Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργαζόμενοι απο Ελλάδα για αναδοχή απο εργοδότες στην Αυστραλία.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Καλησπέρα! Είμαι Εργοθεραπεύτρια (Occupational Therapist) με 11 χρόνια προϋπηρεσία σε Ψυχιατρικό Νοσοκομείο και σε Κέντρο Αποκατάστασης Αναπήρων. Επίσης έχω και πτυχίο Ψυχολογίας από Δημόσιο Πανεπιστήμιο. Είμαι 39 ετών και ενδιαφέρομαι για δουλειά στην Αυστραλία. Τα Αγγλικά μου είναι πολύ καλά. Ευχαριστώ πολύ. Αλεξάνδρα.
    email: alexan972@gmail.com

    Comment


      #47
      Βοήθεια για εύρεση δουλειάς στην Αυστραλία.

      Ενδιαφέρομαι για δουλειά σε εστιατόριο η ξενοδοχείο για μένα και τη γυναίκα μου. Έχουμε μεγάλη προυπηρεσία έτσι ενδιαφερόμαστε είτε για service είτε για μέσα στη κουζίνα. Με οποιαδήποτε είδους σύμβαση. Θα ενδιαφερόμουν περισότερο για ελληνικά εστιατόρια.

      Τηλ: 6973048290 , κ. Καράς

      Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία μπορείτε να μου προσφέρετε για εύρεση τέτοιου είδους δουλείας εκεί θα μου ήταν πολύτιμη.
      Επίσης αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει σχετικά με τις βίζες τιμή και διάρκεια.

      Ευχαριστώ.

      Comment


        #48
        Originally posted by Kirios View Post
        Ενδιαφέρομαι για δουλειά σε εστιατόριο η ξενοδοχείο για μένα και τη γυναίκα μου. Έχουμε μεγάλη προυπηρεσία έτσι ενδιαφερόμαστε είτε για service είτε για μέσα στη κουζίνα. Με οποιαδήποτε είδους σύμβαση. Θα ενδιαφερόμουν περισότερο για ελληνικά εστιατόρια.

        Τηλ: 6973048290 , κ. Καράς

        Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία μπορείτε να μου προσφέρετε για εύρεση τέτοιου είδους δουλείας εκεί θα μου ήταν πολύτιμη.

        Ευχαριστώ.
        @Kirios: Αν θες βάλε την "αγγελία" σου στο εξής τόπικ "Εργαζόμενοι απο Ελλάδα για αναδοχή απο εργοδότες στην Αυστραλία". Είπαμε να τις μαζέψουμε εκεί όλες.
        Καλωσήρθες και καλό κουράγιο!

        Comment


          #49
          ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΕΙΜΑΙ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΤΟΥ ΙΕΚ ΕΚΑΒ ΩΣ ΠΛΗΡΩΜΑ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟΥ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ Ο ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΒ ΑΛΛΑ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΙΟΥΣΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ IELTS.ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΤΥΧΙΟ ΑΠΟ ΕΠΑΛ ΕΓΩ ΩΣ ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ ΚΑΙ Ο ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ ΜΟΥ ΩΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ.ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΗ ΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ ΣΤΟ avouri@gmail.com.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

          Comment


            #50
            καλησπερα
            ξερει κανεις αν υπάρχει εργασία στην αυστραλία για χειριστη σκαφτικων μηχανηματων εργων για λατομεία και δρόμους?

            Comment


              #51
              ergasia

              geia sas me lene andrea kai psaxno apegnosmena gia douleia exo doylepsei se ploia patra italia se estiatoria mpars oikodomi an mporei kapoios na boithisi to til moy einai 6986217341 eyxaristo

              Comment


                #52
                ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΝΕΑΝΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΕΙΜΑΙ 40 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΩΣ ΣΙΔΕΡΑΣ ΤΑ 10 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΩΣ ΕΡΓΟΔΗΓΟΣ (ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΙΔΗΡΟΠΛΙΣΜΟΥ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΟΣ) ΣΕ ΜΕΓΑΛΑ ΕΡΓΑ (ΜΕΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ- ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ-ΣΗΡΑΓΓΕΣ- ΚΤΗΡΙΑΚΑ). ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΣΤΑΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΕΣ - ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΚΑΙ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΩΣ ΕΡΓΟΔΗΓΟΣ! ΖΗΤΩ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΩΝΤΑΙ! ΤΗΛ:6977076487 KAI e-mail : fneanidis@yahoo.gr. ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
                :cool_:

                Comment


                  #53
                  ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.
                  Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΦΟΡΤΗΓΩΝ. ΕΓΩ ΜΟΥΣΙΚΟΣ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΣΑ...
                  ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΗΛΑΕΙ ΑΓΓΛΙΚΑ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ. ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΜΠΕΝΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΓΛΩΣΣΑ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ? Η ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΒΙΖΑ? ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΒΙΖΑ ΓΙΑ ΠΙΑΝΙΣΤΡΑ?
                  ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΕΛΛΟΝ
                  "Το φως...το φως! Ας το χαρούμε όσο θα υπάρχουμε εμείς γιατί κείνο θα υπάρχει και χωρίς εμάς" Λουντέμης

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by zzzz View Post
                    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.
                    Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΦΟΡΤΗΓΩΝ. ΕΓΩ ΜΟΥΣΙΚΟΣ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΣΑ...
                    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΗΛΑΕΙ ΑΓΓΛΙΚΑ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ. ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΜΠΕΝΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΓΛΩΣΣΑ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ? Η ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΒΙΖΑ? ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΒΙΖΑ ΓΙΑ ΠΙΑΝΙΣΤΡΑ?
                    ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΕΛΛΟΝ
                    KALHSPERA ΔΕΣ ΑΝ το επαγγελμα σου ειναι στις ειδηκοτιτες που ζητανε και μετα βλεπεις τα υπολιπα παντως ειναι λιγο δυσκολο ΥΠΟΜΟΝΗ !

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by zzzz View Post
                      ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.
                      Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΦΟΡΤΗΓΩΝ. ΕΓΩ ΜΟΥΣΙΚΟΣ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΣΑ...
                      ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΗΛΑΕΙ ΑΓΓΛΙΚΑ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ. ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΜΠΕΝΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΓΛΩΣΣΑ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ? Η ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΒΙΖΑ? ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΒΙΖΑ ΓΙΑ ΠΙΑΝΙΣΤΡΑ?
                      ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΕΛΛΟΝ
                      Μπορεί να μπεί στην δική σου βίζα, όπως και τα παιδιά π.χ.
                      Εσύ μπορείς να βγάλεις βίζα εργασίας, εφόσον το επάγγελμα του Μουσικού είναι στην λίστα με τα επαγγέλματα που ζητάει η Αυστραλία. Αν έχεις τις γνώσεις και τις σπουδές μπορείς να γίνεις δάσκαλος μουσικής και να ψάξεις για αυτό το επάγγελμα.
                      Μπορείς ακόμα να κοιτάξεις για βίζα εργασίας απο εργοδότη, που πάλι θα μπεί η οικογένεια μέσα στην δική σου άιτηση. Αν έκλεινες συμφωνία με κάποιον εργοδότη απο την Αυστραλία.
                      Τέλος μπορείς να κοιτάξεις και την περίπτωση της συνέχισης των σπουδών σου ώστε να πάρεις φοιτητική βίζα και πάλι ο σύζηγος μπαίνει μέσα στην δική σου βίζα.
                      Κοίτα και σχετικά στο ενημερωτικό σεμινάριο που θα γίνει στην Αθήνα σχετικά με τις σπουδές.
                      Υπομονή και επιμονή patriotes.

                      Comment


                        #56
                        ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ. ΘΑ ΤΑ ΔΩ ΟΛΑ.
                        "Το φως...το φως! Ας το χαρούμε όσο θα υπάρχουμε εμείς γιατί κείνο θα υπάρχει και χωρίς εμάς" Λουντέμης

                        Comment


                          #57
                          Είμαι μηχανικός αυτοκινήτων με 25 χρόνια εμπειρία
                          Μηχανικός επίγειου εξοπλισμού (Συντήρησης και επισκευής κινητήρων βενζίνης και ντίζελ).
                          Άδειας οδήγησης κατηγορίας Ε'' (μοτοσικλέτες, αυτοκίνητα, φορτηγά, λεωφορεία, με ρυμουλκούμενα).
                          Εκπαιδευτής για μικρές ομάδες προσωπικού.
                          Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με επισκευές εξωλέμβιων, ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις σπιτιών , κατασκευές κουζινών, ντουλαπιών και οτιδήποτε επίπλων από μελαμίινη.
                          Ενδιαφέρομαι για εύρεση εργασίας στην Αυστραλία,με λενε Νικο και είμαι 45 ετών.

                          Comment


                            #58
                            ergasia

                            thelo na pao australia gia doulia kserei kaneis tipota na me voithisei eimai odigos?

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by thecos89 View Post
                              thelo na pao australia gia doulia kserei kaneis tipota na me voithisei eimai odigos?
                              thecos89 σε αυτό το θέμα αναρτούν μηνύματα όσοι θέλουν να δημοσιοποιήσουν μια αγγελία τους για εργασία στην Αυστραλία, με σκοπό αν μπεί κάποιος εργοδότης να διαβάσει και να τους βρεί.
                              Φτιάξε μια αγγελία αν θες ή αν απλά ρωτάς πες μου να μεταφέρω το μήνυμα στις ερωτήσεις.
                              Υπομονή και επιμονή patriotes.

                              Comment


                                #60
                                ειμαι 36 ετων δουλευα 20 χρονια οικοδομες ειχα δικο μου συνεργειο και εκανα τα μπετα και τα τουβλα σε οικοδομες και σπιτια.εχω καλες γνωσεις αγγλικων ενδιαφερομαι για δουλεια στον ιδιο κλαδο σε οποια περιοχη και να ειναι

                                Comment

                                Working...
                                X