυτες τις φιρμες,και με συμβολαια, υστερα εγω σταματησα αναγκαστηκα γιατι ο συζυγος μου ταξιδευει και εχω τρια μικρα παιδια...

                      Comment


                        blacktulip nomizo lene tora oti to ayksisane ton mistho stis firmes, pige kapou 1400 euro, gia ton logo pou poly pigainane kai zitagane voithima sto kratos, kai to kratos tous edhose entoli se oles tis firmes o katotatos misthos na arxizei apo 1400, dhen ksero ama alitheyei apla akousta to exo...kala ekanes pou ksekinises apo ekei, xoris symboleo dhen noikiazeis oute ypogeio stin germania

                        Comment


                          Originally posted by veronika View Post
                          blacktulip nomizo lene tora oti to ayksisane ton mistho stis firmes, pige kapou 1400 euro, gia ton logo pou poly pigainane kai zitagane voithima sto kratos, kai to kratos tous edhose entoli se oles tis firmes o katotatos misthos na arxizei apo 1400, dhen ksero ama alitheyei apla akousta to exo...kala ekanes pou ksekinises apo ekei, xoris symboleo dhen noikiazeis oute ypogeio stin germania
                          ποτε δεν ειπα πως ειναι ευκολα εδω ομως πιστευω πως ειναι μια αρχη και για οσους δεν εχουν ειδικοτητα η γνωσεις στην γερμανικη γλωσα ειναι ενα ξεκινημα μακαρι ο καθενας μας να βρει αυτο που θελει, και να μην μπει καθολου σε αυτες τις φιρμες, για μενα ειναι προτιμοτερες απο τα εστιατορεια, οι πιο πολλες ειναι πενθημερο και 8ωρο λιγο ειναι βρε παιδια???

                          Comment


                            Blacktulip,kalispera,soy exw steilei ena minima!!! mporeis na to elekseis se parakalw???

                            Comment


                              Mia xara einai!!!!

                              Comment


                                Originally posted by nasos View Post
                                Blacktulip,kalispera,soy exw steilei ena minima!!! mporeis na to elekseis se parakalw???
                                νασο καλησπερα σου εχω στειλει απαντηση

                                Comment

                                Working...
                                X