Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργαζόμενοι απο Ελλάδα για αναδοχή απο εργοδότες στην Αυστραλία.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    ΨΥΚΤΙΚΟΙ (AIR-CONDITIONING AND REFRIGERATION MECHANICS) ΣΤΗ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ

    Καλησπέρα σας και καλή τύχη σε όσους αποφάσισαν το μεγάλο βήμα! Ο σύζυγός μου είναι ψυκτικός. Γνωρίζει κάποιος κάτι για την τύχη αυτού του επαγγέλματος στη Μελβούρνη; Ευχαριστώ.

    Comment


      #77
      ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ / ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

      Γνωρίζετε πού μπορώ να βρω πληροφορίες για εργασία σε σχολεία που διδάσκουν ελληνικά; Ενδιαφέρομαι για Μελβούρνη και στο site της ελληνικής κοινότητας βρήκα κάποια σχολεία αλλά μόνο ένα είχε δική του ιστοσελίδα (το Alphington). Είμαι φιλόλογος και θα ήθελα να μάθω τι προοπτικές υπάρχουν. ευχαριστώ.

      Comment


        #78
        ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

        γεια σας ειμαι ο Μανωλης και ειμαι 36 χρονων πατερας 3παιδιων(γιαννης10,αντρεασ8,μαρια1)ειμαι μηχανικος αυτοκινητων χρονια σε αντιπροσωπειες (seat,suzuki,saab)δυο χρονια στους καλυτερους μηχανικους ελλαδος στο διαγωνισμο TOP SERVICE PEOPLE GREECE,δυστηχως ειμαι ενας απο αυτους που επιασε ηκριση και ηαντιπροσωπεια εκλεισε χωρις να υπαρχει καποια αλλη δουλεια εδω καιτρεις μηνες .θα ηθελα να μαθω πως μπορω ναερθω στην αυστραλια για εργασια στην αρχη μονος και μετα ολη η οικογενεια.κανω οποιαδηποτε δουλεια αρκη τα παιδια μου να εχουν ενα καλυτερο μελλον.οποιος μπορει να βοηθηση θα του ημουν ευγνωμων

        Comment


          #79
          ευρεση εργασίας

          καλησπέρα σας σε όλους. έχω εδώ και 5 μήνες ψάχνω για δουλειά και σπονσορα για να μείνω εδώ αλλά τίποτα κανείς δεν θέλει μένω στην Αδελαίδα είμαι λογιστής αν κάποιος ακούσει τίποτα ας στείλει μύνημα. ¨εχω κάνει το ielts με 6,5 έχω πτυχίο υπολογιστών το Αυστραλιανο κράτος αναγνώρισε το πτυχίο μου καθώς και είμαι μέλος στο σώμα λογιστών Αυστραλίας. Αλλά κανείς δεν μεθέλει για δουλειά πάνω στο τομέα μου.

          Comment


            #80
            Xαίρεται είμαι ο Κώστας και ενδιαφέρομαι και εγώ για μετανάστευση στην Αυστραλία. Είμαι 41 ετών, αρραβωνιασμένος και έχω τελειώσει ΑΣΟΕΕ. Μετά από 20 χρόνια δουλειάς και επιτυχημένων επενδυτικών επιλογών έχω καταφέρει να συγκεντρώσω ένα σημαντικό ποσό χρημάτων (επταψήφιο) αλλά η κατάσταση στην Ελλάδα έχει γίνει πια αφόρητη και φυσικά θα προτιμούσα να δημιουργήσω οικογένεια σε ένα καλύτερο περιβάλλον. Σκέφτομαι να επενδύσω στην Αυστραλία ερχόμενος εκεί και ξεκινώντας κάποια επιχείρηση. Από ότι είδα υπάρχει βιζα για bussiness development. Είμαι ανοικτός σε οποιαδήποτε πρόταση συνεργασίας.

            Comment


              #81
              TSS Immigration | Migration agent | Immigration Lawyers | Employer Nominated Sponsorship | Migration Agents | Immigration lawyer | Regional Sponsored Migration Scheme
              Μήπως ξέρετε αν είναι αξιόπιστο αυτό?

              Να συμπληρώσω ότι έχει σφραγίδα MARA στη σελίδα.
              "Το φως...το φως! Ας το χαρούμε όσο θα υπάρχουμε εμείς γιατί κείνο θα υπάρχει και χωρίς εμάς" Λουντέμης

              Comment


                #82
                Originally posted by zzzz View Post
                TSS Immigration | Migration agent | Immigration Lawyers | Employer Nominated Sponsorship | Migration Agents | Immigration lawyer | Regional Sponsored Migration Scheme
                Μήπως ξέρετε αν είναι αξιόπιστο αυτό?

                Να συμπληρώσω ότι έχει σφραγίδα MARA στη σελίδα.
                εγκυρο δείχνει

                αν ψάχνεις για sydney έχουμε Ελληνοαυστραλό agent όπως και στη Μελβούρνη Ελληνοαυστραλή

                Comment


                  #83
                  Πρώτα να πούμε οτι δεν έχει γράψει κάποιος μέχρι τώρα κάτι για αυτό το site.
                  Αυτό δεν είναι ούτε κακό ούτε καλό.
                  Ας προσπαθήσουμε να δούμε τι συμβαίνει.
                  Πήγα στο site και πήρα το όνομα που δίνει, τον Michael Walker πήγα στο site της MARA για να δω αν είναι πιστοποιημένος μεταναστευτικός πράκτορας.
                  Η απάντηση είναι αρνητική.
                  Δηλαδή με την επιφύλαξη να έκανα κάποιο λάθος στην εισαγωγή του ονόματος στο σχετικό εργαλειο αναζήτησης, γιατι εχω και ενα πρόβλημα με το internet τις τελευταίες εβδομάδες, δεν υπάρχει αναγνωρισμένος τέτοιος μεταναστευτικός πράκτορας.

                  Στο site τους λένε οτι είναι ο P
                  resident of the Migration Institute of Australia (MIA) for Victoria and Tasmania.
                  Στο site αυτό έχουν μια σελίδα για αυτόν. Εχει και αριθμό απο το ΜARA αλλά διαφορετική φωτογραφία απο αυτήν στο TSS immigration.

                  Συμπέρασμα: Ή ο τύπος είναι απάτη, και μαζί του και ολο το institute και το tss ή απλά η MARA δεν τον έχει στην βάση της.

                  Πρίν κάνεις οτιδήποτε θα σου έλεγα να κάνεις μια επικοινωνία με την MARA και να βεβαιώσεις οτι ο τύπος αυτός είναι εγεγραμμένος και έχει και τον αριθμό που δίνει.


                  Το μήνυμα αυτό θα μεταφερθεί στο θέμα: site που είναι απάτη.


                  * Τώρα είδα το παραπάνω μύνημα του Australian. Οπότε θεώρησε εκείνο έγκυρο. Το πήρα το μήνυμα. Μέχρι να στρώσει το internet δεν ξανα απαντάω τέτοια που θέλουν ψάξιμο γιατι δεν.
                  Υπομονή και επιμονή patriotes.

                  Comment


                    #84
                    Ευχαριστώ πολύ για άμεση απάντηση.
                    "Το φως...το φως! Ας το χαρούμε όσο θα υπάρχουμε εμείς γιατί κείνο θα υπάρχει και χωρίς εμάς" Λουντέμης

                    Comment


                      #85
                      Θα ήθελα την γνώμη σου Agoriani γι αυτό ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ - Μεταν¬στ&epsilon ;υση Αυστραλ―& alpha;
                      Αν μπορείς δές τι πα'ιζει μάυτούς
                      Μήν αφήνεις αυτό που σε τρώει....
                      να χορτάσει!!!!

                      Comment


                        #86
                        Δωμάτια / Σπίτια προς ενοικίαση στη Μελβούρνη

                        Γεια σε όλους,

                        Παρατήρησα ότι δεν υπάρχει κάποιο οργανωμένο λινκ σχετικά με την ενοικίαση και την διαμονή σε Αυστραλία. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια κοινότητα απο οικογένειες, συγκάτοικους, φοιτητές που μένουν στο ίδιο σπίτι και αναζητούν να καλύψουν κάποιο δωμάτιο η θέλουν καποιο συγκάτοικο.

                        Μετακομίζω τέλη Ιουλίου για Μελβούρνη και είμαι σε μία συνεχή αναζήτηση για σπιτια, δουλειές κτλ....

                        Αν ξέρετε κάτι θα χαρώ να εχω οποιαδήποτε πληροφορία.

                        take care

                        Comment


                          #87
                          Originally posted by johnysdnc View Post
                          Γεια σε όλους,

                          Παρατήρησα ότι δεν υπάρχει κάποιο οργανωμένο λινκ σχετικά με την ενοικίαση και την διαμονή σε Αυστραλία. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια κοινότητα απο οικογένειες, συγκάτοικους, φοιτητές που μένουν στο ίδιο σπίτι και αναζητούν να καλύψουν κάποιο δωμάτιο η θέλουν καποιο συγκάτοικο.

                          Μετακομίζω τέλη Ιουλίου για Μελβούρνη και είμαι σε μία συνεχή αναζήτηση για σπιτια, δουλειές κτλ....

                          Αν ξέρετε κάτι θα χαρώ να εχω οποιαδήποτε πληροφορία.

                          take care
                          καλησπέρα,& καλώς όρισες.
                          Ναι όντως ανάλογο θέμα δεν έχει ανοιχτεί ίσως γιατί οι πληροφορίες αυτές δίνονται μέσα σε όποια ερωτήση γίνετε,
                          ή επειδή το θέμα ενοικίασης εκεί είναι λίγο δύσκολο κομμάτι διότι θα πρέπει σε πρώτη φάση να έχει βρεθεί η δουλειά η οποία ποιστοποποιεί κατά κάποιο τρόπο την εγγύηση που ζητάνε.(οτι θα πληρώνεις το ενοίκιο δλδ)
                          Αλλοιώς θα πρέπει να έχεις κάποιο άτομο ήδη εκεί που θα εγγυηθεί για σένα.

                          (πάντως επειδή το ψάχνω και γω απο εδω δεν νομίζω να γίνετε κάτι απο εδω αλλά μόνο όταν βρεθείς εκεί και όπως σου είπα να έχει βρεθεί και η δουλειά)

                          Θα μπορούσαμε βέβαια να ζητήσουμε απο τούς mod να μας φτιάξουν ενα θέμα να μπούν πληροφορίες μόνο για ενοικίασει κατοικίας εκεί μιάς και μας ενδιαφέρει όλους αυτό το κομμάτι.

                          τέλος πάντων θα σου παραθέσω κάποια λίνκ τα οποία τα έχει δώσει εδω μέσα κάποιο άλλο μέλος
                          http://www.domain.com.au/?mode=share εδω θα βρέις και για συγκατοίκιση

                          Furnished Apartments for Rent | Serviced Apartments Sydney | Rental Apartments | Short Stay Apartments

                          Real Estate Australia For Sale & For Rent - First National Real Estate

                          και το Budget accommodation Sydney, Sydney short term budget accommodation, Sydney cheap self-catering accommodation
                          το οποίο απο οτι μου έχουν πεί είναι αν δεν εχεις κάποιον να σε φιλοξενήσει,αναγκαστικά το ενοικιάζεις, βέβαια για λίγο καιρό γιατί ωστόσο
                          είναι η πιο ακριβή λύση.

                          εύχομαι να πάρεις μια ιδέα
                          καλή τύχη εύχομαι
                          και καλό ταξίδι

                          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                          Comment


                            #88
                            (πάντως επειδή το ψάχνω και γω απο εδω δεν νομίζω να γίνετε κάτι απο εδω αλλά μόνο όταν βρεθείς εκεί και όπως σου είπα να έχει βρεθεί και η δουλειά)

                            θέλεις να πείς ότι είσαι ελλάδα και ετοιμάζεσαι για Αυστραλία?
                            Βρήκα κάποια site και μάλιστα το easyroommate (δε μπορώ να βάλω το URL) φαίνεται αρκετά καλό και ίσως σε βοηθήσει και εσένα.

                            Προσωπικά δεν έχω κάποιον συγγενή ή καποιον για να με φιλοξενήσει σε αρχικό στάδιο οπότε κοιτάζω τα πάντα. Δουλειά αισιοδοξώ θα βρω εκεί αρκετά σύντομα αλλά προς το παρών δεν μπορώ να εγγυηθώ με κάποιο τρόπο... πάω με student visa .... τυχαία έμαθα οτι υπάρχουν και μέρη όπου συχνάζουν έλληνες η που μένουν περισσότεροι..

                            αναρωτιέμαι αν υπαρχουν φοιτητές ή και εργαζόμενοι ελληνες που συγκατοικούν και έχουν κάνει κάποιο δίκτυο....

                            Comment


                              #89
                              Originally posted by johnysdnc View Post
                              (πάντως επειδή το ψάχνω και γω απο εδω δεν νομίζω να γίνετε κάτι απο εδω αλλά μόνο όταν βρεθείς εκεί και όπως σου είπα να έχει βρεθεί και η δουλειά)

                              θέλεις να πείς ότι είσαι ελλάδα και ετοιμάζεσαι για Αυστραλία?
                              Βρήκα κάποια site και μάλιστα το easyroommate (δε μπορώ να βάλω το URL) φαίνεται αρκετά καλό και ίσως σε βοηθήσει και εσένα.

                              Προσωπικά δεν έχω κάποιον συγγενή ή καποιον για να με φιλοξενήσει σε αρχικό στάδιο οπότε κοιτάζω τα πάντα. Δουλειά αισιοδοξώ θα βρω εκεί αρκετά σύντομα αλλά προς το παρών δεν μπορώ να εγγυηθώ με κάποιο τρόπο... πάω με student visa .... τυχαία έμαθα οτι υπάρχουν και μέρη όπου συχνάζουν έλληνες η που μένουν περισσότεροι..

                              αναρωτιέμαι αν υπαρχουν φοιτητές ή και εργαζόμενοι ελληνες που συγκατοικούν και έχουν κάνει κάποιο δίκτυο....
                              Ναι ακόμα Ελλάδα είμαι
                              αν κατάλαβα μιλάς για το παρακάτω λίνκ.
                              Ισως βοηθήσει και άλλα μέλη
                              Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                              Comment


                                #90
                                zitw ergasia stin australia fwtines epigrafes kai topothetiseis

                                Me lene Stefano Samanidi,eimai 36 etwn...12 xronia asxoloumai me to epangelma...Glwsses:ellinika,rwssika...Ergastika stis:"fwtismos petridis",kai "epigrafes psifiakes ektupweis lazaridis",kai se alles mikres epixeiriseis...tilefwno epikoinwnias 6983208898

                                Comment

                                Working...
                                X