Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστητού

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΣΥΜΦΩΝΩ !

    Comment


      Originally posted by ΜΑΙΡΗ View Post
      ΣΥΜΦΩΝΩ !
      με ποιό από όλα,συμφωνείς?

      Comment


        Originally posted by australian View Post
        με ποιό από όλα,συμφωνείς?

        Η Μαίρη ? Με μένα φυσικά ................ xaxaxax
        < GREEKS AGAINST NEW WORLD ORDER >

        Comment


          Originally posted by EL HOPLITE View Post
          [B][/B Η Μαίρη ? Με μένα φυσικά ................ xaxaxax
          Σωστός!!

          Comment


            κάποτε σε ένα χωριό 2 χωρικοί είχαν διαφωνία αφού δεν έβρισκαν λύση πήγαν στον σοφό του χωριού για να τους πει ποιος έχει δίκαιο,ο σοφός άκουσε τον πρώτο και του είπε δίκιο έχεις...αφού άκουσε τον δεύτερο του απάντησε δίκιο έχεις..... ένας τρίτος που είδε τι συνέβαινε πήγε και είπε στον σοφό και του είπε.....δεν μπορεί να έχει και ο ένας δίκιο και ο άλλος...
            τον κοιτάει ο σοφός και του απαντάει και εσύ δίκιο έχεις............
            ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

            Comment


              Originally posted by australian View Post
              Σωστός!!
              You To ( U2 ) Mate !
              < GREEKS AGAINST NEW WORLD ORDER >

              Comment


                Originally posted by kikirikoy View Post
                κάποτε σε ένα χωριό 2 χωρικοί είχαν διαφωνία αφού δεν έβρισκαν λύση πήγαν στον σοφό του χωριού για να τους πει ποιος έχει δίκαιο,ο σοφός άκουσε τον πρώτο και του είπε δίκιο έχεις...αφού άκουσε τον δεύτερο του απάντησε δίκιο έχεις..... ένας τρίτος που είδε τι συνέβαινε πήγε και είπε στον σοφό και του είπε.....δεν μπορεί να έχει και ο ένας δίκιο και ο άλλος...
                τον κοιτάει ο σοφός και του απαντάει και εσύ δίκιο έχεις............

                κι εσυ δικιο εχεις kikirikoy.....

                Comment


                  Originally posted by alkat View Post
                  κι εσυ δικιο εχεις kikirikoy.....
                  εγω κικιρικου ειμαι οτι θελω λεω
                  ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                  Comment


                    Originally posted by kikirikoy View Post
                    εγω κικιρικου ειμαι οτι θελω λεω
                    η συζητηση ειναι υψηλου επιπεδου.........ασε δεν χωραω εδω!!!!!

                    Comment


                      Ένα άρθρο σχετικό με το συγκεκριμένο θέμα,

                      Και τα παιδιά της Αυστραλίας χτυπάει η φτώχεια | DefenceNet.gr
                      < GREEKS AGAINST NEW WORLD ORDER >

                      Comment


                        H kinisi einai polu asximi stis wres aixmis exw na dhlwsw k ka8ws episis to oti exw vare8ei na akouw se ka8imerini vasi poso m@l@kes einai oi ellines. OK TO KSEROUME FTANEI >,<
                        Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                        Comment


                          Ένα άσχημο που είδα (εδώ στη Μελβούρνη τουλάχιστον), από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου εδώ, είναι η βρωμιά στα μαγαζιά (Ελληνικά και μη). Σπανια έχω πάει σε μαγαζί, που να μην είναι βρώμικο. Τραπέζια γεμάτα παλιά λάδια από το φαγητό, μαχαιροπίρουνα λερωμένα (δε μιλάω για λεκέδες από το πλύσιμο, μιλάω για λίπος από φαγητό). Δυστυχώς, παρατήρησα μια αδιαφορία των Αυστραλών πάνω στο θέμα. Από ότι κατάλαβα, η αρμόδια υπηρεσία υγειονομικού ελεγχου, δεν βγαίνει και πολύ στη γύρα για να κάνει ελεγχους. Αυτό, σε συνδυασμό με το ότι στο τέλος κάθε γεύματος, καφέ κλπ σε ρωτάνε αν τα βρήκες όλα ok και όλοι (από ευγένεια) τους απαντάνε "that was fantastic", κάνει τα πράγματα χειρότερα. Αφού είναι fantastic σου λέει.... άσε το service όπως είναι! Γιατί να τυραννιόμαστε?

                          Επίσης, πολύ καθυστέρηση. Ξέρω πολλά μέρη στη Μελβούρνη, στα οποια αν πάω, θα πρέπει να περιμένω και μιση ώρα για να μου πάρουν παραγγελια. Αυτό οφείλεται (και πάλι) στην αδιαφορία τους. Σε αυτή τη χωρα, που υποτίθεται ότι πρέπει να είσαι qualified για να κανεις το οποιο επάγγελμα και θα έπρεπε να πετάνε όλοι, τους βλέπεις να αδιαφορούν! Δεν μπορώ να το καταλάβω!

                          Το άλλο μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν, είναι τα ναρκωτικά! Κάθε μέρα βλέπω δεκάδες ατόμων που έχουν φρικάρει από τη χρήση τους. Όταν δούλευα σε κατασκευαστική εταιρεία, ήμουν ο μονος που δεν χρησιμοποιούσε!!! Είχα πάθει την πλακα μου με τις συζητήσεις που έκαναν!!! Και εννοείται, πως όλοι τους, ήταν γονείς. Και θεωρούσαν normal τη χρήση ναρκωτικών (κυρίως κοκαΐνης, speed και κάνναβης)! Φαντάσου τώρα φιλε μου, τι θα μεταδώσει στα παιδιά του αυτός που θεωρεί normal τη χρήση τους.
                          Κάθε πρόβλημα, έχει και μια λύση

                          Comment


                            Originally posted by Christodoulos View Post
                            Ένα άσχημο που είδα (εδώ στη Μελβούρνη τουλάχιστον), από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου εδώ, είναι η βρωμιά στα μαγαζιά (Ελληνικά και μη). Σπανια έχω πάει σε μαγαζί, που να μην είναι βρώμικο. Τραπέζια γεμάτα παλιά λάδια από το φαγητό, μαχαιροπίρουνα λερωμένα (δε μιλάω για λεκέδες από το πλύσιμο, μιλάω για λίπος από φαγητό). Δυστυχώς, παρατήρησα μια αδιαφορία των Αυστραλών πάνω στο θέμα. Από ότι κατάλαβα, η αρμόδια υπηρεσία υγειονομικού ελεγχου, δεν βγαίνει και πολύ στη γύρα για να κάνει ελεγχους. Αυτό, σε συνδυασμό με το ότι στο τέλος κάθε γεύματος, καφέ κλπ σε ρωτάνε αν τα βρήκες όλα ok και όλοι (από ευγένεια) τους απαντάνε "that was fantastic", κάνει τα πράγματα χειρότερα. Αφού είναι fantastic σου λέει.... άσε το service όπως είναι! Γιατί να τυραννιόμαστε?

                            Επίσης, πολύ καθυστέρηση. Ξέρω πολλά μέρη στη Μελβούρνη, στα οποια αν πάω, θα πρέπει να περιμένω και μιση ώρα για να μου πάρουν παραγγελια. Αυτό οφείλεται (και πάλι) στην αδιαφορία τους. Σε αυτή τη χωρα, που υποτίθεται ότι πρέπει να είσαι qualified για να κανεις το οποιο επάγγελμα και θα έπρεπε να πετάνε όλοι, τους βλέπεις να αδιαφορούν! Δεν μπορώ να το καταλάβω!

                            Το άλλο μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν, είναι τα ναρκωτικά! Κάθε μέρα βλέπω δεκάδες ατόμων που έχουν φρικάρει από τη χρήση τους. Όταν δούλευα σε κατασκευαστική εταιρεία, ήμουν ο μονος που δεν χρησιμοποιούσε!!! Είχα πάθει την πλακα μου με τις συζητήσεις που έκαναν!!! Και εννοείται, πως όλοι τους, ήταν γονείς. Και θεωρούσαν normal τη χρήση ναρκωτικών (κυρίως κοκαΐνης, speed και κάνναβης)! Φαντάσου τώρα φιλε μου, τι θα μεταδώσει στα παιδιά του αυτός που θεωρεί normal τη χρήση τους.
                            Επιτελους καποιος που λεει καποια πραγματα με το ονομα τους!!
                            Και για τα ναρκωτικα να φανταστεις υποτιθεται στα borders δεν περναει κουνουπι εκτος και αν εχουν δικη τους παραγωγη κοκας!!
                            Βεβαια ολα αυτα δεν σημαινει οτι η Αυστραλια δεν ειναι the place we all want to be αλλα η αληθεια ειναι αληθεια!

                            Comment


                              Originally posted by Christodoulos View Post
                              Ένα άσχημο που είδα (εδώ στη Μελβούρνη τουλάχιστον), από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου εδώ, είναι η βρωμιά στα μαγαζιά (Ελληνικά και μη). Σπανια έχω πάει σε μαγαζί, που να μην είναι βρώμικο. Τραπέζια γεμάτα παλιά λάδια από το φαγητό, μαχαιροπίρουνα λερωμένα (δε μιλάω για λεκέδες από το πλύσιμο, μιλάω για λίπος από φαγητό). Δυστυχώς, παρατήρησα μια αδιαφορία των Αυστραλών πάνω στο θέμα. Από ότι κατάλαβα, η αρμόδια υπηρεσία υγειονομικού ελεγχου, δεν βγαίνει και πολύ στη γύρα για να κάνει ελεγχους. Αυτό, σε συνδυασμό με το ότι στο τέλος κάθε γεύματος, καφέ κλπ σε ρωτάνε αν τα βρήκες όλα ok και όλοι (από ευγένεια) τους απαντάνε "that was fantastic", κάνει τα πράγματα χειρότερα. Αφού είναι fantastic σου λέει.... άσε το service όπως είναι! Γιατί να τυραννιόμαστε?

                              Επίσης, πολύ καθυστέρηση. Ξέρω πολλά μέρη στη Μελβούρνη, στα οποια αν πάω, θα πρέπει να περιμένω και μιση ώρα για να μου πάρουν παραγγελια. Αυτό οφείλεται (και πάλι) στην αδιαφορία τους. Σε αυτή τη χωρα, που υποτίθεται ότι πρέπει να είσαι qualified για να κανεις το οποιο επάγγελμα και θα έπρεπε να πετάνε όλοι, τους βλέπεις να αδιαφορούν! Δεν μπορώ να το καταλάβω!

                              Το άλλο μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν, είναι τα ναρκωτικά! Κάθε μέρα βλέπω δεκάδες ατόμων που έχουν φρικάρει από τη χρήση τους. Όταν δούλευα σε κατασκευαστική εταιρεία, ήμουν ο μονος που δεν χρησιμοποιούσε!!! Είχα πάθει την πλακα μου με τις συζητήσεις που έκαναν!!! Και εννοείται, πως όλοι τους, ήταν γονείς. Και θεωρούσαν normal τη χρήση ναρκωτικών (κυρίως κοκαΐνης, speed και κάνναβης)! Φαντάσου τώρα φιλε μου, τι θα μεταδώσει στα παιδιά του αυτός που θεωρεί normal τη χρήση τους.
                              Καλα κανεις κ τα λες...μπραβο σου κ σε ευχαριστω!!
                              Πρεπει να γνωριζουμε που παμε!!
                              “Nothing is forever”

                              Comment


                                Καλησπέρα
                                και απο μένα το μόνο άσχημο εντός εισαγωγικών που θα μπορούσα να πω
                                και μάλιστα μου συνέβη σήμερα ειλικρινά ήθελα να κάτσω στήν μέση του δρόμου και να κλαίω
                                έχασα την myki την προπληρωμένη κάρτα που σου επιτρέπει να μπαίνεις σε λεωφορεία και τρένα και όταν το αντελήφθει ήταν αργά
                                τρεχάτε ποδαράκια μου να βγάλεις καινούργια για να μπορέσω να πάω στο σχολείο να πάρω τα παιδιά(και δεν ήταν και δίπλά )
                                γι'αυτό λοιπόν προσοχή μην το πάθετε και σείς δεν μπαίνεις πουθενά μετά εδω


                                Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                                Comment

                                Working...
                                X