Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργαζόμενοι απο Ελλάδα για αναδοχή απο εργοδότες στην Αυστραλία.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Εργαζόμενοι απο Ελλάδα για αναδοχή απο εργοδότες στην Αυστραλία.

    ΕΙΜΑΙ ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ ΣΤΙΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΙΧΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΟΣΧΟΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΦΤΙΑΧΝΟΘΜΕ ΠΟΛΥΚΑΤΙΚΙΕΣ,ΜΠΕΤΑ ,ΤΟΥΒΛΑ,ΣΟΒΑ,ΠΛΑΚΑΚΙΑ,ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΛΟΓΟ ΚΡΙΣΗΣ ΠΟΘ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ Ι ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ...ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΣΕΙ ΣΤΟ 6972558638-2105782349 )ΕΜΑΙΛ=JORGO1968@HOTMAIL.COM

    #2
    Εργαζόμενοι απο Ελλάδα για αναδοχή απο εργοδότες στην Αυστραλία.

    Δεν γνωρίζω αν μπαίνουν πολλοί εργοδότες απο Αυστραλία, στο patriotaki.com αλλά αν κάνουμε το συγκεκριμένο θέμα, θα αρχίσει να το δείχνει και το google μετά απο λίγο σε τέτοιες αναζητήσεις και κάποιος θα δει και τις αναγγελίες για εργασία στην Αυστραλία.
    Επειδή κάποιος που απλά αναφέρει τα προσόντα του και δίνει τα στοιχεία του και περιμένει να επικοινωνήσει μαζί του κάποιος εργοδότης απο Αυστραλία, μάλον δεν θέλει να κάνει μόνος του την διαδιακασία για να βγάλει κάποια βίζα, ουσιαστικά κατευθύνεται στην βίζα Employer Sponsored Workers.
    Τέτοια βίζα υπάρχει σε 2 μορφές:
    Προσωρινή (Temporary Visas)
    Μόνιμη (Permanent Visas)

    Βάλτε λοιπόν τις δικές σας αναγγελίες για εργασία στην Αυστραλία, ώστε να μπορούν να σας βρούν εργοδότες, Έλληνες στην Αυστραλία.

    Αν θέλετε να έχετε περισσότερες πιθανότητες θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε και άλλα site, forum, blogs που είναι σχετικά με το θέμα αυτό και να γράψετε και στα Αγγλικά την αναγγελία σας.

    Παρακαλώ εδώ γράψτε μόνο στα Ελληνικά την αναγγελία σας.
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

    Comment


      #3
      υπαρχει καποιο site η καποιο φορουμ που να το κοιτανε ελληνες εργοδοτες στην αυστραλια?
      επισης ξερουμε κανενα αλλο site, forum η blog για να κανουμε αιτηση?

      Comment


        #4
        Originally posted by isspro View Post
        υπαρχει καποιο site η καποιο φορουμ που να το κοιτανε ελληνες εργοδοτες στην αυστραλια?
        επισης ξερουμε κανενα αλλο site, forum η blog για να κανουμε αιτηση?
        Αναπάντητα ερωτήματα που δυστηχώς μάλον έτσι θα μείνουν.
        Υπομονή και επιμονή patriotes.

        Comment


          #5
          γιατι το λες αυτο?

          Comment


            #6
            Originally posted by isspro View Post
            γιατι το λες αυτο?
            Διότι επαληθεύοντας τα κακά της φυλής μας, δεν δείχνουμε ενδιαφέρον και οργανωτικότητα σε τέτοια θέματα.
            Σιγά μην ψάξει ο εργοδότης Έλληνας της Αυστραλίας για εργατικό δυναμικό απο την πατρίδα. Φτηνούς πακιστανούς και κινέζους μπορεί. Σιγά μην ενδιαφερθεί για την ράτσα του. Δεν εχει τύχει να δω κάποιο παράδειγμα που να λέει το αντίθετο εκτός απο μια ιστορία για κάποιον απο ενα νησί που παίρνει εργάτες οικοδόμους το Χειμώνα που δεν έχουν δουλειά απο το νησί τους και τους φέρνει Αυστραλία και τους δίνει δουλειά. Τοπικιστικό αλλά καλό απο το τίποτα που ισχύει συνήθως. Και αν είναι αλήθεια.

            Επίσης δεν υπάρχει site που να έχουν φτιάξει οι Ελληνες για αυτό το σκοπό. Και το patriotaki δουλειά ενός πατριώτη που είναι μετάστης στη Γερμανία είναι και μόνος του το έκανε. Καμία οργάνωση γενικότερα ή ειδικότερα. Μεμονομένα καλά παραδείγματα που τι να προλάβουν να κάνουν.
            Υπομονή και επιμονή patriotes.

            Comment


              #7
              και να συμπληρώσω οτι ακόμα και εδώ οσοι μπαίνουν έχουν σκοπό να πάρουν τις πληροφορίες που θέλουν (και μαλιστα συνήθως δεν κάθονται ουτε καν να διαβάσουν ολα αυτα που κάποιοι εχουν παιδευτεί να γράψουν εδώ, αλλα απαιτούν να τους απαντήσει κάποιος άμεσα στις ερωτήσεις τους και να τους δώσει μασημένη την τροφή) και έπειτα εξαφανίζονται και δεν γράφουν εστω δυο πράγματα απο την διαδικασία που ακολούθησαν ωστε να βοηθήσουν και εναν αλλο ανθρωπο...εξαίρεση αποτελούν ελάχιστοι οπως agoriani
              Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

              Comment


                #8
                Originally posted by konstantinos1 View Post
                και να συμπληρώσω οτι ακόμα και εδώ οσοι μπαίνουν έχουν σκοπό να πάρουν τις πληροφορίες που θέλουν (και μαλιστα συνήθως δεν κάθονται ουτε καν να διαβάσουν ολα αυτα που κάποιοι εχουν παιδευτεί να γράψουν εδώ, αλλα απαιτούν να τους απαντήσει κάποιος άμεσα στις ερωτήσεις τους και να τους δώσει μασημένη την τροφή) και έπειτα εξαφανίζονται και δεν γράφουν εστω δυο πράγματα απο την διαδικασία που ακολούθησαν ωστε να βοηθήσουν και εναν αλλο ανθρωπο...εξαίρεση αποτελούν ελάχιστοι οπως agoriani


                συμφωνω μαζι σου σε οτι προεγραψες, αλλα μερικες φορες οταν δεν εχεισ πληροφοριες και κατι χρησιμο να γραψεις απλα δεν γραφεις τιποτα. αυτο ισχυει για την περιπτωση μου, ευτυχως που υπαρχουν ανθρωποι σαν τον αγοριαννη
                i don't do drugs, i am drugs!

                Comment


                  #9
                  Originally posted by alkioni View Post
                  συμφωνω μαζι σου σε οτι προεγραψες, αλλα μερικες φορες οταν δεν εχεισ πληροφοριες και κατι χρησιμο να γραψεις απλα δεν γραφεις τιποτα. αυτο ισχυει για την περιπτωση μου, ευτυχως που υπαρχουν ανθρωποι σαν τον αγοριαννη
                  σιγουρα, αλλα λιγο δύσκολο να μπαίνει κανείς εδώ και συνεχώς να ρωτάει πράγματα αλλα να μην κινεί και καμια διαδικασία για μετανάστευση ωστε να γράψει και καμια σχετική πληροφορία εδώ...πχ. εγώ τελικά δεν θα πάω προς το παρόν αυστραλία (θα παω ολλανδια στις 3/2 μεχρι το καλοκαίρι και επειτα βλέπω) οπότε δεν έχω κινήσει καμια διαδικασία αλλα παρόλα αυτα τις πληροφορίες για το πιστοποιητικό γέννησης αυτραλίας που ζήτησα και για το διαβατήριο μου και βιζες γονέων που ρώτησα τη διαδικασια (αν και δεν το έβγαλα) τις εγραψα εδω εστω αυτές! μια πληροφορία που μοιάζει ασήμαντη μπορεί να γλιτώσει κάποιον απο πολύ χαμένο χρόνο και κόπο!
                  Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                  Comment


                    #10
                    ψαχνο δουλεια σαν οδηγος

                    ειμαι ιδιοκτητης φορτηγου ψυγειου στην ελλαδα και εχω να κανο δρομολογιο 4 μηνες και τα εξοδα τρεχουν εχω γεννηθι στην αυστραλια και ψαχνο δουλεια στην μελβουρνη η σε ορυχειο αν μπορει και θελη καποιος ελληνας ας βοηθειση το μειλ ειναι contavoul@gmail.com και κινιτο τηλ 6937789446 εχω 15χρονια εμποιρια και ολες της κατοιγοριεςδιπλομα

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                      ειμαι ιδιοκτητης φορτηγου ψυγειου στην ελλαδα και εχω να κανο δρομολογιο 4 μηνες και τα εξοδα τρεχουν εχω γεννηθι στην αυστραλια και ψαχνο δουλεια στην μελβουρνη η σε ορυχειο αν μπορει και θελη καποιος ελληνας ας βοηθειση το μειλ ειναι contavoul@gmail.com και κινιτο τηλ 6937789446 εχω 15χρονια εμποιρια και ολες της κατοιγοριεςδιπλομα
                      Blue Tongue is a pioneer and a leader in sourcing, hiring and managing highly experienced and skilled technicians from around the world.

                      to sigekrimeno grafeio eyreseos ergasias nomizo pos psaxmei gia odigoys sta orixeia,
                      kai prepei na doylevi kai mia elinida ekei ap`oti eida
                      Μητσος

                      Comment


                        #12
                        Australia

                        Originally posted by μητσοσ View Post
                        http://www.blue-tongue.com.au/
                        to sigekrimeno grafeio eyreseos ergasias nomizo pos psaxmei gia odigoys sta orixeia,
                        kai prepei na doylevi kai mia elinida ekei ap`oti eida
                        μητσοσ imaste sinadelfoi...na sou po to exis oson afora tous odigous sta orixeia...pernoun 150000 me 180000 AUD to xrono..omos koimountai se container..i kontinoteri poli einai 1000-1200 xlm apo ton topo ergasias....

                        Comment


                          #13
                          Μετανάστευση

                          Καλησπέρα.. Είμαι αυτοκινητιστής 42 ετών και θα ήθελα να μάθω τις πιθανότητες εύρεσης εργασία στη μελβούρνη καθώς και αν μου δίνεται η δυνατότητα μόνιμης εγκατάστασης. Ακομα θα ήθελα να μαθω αν υπάρχουν αξιόλογα γραφεία ομογενών στην αυστραλία.Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη. Ευχαριστώ...

                          Comment


                            #14
                            Καλησπερα.ειμαι και εγω αυτοκινιτηστης 37 ετων με οικογενεια 4μελη.θα ηθελα να μαθω εαν υπαρχει η δυνατοτητα ευρεσης εργασειας καθως επισης και μονιμη εγκατασταση για εμενα και την οικογενεια μου.Ευχαριστω εκ των προτερων

                            Comment


                              #15
                              καλημερα σε ολους πατριοτακια ειμαι καινουριος στο φορουμ ειμαι γενιμενος στην αυστραλια και σκεφτομαι να φυγο με την γυναικα μου για μελβουρνη η γυναικα μου ειναι δημοσιοσ υπαληλοσ νηπιαγωγος μπορει να παρει αποσπαση για μελβουρνη? οποιοσ μπορει και ξερει ας με βοηθησει ευχαριστο πολυ

                              Comment

                              Working...
                              X