Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ειδήσεις για την Αυστραλία που μπορεί να ενδιαφέρουν.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Χάθηκαν $28 δις σε ένα 24ωρο


    Καλύτερη χώρα στον κόσμο η Αυστραλία!
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

    Comment


      #32

      «Μιλάς Αγγλικά; Καλώς ήρθες!»


      Αυστραλία: Θύμα βιασμού μία στις έξι φοιτήτριες
      Υπομονή και επιμονή patriotes.

      Comment


        #33
        Οι μισοί Αυστραλοί δεν παίρνουν άδεια (13 Ιουνίου 2011)
        Το σύνολο της μη καταβεβλημένης ετήσιας άδειας, που καταμετρήθηκε για τελευταία φορά το 2008, ανερχόταν σε 123 εκατ.

        Comment


          #34
          Σεισμικές δονήσεις στη Ν. Ζηλανδία


          Σειρά ισχυρών σεισμικών δονήσεων συγκλόνισε την Δευτέρα την πόλη Κράιστσερτς της Νέας Ζηλανδίας, με αποτέλεσμα να καταρρεύσει ένα κτίριο και έξι άνθρωποι να τραυματιστούν ελαφρά.

          Comment


            #35
            Έμφαση στους μετανάστες που μιλούν αγγλικά

            Η μετανάστευση στην Αυστραλία για όσους δεν ομιλούν την αγγλική γλώσσα θα καταστεί σχεδόν αδύνατη, σύμφωνα με νέα μέτρα που θα λάβει το Υπουργείο Μετανάστευσης.

            Comment


              #36
              Ακυρώνονται πτησεις για Αυστραλια λογω ηφαιστειου


              Χωρίς παραλήπτες επιδόματα εκατομμυρίων στην Αυστραλία
              Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο, για την Πολιτική, Οικονομία, Περιβάλλον, Τεχνολογία. Ειδήσεις από τον ΣΚΑΪ!


              Οι ληστές του διαδικτύου ξαναχτυπούν!


              Η ελληνική κρίση επηρεάζει τις αυστραλιανές τράπεζες


              Αυστραλία: Μειώθηκαν οι μετανάστες φέρνοντας οικονομικές επιπτώσεις


              H Ασία αγοράζει μανιωδώς την αυστραλιανή γη

              Comment


                #37
                i don't do drugs, i am drugs!

                Comment


                  #38
                  Πολλοί ρωτούν, λίγοι το αποφασίζουν

                  Δημοσίευμα της εφημερίδας The Age ασχολείται με τις προσπάθειες πολλών Ελλήνων να μεταναστεύσουν στην Αυστραλία

                  Comment


                    #39
                    Μόνο μέσω αυστραλιανής πρεσβείας

                    Όσοι θέλουν να μεταναστεύσουν στην Αυστραλία.

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by australian View Post
                      Μόνο μέσω αυστραλιανής πρεσβείας

                      http://neoskosmos.com/news/el/node/15342
                      Δεν καταλαβαίνω τί δουλειά έχει ο κόσμος να κάνει αίτηση μετανάστευσης στην Ελληνική Κοινότητα Μελβούρνης ???

                      Αλλά έτσι είναι η νοοτροπία μας... και σουβλάκια να θέλουμε θα πάμε εκεί που έχουμε "γνωστό" να μας "προσέξει". Και φυσικά η Ελληνική Κοινότητα Μελβούρνης θα "διαμεσολαβήσει" στον υπουργό για να "διευκολύνει" τη μετανάστευση των Ελλήνων. Γιατί ως γνωστόν εμείς είμαστε κάτι πολύ σπουδαιότερον από τα εκατομμύρια Ασιάτες που έχουν κάνει αίτηση στην πρεσβεία και περιμένουν.

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by Poltergeist View Post
                        Δεν καταλαβαίνω τί δουλειά έχει ο κόσμος να κάνει αίτηση μετανάστευσης στην Ελληνική Κοινότητα Μελβούρνης ???

                        Αλλά έτσι είναι η νοοτροπία μας... και σουβλάκια να θέλουμε θα πάμε εκεί που έχουμε "γνωστό" να μας "προσέξει". Και φυσικά η Ελληνική Κοινότητα Μελβούρνης θα "διαμεσολαβήσει" στον υπουργό για να "διευκολύνει" τη μετανάστευση των Ελλήνων. Γιατί ως γνωστόν εμείς είμαστε κάτι πολύ σπουδαιότερον από τα εκατομμύρια Ασιάτες που έχουν κάνει αίτηση στην πρεσβεία και περιμένουν.
                        Εν μέρη έχεις δίκιο! Αλλά!!!....θα σου πω την δικιά μου εμπειρία. Πήγα στην πρεσβία, στο διάδρομο ήταν ο σεκιούριτη, μου ρώτησε ευγενικά τι θέλω εκεί και όταν του είπα ότι θα ήθελα πληροφορίες για το πως θα μπορούσα να μεταναστεύσω στην Αυστραλία μου έδωσε ενα κείμενο που με παρέπεμπε στην πρεσβεία του Βερολίνου! Αυτό...έτσι ξερά...τίποτα άλλο!! Τώρα, αν νομίζουμε ότι όλοι μπορούν να συλλέξουν πληροφορίες για την όλη διαδικασία μέσω ίντερνετ, ίσως είμαστε γελασμένοι!!! Δεν ξέρω πόσοι ζήτησαν ΄΄διαμεσολάβηση΄΄,πάντως είμαι σίγουρος δεν ήταν η πλειοψηφία! Η γνώμη μου είναι ότι η πρεσβεία εδώ θα έπρεπε να ήταν λίγο πιο έτοιμη! Το ήξεραν ότι θα υπάρχει αύξηση ενδιαφέροντος τουλάχιστον! Διαβάζω ότι θα γίνει καλύτερη οργάνωση, περιμένουμε με αγωνία!
                        Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

                        Comment


                          #42



                          Από zougla.gr: Ο πρόεδρος της κοινότητας στη Μελβούρνη Β. Παπαστεργιάδης μιλά για το νέο κύμα μετανάστευσης προ την Αυστραλία!
                          Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by αντρικος View Post
                            Εν μέρη έχεις δίκιο! Αλλά!!!....θα σου πω την δικιά μου εμπειρία. Πήγα στην πρεσβία, στο διάδρομο ήταν ο σεκιούριτη, μου ρώτησε ευγενικά τι θέλω εκεί και όταν του είπα ότι θα ήθελα πληροφορίες για το πως θα μπορούσα να μεταναστεύσω στην Αυστραλία μου έδωσε ενα κείμενο που με παρέπεμπε στην πρεσβεία του Βερολίνου! Αυτό...έτσι ξερά...τίποτα άλλο!! Τώρα, αν νομίζουμε ότι όλοι μπορούν να συλλέξουν πληροφορίες για την όλη διαδικασία μέσω ίντερνετ, ίσως είμαστε γελασμένοι!!! Δεν ξέρω πόσοι ζήτησαν ΄΄διαμεσολάβηση΄΄,πάντως είμαι σίγουρος δεν ήταν η πλειοψηφία! Η γνώμη μου είναι ότι η πρεσβεία εδώ θα έπρεπε να ήταν λίγο πιο έτοιμη! Το ήξεραν ότι θα υπάρχει αύξηση ενδιαφέροντος τουλάχιστον! Διαβάζω ότι θα γίνει καλύτερη οργάνωση, περιμένουμε με αγωνία!
                            Λίγο πιό έτοιμη, καλύτερη οργάνωση... οκ
                            Πες ότι προσλάμβανε καμμιά εκατοστή δημόσιους υπαλλήλους για την πρεσβεία της Ελλάδας ώστε ο κάθε υποψήφιος μετανάστης να καθόταν σε ένα γραφείο και να του εξηγούσαν τί πρέπει να κάνει. Για την πρεσβεία της Κίνας και της Ινδίας που είναι δισεκατομμύρια άνθρωποι, πόσους δημόσιους υπαλλήλους θα έπρεπε να προσλάβει; Η μισή Αυστραλία θα έπρεπε να γίνουν δημόσιοι υπάλληλοι, και μάλιστα καλοπληρωμένοι. Σου θυμίζει τίποτα;

                            Γενικά η χώρα αυτή έτσι λειτουργεί, σέλφ σέρβις, και όσο πιό γρήγορα το συνηθίσεις τόσο το καλύτερο για σένα (αν σε ενδιαφέρει πραγματικά να ζήσεις εδώ). Στην Αυστραλία και στο βενζινάδικο να πας μόνος σου θα βάλεις βενζίνη. Και δεν υπάρχει κανένας τρόπος να παρακάμψεις το σύστημα, αν σου πούνε ότι πρέπει να διαβάσεις το ίντερνετ για πληροφορίες και να στείλεις τα χαρτιά σου στο Βερολίνο τότε αυτό πρέπει να κάνεις, οτιδήποτε άλλο και απλά χάνεις πολύτιμο χρόνο.

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by Poltergeist View Post
                              Λίγο πιό έτοιμη, καλύτερη οργάνωση... οκ
                              Πες ότι προσλάμβανε καμμιά εκατοστή δημόσιους υπαλλήλους για την πρεσβεία της Ελλάδας ώστε ο κάθε υποψήφιος μετανάστης να καθόταν σε ένα γραφείο και να του εξηγούσαν τί πρέπει να κάνει. Για την πρεσβεία της Κίνας και της Ινδίας που είναι δισεκατομμύρια άνθρωποι, πόσους δημόσιους υπαλλήλους θα έπρεπε να προσλάβει; Η μισή Αυστραλία θα έπρεπε να γίνουν δημόσιοι υπάλληλοι, και μάλιστα καλοπληρωμένοι. Σου θυμίζει τίποτα;

                              Γενικά η χώρα αυτή έτσι λειτουργεί, σέλφ σέρβις, και όσο πιό γρήγορα το συνηθίσεις τόσο το καλύτερο για σένα (αν σε ενδιαφέρει πραγματικά να ζήσεις εδώ). Στην Αυστραλία και στο βενζινάδικο να πας μόνος σου θα βάλεις βενζίνη. Και δεν υπάρχει κανένας τρόπος να παρακάμψεις το σύστημα, αν σου πούνε ότι πρέπει να διαβάσεις το ίντερνετ για πληροφορίες και να στείλεις τα χαρτιά σου στο Βερολίνο τότε αυτό πρέπει να κάνεις, οτιδήποτε άλλο και απλά χάνεις πολύτιμο χρόνο.

                              Φίλε Poltergeist, μπορεί εσύ και εγώ να έχουμε ότι χρειάζεται για να τα κάνουμε όλα όπως πρέπει αιτήσεις μέσω ίντερνετ κ.τ.λ. Σκέψου όμως ότι υπάρχουν και άνθρωποι που δεν έχουν και τόσο εξοικειωθεί με τις νέες τεχνολογίες. Θα μπορούσε αυτοί οι άνθρωποι, να έχουν λίγη βοήθεια παραπάνω! Είναι σίγουρο ότι δεν χρειαζόταν ούτε 50 ούτε 100 υπαλλήλους γι αυτό! 'Ενας έφτανε!!!! Δεν είπε κανείς για παράκαμψη του συστήματος

                              Ξέρω για που θέλω να πάω αγαπητέ...γι αυτό και διάλεξα αυτή τη χώρα και προσπαθώ να την κάνω τη νέα μου πατρίδα! Για τους ίδιους λόγους που το έκανες και συ και τόσες χιλιάδες Έλληνες! Ελλάδα....μια αλκοολική μητέρα που θυμάται τα παιδιά της μόνο όταν ξεμεθύσει για λίγο! Και αυτά πάντα γυρίζουν σ αυτή....

                              Εύχομαι να μας δοθεί η ευκαιρία να τα πούμε κι από κοντά! Θα ήταν ενδιαφέρον!!
                              Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

                              Comment


                                #45
                                Μακάρι φίλε, αν βρεθείς Μελβούρνη στείλε κανα πμ
                                Η Ελλάδα εμένα σε αυτή τη φάση μου θυμίζει πόρνη, που τη χρησιμοποιεί η Ευρώπη για να κάνει τα κέφια της και της τρώει και την είσπραξη... με αντάλλαγμα την πρέζα της, που της τη δίνει δόση-δόση, αφού πρώτα ελέγξει αν είναι καλό παιδί. "Πακέτο διάσωσης" τη λένε τη δόση η νταβατζήδες.

                                Comment

                                Working...
                                X