Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργαζόμενοι απο Ελλάδα για αναδοχή απο εργοδότες στην Αυστραλία.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Ειμαι 42 ετών , ηλεκτρονικός μηχανικός από ΤΕΙ , 17 χρόνια υπηρεσία σε επισκευες ηλεκτρονικών υπολογιστών , φωτοτυπικών , ταμιακών μηχανών , τηλεφωνικών κέντρων , και υποστηριξη μικρων δικτυων υπολογιστών. Ενδιαφέρομαι για εργασία.

    Comment


      #62
      Καλημέρα, διάβασα τα όσα έχετε γράψει αλλά πιστεύω πως δεν θα είναι τόσο μεγάλος κόπος να γράψουμε τι ψάχνουμε, άσχετα αν το δεί ή όχι κάποιος εργοδότης...δεν χάνουμε τίποτα.
      Εγώ είμαι 30 χρόνων, έχω τελείωσει ΙΕΚ Τεχνικός Τηλεπικοινωνιών, έχω δουλέψει σε εταιρία εγκατάστασης κεραιών κινητής τηλεφωνίας,σε εργολάβο, και τώρα δουλεύω σε μια απο τις 3 μεγάλες εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα ως Radio and Transmission Technician εδώ και 5 χρόνια.
      Αν ενδιαφέρεται κάποιος ή γνωρίζει κάτι ας επικοινωνήσει μαζί μου με κάποιο μήνυμα.

      Ευχαριστώ

      Comment


        #63
        ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΨΑΧΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΣΙΔΝΕΥ ΤΗΣ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΣ ΕΙΜΑΙ 17 ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΜΟΥ.ΤΟ e-mail Μ ΟΥ ΕΙΝΑ antreas693@yahoo.com.ΤΗΛ 6982121536.

        Comment


          #64
          Καλημέρα και από εμένα

          Οποίος είναι Αυστραλία και ακούσει κάποιος που ζητάει τεχνικό συστημάτων ασφάλειας και καμερων CCTV και συστημάτων πρόσβασης access control ας μου στείλει ένα μήνυμα στο εμαιλ george_tzirvelakis@yahoo.com
          Άντε ρε παιδιά μήπως καταφέρουμε και φύγουμε και εμείς και δούμε καμία άσπρη μέρα.

          Comment


            #65
            καλημερα παιδια

            καλημερα
            ψαχνω για δουλεια σε οποιαδηποτε περιοχη
            η ειδικοτητα μου ειναι ανακαινησεις και κατασκευες
            ειμαι 45 χρονων και γενικα δεν εχω πολλες απαιτησεις
            αν ακουσετε κατι παρακαλω ειδοποιηστε

            Comment


              #66
              Γεια σας!
              Ενδιαφερομαι και γω για δουλεια οπουδηποτε στην Αυστραλια.
              Η δουλεια μου ειναι κατασκευες επαγγελματικων ψυγειων, ανοξειδωτες κατασκευες, εξοπλισμοι καταστηματων (αναψυκτηρια, ζαχαροπλαστεια, μπαρ, καφετεριες, καραβια, φουρνους και οτι εχει σχεση με ανοξειδωτες κατασκευες.
              Ξερω απο argon tig, στρατζα, ψαλιδι, κυλινδρο, τροχισμα, γυαλισμα και γενικοτερα ολο το φασμα της επεξεργασιας του ανοξειδωτου και της λαμαρινας.
              email: georgeescord@gmail.com

              Comment


                #67
                καλησπέρα το όνομα μου είναι Γιώργος έχω αυστραλιανό διαβατήριο άλλα κανένα συγγενή στην Αυστραλία , έχω εργαστεί στο μετρό Θεσσαλονίκης στο εργαστήριο ποιοτικού ελέγχου σε αδρανή υλικά και σε σκυρόδεμα για 3,5 χρόνια Soil & Concrete Testing Technicians , έχω τελειώσει τεχνολόγος πετρέλαιου και φυσικού αερίου. εάν υπάρχει κάποιος Έλληνας που να γνωρίζει για αυτές της ειδικότητες η να είναι ο ίδιος εργοδότης ?.( τα αγγλικά μου είναι δίστιχος μέτρια γιαυτο τον λόγο ζητάω εργασία η βοήθεια από κάποιον Έλληνα)

                Comment


                  #68
                  Δεν είμαι (ακόμα) στην Αυστραλία αλλά ελπίζω σύντομα να πάω. Συμπληρώνω αυτή τη στιγμή την αίτηση για assessment στην Australian Computer Society ως Systems administrator. Έχω 10 περίπου χρόνια προϋπηρεσία στον τομέα αυτό και 13 στο χώρο της πληροφορικής γενικός και είμαι κάτοχος MCITP, MCTS, CCNA, A+, Network+. Αν γνωρίζει κάποιος για σχετική θέση, ειδικά στις περιοχές Sydney και Melbourne οι οποίες και υπάγονται στο state sponsorship για τη θέση αυτή, ας στείλει ένα pm μιας και θα επιτάχυνε αρκετά τις διαδικασίες.

                  Ευχαριστώ

                  Comment


                    #69
                    ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΔΟΧΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ

                    Καλησπερα,μια ερωτησουλα για οποιον ξερει.
                    Αν βρεθει καποιος εργοδοτης που θελει να προσλαβει καποιον ο οποιος εχει τουριστικη βιζα, πρεπει να καταθεσει καποια χρηματικη εγγυηση, ετσι ωστε να του βγαλει νομιμη αδεια εργασιας?
                    Ποσο στοιχιζει αυτη η εγγυηση, και ποσος χρονος χρειαζεται για να παρει κανεις αυτη την πολυποθητη βιζα με αυτον τον τροπο?

                    Comment


                      #70
                      Εκπαιδευτικος στην Αυστραλία

                      Καλησπέρα σε όλους! Ανακάλυψα το site σας και με χαρά διαπίστωσα τη διάθεση όλων να βοηθήσουν! Είμαι απόφοιτος του τμήματος Φιλοσοφια-Παιδαγωγικό-Ψυχολογία με MA στην Ειδική Αγωγή (Manchester University). Γνωρίζετε με ποιο τρόπο μπορώ να βρω εργασία ως εκπαιδευτικός στην Αυστραλία? Είναι επάγγελμα με ζήτηση? Συνθήκες εργασίας? Οι μισθοί είναι καλοί σε αναλογία με το κόστος ζωής εκει?
                      Πόσο καιρό διαρκεί η έκδοση για βίζα μόνιμης εργασίας και πόσο κοστίζει?
                      Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!

                      Comment


                        #71
                        oikonomologos

                        geia xara se olous... eimai 29 etwn oikonomologos apofoitos tou panepisthmiou patrwn me aristh gnwsh agglikwn kai gallikwn kai tha hmoun polu eutuxhs an kapoios ergodoths apo australia edeixne endiaferon gia thn periptwsh mou kathws eimai kathola etoimos na kanw to megalo vhma.... kai fusika den apokleietai opoiodhpote antikeimeno douleias sthn australianh hpeiro.to mail mou einai chr3086@yahoo.gr kai to thlefwno mou einai 6982774703.

                        Comment


                          #72
                          kalhspera se olous,onomazomaste giannhs k giorgos hmaste hlektrologoi me ptuxeio bohthoi egatastasewn kai aytomatismwn exontas proipireseia (giwrgos etwn 24:3 xronia se aytomatismous ploiwn kai egatastasewn) kai giannis etwn 25( 3 xronia antistoixa texnikos mhxanimatwn mazikhs estiashs kai egatastaseis)anazhtoume douleia australia(melvourni,sydney,adelaida) perissoteres pluroforeies sto mail johndim87@yahoo.gr eyxarhstoume ek ton prwteron

                          Comment


                            #73
                            εχω βιζα συζηγου και θα ερθω αυστραλια αυτην την χρονια διαθετω γη προνομιουχα 4200τμ και μικρη οικια καλιτεχνικη χειροποιητη 40τμ σε οικοπεδο 500τμ μικρο εργο τεχνης στην Σκαλα Κεφαλονιας το πιο τουριστικο χωριο στην θαλασσα αξιας ανω 300000 ευρω η τα πουλω η τα ανταλασω με οικια η καταστημα στην μελβουρνη-σιδνευ
                            paraskevi01@hotmail.com

                            Comment


                              #74
                              Καλησπέρα. Είμαι 38 ετών, έχω τελειώσει το ΤΕΙΘ Πολ. έργων υποδομής & έχω περίπου δέκα χρόνια εμπειρία ως εργοδηγός-εργοταξιάρχης (Construction Project Manager - ANZSCO 133111), κυρίως σε οικοδομικά έργα. Πληρώ όλες τις προϋποθέσεις για Skilled Immigration Visa εκτός από την εμπειρία των τελευταίων 24 μηνών. Άπταιστα Αγγλικά, τοπογραφικά όργανα, υπολογιστή. Άνεση στο Autocad. Θέλουμε να μετακομίσουμε μόνιμα οικογενειακώς στην Αυστραλία. Η γυναίκα μου είναι καθηγήτρια Αγγλικών(ΑΠΘ).
                              Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                              Comment


                                #75
                                Εργαζόμενοι απο Ελλάδα για αναδοχή απο εργοδότες στην Αυστραλία.

                                Anmelden | Facebook

                                Comment

                                Working...
                                X