Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστητού

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΕΛΛΑΔΑ-ΠΑΤΡΙΔΑ-ΘΡΗΣΚΕΙΑ-ΨΥΧΗ-ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ.

    Originally posted by fendy View Post
    Κασσανδρα γραφεις στο ''Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστιτού '',οποτε δεν εισαι εκτος θεματος.Θα αρχισουν να στην πεφτουνε και η θα βαρεθεις να συνεχισεις να γραφεις,η θα τσακωθεις και το βαν θα το φας εσυ,που υπερασπιζεσαι την Ελλαδα.Ετσι ειναι αυτο το φορουμ.Γι αυτο δεν γραφουν πολλοι που μπαινουν και ζουνε στο εξωτερικο.Αλλα τι λεω...εδω δεν γραφει ο μοντερειτορ που ζει στην Στουγκαρδη!!!

    Εδω μεσα μπαινουμε οι περισσοτεροι μπας και δουμε καμια πληροφορια και αφηνουμε τους 2-3 να γραφουν οτι τους κατεβει,γιατι εχουμε και δουλειες,δεν γινεται να καθομαστε συνεχεια να προσπαθουμε να αποδειξουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες.
    Το κακο ειναι,οτι οσοι τους πιστευουν και δεν λεω μονο για Αυστραλια,αλλα και Γερμανια Σουηδια,και πανε σε αυτες τις χωρες και δεν βρουνε δουλεια και γυρισουν πισω,δεν ξαναγραφουν τιποτα.Οποτε δεν ξερουν οι αλλοι τι γινεται,απλα καθονται και τρωνε το κουτοχορτο.

    Και για να ξαναμπω στο θεμα....εχω και εγω μια φιλη στην Αυστραλια και δεν μου ειχε πει τα καλυτερα,και προτιμησα να κινηθω εντος ΕΕ.

    Ααααα....και κατι αλλο,οταν ριχνουν βαν εδω μεσα,ουτε το ανακοινωνουν ουτε τιποτα.
    Απιστευτο φορουμ στα ολα του και ονομαζεται ''πατριωτακι''!!!!!!!!!!!!!!
    ....Πατριωτάκι καλημέρα... εσύ γιατί έφυγες από την Ελλάδα?... απλά να στο θυμήσω το ειπα, δεν θέλω να μου πεις.....
    ............................................................... ....................................................... ...........................
    ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Κ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..........!!!!!!!!!!

    ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΛΟΙ * ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ...?????????????????
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      Originally posted by Κασσάνδρα View Post
      Είδα τις επιθέσεις και τις λοιδορίες που δεχτήκαμε εγώ και ο abdel για τις απόψεις μας. Δεν θα σας εξηγήσω γιατί ο φίλος μου (Αυστραλός υπήκοος) που πήγε πριν λίγο καιρό στο Σίδνεϊ και ενώ είχε βρει καλή δουλειά επιστρέφει απογοητευμένος γιατί δεν θα με πιστέψετε έτσι κι αλλοιώς ή θα τον χαρακτηρίσει looser ο jimathens. Θα πω όμως ότι εδώ μέσα έχω δει να κατηγορούν και να βρίζουν την Ελλάδα με τους χειρότερους χαρακτηρισμούς και κανείς δεν διαμαρτύρεται ενώ για την Αυστραλία κάνουν λες και τους βρίζεις τα Θεία. Καταλαβαίνω ότι για πολλούς πατρίδα είναι το χρήμα κι αφού τώρα η Ελλάδα δεν έχει δεν την σεβόμαστε πλέον. Σας θυμίζω ότι περάσαμε χειρότερες εποχές και πείνας και παρακμής και κρατικής διαφθοράς. Η έννοια της πατρίδας όμως δεν είναι ο κάθε προδότης και κλέφτης πολιτικόςπου περνάει, ούτε ο κάθε πολίτης-λαμόγιο που κατασπάραξε το μέλλον των παιδιών του. Έχουμε ιστορία, πολιτισμό και ανθρωπισμό που δίδαξε άλλους λαούς και μια πορεία μαρτυρική στον χρόνο και περήφανη. Η Ελλάδα αυτή τη στιγμή βάλλεται από όλους και εμείς λέμε συνέχεια πόσο χάλια λαός είμαστε, όμως δεν είδα να κάνει την ίδια αυτοκριτική καμιά άλλη χώρα εκτός από μας! Ούτε είδα να λένε για χώρες όπως η Ιρλανδία, η Ισπανία, η Πορτογαλία, η Ουγγαρία, η Ιταλία που έχουν το τα ίδια οικονομικά χάλια κάτι κακό για αυτές. Φτάσαμε στο σημείο να "μας την λένε" όλοι. ποιοι; Άντε να μην πω! Να μου λέει ο Αυστραλός πέρσι ότι έχουμε κόλλημα με τους Τούρκους και ότι είμαστε φιλοπόλεμοι και οπισθοδρομικοί ενώ ξέρει ότι στέλνουν στρατό και πολεμάνε κανονικά στο Αφγανιστάν και σκοτώνονται όχι για να σώσουν την πατρίδα τους αλλά για ξένα συμφέροντα και επεκτατισμό. Να μας λένε ρατσιστές ενώ αυτοί τους Aboriginals μέχρι το 1970 στους νόμους τους ανέφεραν ως μέρος της Αυστραλιανής πανίδας! Να έχω ακούσει από ομογενή ότι σε αντίθεση με τους Έλληνες οι Αυστραλοί είναι ζωόφιλοι ενώ ξέρω ότι πριν κάποια χρόνια που είχε ξηρασία έβγαιναν με τα ελικόπτερα και "θέριζαν" με τα πολυβόλα τις καμήλες για να μην πίνουν το νερό των βοοειδών και οι περισσότερες είχαν αργό μαρτυρικό θάνατο τραυματισμένες στον καυτό ήλιο. Άσε πια το RSPCA που είναι ο μπόγιας σε νέα έκδοση. Μην πέσει αδέσποτο στα χέρια του, αν δεν υιοθετηθεί σε κανα μήνα, εκτέλεση! Αχ, όχι, σόρυ, Γιουθανάσια!(πολιτισμένα πράγματα). Χώρια ότι η Ελλαδίτσα στο τσουνάμι που έγινε και στο σεισμό της Αϊτής πρόσφερε τα μεγαλύτερα ποσά σε χρηματική βοήθεια που μαζεύτηκαν από όλες τις χώρες.
      κανε υπομονη και ολα θα μπυν στην θεση τους..η ελλαδα εχει ενα απαισιο δημοσιο τομεα..διεφθαρμενο κτλ κτλ..θα δεις οσονουπω και τους οργανωμενους γερμανους πως θα ξεγυμνωθουν με οσα ερχονται και τι περικοπες θα γινουν κι εκει..
      οσο για την ελλαδα δυστυχως δεν εχει πολιτικους μ αναστημα να διαφυλαξουν την αξιοπρεπεια της κυριως..και οι ισπανοι χρωστανε και οι πορτογαλοι και οι ιρλανδοι και οι γερμανοι εχουν το μεγαλυτερο χρεος σ ολη την ευρωπη..
      η ελλαδα απλως τραβηξε το χαλακι και θα φανουν συντομα τα προβληματα ολων που με τοση ευλαβεια εκρυβαν..υπομονη..
      οσο για την αυστραλια απο τους 50 που θελουν εδω να πανε οι 2-3 θα τα καταφερουν πραγματικα..οι υπολοιποι ειτε θα λυγισουν μεσοπελαγα ειτε θα πανε κι θα επιστρεψουν γιατι αλλιως τα περιμεναν..

      Comment


        Όπως αναφέρθηκε παραπάνω, η Κασσάνδρα δεν είναι εκτός θέματος, αφού το θέμα είναι "Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστιτού". Ο σκοπός του συγκεκριμένου θέματος δεν είναι η συνεισφορά ή οι πρακτικές πληροφορίες για μετανάστευση στην Αυστραλία.

        Τα θέματα σχετικά με τη μετανάστευση στη Γερμανία είναι πολύ πιο συγκρατημένα και λογικά, παρά τα περισσότερα άλλα στο Forum (Αυστραλία/Σουηδία).

        Συμφωνώ με Κασσάνδρα, fendy και mikael.

        Επίσης, να παραθέσω 2 άρθρα σχετικά με τις χειρότερες χώρες της Ε.Ε. για όσους ενδιαφέρονται να διαβάσουν (συγγνώμη που δεν ταιριάζει με το θέμα, απλά τα παραθέτω για πληροφόρηση, μιας και αναφέρθηκε η Ελλάδα που είναι μέλος της Ε.Ε.).

        UK among Europe's worst countries for ageism | Society | The Observer

        UK has 'worst quality of life in Europe' | Money | The Guardian

        Comment


          ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΕ ΜΕΛΟΣ...

          [QUOTE=mikael;35619]κανε υπομονη και ολα θα μπυν στην θεση τους..η ελλαδα εχει ενα απαισιο δημοσιο τομεα..διεφθαρμενο κτλ κτλ..θα δεις οσονουπω και τους οργανωμενους γερμανους πως θα ξεγυμνωθουν με οσα ερχονται και τι περικοπες θα γινουν κι εκει..
          οσο για την ελλαδα δυστυχως δεν εχει πολιτικους μ αναστημα να διαφυλαξουν την αξιοπρεπεια της κυριως..και οι ισπανοι χρωστανε και οι πορτογαλοι και οι ιρλανδοι και οι γερμανοι εχουν το μεγαλυτερο χρεος σ ολη την ευρωπη..

          *ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ...

          η ελλαδα απλως τραβηξε το χαλακι και θα φανουν συντομα τα προβληματα ολων που με τοση ευλαβεια εκρυβαν..υπομονη..

          *ΑΥΤΟ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ [ΜΕ @@@@@] ΟΙ 300 ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ 2009...

          οσο για την αυστραλια απο τους 50 που θελουν εδω να πανε οι 2-3 θα τα καταφερουν πραγματικα..οι υπολοιποι ειτε θα λυγισουν μεσοπελαγα ειτε θα πανε κι θα επιστρεψουν γιατι αλλιως τα περιμεναν..

          *ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ... ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ... [ΜΑΝΤΗΣ ΕΙΣΑΙ...???]......................
          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

          Comment


            [QUOTE=jimathens;35623]
            Originally posted by mikael View Post

            οσο για την αυστραλια απο τους 50 που θελουν εδω να πανε οι 2-3 θα τα καταφερουν πραγματικα..οι υπολοιποι ειτε θα λυγισουν μεσοπελαγα ειτε θα πανε κι θα επιστρεψουν γιατι αλλιως τα περιμεναν..

            *ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ... ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ... [ΜΑΝΤΗΣ ΕΙΣΑΙ...???]......................
            Μα, αγαπητέ jimathens, τα επίσημα στοιχεία δείχνουν ότι μόνο 5 Έλληνες μετανάστευσαν για δουλειά στην Αυστραλία φέτος, δεν είναι δική του γνώμη...

            Comment


              ΧΩΡΙΣ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ...

              Originally posted by bettle View Post
              Όπως αναφέρθηκε παραπάνω, η Κασσάνδρα δεν είναι εκτός θέματος, αφού το θέμα είναι "Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστιτού". Ο σκοπός του συγκεκριμένου θέματος δεν είναι η συνεισφορά ή οι πρακτικές πληροφορίες για μετανάστευση στην Αυστραλία.

              Τα θέματα σχετικά με τη μετανάστευση στη Γερμανία είναι πολύ πιο συγκρατημένα και λογικά, παρά τα περισσότερα άλλα στο Forum (Αυστραλία/Σουηδία).

              Συμφωνώ με Κασσάνδρα, fendy και mikael.

              Επίσης, να παραθέσω 2 άρθρα σχετικά με τις χειρότερες χώρες της Ε.Ε. για όσους ενδιαφέρονται να διαβάσουν (συγγνώμη που δεν ταιριάζει με το θέμα, απλά τα παραθέτω για πληροφόρηση, μιας και αναφέρθηκε η Ελλάδα που είναι μέλος της Ε.Ε.).

              UK among Europe's worst countries for ageism | Society | The Observer

              UK has 'worst quality of life in Europe' | Money | The Guardian
              ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΣΟΠΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΣΧΗΜΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ......!!!!!!!
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                [QUOTE=bettle;35624]
                Originally posted by jimathens View Post

                Μα, αγαπητέ jimathens, τα επίσημα στοιχεία δείχνουν ότι μόνο 5 Έλληνες μετανάστευσαν για δουλειά στην Αυστραλία φέτος, δεν είναι δική του γνώμη...

                ΑΝ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΜΜΕ ΤΗΝ ΒΑΨΑΜΕ...!!!
                αν θέλετε ελάτε στο ραντεβου το άλλο σάββατο στις 11 στην πρεσβεία να πιούμε καφέ κ να τα πούμε από κοντά....
                πάω μπρστά στο chatbox... δεν έχω κάτι με κανένα από τα παιδιά... τα λέμε...
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment


                  [QUOTE=bettle;35624]
                  Originally posted by jimathens View Post

                  Μα, αγαπητέ jimathens, τα επίσημα στοιχεία δείχνουν ότι μόνο 5 Έλληνες μετανάστευσαν για δουλειά στην Αυστραλία φέτος, δεν είναι δική του γνώμη...
                  Aκριβως.
                  περα απ αυτο δεν πανε μονο ελληνες αυστραλια..αλλα πανε και εργαζομενοι απο τοπ χωρες οπως καναδα αμερικη ιαπωνια γερμανια αγγλια οπου η αυστραλια ειναι νουμερο 1 στις επιλογες τους..αλλο ειδος ανταγωνισμου πλεον..θελει πολλες ικανοτητες για να ανταγωνιστεις γερμανο-καναδο-αμερικανο σε πανεπιστημιακη-ανωτατη θεση και να παρεις εσυ την δουλεια..ειτε θα πρεπει να εχεις φοβερες σπουδες-εμπειρια ειτε να εχεις αυστραλιανη υπηκοοτητα ειτε να διεκδικησεις θεση σε ειδοκοτητα με μεγαλη ζητηση ειτε ολα αυτα μαζι..

                  Comment


                    bettle στο φορουμ της Γερμανιας,οποτε εχω γραψει κατι,μου λενε ''τι ξερεις εσυ που εισαι Αυστρια''.Το μονο που κανουν ειναι να βαζουν λινκ.Μα τι να τα κανουν τα λινκ,αφου παρα πολλοι που πανε επανω δεν ξερουν καλα γερμανικα!Ειναι τελειως διαφορετικα αν ξερεις την γλωσσα και αλλιως αν δεν μιλας καλα.

                    Εχω δουλεψει πριν 10 χρονια Γερμανια,αλλα δεν ειχα κατσει πανω απο 3 μηνες και τωρα που ειμαι Αυστρια μιλαω συνεχως με ατομα,μεταναστες που ηταν εκει και ξερω τι γινεται.Εχω συναδελφο μεταναστη,οχι Ελληνα, που η γυναικα του ειναι στο Μοναχο και αυτος δουλευει στο Γκρατζ και πηγαινοερχεται τα Σαββατοκυριακα,γιατι δεν μπορει να βρει δουλεια εκει.Συνεχως μιλαω στην δουλεια με ατομα που ηταν Γερμανια η Αγγλια.

                    Αλλα οταν παω να γραψω κατι,μου την πεφτουν.Καθονται και τους βαζουν λινκ.Τι να τα κανει τα λινκ ο πρωταρης που παει για δουλεια στην Γερμανια και ειδικα αν δεν μιλαει καλα?Θελει συμβουλες πως να κινηθει σαν πρωταρης και αυτοι που ζουν χρονια εκει,δεν ειναι σε θεση να καταλαβουν τις δυσκολιες του πρωταρη.

                    Comment


                      Παιδιά, καταλαβαίνω ότι ο καθένας είναι φορτισμένος από τις προσωπικές του εμπειρίες, ακούσματα, ιστορίες, αλλά ας μήν γίνεται αυτό αιτία για προσωπικές διενέξεις. Αμφιβάλλω αν σε μια τετ-α-τετ συνάντηση θα είχατε τίποτα να χωρίσετε. Ας θυμόμαστε πάντα ότι ο λόγος της συνεύρεσής μας στο forum είναι η προοπτική να μεταναστεύσουμε και όχι να λύσουμε κάποιες προσωπικές διαφορές.

                      Δεν με ενοχλεί να διαβάζω ακόμα και ακραίες απόψεις αλλά οποιαδήποτε άποψη χάνει την ισχύ της όταν συνοδεύεται με φανατισμό και προσωπικούς χαρακτηρισμούς σε μέλη του forum.

                      Comment


                        Κασσάνδρα να σου θυμήσω πώς ξεκίνησες, με το καλημέρα:

                        Originally posted by Κασσάνδρα View Post
                        Η Αυστραλία είναι χειρότερη από την Ελλάδα σε πολλά.Όλοι όμως που ζουν εκεί το κρύβουν επιμελώς και έχουν δημιουργήσει μία ψευδή εικόνα.
                        Είπες όλοι. Όταν λοιπόν ξεκινάς με τέτοιο τσουβάλιασμα ενός εκατομμυρίου ανθρώπων φυσικό είναι να σε λοιδορήσουν, και δικαίως.

                        Και μετά ζητάς και βοήθεια εκ μέρους κάτι γνωστών σου, ανακοινώνοντάς μας παράλληλα ότι εσύ πάντως τους έχεις προειδοποιήσει ότι θα πάνε εκεί στην μπανανία να γίνουν μπανανάνθρωποι που πουλάνε ψευδές εικόνες. Σαν κι εμάς δηλαδή.

                        Νομίζω τη φαντάζεσαι την απάντηση, δε χρειάζεται να στη δώσω.

                        Comment


                          ΝΑ ΒΟΗΘΑΤΕ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΠΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

                          Originally posted by fendy View Post
                          bettle στο φορουμ της Γερμανιας,οποτε εχω γραψει κατι,μου λενε ''τι ξερεις εσυ που εισαι Αυστρια''.Το μονο που κανουν ειναι να βαζουν λινκ.Μα τι να τα κανουν τα λινκ,αφου παρα πολλοι που πανε επανω δεν ξερουν καλα γερμανικα!Ειναι τελειως διαφορετικα αν ξερεις την γλωσσα και αλλιως αν δεν μιλας καλα.

                          Εχω δουλεψει πριν 10 χρονια Γερμανια,αλλα δεν ειχα κατσει πανω απο 3 μηνες και τωρα που ειμαι Αυστρια μιλαω συνεχως με ατομα,μεταναστες που ηταν εκει και ξερω τι γινεται.Εχω συναδελφο μεταναστη,οχι Ελληνα, που η γυναικα του ειναι στο Μοναχο και αυτος δουλευει στο Γκρατζ και πηγαινοερχεται τα Σαββατοκυριακα,γιατι δεν μπορει να βρει δουλεια εκει.Συνεχως μιλαω στην δουλεια με ατομα που ηταν Γερμανια η Αγγλια.

                          Αλλα οταν παω να γραψω κατι,μου την πεφτουν.Καθονται και τους βαζουν λινκ.Τι να τα κανει τα λινκ ο πρωταρης που παει για δουλεια στην Γερμανια και ειδικα αν δεν μιλαει καλα?Θελει συμβουλες πως να κινηθει σαν πρωταρης και αυτοι που ζουν χρονια εκει,δεν ειναι σε θεση να καταλαβουν τις δυσκολιες του πρωταρη.
                          Τα ίδια λέμε... όμως με μία διαφορά...
                          Ο πρωτάρης που πάει χωρίς να το έχει ψάξει πάρα πολύ κ να έχει τα βασικά προσόντα... θα αποτύχει... 90%.......
                          τώρα σε αυτά που του γράφεις είναι σαν να τον αποτρέπεις έστω κ να το σκεφτεί λίγο...
                          αντί να του πεις... αυτά που του λέμε εμείς... δηλ. [να το ψάξει πάρα πολύ καλά πριν κάνει οποιαδήποτε κίνηση...] αυτό λέμε...
                          γιατί δεν διαβάζετε πρώτα όλα όσα έχουμε γράψει για να έχετε πλήρη εικόνα για το τι λέμε...????
                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            ΣΥΝΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...!!!

                            Originally posted by Poltergeist View Post
                            Κασσάνδρα να σου θυμήσω πώς ξεκίνησες, με το καλημέρα:



                            Είπες όλοι. Όταν λοιπόν ξεκινάς με τέτοιο τσουβάλιασμα ενός εκατομμυρίου ανθρώπων φυσικό είναι να σε λοιδορήσουν, και δικαίως.

                            Και μετά ζητάς και βοήθεια εκ μέρους κάτι γνωστών σου, ανακοινώνοντάς μας παράλληλα ότι εσύ πάντως τους έχεις προειδοποιήσει ότι θα πάνε εκεί στην μπανανία να γίνουν μπανανάνθρωποι που πουλάνε ψευδές εικόνες. Σαν κι εμάς δηλαδή.

                            Νομίζω τη φαντάζεσαι την απάντηση, δε χρειάζεται να στη δώσω.
                            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                            Comment


                              Νικο,το φορουμ,εχει μια μονοδιαστατη αποψη ''τι καλα που ειναι εξω'' και ''τι μπουρδελο που ειναι η Ελλαδα'',κι οποιος γραψει κατι διαφορετικο αλιμονο του.
                              Σιγα σιγα,που βλεπουμε τη μια μετα τις αλλες χωρες,οι οικονομιες τους να καταρεουν,πρεπει σιγα σιγα οι Ελληνες να ξεπερασουμε καποια πραγματα.

                              Comment


                                ΟΙ... ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ...

                                Originally posted by fendy View Post
                                Νικο,το φορουμ,εχει μια μονοδιαστατη αποψη ''τι καλα που ειναι εξω'' και ''τι μπουρδελο που ειναι η Ελλαδα'',κι οποιος γραψει κατι διαφορετικο αλιμονο του.
                                Σιγα σιγα,που βλεπουμε τη μια μετα τις αλλες χωρες,οι οικονομιες τους να καταρεουν,πρεπει σιγα σιγα οι Ελληνες να ξεπερασουμε καποια πραγματα.
                                ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΓΥΡΙΣΤΕ ΠΙΣΩ...!!

                                Οταν... πάνε έξω... Ορισμένοι... γιατί αρχίζουν... κ μιλάνε τόσο... πατριωτικά???
                                Από νοσταλγία...??? κ έγιναν ξαφνικά πατριώτες???...................................... .......
                                όσο για το http://kainourgiazoi.blogspot.com/Μπλοκ για Αυστρία να το δείχνεις σε πακιστανούς........!

                                Κ ΕΜΕΙΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΨΕΙ.... ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...!!! ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΕΤΡΑΕΙ...!!!....
                                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                                Comment

                                Working...
                                X