Announcement

Collapse
No announcement yet.

Parent visa permanent (Non-Contributory) subclass 103

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Parent visa permanent (Non-Contributory) subclass 103

    demi με την ευκαιρία που σε ξαναβλέπω μετά απο μέρες ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα που σε είχα ξαναρωτήσει στο παρελθόν αλλα προφανώς δεν το είχες δεί.

    αν και έχεις άλλη ειδικότητα και άρα ίσως ζηάνε λιγάκι διαφορετικά έγγραφα, μπορείς να μου πείς ποια έγγραφα σου ζήτησαν μαζι με την αίτηση για αναγνώριση πτυχίου? και αν τυχόν σου ζήτησαν οδηγό σπουδών ή περίγραμμα σπουδών (εγγραφο που περιγράφει το περιεχόμενο του κάθε μαθήματος του τμήματος, μοιαζει με το κομμάτι των οδηγών σπουδών που πολλοί απο αυτούς περιγράφουν το περιεχόμενο καθε μαθήματος).

    επίσης ηθελα να σε ρωτήσω αν έχεις καμια ιδέα για βίζα γονέων ενήλικων αυστραλών. διάβασα οτι η αναμονή για αυτή τη βίζα είναι περίπου 20 χρόνια!!!! έστειλα εδω και μέρες ερώτημα στο βερολίνο για το εάν ισχύει το 20 χρόνια αλλα δεν εχουν απαντήσει ακόμα, μιας και είσαι και εσύ ενήλικη αυστραλή υπήκοος έχεις υπόψη σου κανένα άλλο τρόπο ή βίζα να πάρουμε τους γονείς μας στην αυστραλία σε ενα φυσιολογικό διάστημα και οχι μετά απο 20 χρόνια?
    Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

    #2
    ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ Parent (Permanent) Visa (Subclass 103)



    λοιπόν, επειδή καθυστερούσαν να απαντήσουν απο βερολίνο, έστειλα e-mail και στο Parent Visa Centre, Australian Processing Centres (http://www.immi.gov.au/contacts/form...centres.htm?43) σχετικά με το αν είναι σωστή η πληροφορία του επίσημου website τους οτι 20 χρόνια χρειάζονται για να εκδοθεί η Parent (Permanent) Visa (Subclass 103).
    Μόλις ελαβα απάντηση που λέει οτι η πληροφορία ειναι σωστή και χρειαζονται περίπου 20 χρόνια. Συγκεκριμένα λέει:

    Re: Website Enquiry [SEC=UNCLASSIFIED]


    Εισερχόμενα
    X

    Απάντηση
    |
    WA.Parents@immi.gov.au
    προς Εμένα

    προβολή λεπτομερειών 4:05 π.μ. (Πριν από 7 ώρες)

    Dear Sir/Madam

    Thank you for your email.

    Yes, the information on our website is correct. Approximately 20 year wait
    for subclass 103 visa.

    Information about parent visas is available on our website at
    http://www.immi.gov.au/migrants/fami...sas-parent.htm and in
    Booklet 3 – Parent Migration at
    http://www.immi.gov.au/allforms/booklets/1129.pdf.

    Please do not reply to the sender of this email as you will receive no
    response. All email enquiries must be directed to: parents@immi.gov.au

    You may also make enquiries via telephone by calling 1300 652 421 (if you
    are calling from Australia) or by calling 61 1300 652 421 (if you are
    calling from overseas).

    Parent visa applications or any related document must be posted to:

    Parent Visa Centre
    Locked Bag 7
    Northbridge WA 6865
    AUSTRALIA


    Yours sincerely

    Administration Team
    Parent Visa Centre
    Department of Immigration And Citizenship



    parents@immi.gov.au
    PM cc

    Subject
    Website Enquiry
    Protective Mark










    This enquiry was submitted through the departmental website.
    --------------------------------------------------------------------------
    Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

    Comment


      #3
      Και αν παμε Αυστραλία και κάνουμε απο εκεί την visa για τους γονείς μήπως αλλάζει κάτι?

      Comment


        #4
        πανο δεν αναφέρει πουθενά διαφοροποίηση του χρόνου επεξεργασίας της αίτησης ανάλογα με τον τόπο. περίπου 20 χρόνια λέει το site....ουτως ή άλλως αν υπήρχε κάτι τέτοιο θα το διευκρίνιζαν και στο e-mail, και εκει περίπου 20 χρόνια είπαν.

        την πατήσαμε!!! και εγώ σκεφτόμουν να πάρω και τους δικούς μου....τώρα.....
        Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

        Comment


          #5
          έριξα μια ματιά ακόμα, για την περίπτωση που κάνεις την αίτηση μέσα απο την Αυατραλία.
          Αν επιλέξεις αίτηση μέσα απο αυστραλία, δεν βγάζει καθόλου την 103.
          Πέρα απο αυτό όμως, προκειμένου να είσαι μέσα, χρειάζεσαι την προσωρινή βίζα που είναι πανάκριβη, 22.000 AUD, οπότε τι νόημα έχει.....η τουριστική δεν επαρκεί απο οτι εχω δεί γιατι είναι μάξιμουμ για 1 χρόνο.

          Μου κάνει εντύπωση που δέν υπάρχει κανείς που να έχει ενδιαφερθεί και κάνει αίτηση βίζας για γονείς για να μας δώσει καμια συμβουλή! το φόρουμ αυτό απο οτι εχω δεί δεν έχει σταθερά μέλη και συζητήσεις κτλ. ωστε να δεθούν τα μέλη μεταξύ τους και να παραμένουν ενεργά και να δίνουν πληροφορίες σε νεα μέλη. φωτεινή εξαίρεση αποτελούν 2-3 μέλη όπως agoriani και demi, και τους αξιζουν συγχαρητήρια. προφανώς ολοι κάνουν τη δουλειά τους και επειτα εξαφανίζονται.....πολύ κρίμα γιατι θα μπορούσαμε ολοι να δίνουμε τις πολύτιμες πληροφορίες που αποκτούμε και κάποιος που ενδιαφέρεται θα είχε μια πολύ σημαντική βάση. μάλιστα αν ο καθε ένας μας πήγαινε και λίγο παραπέρα την έρευνα τότε σύντομα θα είχαμε εδώ εναν πολύτιμο οδηγό για επιτυχημένη μετανάστευση στην Αυστραλία!

          εγώ απο την πλευρά μου δεσμεύομαι να δημοσιεύω κάθε πληροφορία ή ιδέα που θα έχω, καθώς και κάθε κίνηση που θα κάνω σχετικά με τις βίζες για γονείς, η οποια θα μπορούσε να βοηθήσει και κάποιον άλλο.
          Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

          Comment


            #6
            Originally posted by konstantinos1 View Post
            έριξα μια ματιά ακόμα, για την περίπτωση που κάνεις την αίτηση μέσα απο την Αυατραλία.
            Αν επιλέξεις αίτηση μέσα απο αυστραλία, δεν βγάζει καθόλου την 103.
            Πέρα απο αυτό όμως, προκειμένου να είσαι μέσα, χρειάζεσαι την προσωρινή βίζα που είναι πανάκριβη, 22.000 AUD, οπότε τι νόημα έχει.....η τουριστική δεν επαρκεί απο οτι εχω δεί γιατι είναι μάξιμουμ για 1 χρόνο.

            Μου κάνει εντύπωση που δέν υπάρχει κανείς που να έχει ενδιαφερθεί και κάνει αίτηση βίζας για γονείς για να μας δώσει καμια συμβουλή! το φόρουμ αυτό απο οτι εχω δεί δεν έχει σταθερά μέλη και συζητήσεις κτλ. ωστε να δεθούν τα μέλη μεταξύ τους και να παραμένουν ενεργά και να δίνουν πληροφορίες σε νεα μέλη. φωτεινή εξαίρεση αποτελούν 2-3 μέλη όπως agoriani και demi, και τους αξιζουν συγχαρητήρια. προφανώς ολοι κάνουν τη δουλειά τους και επειτα εξαφανίζονται.....πολύ κρίμα γιατι θα μπορούσαμε ολοι να δίνουμε τις πολύτιμες πληροφορίες που αποκτούμε και κάποιος που ενδιαφέρεται θα είχε μια πολύ σημαντική βάση. μάλιστα αν ο καθε ένας μας πήγαινε και λίγο παραπέρα την έρευνα τότε σύντομα θα είχαμε εδώ εναν πολύτιμο οδηγό για επιτυχημένη μετανάστευση στην Αυστραλία!

            εγώ απο την πλευρά μου δεσμεύομαι να δημοσιεύω κάθε πληροφορία ή ιδέα που θα έχω, καθώς και κάθε κίνηση που θα κάνω σχετικά με τις βίζες για γονείς, η οποια θα μπορούσε να βοηθήσει και κάποιον άλλο.
            Κωνσταντίνε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Για το θέμα των γονιών δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί εγώ θα τους αφήσω εδώ. Υπάρχει και άλλη αδερφή που θα μείνει πίσω για αυτούς. Άλλωστε οι γονείς το έχουν περάσει το τρυπάκι της Αυστραλίας πριον από χρόνια και δεν ενδιαφέρονται πλέον για δεύτερη μετανάστευση. ΄
            Πάντως από συζητήσεις με τους γονείς μου έχουν πεί ότι και όταν πήγαν αυτοί υπήρχε πρόβλημα στο να πάρουν και γονείς μαζί ενώ ήταν πιό εύκολο για αδέρφια, συζήγους και παιδιά. Πιθανόν να θέλουν όσοι μπαίνουν στην χώρα να έχουν την δυνατότητα του ενεργολυ εργατικού δυναμικού.

            Comment


              #7
              Originally posted by konstantinos1 View Post
              demi με την ευκαιρία που σε ξαναβλέπω μετά απο μέρες ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα που σε είχα ξαναρωτήσει στο παρελθόν αλλα προφανώς δεν το είχες δεί.

              αν και έχεις άλλη ειδικότητα και άρα ίσως ζηάνε λιγάκι διαφορετικά έγγραφα, μπορείς να μου πείς ποια έγγραφα σου ζήτησαν μαζι με την αίτηση για αναγνώριση πτυχίου? και αν τυχόν σου ζήτησαν οδηγό σπουδών ή περίγραμμα σπουδών (εγγραφο που περιγράφει το περιεχόμενο του κάθε μαθήματος του τμήματος, μοιαζει με το κομμάτι των οδηγών σπουδών που πολλοί απο αυτούς περιγράφουν το περιεχόμενο καθε μαθήματος).

              επίσης ηθελα να σε ρωτήσω αν έχεις καμια ιδέα για βίζα γονέων ενήλικων αυστραλών. διάβασα οτι η αναμονή για αυτή τη βίζα είναι περίπου 20 χρόνια!!!! έστειλα εδω και μέρες ερώτημα στο βερολίνο για το εάν ισχύει το 20 χρόνια αλλα δεν εχουν απαντήσει ακόμα, μιας και είσαι και εσύ ενήλικη αυστραλή υπήκοος έχεις υπόψη σου κανένα άλλο τρόπο ή βίζα να πάρουμε τους γονείς μας στην αυστραλία σε ενα φυσιολογικό διάστημα και οχι μετά απο 20 χρόνια?
              Κωνσταντίνε καλησπέρα, συγγνώμη που δεν είχα απαντήσει αλλά δεν είχα δεί την ερώτησή σιου. Εγώ για την αναγνώριση πτυχίου είχα στείλει την αναλυτική βαθμολογία όλων των μαθημάτων όλων των εξαμήνων όπου φαινότανε και ποια μαθήματα κάναμε σε κάθε εξάμηνο. Περιεχόμενο των μαθημάτων και της ύλης των μαθημάτων δεν είχα στείλει. Όμως επειδή η σχολή μου έχει site στο internet και στην Αγγλική Γλώσσα , στο βιογραφικό που είχα στείλει μαζί με τους τίτλους σπουδών είχα αναφέρει σε παρένθεση το site της σχολής όπου έχει αρκετές πληροφορίες για το περιεχόμενο κάθε μαθήματος και για τον οδηγό σπουδών.Όποτε φαντάζομαι ότι αν είχαν καμμιά απορία θα το κοιτούσαν. Όσον αφορά για βίζες γονιών από ενήλικα παιδιά δεν γνωρίζω τίποτα , απλά σε συζητήσεις με τους γονείς μου και τότε πριν από 40 χρόνια που πήγαν αυτοί εκεί ήταν επίσης δύσκολο να πάρεις τους γονείς σου μαζί, ενώ δεν υπήρχε πρόβλημα για παιδιά , αδέρφια και συζήγους. Μάλλον ενδιαφέρονται μόνο για εν δυνάμει ενεργό εργατικό δυναμικό και γιαυτό γίνεται αυτό. Άλλωστε αν ρίξεις μιά ματιά στην ελληνική επαρχία θα δεις ηλικιωμένους που τα παιδιά τους μπορεί να λείπουν στο εξωτερικό (Αμερική, Καναδά, Αυστραλία) αλλά αυτοί δεν μπόρεσαν να πάνε ποτέ μόνιμα παρά μόνο σαν τουρίστες για μικρές περιόδους. Πιθανόν κάποιο πρόβλημα να υπάρχει δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλα τα παιδιά φεύγουν και αφήνουν τους γονείς τους πίσω γιατί δεν τους θέλουν αλλά μάλλον γιατί δεν γίνεται αλλιώς. Βέβαια όπως σου είπα αυτές είναι δικές μου υποθέσεις και δεν τα λέω με σιγουριά γιατί δεν το έχω κοιτάξει καθόλου αφού οι δικοί μου γονείς δεν επιθυμούν να μεταναστεύσουν για δεύτερη φορά και θα μείνουν πίσω με την άλλη αδερφή μου.

              Comment


                #8
                Originally posted by demi View Post
                Κωνσταντίνε καλησπέρα, συγγνώμη που δεν είχα απαντήσει αλλά δεν είχα δεί την ερώτησή σιου. Εγώ για την αναγνώριση πτυχίου είχα στείλει την αναλυτική βαθμολογία όλων των μαθημάτων όλων των εξαμήνων όπου φαινότανε και ποια μαθήματα κάναμε σε κάθε εξάμηνο. Περιεχόμενο των μαθημάτων και της ύλης των μαθημάτων δεν είχα στείλει. Όμως επειδή η σχολή μου έχει site στο internet και στην Αγγλική Γλώσσα , στο βιογραφικό που είχα στείλει μαζί με τους τίτλους σπουδών είχα αναφέρει σε παρένθεση το site της σχολής όπου έχει αρκετές πληροφορίες για το περιεχόμενο κάθε μαθήματος και για τον οδηγό σπουδών.Όποτε φαντάζομαι ότι αν είχαν καμμιά απορία θα το κοιτούσαν. Όσον αφορά για βίζες γονιών από ενήλικα παιδιά δεν γνωρίζω τίποτα , απλά σε συζητήσεις με τους γονείς μου και τότε πριν από 40 χρόνια που πήγαν αυτοί εκεί ήταν επίσης δύσκολο να πάρεις τους γονείς σου μαζί, ενώ δεν υπήρχε πρόβλημα για παιδιά , αδέρφια και συζήγους. Μάλλον ενδιαφέρονται μόνο για εν δυνάμει ενεργό εργατικό δυναμικό και γιαυτό γίνεται αυτό. Άλλωστε αν ρίξεις μιά ματιά στην ελληνική επαρχία θα δεις ηλικιωμένους που τα παιδιά τους μπορεί να λείπουν στο εξωτερικό (Αμερική, Καναδά, Αυστραλία) αλλά αυτοί δεν μπόρεσαν να πάνε ποτέ μόνιμα παρά μόνο σαν τουρίστες για μικρές περιόδους. Πιθανόν κάποιο πρόβλημα να υπάρχει δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλα τα παιδιά φεύγουν και αφήνουν τους γονείς τους πίσω γιατί δεν τους θέλουν αλλά μάλλον γιατί δεν γίνεται αλλιώς. Βέβαια όπως σου είπα αυτές είναι δικές μου υποθέσεις και δεν τα λέω με σιγουριά γιατί δεν το έχω κοιτάξει καθόλου αφού οι δικοί μου γονείς δεν επιθυμούν να μεταναστεύσουν για δεύτερη φορά και θα μείνουν πίσω με την άλλη αδερφή μου.
                demi σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

                αν θυμάμαι καλά, νομίζω μου είχες πεί πως δεν σου είχαν ζητήσει ούτε συστατικές επιστολές, έτσι? προσπαθώ να μαζέψω ολα τα έγγραφα πρίν φύγω, καταλαβαίνεις.

                ναι, είναι δύσκολο να δεχτούν γονείς, προτιμούν περισσότερο μάχιμους μετανάστες. σκέψου οτι οι δικοί μου ζούσαν 15 χρόνια εκεί σαν μόνιμοι κάτοικοι, αλλα είχαν κάνει τη βλακεία να μήν πάρουν και την υπηκοότητα, γιατί πρίν φύγουν το κοίταξαν αλλα χρειαζόταν να περιμένουν λίγο ενώ αυτοί βιάζονταν να φύγουν. τώρα πρέπει να βγάλουν βίζα για να επιστρέψουν, η οποία για γονείς έχει 20 χρόνια αναμονής!!!
                Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                Comment


                  #9
                  Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά! Agoriani οτι καλύτερο στο νέο σας ξεκίνημα.
                  Αυτό για τους γονείς το έχω κοιτάξει και εγώ και είναι λίγο μπέρδεμα. Χρησιμοποίησα τον οδηγό βίζας (από την πλευρά γονέα) και βγάζει διάφορες κατηγορίες, δεν είναι για όλες 20 χρόνια... υπάρχουν διάφορα παραθυράκια απ'ότι κατάλαβα, όπως ηλικιωμένοι γονείς ή γονείς που δεν μπορούν να συντηρηθούν μόνοι τους είτε για λόγους υγείας είτε για οικονομικούς λόγους σε αυτες τις κατηγορίες ο χρόνος είναι πολύ μικρότερος. Πάντα όμως με την προυπόθεση ότι εσύ έχεις μείνει είδη εκεί 2 χρόνια και έχεις πάρει την υπηκοότητα. Όλα τα παραπάνω τα γράφω με μεγάλη επιφύλαξη καθώς δεν έχω ψάξει ιδιαίτερα το θέμα των γονιών αφού καλά καλά δεν έχω λύσει το δικό μου με την χαρτούρα :p

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by flasaki View Post
                    Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά! Agoriani οτι καλύτερο στο νέο σας ξεκίνημα.
                    Αυτό για τους γονείς το έχω κοιτάξει και εγώ και είναι λίγο μπέρδεμα. Χρησιμοποίησα τον οδηγό βίζας (από την πλευρά γονέα) και βγάζει διάφορες κατηγορίες, δεν είναι για όλες 20 χρόνια... υπάρχουν διάφορα παραθυράκια απ'ότι κατάλαβα, όπως ηλικιωμένοι γονείς ή γονείς που δεν μπορούν να συντηρηθούν μόνοι τους είτε για λόγους υγείας είτε για οικονομικούς λόγους σε αυτες τις κατηγορίες ο χρόνος είναι πολύ μικρότερος. Πάντα όμως με την προυπόθεση ότι εσύ έχεις μείνει είδη εκεί 2 χρόνια και έχεις πάρει την υπηκοότητα. Όλα τα παραπάνω τα γράφω με μεγάλη επιφύλαξη καθώς δεν έχω ψάξει ιδιαίτερα το θέμα των γονιών αφού καλά καλά δεν έχω λύσει το δικό μου με την χαρτούρα :p
                    γειά και χρόνια πολλά.

                    ναι, υπάρχει και β'ιζα για ηλικιωμένους που απο οτι εχω δεί είναι τελευταία, οι άλλες έχουν προτεραιότητα οπότε και αυτή χρειάζεται υποθέτω αρκετά χρόνια.

                    υπάρχουν και οι αλλες βίζες που αναφέρεις αλλα οπως καταλαβαίνεις είναι για πολύ ειδικές περιπτώσεις και δεν αναφέρουν άλλωστε πόσα χρόνια θέλουν. έχεις ρωτήσει και σου είπαν οτι είναι λιγότερο απο 20 χρόνια ή υποθέτεις?
                    Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                    Comment


                      #11
                      Parent (Permanent) Visa (Subclass 103)

                      Μεταφέρω εδώ όσα post είναι για την συγκεκριμένη βίζα να μπορεί να βρίσκει τις πληροφορίες ο μελοντικός αναγνώστης.
                      Υπομονή και επιμονή patriotes.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by konstantinos1 View Post
                        γειά και χρόνια πολλά.

                        ναι, υπάρχει και β'ιζα για ηλικιωμένους που απο οτι εχω δεί είναι τελευταία, οι άλλες έχουν προτεραιότητα οπότε και αυτή χρειάζεται υποθέτω αρκετά χρόνια.

                        υπάρχουν και οι αλλες βίζες που αναφέρεις αλλα οπως καταλαβαίνεις είναι για πολύ ειδικές περιπτώσεις και δεν αναφέρουν άλλωστε πόσα χρόνια θέλουν. έχεις ρωτήσει και σου είπαν οτι είναι λιγότερο απο 20 χρόνια ή υποθέτεις?
                        Ως συνήθως βρίσκω πράγματα ξεχνάω να τα βάλω bookmark και μετά αρχίζω το ψάξιμο πάλι από την αρχή!
                        Το διάβασα οτι είναι λιγότερο από 20 χρόνια σε κάποιες περιπτώσεις είναι περίπου 2 και σε κάποιες άλλες έως 10. Θα προσπαθήσω (λέω θα προσπαθήσω γιατί μέρες που είναι κοσμος πάει και έρχετε) αύριο να ψάξω να βρώ ακριβώς το σημείο που το διάβασα να το κανω ενα link.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by flasaki View Post
                          Ως συνήθως βρίσκω πράγματα ξεχνάω να τα βάλω bookmark και μετά αρχίζω το ψάξιμο πάλι από την αρχή!
                          Το διάβασα οτι είναι λιγότερο από 20 χρόνια σε κάποιες περιπτώσεις είναι περίπου 2 και σε κάποιες άλλες έως 10. Θα προσπαθήσω (λέω θα προσπαθήσω γιατί μέρες που είναι κοσμος πάει και έρχετε) αύριο να ψάξω να βρώ ακριβώς το σημείο που το διάβασα να το κανω ενα link.
                          Ενα απο τα πιο συνηθισμένα προβλήματα που έχουμε οτι ξενχάμε να βάλουμε bookmark - favorite ενα site που βρήκαμε και ψάχνουμε να το ξαναβρούμε συνήθως επαναλαμβάνωντας την ακολουθία κινήσεων που είχαμε κάνει μπας και το βρούμε.
                          Το ιστορικό του browser όμως είναι για αυτό ακριβώς το λόγο. Μέσα απο εκεί μπορούμε να στοχεύσουμε στην μέρα ή εβδομάδα που είχαμε δει το site και να το ξαναβρούμε.
                          Ενας άλλος τρόπος για όσους έχουν google account και χρησιμοποιούν μόνο το google για τις αναζητήσεις τους είναι να χρησιμοποιείσουν το ιστορικό του google account τους και να βρούν με αυτό τον τρόπο το αναζητηθέν.
                          Υπομονή και επιμονή patriotes.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by flasaki View Post
                            Ως συνήθως βρίσκω πράγματα ξεχνάω να τα βάλω bookmark και μετά αρχίζω το ψάξιμο πάλι από την αρχή!
                            Το διάβασα οτι είναι λιγότερο από 20 χρόνια σε κάποιες περιπτώσεις είναι περίπου 2 και σε κάποιες άλλες έως 10. Θα προσπαθήσω (λέω θα προσπαθήσω γιατί μέρες που είναι κοσμος πάει και έρχετε) αύριο να ψάξω να βρώ ακριβώς το σημείο που το διάβασα να το κανω ενα link.
                            για την contributory parent λέει περίπου 2 χρόνια ενώ για την parent 103 είναι 20 χρόνια. την contributory την έχουμε ήδη αποκλείσει γιατι κοστίζει πολλά, 20+ ή 30+ χιλιάρικα!!! πέρα απο αυτά τα δύο δεν βρήκα πουθενά να αναφέρει κάτι, ούτε βέβαια κάτι για 10 χρόνια που λές. κοιταξέ το με ευκαιρία και αν βρείς πες μας.
                            Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by konstantinos1 View Post
                              για την contributory parent λέει περίπου 2 χρόνια ενώ για την parent 103 είναι 20 χρόνια. την contributory την έχουμε ήδη αποκλείσει γιατι κοστίζει πολλά, 20+ ή 30+ χιλιάρικα!!! πέρα απο αυτά τα δύο δεν βρήκα πουθενά να αναφέρει κάτι, ούτε βέβαια κάτι για 10 χρόνια που λές. κοιταξέ το με ευκαιρία και αν βρείς πες μας.
                              Έχεις δίκιο κοιταξα ξανά και διαπίστωσα ότι κατάλαβα λάθος για την 10ετία σε μερικές περιπτώσεις ισχύει η 2ετία και μετά 20ετιία.. έχει και ένα calculator για να δεις περίπου πόσα χρόνια θα περιμένεις.. βάλε τυχαία ημερομηνία και δες χάος https://www.ecom.immi.gov.au/qcalc/QDateCalc.do
                              Να σου πω την αλήθεια "έπαιξα" με όλες τις κατηγορίες και απογοητεύτηκα λίγο.

                              Comment

                              Working...
                              X