Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by paravatis View Post
    εχει βιβλιαριο υγειας απ το ικα στην ελλαδα?
    ναι εχει στο ΙΚΑ ειναι

    Comment


      χρειαζεται ενα εντυπο απ το ικα Ε106 λεγεται κ η ασφαλεια μεταφερεται εδω

      Comment


        Originally posted by paravatis View Post
        χρειαζεται ενα εντυπο απ το ικα Ε106 λεγεται κ η ασφαλεια μεταφερεται εδω
        παρολο που δεν ειναι ελληνας υπηκοος?γνωριζεις αν η ασφαλεια του ΙΚΑ παρεσει νοσοκομα για το σπιτι για καποιες ωρες?η αν το ΙΚΑ πληρωνει καποιο ποσο...

        Comment


          κάποιος να δώσει σαιτ για αγγελιες με οδηγους ? εστω και π.μ ...για την καρτα μαλλον γερμανια θα παιξει γιατι 150 ευρώ δεν δινω στους αλητες εδώ...
          Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

          Comment


            για να καταλαβεις τι λεω.μπορει να μην ειναι ελληνας αλλα ειναι ασφαλισμενος σε χωρα της ε.ε αυτο σημαινει πως με το εντυπο που σε ειπα η ασφαλεια μεταφερεται.οσο για τις παροχες εδω στο θεμα υγειας ενα θα σου πω ειναι 100 χρονια μπροστα σε βλεπουν πανω απ ολα σαν ανθρωπο.εχεις σκεφτει η βρει δουλεια?ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ μιλας?

            Comment


              Originally posted by paravatis View Post
              για να καταλαβεις τι λεω.μπορει να μην ειναι ελληνας αλλα ειναι ασφαλισμενος σε χωρα της ε.ε αυτο σημαινει πως με το εντυπο που σε ειπα η ασφαλεια μεταφερεται.οσο για τις παροχες εδω στο θεμα υγειας ενα θα σου πω ειναι 100 χρονια μπροστα σε βλεπουν πανω απ ολα σαν ανθρωπο.εχεις σκεφτει η βρει δουλεια?ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ μιλας?
              δουλεια δεν εχω βρει αλλα ηθενα να ξεδειαλυνω ολα αυτα πρωτα και μετα να ψαξω.μην κανω ονειρα τζαμπα. γερμανικα δεν ξερω πολυ καλα αλλα να συνενοηθω ναι.μπορω να ξεκινησω μαθηματα και σε 3 μηνες να ξερω πολυ καλυτερα.
              κατι τελευταιο.ο μπαμπας μου για να παει γερμανια θα χρειαστει βιζα?η μπορει απλα με ενα χαρτι οτι ειναι αναπηρος και ανημπορος να βοηθησει τον εαυτο του και οτι εξαρταται απο εμενα?

              Comment


                90 τοις εκατο οχι αλλα θα το μαθω κ θα σε πω.αφου μιλας μην φοβασαι τιποτα.κ εγω κατι τελευταιο χιλια μπραβο που νοιαζεσαι κ αγαπας τοσο τον πατερα σου ειλικρινα.οτι χρειαστεις εδω ειμαστε ειναι κ αλλα παιδια στο site που γνωριζουν περισοτερα απο μενα κ σιγουρα θα σου λυσουν ολες τις αποριες.προχωρα

                Comment


                  Ειναι απαραδεκτο ενας ανθρωπος να ενημερωνεται καλυτερα σε ενα φορουμ ενος σαιτ απο οτι απο μια δημοσια αρχη, ελλαδα με τα ωραια σου!!
                  Το ευχαριστο ειναι οτι τουλαχιστον εσυ Ευακι δεν εισαι πλεον απογοητευμενη ως προσ το αν μπορεις και αν μπορεις τουλαχιστον, σου ευχομαι το καλυτερο κοριτσι μου και σε σενα και σε ολους, και μπραβο που το παλευεις για ολη την οικογενεια
                  Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                  Comment


                    μαρακι μου και paravatis χιλια ευχαριστω για το ενδιαφερον σου!μακαρι να μαθεις και να μου πεις για πιο σιγουρα γιατιξερεις θελω να ειμαι εντελως σιγουρη γιαυτο πριν κανω κατι.. για την βιζα και τον μπαμπα μου εννοω..
                    να εισαι καλα και ολα να σου πανε καλα ευχομαι..
                    μακαρι να μη χρειαζεται βιζα....

                    Comment


                      οκ μεχρι το σαββατο θα σε απαντησω σιγουρα ισως κ νωριτερα καποιο αλλο μελος

                      Comment


                        σας ευχαριστω παρα πολυ!!μαρια δυστυχως ετσι ειναι
                        καμια εξυπηρετηση!πρεπει να τα ψαξες απο εδω και απο κει!ευτυχως υπαρχει και το ιντερνετ και φυσικα καποια καλα και ευγενικα ατομα σαν εσας εδω και μαθαινει ο κοσμος τις πληροφοριες που χρειαζεται.
                        ενω αλλοι που πληρωνονται γιαυτο δεν κανουν τιποτα και ισα ισα σου μιλανε με αγενεια και προκλητικοτητα....

                        Comment


                          Originally posted by paravatis View Post
                          η συνταξη θα συνεχιστει κανονικα.οσο για σενα 1000 τις εκατο δεν χρειαζεσαι βιζα ουτε τιποτα.αν θελεις την γνωμη μου επειδη οπως ειπες ο πατερας σου ειναι σε ασχημη κατασταση ισως θα ηταν καλυτερα στην αρχη να ανεβεις μονη σου αφου μπορει ο αδελφος σου να τον φροντιζει και οταν τακτοποιηθεις να ανεβουν κ οι υπολοιποι γιατι απ οτι καταλαβαινω ο πατερας σου δεν ειναι για ταλαιπωρια κ η αρχη ειναι δυσκολη οπως και να ναι
                          Συμφωνω και εγω! Καλη δυναμη και καλη τυχη σου ευχομαι!!

                          Comment


                            σε ευχαριστω να εισαι καλα!αν λυθει και το θεμα της βιζας τοτε θα αρχισω να ψαχνω για δουλεια...μακαρι να γινει κατι γιατι και εγω θα μεινω ανεργη σε λιγο διαστημα και τοτε να δουμε τι θα κανουμε 3 ατομα με τα 800 ευρω της συνταξης του μπαμπα μου και με ενοικιο...

                            Comment


                              Originally posted by evanaki View Post
                              σε ευχαριστω να εισαι καλα!αν λυθει και το θεμα της βιζας τοτε θα αρχισω να ψαχνω για δουλεια...μακαρι να γινει κατι γιατι και εγω θα μεινω ανεργη σε λιγο διαστημα και τοτε να δουμε τι θα κανουμε 3 ατομα με τα 800 ευρω της συνταξης του μπαμπα μου και με ενοικιο...
                              Καλησπέρα!

                              Αν θέλεις τη γνώμη μου μην περιμένεις να λυθεί το θέμα της βίζας. Εφόσον δε τη χρειάζεσαι εσυ μπορείς να ψάξεις για δουλειά κ μόλις βρεις κ βρεις ενα σπίτι να ξεκινήσεις κ τη διαδικασία για τον πατέρα σου.

                              Comment


                                αν τελικα ομως χρειαζεται βιζα θα μπορεσει να βγαλει?η θα παω εγω και τελικα δε θα του τη δωσουν.....πολυ εχω αγχωθει με αυτο το θεμα...

                                Comment

                                Working...
                                X