Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    εδω στο Giengen ειναι η κεντρικη ΒΟSCH οσο αφορα τα ψυγεια, και ξερω οτι δουλευουν και μερικοι ελληνες, εμαθα προσφατα οτι ζητανε και κοσμο, πηγε καποιος ελληνας του ειπαν ναι για την δουλεια τηνεπομενη να πιασει ομως μολις ειδαν οτι δεν ξερει ουτε το ναι στα γερμανικα τον αποριψαν λεγοντας του οτι εστω λιγα θα επρεπε να ξερει να ψιλοσυννενοειται... καποιος αλλος που δουλευει εκει δεν εχει κλεισει ακομα εξαμηνο τωρα κλεινει και απο οτι εμαθα θα τον παρει η BOSCH και μεχρι τωρα παιρνει 1100ευρω... ειναι λαιτφιρμα ... δεν γνωριζω κατι άλλο απλα θεωρεισα οτι καλο ειναι οποιος θελει να ρωτησει εκει... ακουγεται ενδιαφερων!

    Comment


      Οδηγός λεωφορείου στο Μόναχο

      ΄Εχοντας πέσει στο μάτι μου μια αγγελία για οδήγος λεωφορείου είπα να την ποστάρω εδώ για τους ενδιαφερόμενους.

      Fahrer (m/w) für Bus
      Fehler 404
      Fehler: 404 - Seite nicht gefunden - Not Found

      Drei Möglichkeiten, die Sie auf diese Seite geführt haben können:

      Eine Suchmaschine hat einen veralteten Link als Treffer angegeben.
      Sie haben die Ziel-Adresse selber eingetragen und Ihnen ist ein Schreibfehler unterlaufen.
      Sie haben einen fehlerhaften oder veralteten Link angeklickt.
      Drei Möglichkeiten, um Ihnen zu helfen:

      Suchfunktion: Mit dem Lupen-Symbol (oben auf dieser Seite) können Sie unsere Website nach beliebigen Begriffen durchsuchen lassen.
      Nutzen Sie unsere Navigation, um nach dem gewünschten Inhalt zu suchen.
      Schicken Sie uns eine E-Mail (unter Nennung des fehlerhaften Links) an: redaktion@mvg.de
      Ihre Münchner Verkehrsgesellschaft


      Qualifizierung zum Fahrer (m/w) für Bus
      Fehler 404
      Fehler: 404 - Seite nicht gefunden - Not Found

      Drei Möglichkeiten, die Sie auf diese Seite geführt haben können:

      Eine Suchmaschine hat einen veralteten Link als Treffer angegeben.
      Sie haben die Ziel-Adresse selber eingetragen und Ihnen ist ein Schreibfehler unterlaufen.
      Sie haben einen fehlerhaften oder veralteten Link angeklickt.
      Drei Möglichkeiten, um Ihnen zu helfen:

      Suchfunktion: Mit dem Lupen-Symbol (oben auf dieser Seite) können Sie unsere Website nach beliebigen Begriffen durchsuchen lassen.
      Nutzen Sie unsere Navigation, um nach dem gewünschten Inhalt zu suchen.
      Schicken Sie uns eine E-Mail (unter Nennung des fehlerhaften Links) an: redaktion@mvg.de
      Ihre Münchner Verkehrsgesellschaft

      Comment


        την παρασκευη εστειλε φιλη μου γερμανιδα mail για να μας δωθουν καποιες επιπλεον πληροφοριες. σε πολυ λιγη ωρα πηρε απαντηση απο τον "υπευθυνο" ο οποιος της εγραφε οτι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προυποθεση ειναι η γνωση της γερμανικης και η εκμαθηση της για τουλαχιστον 2 με 3 χρονια. φυσικα και δεν το αφησαμε να περασει ετσι και στειλαμε και παλι mail στο οποιο αναφεραμε οτι βαση των όσων εχουν γραφτει αλλα και του site τα γερμανικα οχι απλα δεν ειναι απαραιτητα αλλα μεσω του προγραμματος διδεται η δυνατοτητα εκμαθησης. λαβαμε λοιπον και νεα απαντηση στην οποια αναφερει οτι πραγματι δεν ειναι απαραιτητα αλλα ειναι απαραιτητο το να εχει βρεθει η εταιρια στην οποια θα γινει η προσληψη. Μηπως δεν θελουν τελικα να ειναι μεγαλη η συμμετοχη? εχω εκνευριστει αφανταστα........! μεχρι που σκεφτομαι να ενημερωσω και την ελληνικη πρεσβεια!!! δεν ξερω, ισως εγω το βλεπω τοσο περιεργο...! σας το αναφερω γιατι θα ειχε ενδιαφερον να δοκιμαζε και καποιος αλλος να παρει πληροφοριες για να δουμε αν αυτη η απαντηση ηταν τυχαια λανθασμενη ή οχι

        Comment


          Εδω
          3.1 Οι δικαιούχοι είναι φυσικά πρόσωπα τα οποία κάνουν χρήση του δικαιώματος ελεύθερης μετακίνησης εντός της ΕΕ και θέλουν να λάβουν επαγγελματική εκπαίδευση σε εταιρικό περιβάλλον ή εξειδικευμένη απασχόληση στη Γερμανία, σε ένα επάγγελμα ή ειδικότητα όπου η ζήτηση δεν καλύπτεται από το υπάρχον εργατικό δυναμικό. Τα άτομα τα οποία επιθυμούν να απασχοληθούν κατά αυτόν τον τρόπο στη Γερμανία πρέπει να είναι άνεργοι εντός της ΕΕ. Τα άτομα τα οποία επιθυμούν να ξεκινήσουν επαγγελματική εκπαίδευση σε εταιρικό περιβάλλον, πρέπει να διαθέτουν απολυτήριο τίτλο από τη βασική σχολική εκπαίδευση αλλά απαιτείται να μην έχουν ολοκληρώσει αντίστοιχη επαγγελματική εκπαίδευση σε εταιρικό περιβάλλον στη χώρα προέλευσής τους.

          Originally posted by something View Post
          Εχεις σπουδασει κατι? Γιατι με φτωχα Γερμανικα οι πιθανοτητες λιγες αν δεν εχεις καποια ειδικευση σε κατι.
          Originally posted by marinaki30 View Post
          Βοηθός μικροβιολογικού εργαστηρίου αλλα δεν έχω ασχοληθεί με αυτό. Εργαζομαι πολλά χρόνια στην εξυπηρέτηση πελατών σε εταιρεία τηλεπικοινωνιών. και τα τελευταία χρόνια είμαι υπεύθυνη στην εξυπηρέτηση πελατών

          Comment


            τι εταιρία είναι αυτή η BOSCH ???
            Αρώματα φτιάχνει και ρούχα ?

            Μετά το ... πετυχημένο edit , έχω να προτείνω ΔΙΑΒΑΣΜΑ στους πατριώτες που ετοιμάζονται να πάνε πάνω ! ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΠΟΛΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ !



            και η συνεργασία στον χώρο των οικιακών συσκευών

            Comment


              sto Giengen ειναι το κεντρικο εργοστασιο της BOSCH φτιαχνει ψυγεια εκει αποκλειεται να μην ξερεις αυτην την μαρκα, δεν γνωριζω αν φτιαχνουν εκει και κατι άλλο εκτος των ψυγειων (μπορει και πληντυρια)απασχολει περιπου εκει γυρω στους 4.000 υπαλληλους!

              Comment


                Originally posted by Blacktulip View Post
                sto Giengen ειναι το κεντρικο εργοστασιο της BOSCH φτιαχνει ψυγεια εκει
                Συμφωνω με την Μπλακτουλιπ. Περισσοτερα για την φιρμα BOSCH εδω.

                Comment


                  Originally posted by trelllara View Post
                  Συμφωνω με την Μπλακτουλιπ. Περισσοτερα για την φιρμα BOSCH εδω.
                  Καλημερα, πολυ καλο!!

                  Comment


                    Originally posted by milu View Post
                    Εδω
                    3.1 Οι δικαιούχοι είναι φυσικά πρόσωπα τα οποία κάνουν χρήση του δικαιώματος ελεύθερης μετακίνησης εντός της ΕΕ και θέλουν να λάβουν επαγγελματική εκπαίδευση σε εταιρικό περιβάλλον ή εξειδικευμένη απασχόληση στη Γερμανία, σε ένα επάγγελμα ή ειδικότητα όπου η ζήτηση δεν καλύπτεται από το υπάρχον εργατικό δυναμικό. Τα άτομα τα οποία επιθυμούν να απασχοληθούν κατά αυτόν τον τρόπο στη Γερμανία πρέπει να είναι άνεργοι εντός της ΕΕ. Τα άτομα τα οποία επιθυμούν να ξεκινήσουν επαγγελματική εκπαίδευση σε εταιρικό περιβάλλον, πρέπει να διαθέτουν απολυτήριο τίτλο από τη βασική σχολική εκπαίδευση αλλά απαιτείται να μην έχουν ολοκληρώσει αντίστοιχη επαγγελματική εκπαίδευση σε εταιρικό περιβάλλον στη χώρα προέλευσής τους.
                    Τι θέλεις να πεις με αυτό???? Βοήθησε με λίγο γιατί μάλλον δεν αντιλαμβάνομαι τι θέλεις να πεις

                    Comment


                      Originally posted by marinaki30 View Post
                      Τι θέλεις να πεις με αυτό???? Βοήθησε με λίγο γιατί μάλλον δεν αντιλαμβάνομαι τι θέλεις να πεις
                      μαρινακι ειναι μεταφραση του κειμενου που δινεται απο το σάιτ.αν θελεις δουλεια πρεπει νασαι ανεργος πολιτης της ΕΕ, αν θες για εκπαιδευση πρεπει ναχεις απολυτηριο αντιστοιχο των απαιτουμενων της καθε εκπαιδευσης και να μην εχεις σπουδασει το ιδιο που θα εκπαιδευτεις ηδη καπου αλλου

                      Comment


                        Originally posted by cryo View Post
                        μαρινακι ειναι μεταφραση του κειμενου που δινεται απο το σάιτ.αν θελεις δουλεια πρεπει νασαι ανεργος πολιτης της ΕΕ, αν θες για εκπαιδευση πρεπει ναχεις απολυτηριο αντιστοιχο των απαιτουμενων της καθε εκπαιδευσης και να μην εχεις σπουδασει το ιδιο που θα εκπαιδευτεις ηδη καπου αλλου
                        ναι ναι! το εχω καταλαβει αυτό. εκανα και εγω την μεταφραση με τα φτωχα γερμανικα μου και με τη βοηθεια των γερμανων φιλων μου. παρολα αυτα ευχαριστω πολυ πολυ κι εσας Aλλα η διαφωνια μου ηταν στη γλωσσα και στην απαντηση που λαβαμε απο εκει. βαση λοιπον του προγραμματος η γλωσσα δεν αποτελει βασικη προυποθεση. καθε αλλο. ηθελα λοιπον να δω αν εχει ερθει και καποιος αλλος σε επαφη μαζι τους και αν εχει παρει και αυτος λανθασμενη πληροφορηση.

                        Comment


                          Η παραπάνω σύνδεση είναι το πρωτότυπο στα ελληνικά! Και ήδη μεταφρασμένο από το Ομοσπονδιακό Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων.
                          Αν έχεις το χρόνω, κανε και ένα “κλικ” στην σύνδεση, θα λυθούν όλες οι απορίες σου...

                          Comment


                            Αγγελια για ευρεση εργασιας στην Γερμανια.

                            Καλησπερα σε ολους.Παιδια θελω να μεταναστευσω στην ευρωπη(μονο εκει με περνει) Ειμαι μαγειρας με 20ετη εμπειρια 44 ετων.Αν καποιος καποια ακουσει κατι για εργασια στην ευρωπη με το αντικειμενο μου,και εχει την καλοσυνη ας μου αφησει καποιο μηνυμα.
                            Σε πρωτη φαση δεν εχω προβλημα οπου και αν ειναι (στοχος μου ηταν η γερμανια βεβαια)αλλα λογω ανεργιας θα πρεπει αμεσσα να κοιταξω οπουδηποτε.
                            Την επομενη εβδομαδα ξεκινω εντατικα γερμανικα,ειναι ενα συν αυτο.Τα αγγλικα μου ειναι μετρια.
                            Επισης ειμαι γνωστης της απανθρωπης καταστασης που επικρατει στα περισοτερα ελληνικα εστιατορια,με θυματα απελπισμενους και ανενημερωτους πολιτες.(αυτο για να μην υπαρξουν απαντησεις για την κατασταση που επικρατει)
                            Ευελπιστω στην τυχη και στην υπομονη μου που ελπιζω να μην με εγταταλειψουν ουτε αυτη την φορα.
                            Ευχαριστω και καλα να περνατε.
                            Φιλικα Πασχαλης.

                            Comment


                              Originally posted by paschalisf View Post
                              Παιδια θελω να μεταναστευσω στην ευρωπη(μονο εκει με περνει) Ειμαι μαγειρας με 20ετη εμπειρια 44 ετων.
                              Γεια σου Πασχαλη,
                              αφου θα μαθεις τη γλωσσα ετοιμασε το βιογαφικο σου και τις συστασεις σου και τσεκαρε εδω.

                              Καλη τυχη σου ευχομαι

                              Comment


                                Λοιπόν, για να εξηγήσω το λόγο της ανάρτησης μου. Εγινε λοιπον διοτι δόθηκαν λανθασμένες πληροφορίες απο την αρμόδια αρχή. Ηθελα λοιπον να τονιστεί οτι ΔΕΝ θεωρούνται απαραίτητα τα γερμανικα. Εκτός αυτού ηθελα να γνωρίζω αν και καποιος άλλος ήρθε σε επικοινωνία μαζί τους και αν η απάντηση που πήρε ήταν αντίστοιχη με τη δική μου. Ευχαριστώ πολύ για το χρονο σας αλλα μάλλον δεν ειχα εκφρασει καλα αυτο που ηθελα

                                Comment

                                Working...
                                X