Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστητού

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    5. Ενοικίαση Σπιτιού.
    Είναι πολύ δύσκολο να νοικιάσουν σπίτι σε κάποιον που έχει 1-2-3 ή κ 4 μήνες μόνο στηναυστραλία εκτός κ πληρώσει προκαταβολίκά από 5 εώς κ 6 μήνες ενοίκιο συν την εγγύηση που είναι υποχρεωτική για όλους ανεξαιρέτως...!!!

    Και συ αν ησουν ιδιοκτήτης θα ήθελες να ήσουν καλυμένος. Υπάρχει πολύ λέρα όμως στον κλάδο, συμφωνώ.

    Eχοντας εγγυητη μονο το μποντ δεν πρεπει να προκαταβαλεις?
    “Nothing is forever”

    Comment


      Originally posted by Greece4ever View Post
      5. Ενοικίαση Σπιτιού.
      Είναι πολύ δύσκολο να νοικιάσουν σπίτι σε κάποιον που έχει 1-2-3 ή κ 4 μήνες μόνο στηναυστραλία εκτός κ πληρώσει προκαταβολίκά από 5 εώς κ 6 μήνες ενοίκιο συν την εγγύηση που είναι υποχρεωτική για όλους ανεξαιρέτως...!!!

      Και συ αν ησουν ιδιοκτήτης θα ήθελες να ήσουν καλυμένος. Υπάρχει πολύ λέρα όμως στον κλάδο, συμφωνώ.

      Eχοντας εγγυητη μονο το μποντ δεν πρεπει να προκαταβαλεις?
      Εγω στίς 25 μέρες βρήκα σπίτι χωρίς εργασία και όμως μου το έδωσαν,2 +1 και έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που το παίρνουν σπίτι με 1 + 1 δεν ειναι ο κανόνας αυτό Μαράκι( εγω εδω δεν το εχω ακούσει ) μπορεί να παίζει αλλά οκ πάντως μην αγχώνεσε θα βρείς
      Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

      Comment


        Originally posted by Aussie View Post
        Εγω στίς 25 μέρες βρήκα σπίτι χωρίς εργασία και όμως μου το έδωσαν,2 +1 και έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που το παίρνουν σπίτι με 1 + 1, δεν ειναι ο κανόνας αυτό Μαράκι( εγω εδω δεν το εχω ακούσει ) μπορεί να παίζει αλλά οκ πάντως μην αγχώνεσε θα βρείς
        Έτσι ακριβώς! 1+1

        Comment


          13. Ψωμί.
          Μέτριο κ μετά την δεύτερη μέρα τρίβετε σαν το φελιζόλ...!!!

          Στα coles υπάρχει ενα τσουβαλάκι 10 kg
          420 νερο
          650 αλευρι
          λιγο μαγια
          20 λεπτα φουσκωμα

          LAUCKE BREAD MIX Λέγετε
          με λίγο σουσάμι πασπαλισμένο απο πάνω μιλάμε για άπαιχτο ψωμί στο 20΄


          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

          Comment


            19. Μύγες.
            Για όσους έχουν θέμα με τις μύγες: δυστυχώς παρόλο ότι είναι πολύ μικρές είναι πάρα πολύ ενοχλητικές γιατί δεν φοβούνται κ εκτός αυτού έχουν πολύ θράσος γιατί πάνε να μπουν σε όποια τρύπα βρουν...!!!
            Για αυτούς που σκέφτονται να δουλέψουν στα χωράφια θα είναι λίγο παλτό αλλά υπάρχουν διάφορα σπρέι για τα έντομα ή ένα ειδικό τούλι μόνο για το κεφάλι με 3 $ από το Kmart το οποίο αγόρασα κ ο ίδιος όταν το χρειάστηκα.
            Προσοχή όσοι είστε φανατικοί γυμνιστές σκεφτήτε πως θα το αντιμετωπίσετε...!!!
            (Μάλλον με ολόσωμο τούλι... χα χα χα).
            ΤΙ Ακριβώς εννοείς πάνε να μπούν σε όποια τρύπα βρούν ???? χαχχαχα
            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

            Comment


              Originally posted by Aussie View Post
              Εγω στίς 25 μέρες βρήκα σπίτι χωρίς εργασία και όμως μου το έδωσαν,2 +1 και έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που το παίρνουν σπίτι με 1 + 1 δεν ειναι ο κανόνας αυτό Μαράκι( εγω εδω δεν το εχω ακούσει ) μπορεί να παίζει αλλά οκ πάντως μην αγχώνεσε θα βρείς
              Έτσι ακριβώς! 1+1
              ταραχτηκα....ενταξυ αυτο ξερω κ εγω!!
              “Nothing is forever”

              Comment


                Originally posted by jimathens View Post
                Καλημέρα - καλησπέρα από την Αδελαΐδα σε όλα τα πατριωτάκια.


                Τα Άσχημα της Αυστραλίας.

                1. Απόσταση Ελλάδας - Αυστραλίας.
                Δυστυχώς είναι πολύ μακριά... μόνο 13.578 χλμ σε ευθεία γραμμή... (Απλά στην άλλη άκρη της γης).
                Με λίγα λόγια όποιοι θέλουν να επισκέπτονται συχνά την Ελλάδα είναι κομματάκι δύσκολο...!!!

                2. Ήλιος.
                Δυστυχώς εδώ καίει περισσότερο από της Ελλάδας κ όσοι έχουν ευαίσθητη επιδερμίδα ας το έχουν στα υπ όψιν...!!!

                3. Οι αποστάσεις είναι μεγάλες μέσα κ έξω από την πόλη.
                Κ το αυτοκίνητο ή μηχανή για τους εργένηδες είναι πολύ απαραίτητα από τις πρώτες μέρες κιόλας... !!!

                4. Σπίτια.
                Τα σπίτια εδώ σχεδόν το 80 % ο σκελετός τους είναι από ξύλο όπως φτιάχνουμε εμείς τις αποθήκες στην Ελλάδα κ τα περισσότερα έχουν μοκέτες στο πάτωμα...!!!

                5. Ενοικίαση Σπιτιού.
                Είναι πολύ δύσκολο να νοικιάσουν σπίτι σε κάποιον που έχει 1-2-3 ή κ 4 μήνες μόνο στην αυστραλία εκτός κ πληρώσει προκαταβολίκά από 5 εώς κ 6 μήνες ενοίκιο συν την εγγύηση που είναι υποχρεωτική για όλους ανεξαιρέτως...!!!

                6. Πάρκινγκ.
                Σχεδόν το 80% στους δρόμους έχει παρκόμετρα που αναγκαστικά πληρώνεις εκτός από ορισμένες ώρες κ μέρες ή σε συνοικιακούς δρόμους που είναι δωρεάν...!!!
                Ενημερωτικά: υπάρχουν πολλοί υπάλληλοι του Δήμου που κάνουν έλεγχο για τα αυτοκίνητα που δεν έχουν χαρτί από παρκόμετρο για να δώσουν κλήση.

                7. Άδειες Επαγελμάτων.
                Δυστυχώς δεν ισχύουν εδώ κ πρέπει για τις περισσότερες να πληρώσεις για να στις αναγνωρίσουν ή να κάνεις μαθήματα για να γίνεις πιστοποιημένος κ να μπορείς να δουλέψεις...!!!

                8. Νοσοκομεία.
                Εδώ θα πρέπει να έχετε υπομονή αναλόγως την σοβαρότητα του προβλήματος που αντιμετωπίζει ο καθένας...!!!
                Το καλύτερο θα ήταν να μπορέσετε να κάνετε κ μία ιδιωτική ασφάλιση.

                9. Τηλέφωνο - σταθερό - κινητό - ίντερνετ.
                Εδώ υπάρχει ένα θέμα που πρέπει να έχεις το χέρι συνέχεια στην τσέπη όπως κ σε όλα τα υπόλοιπα φυσικά...!!!

                10. Ταχύτητα στους δρόμους.
                Δυστυχώς το ανώτερο όριο σε δρόμο εδώ είναι τα 110 χιλιόμετρα κ κατεβαίνει σε 90, 80, γύρω από την πόλη στα 60, μέσα στην πόλη κ στις συνοικίες 50-40, μπροστά από τα σχολεία 25 όπως κ όταν κάνουν έργα στους δρόμους 25-40...!!!

                11. Φαγητά.
                Για τους καλοφαγάδες... Αηδία...!!!

                12. Γλυκά.
                Για τους λάτρεις του είδους... Χάλια...!!!

                13. Ψωμί.
                Μέτριο κ μετά την δεύτερη μέρα τρίβετε σαν το φελιζόλ...!!!

                14. Ντύσιμο.
                Ότι γουστάρει φοράει ο καθένας...!!!

                15. Διασκέδαση.
                Καμία σχέση με της Ελλάδας...!!!

                16. Γυναίκες.
                Το 60% είναι γεματούλες...!!!

                17. Άνδρες.
                Το 80% είναι σε καλή κατάσταση...!!!

                18. Απατεώνες - εγκληματικότιτα κτλ.
                Υπάρχει αναλώγως τις πόλεις κ τις περιοχές που ζει ο καθένας.
                Μεγάλη προσοχή στις κάρτες από τις τράπεζες γιατί έχουν πολύ εξελιγμένα μηχανήματα για να σπάσουν τους κωδικούς κ να χάσετε χρήματα από τον λογαριασμό σας σε περίπτωση που τις χάσετε ή κ όχι ακόμη μπορεί να συμβεί αυτό...!!!
                Το καλύτερο είναι να έχετε πολύ χαληλό όριο ημερήσιας ανάληψης χρημάτων κ αγορών.

                19. Μύγες.
                Για όσους έχουν θέμα με τις μύγες: δυστυχώς παρόλο ότι είναι πολύ μικρές είναι πάρα πολύ ενοχλητικές γιατί δεν φοβούνται κ εκτός αυτού έχουν πολύ θράσος γιατί πάνε να μπουν σε όποια τρύπα βρουν...!!!
                Για αυτούς που σκέφτονται να δουλέψουν στα χωράφια θα είναι λίγο παλτό αλλά υπάρχουν διάφορα σπρέι για τα έντομα ή ένα ειδικό τούλι μόνο για το κεφάλι με 3 $ από το Kmart το οποίο αγόρασα κ ο ίδιος όταν το χρειάστηκα.
                Προσοχή όσοι είστε φανατικοί γυμνιστές σκεφτήτε πως θα το αντιμετωπίσετε...!!!
                (Μάλλον με ολόσωμο τούλι... χα χα χα).

                20. Οι "Έλληνες".
                Γι'αυτό το θέμα επειδή είναι πολύ μεγάλο... θα γράψω κάποια στιγμή όταν θα έχω την ανάλογη διάθεση, χρόνο κ ίντερνετ στο λάπι τόπι.
                Εδώ θα πω ότι θα γελάσει κ ο κάθε πικραμένος...!!!




                υ.γ. Όλα τα παραπάνω είναι η προσωπική μου γνώμη όπως τα ζω κ τα βλέπω από την δική μου οπτική γωνία κ όπως τα αντιλαμβάνομαι εγώ μετά από 11 μήνες στην Αδελαΐδα...!!!




                Εύχομαι σε όλους μας υγεία κ ότι καλύτερο...!!!
                Εγώ θα συμφωνήσω και στα 20 παραδείγματα του Jimαρα,εχω και αλλα τοσα να πω αλλα δεν θα το κάνω για να μην φανώ μησαλόδοξος ή πεσιμηστής. Ούτως ή άλλος σε μια ξένη χώρα ήρθαμε και είναι λογικό να βλέπουμε αρκετά διαφορετικα πράγματα και καταστάσεις απο αυτές πού Ίδη ξέρουμε ή έχουμε συνηθίσει στην πατρίδα, με υπομονή και επιμονή θα συνηθίσουμε και μεις...
                Εκεί που θέλω να σταθώ όμως είναι στο Νο20 που κατα την δική μου αποψη ειναι απαράδεκτο...Πριν απο λίγες μέρες γνωρίσαμε μία κοπέλα η οποία έχει γεννηθεί Αυστραλία απο Έλληνες γονείς η οποία προσπαθούσε να μας δικαιολογήσει την απαράδεκτη συμπεριφορά που έχουν οι παλιοί Συμπατριώτες μας προς τους νεοφερμένους Έλληνες. Μας έλεγε λοιπόν ότι για τους πρώτους Έλληνες τα πράγματα ηταν πολύ δύσκολα διότι είχαν φάει πολύ ρατσισμό, έκαναν όλες τις δύσκολες-βαριές δουλειές,είχαν μεγάλο πρόβλημα με την γλώσσα και γενικά είχαν αρκετές δυσκολίες, γιαυτό λοιπόν βγάζουν τέτοιο χαρακτήρα στους νεοφερμένους...
                δλδ επειδή τα περάσαμε εμείς πρέπει να τα περάσετε και εσείς...
                Κατα την προσωπική μου αποψη ολα αυτά ειναι Μ______Σ διότι αυτή την συμπεριφορά δεν την έχουν μονο οι παλιοί αλλα και οι απόγονοι τους οι οποίοι ειναι Αυστραλοί στην ουσια επησεις α) οταν είχαν έρθει αυτοί, ολο και κάποιος συνχωριανος τους τους βοηθήθησε να βρουν σπίτι ή δουλειά..
                Β) υπήρχε αλληλεγγύη, αλληλουποστηριξη και κατανόηση στα προβλήματα τους
                Γ) υπήρχαν περισσότερες ευκαιρίες απο οτι τώρα.
                Και ερωτώ γιατί ρε φίλε να περάνω και γω τα ίδια με σένα?
                Γιατί να μν τρώω ρατσισμό απο τους Αυστραλούς και να τρώω απο σένα?
                Γιατί να μου δίνουν ευκαιρίες Κινέζοι, Λιβανεζοι, Ινδοί και Αυστραλοί και να μην μου δίνουν οι υποτιθέμενοι πατριώτες μου?( νιώθω οτι αυτοι που προανέφερα είναι πιο πολύ πατριώτες μου και τους εχω στην καρδιά μου
                Γιατί ρε γυφτο να περιμένεις να βάλω εγω το χέρι στην τσέπη να πληρώσω και το φαγητό σου?
                Γιατί ρε γύφτο μου κάνεις τρακα τσιγαρα?αφου έχεις δικά σου.
                Αφού δεν είσαι, γιατι γίνεσαι γύφτος?
                Αφου δεν ξέρεις τι έχεις, , γιατί θες να μου αρμεξεις και το τελευταίο δολάριο που εχω στην τσέπη? Το έχω για το ξεκίνημα της ζωής μου οχι για την καρμοιριά σου..
                Και Πολλά άλλα ερωτήματα έχουν γεννηθεί και δυστυχώς παραμένουν αναπάντητα...
                Και είναι στεναχορο...
                Και άδικο. ..
                Και στην τελική δεν θέλω την βοήθεια σου ρε φίλε.Λιγη συντροφικοτητα και λιγη αλληλεγγύη σαν συμπατριώτης που είσαι.
                Δεν θελω να μου δώσεις τα λεφτά σου, , είμαι εδώ για να κερδίσω τα δικά μου.
                Δεν θέλω να μου βρεις δουλειά, θα προσπαθήσω και θα καταφέρω να βρω μόνος μου δεν θέλω να με φιλοξενησεις, θα την βρω την άκρη. .
                Γενικά μην εισαι ΠΑΡΤΑΚΙΑΣ και μην με εκμεταλευεσε...
                ΕΛΛΗΝΑΡΑ
                Μια συμβουλή σε όσους σκέφτονται να κάνουν το μεγάλο βήμα..
                Μην στηρίζεστε σε κανένα, μονο στις δικές σας δυνάμεις για να μην φατε τα μουτρα σας στη στροφή...

                Comment


                  Originally posted by george lucas View Post
                  Εγώ θα συμφωνήσω και στα 20 παραδείγματα του Jimαρα,εχω και αλλα τοσα να πω αλλα δεν θα το κάνω για να μην φανώ μησαλόδοξος ή πεσιμηστής. Ούτως ή άλλος σε μια ξένη χώρα ήρθαμε και είναι λογικό να βλέπουμε αρκετά διαφορετικα πράγματα και καταστάσεις απο αυτές πού Ίδη ξέρουμε ή έχουμε συνηθίσει στην πατρίδα, με υπομονή και επιμονή θα συνηθίσουμε και μεις...
                  Εκεί που θέλω να σταθώ όμως είναι στο Νο20 που κατα την δική μου αποψη ειναι απαράδεκτο...Πριν απο λίγες μέρες γνωρίσαμε μία κοπέλα η οποία έχει γεννηθεί Αυστραλία απο Έλληνες γονείς η οποία προσπαθούσε να μας δικαιολογήσει την απαράδεκτη συμπεριφορά που έχουν οι παλιοί Συμπατριώτες μας προς τους νεοφερμένους Έλληνες. Μας έλεγε λοιπόν ότι για τους πρώτους Έλληνες τα πράγματα ηταν πολύ δύσκολα διότι είχαν φάει πολύ ρατσισμό, έκαναν όλες τις δύσκολες-βαριές δουλειές,είχαν μεγάλο πρόβλημα με την γλώσσα και γενικά είχαν αρκετές δυσκολίες, γιαυτό λοιπόν βγάζουν τέτοιο χαρακτήρα στους νεοφερμένους...
                  δλδ επειδή τα περάσαμε εμείς πρέπει να τα περάσετε και εσείς...
                  Κατα την προσωπική μου αποψη ολα αυτά ειναι Μ______Σ διότι αυτή την συμπεριφορά δεν την έχουν μονο οι παλιοί αλλα και οι απόγονοι τους οι οποίοι ειναι Αυστραλοί στην ουσια επησεις α) οταν είχαν έρθει αυτοί, ολο και κάποιος συνχωριανος τους τους βοηθήθησε να βρουν σπίτι ή δουλειά..
                  Β) υπήρχε αλληλεγγύη, αλληλουποστηριξη και κατανόηση στα προβλήματα τους
                  Γ) υπήρχαν περισσότερες ευκαιρίες απο οτι τώρα.
                  Και ερωτώ γιατί ρε φίλε να περάνω και γω τα ίδια με σένα?
                  Γιατί να μν τρώω ρατσισμό απο τους Αυστραλούς και να τρώω απο σένα?
                  Γιατί να μου δίνουν ευκαιρίες Κινέζοι, Λιβανεζοι, Ινδοί και Αυστραλοί και να μην μου δίνουν οι υποτιθέμενοι πατριώτες μου?( νιώθω οτι αυτοι που προανέφερα είναι πιο πολύ πατριώτες μου και τους εχω στην καρδιά μου

                  Μια συμβουλή σε όσους σκέφτονται να κάνουν το μεγάλο βήμα..
                  Μην στηρίζεστε σε κανένα, μονο στις δικές σας δυνάμεις για να μην φατε τα μουτρα σας στη στροφή...
                  Γμτ, που ειιναι το κουμπι καρα-like ?
                  Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                  Comment


                    Originally posted by leyteris77 View Post
                    Μου αρέσει το θέμα γι' αυτό και απαντώ μέσα στην παράθεση σου jim για να είμαι πιο σαφής...
                    Καλησπέρα Λευτέρη.
                    Όπως κ να απαντήσεις εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα κ ούτε παρεξηγιέμαι.
                    Αυτά που αναφέρω στο ποστ μου για τα άσχημα της Αυστραλίας συν αυτά που είπες κ εσύ τα ήξερα από το 1995 γιατί ερχόντουσαν οι θείοι μου κ τα μάθαινα από πρώτο χέρι.
                    Εγώ ήξερα που θα πάω κ τι θα αντιμετοπίσω συν ότι είμαι σαν τον χαμελέον δηλαδή προσαρμοζομαι σε όλες καταστάσεις κ μπορώ να αντέξω σχεδόν τα πάντα προκειμένου να κάνω αυτό που πρέπει...!!!
                    Με λίγα λόγια το παραπάνω ποστ όπως κ κάποια άλλα είναι γι'αυτούς που δεν γνωρίζουν πολλά πράγματα από την ζωή στην Αυστραλία.
                    (Καλύτερα οι μελλοντικοί μετανάστες να έρχονται προετοιμασμένοι παρά να πέφτουν από τα σύννεφα...!!!)
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      Originally posted by patousis View Post
                      Γμτ, που ειιναι το κουμπι καρα-like ?
                      Ηθικο διδαγμα...οτι οπου κ να βρισκεται ο Ελληνας δεν θα γυρισει να σε θαυμασει για τους κοπους σου κ τα κατορθωματα σου αλλα να σου δωσει μιαααααα να πας πιο κατω απο αυτον!!
                      Ευτυχως ή δυστυχως τετοιοι ειναι οι περισσοτεροι αλλα αυτο κανει τους λιγους κ καλους να φαινονται και να ξεχωριζουν απο τον βουρκο ανετα!!!
                      Ποτε δεν πρεπει να βασιζομαστε σε αλλους...ακομα κ αυτοι που μας συμβουλευουν τα βλεπουν μεσα απο τα δικα τους ματια κ τα δικα τους βιωματα,και φυσικα οι συγγενεις ειναι απλα συγγενεις κ οχι απομηχανης θεος με το στανιο! αμα θελουν θα βοηθησουν αρκει να μην ταζουν βοηθεια κ δεν την δινουν αφηνοντας ανθρωπους ξεκρεμαστους!
                      “Nothing is forever”

                      Comment


                        Originally posted by Aussie View Post
                        Εγω στίς 25 μέρες βρήκα σπίτι χωρίς εργασία και όμως μου το έδωσαν,2 +1 και έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που το παίρνουν σπίτι με 1 + 1 δεν ειναι ο κανόνας αυτό Μαράκι( εγω εδω δεν το εχω ακούσει ) μπορεί να παίζει αλλά οκ πάντως μην αγχώνεσε θα βρείς
                        Εγώ μιλάω πάντα για την Αδελαΐδα κ το λέω κ στο υστερόγραφο του ποστ παρακάτω
                        υ.γ. Όλα τα παραπάνω είναι η προσωπική μου γνώμη όπως τα ζω κ τα βλέπω από την δική μου οπτική γωνία κ όπως τα αντιλαμβάνομαι εγώ μετά από 11 μήνες στην Αδελαΐδα...!!!
                        Το ίδιο ακριβώς κάνω κ στην Ανταπόκρισή μου.... γράφω μόνο για την Αδελαΐδα...!!!
                        Κ ότι γράφω τα έχω διαπιστώσει προσωπικά...!!! Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου...!!!

                        Σε άλλες πόλεις δεν ξέρω τι ισχύει κ αυτό γιατί υπάρχουν διαφορές από πόλη σε πόλη για πολλά πράγματα.
                        Αυτός είναι κ ο λόγος που δεν γράφω για άλλες πόλεις επειδή δεν ξέρω.


                        υ.γ.1. Τώρα αν κάποιος έχει πολύ τύχη μπορεί να έρθει με τουριστική βίζα να γράψει ένα Λόττο κ να πιάσει 20.000.000 $
                        Όλα παίζουν σε αυτή την ζωή... Δυστυχώς κ Ευτυχώς...!!!

                        υ.γ.2. Δυστυχώς για τους νεοφερμένους μετανάστες η δυσκολία στην ενοικίαση σπιτιού σχεδόν σε όλη την Αυστραλία τα τελευταία χρόνια έχει γίνει "Κανόνας".
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          Originally posted by jimathens View Post
                          Καλησπέρα Λευτέρη.
                          Όπως κ να απαντήσεις εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα κ ούτε παρεξηγιέμαι.
                          Αυτά που αναφέρω στο ποστ μου για τα άσχημα της Αυστραλίας συν αυτά που είπες κ εσύ τα ήξερα από το 1995 γιατί ερχόντουσαν οι θείοι μου κ τα μάθαινα από πρώτο χέρι.
                          Εγώ ήξερα που θα πάω κ τι θα αντιμετοπίσω συν ότι είμαι σαν τον χαμελέον δηλαδή προσαρμοζομαι σε όλες καταστάσεις κ μπορώ να αντέξω σχεδόν τα πάντα προκειμένου να κάνω αυτό που πρέπει...!!!
                          Με λίγα λόγια το παραπάνω ποστ όπως κ κάποια άλλα είναι γι'αυτούς που δεν γνωρίζουν πολλά πράγματα από την ζωή στην Αυστραλία.
                          (Καλύτερα οι μελλοντικοί μετανάστες να έρχονται προετοιμασμένοι παρά να πέφτουν από τα σύννεφα...!!!)
                          Συμφωνώ και επαυξάνω jim!
                          Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                          Comment


                            1.
                            Originally posted by george lucas View Post
                            Εγώ θα συμφωνήσω και στα 20 παραδείγματα του Jimαρα,εχω και αλλα τοσα να πω αλλα δεν θα το κάνω για να μην φανώ μησαλόδοξος ή πεσιμηστής.
                            Καλησπέρα Γιώργο.
                            Γράψε ότι βλέπεις κ ζεις κ άσε τους άλλους να κουρεύωνται...!!!
                            Το μόνο που θα πω σε αυτούς είναι: ότι πρέπει να προσέξουν μη σκίσουν κανένα καλσόν ή κολάν από την στεναχώρια...!!!



                            2.
                            Μια συμβουλή σε όσους σκέφτονται να κάνουν το μεγάλο βήμα..
                            Μην στηρίζεστε σε κανένα, μονο στις δικές σας δυνάμεις για να μην φατε τα μουτρα σας στη στροφή...
                            Συμφωνώ απόλυτα...!!!
                            Ποστ: Η Μετανάστευση είναι σαν το Αγγούρι κ τρώγεται αναλόγως σε ποια κατηγορία ανήκει ο καθένας. http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...html#post70623
                            Κατηγορία Νο 10:
                            10. Αυτή η κατηγορία περιλαμβάνετε σε όλες τις προηγούμενες κ είναι η εξής.
                            Αν κρεμαστείς 100 % στα λόγια συγγενών, φίλων, γνωστών αλλά κ αγνώστων που ζουν στην Αυστραλία ότι θα σε βοηθήσουν:
                            Είναι σαν να δίνεις το δικαίωμα σε άλλους που έχουν πρόβλημα όρασης να αποφασίσουν για το μέγεθος, την ποιότητα κ την ποσότητα για τα Αγγούρια που θα φας...!!! Δυστυχώς...!!!@@@@@
                            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                            Comment


                              Originally posted by jimathens View Post
                              1.
                              Καλησπέρα Γιώργο.
                              Γράψε ότι βλέπεις κ ζεις κ άσε τους άλλους να κουρεύωνται...!!!
                              Το μόνο που θα πω σε αυτούς είναι: ότι πρέπει να προσέξουν μη σκίσουν κανένα καλσόν ή κολάν από την στεναχώρια...!!!



                              2.

                              Συμφωνώ απόλυτα...!!!
                              Ποστ: Η Μετανάστευση είναι σαν το Αγγούρι κ τρώγεται αναλόγως σε ποια κατηγορία ανήκει ο καθένας. http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...html#post70623
                              Κατηγορία Νο 10:
                              Γειά σου ρε Jimαρα...
                              Οτι και να είναι δεν μασάμε..
                              Η λέξη ΟΧΙ δεν υπάρχει στο λεξιλόγιο...
                              Ολα θα τα καταφέρουμε, οτι και να γίνει...

                              Comment


                                Originally posted by Aussie View Post
                                ΤΙ Ακριβώς εννοείς πάνε να μπούν σε όποια τρύπα βρούν ???? χαχχαχα
                                Ντροπή. .. χε χε χε χε

                                Comment

                                Working...
                                X