Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    και μεχρια να βρει σπιτι θα πληρωνει ξενοδοχειο ??

    Comment


      δυστυχως ετσι ειναι.σπιτι δεν δινουν ουτε καν αμα εισαι χαμηλομισθος.ο αντρας μου ακομα ψαχνει.

      Comment


        Εργασία

        Καλημέρα και απο μένα. Ονομάζομαι Νικόλας και είμαι από την Καβάλα.Είμαι 31 ετών έγγαμος με ένα γιο ηλικίας 11 μηνών. Σκεφτόμαστε εγώ και η σύζηγος μου να φύγουμε Γερμανία ή Αυστρία να εργαστούμε οπουδήποτε. Αυτήν την περίοδο εργάζομαι στις ένοπλες δυνάμεις αλλά με τον μισθό που παίρνω το οποίο το 1/3 φεύγει στα; ενοίκια, ένα ακόμα μεγάλο μέρος του φεύγει στα έξοδα του μωρού και με μία άνεργη σύζηγο εδώ και 2,5 χρόνια αδυνατώ να αντεπεξέλθω στις οικονομικές μου υποχρεώσεις. Δεν σκοπεύω να γίνω πλούσιος στην Γερμανία αλλά θέλω το καλύτερο για το παιδί μου. Αν μπορείτε να μας βοηθήσετε να βρούμε μια δουλειά σε κάποιο ελληνικό εστιατόριο σε οποιαδήποτε περιοχή θα ήταν ότι καλύτερο για εμάς. Πραγματικά νιώθω απελπισμένος. Ευχαριστούμε πολύ. Νικόλας-Μαρία-Ραφαήλ

        Comment


          K.Αγγελιδη ισως να μπορειτε ναμε βοηθησετε ,θελω να κανω τα πρωτα βηματα στην Γερμανια κι επιδει δεν εχω κανεναν εκει δεν ξερω απο που να ξεκηνισω..αν εχετε την διαθεση να με βοηθησετε παρακαλω περιμενω pm σας ευχαριστω.. Α.Τ.

          Comment


            ανειδικευτος

            Originally posted by αντρικος View Post
            Ιδιωτικό γραφείο εύρεσης εργασίας σε τουριστικά επαγγέλματα

            http://www.job-gastro-express.de/13.html
            το γραφειο αυτο αυτο δεχετε μονο ειδικευμενους και ολα τα αλλα οχι μονο αυτο

            Comment


              Ανειδικευτος

              Γεια σου Τιμο. Μήπως βρήκες καμιά άκρη για Γερμανία? Έχεις ακούσει για καμία δουλειά;

              Comment


                βοηθεια για δοσσελδορφ

                Για σας,ειμαι καινουργια εδω,και πραγματικα μπραβο σε ολους και ολες.Μηπος γνωρηζει κανεις για δουλια στα μπουζουκια στην Γερμανια,βγηκει μια δουλια στον αντρα μου στα μπουζουκια για τρεις μερες την βδομαδα κ 120ευρο την μερα.τι λετε εινα καλα θα λευτα αυτα?γερμανικα δεν ξερει.

                Comment


                  ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

                  Αγαπητοί φίλοι....
                  Πρώτη φορά εδω. Απο το λίγο που το είδα συγχαρητήρια στους διαχειρηστές για την δουλεία τους εδώ.
                  Λοιπόν.Είμαι ένας 30αρης απογοητετμένος μιας και έχασα την δουλεία μου πρόσφατα(Ιούνιος του 2011). Μιας και η Ελλάδα δε με χωράει πια, αποφασησα να βρω την τύχη μου αλλού.
                  Γιαυτό και την βδομαδα που θα μας έρθει θα αναζητήσω την τύχη μου στην Γερμανία στην περιοχή της Φρανκφούρτης και του Ντισελντορφ μετά.
                  Αναζητώ εργασία σε τεχνική εταιρεία.Είμαι Τεχνολόγος Πολιτικός Μηχανικός με 5ετη πρύπηρεσια στα Τεχνικά Έργα.
                  Θα μπορουσε να μου προτείνει κάποιος κατι???

                  ΥΓ. Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε μεγάλη Τεχνική Εταιρεία, πολύ καλή γνώση: αγγλικών (καθόλου γερμανικά), σχεδιαστικών και διαχειριστικών προγραμμάτων, ψηφιοποίησης αρχείων, κλπ. Έχω καμιά ελπίδα ή να το αφήσω???

                  Comment


                    Originally posted by Βελλα View Post
                    Για σας,ειμαι καινουργια εδω,και πραγματικα μπραβο σε ολους και ολες.Μηπος γνωρηζει κανεις για δουλια στα μπουζουκια στην Γερμανια,βγηκει μια δουλια στον αντρα μου στα μπουζουκια για τρεις μερες την βδομαδα κ 120ευρο την μερα.τι λετε εινα καλα θα λευτα αυτα?γερμανικα δεν ξερει.
                    exeis pm

                    Comment


                      Originally posted by thanosgrbns View Post
                      Αγαπητοί φίλοι....
                      Πρώτη φορά εδω. Απο το λίγο που το είδα συγχαρητήρια στους διαχειρηστές για την δουλεία τους εδώ.
                      Λοιπόν.Είμαι ένας 30αρης απογοητετμένος μιας και έχασα την δουλεία μου πρόσφατα(Ιούνιος του 2011). Μιας και η Ελλάδα δε με χωράει πια, αποφασησα να βρω την τύχη μου αλλού.
                      Γιαυτό και την βδομαδα που θα μας έρθει θα αναζητήσω την τύχη μου στην Γερμανία στην περιοχή της Φρανκφούρτης και του Ντισελντορφ μετά.
                      Αναζητώ εργασία σε τεχνική εταιρεία.Είμαι Τεχνολόγος Πολιτικός Μηχανικός με 5ετη πρύπηρεσια στα Τεχνικά Έργα.
                      Θα μπορουσε να μου προτείνει κάποιος κατι???

                      ΥΓ. Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε μεγάλη Τεχνική Εταιρεία, πολύ καλή γνώση: αγγλικών (καθόλου γερμανικά), σχεδιαστικών και διαχειριστικών προγραμμάτων, ψηφιοποίησης αρχείων, κλπ. Έχω καμιά ελπίδα ή να το αφήσω???

                      δες

                      Die Website rund ums Leben. Das Webportal der Bundesagentur für Arbeit möchte Menschen in jeder Lebenslage unterstützen. Jetzt informieren!

                      ekei poy leei joboerse

                      ή www.stepstone.de
                      ή www.monsterjob.de

                      σε γενικες γραμμες..αποτι εχω ακουσει στο κρατικο καναλι εδω υπαρχει ζητηση στον τομεα σου και αποτι εχω διαβασει σε διαφορα αρθρα στις εφημεριδες για το ποιους και τι ζητανε για την αγορα εργασιας κτλ
                      Αν δεν κανω λαθος ζητανε επιπεδο C1 στην γλωσσα ωστοσο εχω δει και αγγελια που ζητανε μονο με αγγλικη γλωσσα και σε βοηθανε για την εκμαθηση της γερμανικης.
                      Αν εχεις χρονια προυπηρεσια και μερακι για δουλεια αρκει να εχεις ορεξη να ψαξεις να βρεις θεση εργασιας στις διαφορες αγγελιες.
                      Μια μικρη συμβουλη...για αρχη...μην περιοριζεις την αναζητηση σε δυο πολεις μονο...τουλαχιστον στην αρχη οχι.
                      Για την Φρανκφουρτη να ξερεις..ειναι ακριβα τα ενοικια

                      Ριξε μια ματια στις πιο πανω σελιδες και ειμαι σιγουρη θα βρεις ενδιαφερον αγγελιες

                      Comment


                        ευχαριστώ...

                        Comment


                          ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

                          KALHMERA SE OLLOYS !! MHPWS KAPOIOS 8A MPOROYSE NA MOY PEI AN STHN GERMANIA EINAI EYKOLO NA VREIS DOYLEIA XWRIS NA EXEIS GNWSTOYS ? EXW PTYXIO BOH8OS FARMAKEIOY KAI SKEFTOME GIA METANASTEYSH STHN GERMANIA GIATI EDW TA PRAGMATA EINAI POLY DYSKOLA EIMAI DYO XRONIA SXEDON ANERGH !!MHPWS KAPOIOS 8A MPOROYSE NA PEI POY MPORW NA PSAKSW GIA DOYLEIA !EYXARISTW

                          Comment


                            Originally posted by NASIA View Post
                            KALHMERA SE OLLOYS !! MHPWS KAPOIOS 8A MPOROYSE NA MOY PEI AN STHN GERMANIA EINAI EYKOLO NA VREIS DOYLEIA XWRIS NA EXEIS GNWSTOYS ? EXW PTYXIO BOH8OS FARMAKEIOY KAI SKEFTOME GIA METANASTEYSH STHN GERMANIA GIATI EDW TA PRAGMATA EINAI POLY DYSKOLA EIMAI DYO XRONIA SXEDON ANERGH !!MHPWS KAPOIOS 8A MPOROYSE NA PEI POY MPORW NA PSAKSW GIA DOYLEIA !EYXARISTW
                            Την καλημερα μου

                            το επαγγελμα σου λεγεται
                            PTA δηλαδη Pharmazeutisch technische Assistentin



                            www.arbeitsagentur.de εκει που λεει Jobboerse


                            Die aktuelle Jobbörse mit täglich aktuellen Jobs aus Ihrer Region, mit mehr als einer Million freien Stellen.

                            www.meinestadt.de/την πολη που θελεις πχ
                            Wir bieten dir ein vielfältiges Angebot, damit du das finden kannst, was zu dir und deinem Leben passt.

                            εκει μετα εκει που λεει
                            stellenanzeigen

                            εχεις καλο επαγγελμα και θα βρεις σιγουρα κατι
                            αρκει να μαθεις λιγα γερμανικα
                            στο VHS το εδω λαικο πανεπιστημιο μπορεις να μαθεις την γλωσσα

                            αν εισαι ανεργη και παιρνεις επιδομα απτον ΟΑΕΔ θα παρεις ενα εντυπο Ε τριακοσια κατι, ρωτα εκει ακριβως ποιο ειναι, με το οποιο δικαιουσαι να συνεχισεις να παιρνεις το επιδομα ανεργιας για αλλους 3 μηνες στην νεα χωρα της ΕΕ που θα πας, πχ Γερμανια.
                            Επισης αν ερθεις εδω και δηλωθεις στον εδω γερμ. ΟΑΕΔ με αυτο το εντυπο, δικαιουσαι και τα μισα σχεδον απτα λεφτα που θα δινεις στο λαικο πανεπιστημιο για να μαθεις την γλωσσα.

                            Μπορεις ακομη να δηλωθεις και σε λαιφιρμεν
                            εταιρειες λιζινγκ δανεισμου εργασιας οπου αυτοι θα σε παραπεμψουν μετα στους πιθ. εργοδοτες

                            Αλλα δοκιμασε πρωτα μεσω ΟΑΕΔ

                            ευχομαι ενα ομορφο καλο ταξιδι

                            και ολα να σου ερθουν βολικα

                            φιλικα

                            το συννεφακι

                            Comment


                              Σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες σου !!! το πρόβλημα μου είναι κάτι ακόμη αν το πτυχίο του ΙΕΚ βοηθός φαρμακείου είναι αναγνωρίσιμο στην γερμάνια ? που θα μπορούσα να μάθω !!

                              Comment


                                Γεια χαρα σε ολους και καλη τυχη,
                                Αρχιτεκτονας μηχανικος ειμαι με μεγαλη εμπειρια σε εργοταξια οικοδομων.
                                Πολυ καλα ιταλικα και αγγλικα και με εφεση στις ξενες γλωσσες.
                                Εχω κανει ηδη μια επαφη με μια τεχνικη εταιρεια μεσω mail και εγινε καταχωρηση στο πορταλ καριερας.
                                Οπως διαβασα στο blog του δασκαλου απο το Μοναχο (ο οποιος κανει εξαιρετικη δουλεια) υπαρχουν πολλα εργοταξια στη Γερμανια.
                                Προετοιμαζομαι και εγω σιγα σιγα για την μεγαλη εξοδο!
                                Συννεφακι και για εσενα ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ για την εξαιρετικη υπομονη που διαθετεις.
                                Πιστευω οτι το παραδειγμα της dimi στην αυστραλια ειναι ο καλυτερος οδικος χαρτης κινησεων που πρεπει να κανει καποιος,δηλαδη φυσικη παρουσια στην χωρα που επιλεγεις.
                                Μπραβο φιλε tselinkas!

                                Comment

                                Working...
                                X