Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ειδήσεις για την Αυστραλία που μπορεί να ενδιαφέρουν.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    @ agoriani:

    Το άσχημο και ταυτόχρονα άδικο είναι όταν κάποιος μένει μόνιμα εξωτερικό και έχει σπίτι στην Ελλάδα.

    Comment


      παιδια ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ !!!
      δεν ειμαι οπαδος του "δεν πληρωνω" ,αλλα και δεν πληρωνω οτι και να μου πουν !!!
      !!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!
      Μνημονιο ξεμνημονιο να ξερετε πως εχουμε δικαιωματα !! οσο και αν φαινεται αυτο παραξενο!!ειδικα αυτοι που εχουν φυγει λογω οικονομικης κρισης !!
      Επικοινωνηστε με την αρμοδια ΔΟΥ,εαν δεν βγαλετε ακρη επικοινωνηστε απ'ευθειας με το Υπουργειο Οικονομικων.Συνηθως, οσο και αυτο αν φαινεται παραξενο,ασχολουνται σοβαρα με το θεμα.
      Αν και εκει δεν βρειτε ακρη απευθυνθειτε στις οργανωσεις προστασιας του πολιτη !!!
      Γενικα δεν πρεπει να καθομαστε απρακτοι.
      Το Γεγονος οτι καποιος εχει μεταναστευσει ειναι σοβαρο,και οπως παντα αυτοι(οι μεταναστες) ειναι που εχουν βοηθησει την Ελλαδα απο πολυ παλια εως και σημερα, και σιγουρα αυριο.
      Τι να κανουμε: Αυτη ειναι η ιστορια της Ελλαδας,!!!!!
      θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

      Comment


        Originally posted by pan_k7 View Post
        @ agoriani:

        Το άσχημο και ταυτόχρονα άδικο είναι όταν κάποιος μένει μόνιμα εξωτερικό και έχει σπίτι στην Ελλάδα.
        Ακριβώς για αυτό το έβαλα.

        Μάλιστα η λογίστριά μου στην πατρίδα μου λέει οτι υπάρχει και πεδίο στην φορολογική δήλωση για εισοδήματα αποκτηθέντα στο εξωτερικό. Δεν εχω ακόμα αλλά τι στο καλό όταν θα εχω θα πληρώνω εφορία και εδω και στην πατρίδα για το εισόδημα εδω?

        Αξέχαστο θα μου μείνει λίγο πριν φύγουμε που βγήκε η έκτακτη εισφορά και εμένα ήταν 700 euro και λεφτά δεν είχα για να μεταναστεύσουμε αναγκάστηκα και τα πλήρωσα. Ετσι σαν αντίτιμο εξόδου. Η είσοδος ήταν δωρεάν, πληρώνουμε στην έξοδο.
        Και να ήταν μόνο αυτό.
        Παρακολουθώ κάθε μέρα τα γεγονότα στην πατρίδα, οχι μόνο απο ενδιαφέρον γιατι το τι γίνεται αλλά και γιατι πραγματικά μας επηρεάζουν ακόμα και εδω με πολλούς τρόπους. Κυρίως οικονομικούς.

        Άλλη ερώτηση είναι εμείς που είμαστε εδω και δεν έχουμε φυσικά μαζέψει αποδείξεις μέχρι το 5000 αφορολόγητο ποσό πάμε σόλο για τεκμήριο. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧ Μετανάστες με τεκμήριο. Τι τεκμήριο. Πολλά τεκμήρια.

        Δεστε και αυτό: http://neoskosmos.com/news/el/node/22654
        Υπομονή και επιμονή patriotes.

        Comment


          New Greece Times - Πίσω στην Αυστραλία οι Έλληνες μετανάστες που είχαν επιστρέψει στην πατρίδα..
          Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

          Comment


            Originally posted by Agoriani View Post
            «Φωτιά» στα εκκαθαριστικά σημειώματα που θα αρχίσουν να έρχονται στους φορολογούμενους από τις αρχές Ιουνίου βάζουν η μείωση του αφορολογήτου ορίου στα 5.000 ευρώ, ο νέος τρόπος υπολογισμού των αποδείξεων που πρέπει να συγκεντρώνει κάθε φορολογούμενος για να κατοχυρώσει το αφορολόγητο όριο και η σημαντική αύξηση κατά 33% έως και 70% των τεκμηρίων διαβίωσης για κατοικίες και Ι.Χ. αυτοκίνητα. Οι νέες φορολογικές ρυθμίσεις που αποτυπώνονται στις φορολογικές δηλώσεις που συμπληρώνουν τις ημέρες αυτές οι φορολογούμενοι κρύβουν παγίδες πρόσθετων φόρων για μεγάλο αριθμό πολιτών........................................... ..........................
            Τρέχουμε πάλι και δεν φτάνουμα.Σε ετούτη τη χώρα που γ@μιούντ@ι όλα αλλάζουν τους φορολογικούς συντελεστές 3 φορέ το χρόνο

            Εύχομαι στους εμπνευστές το νέου φορολογικού νόμου Κ Α Τ Α Ρ Ε Σ και να το βρούν στα παιδιά τους. Μας έχουν στεγνώσει εντελώς και συνεχίζουν να ασελγούν στο πτώμα μας.. Δεν μπορεί να επιμένουν να είναι το μυρμίγκι ο αιμοδότης του ελέφαντα. Δ Ε Ν Γ Ι Ν Ε Τ Α Ι .

            Comment


              Originally posted by Agoriani View Post
              Ακριβώς για αυτό το έβαλα.

              Μάλιστα η λογίστριά μου στην πατρίδα μου λέει οτι υπάρχει και πεδίο στην φορολογική δήλωση για εισοδήματα αποκτηθέντα στο εξωτερικό. Δεν εχω ακόμα αλλά τι στο καλό όταν θα εχω θα πληρώνω εφορία και εδω και στην πατρίδα για το εισόδημα εδω?

              Αξέχαστο θα μου μείνει λίγο πριν φύγουμε που βγήκε η έκτακτη εισφορά και εμένα ήταν 700 euro και λεφτά δεν είχα για να μεταναστεύσουμε αναγκάστηκα και τα πλήρωσα. Ετσι σαν αντίτιμο εξόδου. Η είσοδος ήταν δωρεάν, πληρώνουμε στην έξοδο.
              Και να ήταν μόνο αυτό.
              Παρακολουθώ κάθε μέρα τα γεγονότα στην πατρίδα, οχι μόνο απο ενδιαφέρον γιατι το τι γίνεται αλλά και γιατι πραγματικά μας επηρεάζουν ακόμα και εδω με πολλούς τρόπους. Κυρίως οικονομικούς.

              Άλλη ερώτηση είναι εμείς που είμαστε εδω και δεν έχουμε φυσικά μαζέψει αποδείξεις μέχρι το 5000 αφορολόγητο ποσό πάμε σόλο για τεκμήριο. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧ Μετανάστες με τεκμήριο. Τι τεκμήριο. Πολλά τεκμήρια.

              Δεστε και αυτό: Θύελλα αντιδράσεων | Neos Kosmos
              Όταν με το καλό έρθουμε κι εμείς δεν θα αφήσω τίποτα.Σιγά σιγά θα τα πουλήσω όλα.Πίσα και μπούρμπερη, στάχτη να γίνουν όλα.Αρκετό χτικιό έχουμε ...ως εδώ. Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλους παιδιά, αλλά δεν την παλεύουμε άλλο. Λίγο ακόμα και θα τα πηδήξουμε ( τα μυαλά μας ).

              Comment


                @ agoriani:

                Αυτή η υπερφορολόγηση εκτός από άδικη είναι και αισχρή... Για κατοίκους εξωτερικού δεν ισχύει το μέτρο των αποδείξεων, οπότε βγαίνουν τεκμήρια από τυχόν αυτοκίνητα ή ακίνητα. Τα τεκμήρια είναι μαχητά σε περίπτωση ανάλωσης κεφαλαίων από προηγούμενες χρήσεις ή από εισοδήματα που αποκτήθηκαν στο εξωτερικό.

                Comment


                  [QUOTE=Agoriani;47748]«Φωτιά» στα εκκαθαριστικά σημειώματα που θα αρχίσουν να έρχονται στους φορολογούμενους από τις αρχές Ιουνίου βάζουν η μείωση του αφορολογήτου ορίου στα 5.000 ευρώ, ο νέος τρόπος υπολογισμού των αποδείξεων που πρέπει να συγκεντρώνει κάθε φορολογούμενος για να κατοχυρώσει το αφορολόγητο όριο και η σημαντική αύξηση κατά 33% έως και 70% των τεκμηρίων διαβίωσης για κατοικίες και Ι.Χ. αυτοκίνητα. Οι νέες φορολογικές ρυθμίσεις που αποτυπώνονται στις φορολογικές δηλώσεις που συμπληρώνουν τις ημέρες αυτές οι φορολογούμενοι κρύβουν παγίδες πρόσθετων φόρων για μεγάλο αριθμό πολιτών..................



                  Έχουν αποδείξει οτι μας διοικούν ηλίθιοι!!
                  το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να βάζουν φόρους ο ένας πάνω απο το άλλον!!
                  Το πως θα πληρωθούν αυτοί οι φόροι όταν τα πάντα έχουν παγώσει δεν το σκέφτονται τα εξυπνοπουλια!!! Η μάλλον δεν θέλουν..Δώστε δουλειά (ανάπτυξη) να μπορούν πληρωθούν όλοι αλλιως θα παρουν τα ....

                  Comment


                    Γίνονται πάλι συμπάροικοι οι

                    Comment


                      Θύελλα αντιδράσεων | Neos Kosmos

                      Comment


                        ......Ο προϋπολογισμός για το οικονομικό έτος 2012-2013 προβλέπει αύξηση του αριθμού των μεταναστών που θα δεχθεί η Αυστραλία σε 190,000 άτομα.
                        Η κυβέρνηση αύξησε κατά 3,415 άτομα σε 129,500 άτομα τους ειδικευμένους μετανάστες, που θα προσκληθούν το νέο οικονομικό έτος για να καλύψουν τις ανάγκες μας σε τεχνίτες......


                        Απο εδω: Η ευημερία μας εξαρτάται από τη μετανάστευση | Neos Kosmos
                        Υπομονή και επιμονή patriotes.

                        Comment


                          Αυξήσεις έως και 20% στα κόμιστρα ταξί | Neos Kosmos

                          Comment


                            Migration Program under fire | Neos Kosmos

                            Comment


                              Πρωτόγνωρη απόφαση | Neos Kosmos



                              Η ΝΑΒ διακόπτει τις συναλλαγές της με ελληνικές τράπεζες!!!!!!!
                              Think before you driving@world.......

                              Comment

                              Working...
                              X