Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ειδήσεις για την Νέα Ζηλανδία που μπορεί να ενδιαφέρουν.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    @michanikos - Ζωή στη ΝΖ

    --

    Dildo-wielding TPP protester attacks politician

    Comment


      Originally posted by Michanikos View Post
      ΓΕΙΑ.και χρονια πολλα!!!
      ψαχνω ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ γιατι εχει ζητηση πολ. μηχανικων.Ειδικα CHRISTCHURCH με τους σεισμους.
      ειναι ευκολο να βρεις δουλεια σαν μηχανικος στελνωντας cv απο Ελλαδα?εστειλα σε ρεκρουιτερς και στις τοπ 50 κατασκευαστικες..αλλο τροπο δεν ξερω κ περιμενω απαντηση..

      ?Ξερετε κατι για την διαδικασια βιζας?κοστος -χαρτια-ευκολια κλπ...σπονσορσιπ παιζει?.

      ζει καποιος εκει να μας πει περισσοτερα για την ΖΩΗ κ την ΕΡΓΑΣΙΑ στην ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ?

      απο τα βιογραφικα που στελνω δεν βγαζω ακρη ,γιατι οσοι απαντανε μου λενε δεν εχω work visa!!!ζητηση μηχανικων εχει αλλα...
      αξιζει να βγαλεις βιζα απο μονος (skiled migrant) και να πας εκει μεχρι να βρεις ή το κοστος και διαδικασια ειναι τοσο δυσβαστακτο και χρονοβορο;;;

      υ.γ. για "γραφεια" ατζεντηδων που ζητανε φραγκα για την διαδικασια ουδεν σχολιο,..για μπλογκς μιας "κυρας" το ιδιο!!!

      Comment


        @michanikos φίλε άμα έχεις φτάσει να σκεφτεσαι αυτό^ take the risk

        Comment


          Originally posted by Michanikos View Post
          απο τα βιογραφικα που στελνω δεν βγαζω ακρη ,γιατι οσοι απαντανε μου λενε δεν εχω work visa!!!ζητηση μηχανικων εχει αλλα...
          αξιζει να βγαλεις βιζα απο μονος (skiled migrant) και να πας εκει μεχρι να βρεις ή το κοστος και διαδικασια ειναι τοσο δυσβαστακτο και χρονοβορο;;;

          υ.γ. για "γραφεια" ατζεντηδων που ζητανε φραγκα για την διαδικασια ουδεν σχολιο,..για μπλογκς μιας "κυρας" το ιδιο!!!
          "Όλα σε αυτή την ζωή είναι ένα ρίσκο"...!!!
          Άλλοι το κάνουν άλλοι όχι...!!!
          Κάποιοι θέλουν να το κάνουν αλλά δεν έχουν τις προϋποθέσεις...!!!
          Καλή τύχη σε ότι και αν κάνεις...!!!
          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

          Comment


            cant take risk without knowledge of factors-για να παρει ρισκα πρεπει να εχεις υπολογισει παραγοντες...δεν ειναι παω Αγγλια που ειναι διπλα..μιλαμε για την ακρη της γης!!
            κοστος work-βιζας
            χρονος εκδοσης χαρτιων
            κοστος πτησεων
            κοστος σπιτιου και εξοδων ζωης (ανα μηνα)μεχρι να βρω δουλεια.
            βρισκεις δουλεια ως μηχανικος ή θελει διαδικασια πιστοποιησης χαρτιων πτυχιων κλπ???χρονος -κοστος
            πηγε κανενας μηχανικος εκει??ειναι κανενας αλλος/αλλη εκει να με βοηθησει?
            μαλλον χωρις job offer το ρισκο ειναι τεραστιο...αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα στην χωρα μας...

            Comment


              @michanikos πάρε τηλέφωνο, στείλε mail @ : Greek community
              σίγουρα θα ξέρουν κάτι ή που θα μπορείς να τηλεφωνήσεις για περαιτερω. go ahead - take the risk

              mail also @ heronassist

              Comment


                Too Many People Are Going to New Zealand. And That’s a Problem

                Comment

                Working...
                X