Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστητού

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Στο ίδιο στρατόπεδο 2 φαντάροι κοιμούνται πάνω κάτω στα κρεβάτια.
    Ρωτάς τον ενα πως περνάει και σου λέει μια χαρά και δεν το κουνάει μέχρι να απολυθεί.
    Ρωτάς τον άλλο και σου λέει οτι είναι έτοιμος να χτυπήσει αναβολή ή να αυτοκτονήσει.
    Ίδιο στρατόπεδο με ίδιο λοχαγό, διοικητή, λόχο, υπηρεσίες κ.τ.λ.

    Comment


      Και τωρα τι πρεπει να κανει η Κασσανδρα και η καθε Κασσανδρα,να κατσει πανω απο το πσ μεχρι το βραδυ να απανταει γιατι δεν της αρεσει στην Αυστραλια?Ειπε την αποψη της,τελειωσαμε.Εχετε αλλους να σας λενε ''τι καλα που ειναι στην Αυστραλια''....μην τα θελετε ολα δικα σας!!!

      Comment


        WC. για όλους...???

        Originally posted by fendy View Post
        Και τωρα τι πρεπει να κανει η Κασσανδρα και η καθε Κασσανδρα,να κατσει πανω απο το πσ μεχρι το βραδυ να απανταει γιατι δεν της αρεσει στην Αυστραλια?Ειπε την αποψη της,τελειωσαμε.Εχετε αλλους να σας λενε ''τι καλα που ειναι στην Αυστραλια''....μην τα θελετε ολα δικα σας!!!
        Πατριωτάκι.... σχεδόν σε όλον το κόσμο υπάρχουν WC.....
        και οι ανθρώποι.... κάνουν την ανάγκη τους μέσα...
        ΜΟΝΟ στις τριτοκοσμικές χώρες κ στην ελλάδα τα κάνουν απ'έξω..........τυχαίο..?....
        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

        Comment


          [QUOTE=jimathens;35462]
          Originally posted by abdel View Post
          Εγω συμφωνω με την Κασσανδρα..
          Και εγω εκει ημουνα και την ξερετε την ιστορια μου..

          @ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΚΕΙ............[ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ]...
          Οσον αφορα την κοινοτητα εκει...Μου φτανει το οτι μου ειπαν "βρες αλλες 1-2 δουλειες την εβδομαδα,βρες και μια την κυριακη και εισαι ενταξει....Παρε και μια μαυρη μπογια,βαψου και εισαι ετοιμος...

          @ΑΥΤΟ ΛΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.......[ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ]...
          Και εδω βρισκω μια δουλεια με 500 τον μηνα και παω και σε 2 πιτσαριες με το παπι και βγαζω πανω απο 1000 τον μηνα..
          @Κ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ...
          *Δεν χρειαζεται να ειμαι στην αλλη ακρη της γης,μακρια απο ολους και να δουλευω σαν μαυρος για τα ιδια χρηματα..
          *Τι να τα κανω αν δεν μπορω να βγω μια βολτα επειδη δουλευω ολη μερα για ενα πιατο φαι??@@@@@@@@@


          ΑΥΤΑ... ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΟΓΙΑ.....:
          *ΑΝ ΒΡΕΙΣ 1 ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΒΓΑΖΕΙΣ 500 ΕΥΡΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ...????
          Κ 2 ΠΙΤΣΑΡΙΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 1 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ.......????
          ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ..... ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ???, ΘΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ??? Κ ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΣΟΥ...???
          ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ... ΜΑΥΡΕ ΚΑΤΑΜΑΥΡΕ [ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΙΣΣΑ] ΜΙΚΡΟΠΡΕΠΗ ΕΛΛΗΝΑ....
          ...........................ΠΟΤΕ................... ...............ΠΟΤΕ............................... ..ΠΟΤΕ............................
          Δεν ειναι δικα μου λογια..Ειναι η αληθεια για το τι παιζει εκει...
          Αλλα η αληθεια δεν αρεσει παντα....Ουτε θα κατσω να χαιδευω τα αυτια καποιων εδω μεσα..
          Ανεφερες για τις δουλειες που αν εβρισκα εδω και ποτε θα ξεκουραζομουνα...ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ...
          Αλλα με τις ιδιες συνθηκες ΑΚΡΙΒΩΣ θα εμενα και εκει...Αυτο ειπα πριν λιγο...Εσυ πιστευεις οτι θα πας εκει και θα δουλευεις 8 ωρο 5 μερες και θα παιρνεις πανω απο $780 την εβδομαδα το πολυ??
          Κουνια που σας κουναγε οσοι νομιζετε τετοιο πραγμα..

          (Αληθεια εχεις παει εκει ποτε?Εχεις ζησει πανω απο 1-2 μηνες?)

          Οποτε εκρινα καλυτερο να γυρισω πισω και να ειμαι με την οικογενεια τους φιλους και γνωστους και να δουλευω ΠΑΛΙ 8-14 ωρες την μερα,παρα να μεινω εκει ΜΟΝΟΣ και να δουλευω ΠΑΛΙ τις ιδιες ωρες...
          Και να σου πω και κατι?Αν παθω κατι εκει...δεν θα γυρισει να με κοιταξει κανεις...Εδω υπαρχουν οι συγγενης..
          Τελος απο εμενα..

          υγ:Μην κανεις λες και σου βρισαμε οτι ιερο και οσιο εχεις...Την γνωμη μας για μια ξενη χωρα λεμε..ειτε ειναι θετικη ειτε αρνητικη..οφειλεις να την σεβαστεις..Στο κατω κατω μην την διαβαζεις..

          Comment


            [QUOTE=abdel;35475]
            Originally posted by jimathens View Post

            υγ:Μην κανεις λες και σου βρισαμε οτι ιερο και οσιο εχεις...Την γνωμη μας για μια ξενη χωρα λεμε..ειτε ειναι θετικη ειτε αρνητικη..οφειλεις να την σεβαστεις..Στο κατω κατω μην την διαβαζεις..
            ΠΗΓΕΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ CHATBOX ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ [ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ].
            ....δεν έχω κάτι μαζί σου... αλλά αν δεν έχεις αρκετά προσόντα, μεγαλώνουν οι πιθανότητες να αποτύχεις....
            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

            Comment


              [QUOTE=jimathens;35477]
              Originally posted by abdel View Post

              ΠΗΓΕΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ CHATBOX ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ [ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΠΩΣ ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ].
              Δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις..Ουτε που να παω να διαβασω...(δεν με ενδιαφερει ομως τωρα)
              Οτι προσοντα και να ειχα δεν θα αλλαζε τπτ..Για sponsorship εψαχνα,το βρηκα,αλλα τα χρηματα που ηταν υποχρεωμενος να μου δινει...απλα δεν φτανουν για οικογενεια...απλα τα πραγματα..Θελει ειτε 2-3 δουλειες απο τον εναν ή να δουλευει και ο συντροφος πραγμα που σε εμενα ηταν αδυνατον να γινει το 2ο..Οποτε και αποφασισα να γυρισω πισω.
              Το θεμα ειναι οτι καποιοι απο εδω εχουν και αυτοι οικογενειες και παιδια..Αν δεν βρουν δουλεια και οι δυο ή να κανει ο ενας 2-3 δουλειες...δεν βγαινουν..Αυτο δεν καταλαβαινουν,γιατι τα εχετε παρουσιασει καποιοι εδω οπως και η τηλεοραση, παραδεισενια εκει...
              Και αυτοι που θα πανε εκει (εχοντας βγαλει μια βιζα απο εδω) και θα βρουν δουλεια ΚΑΛΗ με ΧΡΗΜΑΤΑ θα ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα..
              Αλλα κρινοντας απο τους ανορθογραφους που γραφουν εδω.....δεν νομιζω να ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα των δυο χεριων...
              Εσυ δεν μου ειπες αν εχεις παει εκει ομως...

              Comment


                AYSTRALIA

                Εγώ έχω γεννηθεί και μεγαλώσει εκεί.Και έχω ξαναπάει ξανά για 2 χρόνια το 85..Εχω φίλους κάτω..¨ολα αυτά είναι υπερβολικά και δωσμένα από μια οπτική τουλάχιστον...περίεργη!ΝΑΙ δεν είναι ο παράδεισος!ΝΑΙ δεν φυτρώνουν λεφτά στα δέντρα..ΟΥΤΕ στα χαρίζουν!ΠΡΕΠΕΙ να δουλέψεις!ΝΑΙ δεν είναι όλα τέλεια και αγγελικά πλασμένα..Σε καμιά χώρα δεν είναι.ΔΕΝ είναι και έτσι όπως τα λέτε,όμως!Και βέβαια δεν κρύβει κανείς τίποτα!ΑΝ είναι δυνατόν,ούτε μέσα από το φόρουμ ούτε από εκεί...Σεβαστές όλες οι απόψεις αρκεί να είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ! 'Οποιος πάει και έχει όρεξη να δουλέψει και να σεβαστεί τη χώρα θα πάει μπροστά.Εγώ τουλάχιστον ξέρω ότι θα πάρω το τομάρι μου και τα παιδιά μου και θα ζήσουμε σαν πολίτες,πολιτισμένα! Εδώ τι να περιμένω..Λέτε για εκεί..και γιατί παρακαλώ να μην πληρώνονται οι υπηρεσίες που παρέχονται? όταν το κράτος έμμεσα στα επιστρέφει? Εδώ δεν έχετε πάει σε γιατρό,νοσοκομείο,σχολείο,ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ....έχεις προσπαθήσει να ανοίξεις δικιά σου δουλειά...και δεν έχετε νιώσει σκουπίδι? Και χρυσοπληρώνουμε το κράτος! Τίποτα δε λειτουργεί εδώ..Και γιατί να κάτσω εδώ?Νομίζετε ότι θα αλλάξει η νοοτροπία μας?ΠΟΤΕ! Γι αυτό καταντήσαμε την Ελλάδα έτσι.Γιατί οι πιο πολλοι είναι φραπεδιά,καφετέρια, πως θα δουλέψουν λιγότερο και θα πάρουν περισσότερο..Πως σε λίγο χρόνο θα τα αρπάξουμε..Ε αυτή η νοοτροπία δεν περνάει σε πολιτισμένες χώρες,και όποιος την κουβαλήσει μαζί του θα γυρίσει πίσω στη μαμά πατρίδα..Επίσης θα γυρίσει πίσω όποιος πάει απροετοίμαστος νομίζοντας ότι θα πιάσει το ταύρο από τα κέρατα..Πρέπει να ξέρεις γιατί πας και τι περιμένεις..Πρέπει να ξέρεις γιατί φεύγεις..Εμένα πλέον η Ελλάδα με..προσβάλει..με γονατίζει καθημερινά,προσβάλει την νοημοσύνη μου! Δεν βρίσκω κανένα λόγο να δουλεύω 12-14 ωρες(αν θα υπάρχουν δουλειές) και να παίρνω ΨΙΧΟΥΛΑ που σε λίγο ούτε για φαγητό δεν θα φτάνουν.Εκτός αν κάποιοι έχετε καβάτζες ή περιουσίες και αρέσκεστε να πηγαινοέρχεστε ανά την Ευρώπη ή την Αυστραλία και να βρίζετε όλες τις άλλες χώρες..Βρε δεν κοιτάμε τα χάλια μας λέω εγώ..!

                Comment


                  Συμφωνω μαζι σου

                  Originally posted by christine View Post
                  Εγώ έχω γεννηθεί και μεγαλώσει εκεί.Και έχω ξαναπάει ξανά για 2 χρόνια το 85..Εχω φίλους κάτω..¨ολα αυτά είναι υπερβολικά και δωσμένα από μια οπτική τουλάχιστον...περίεργη!ΝΑΙ δεν είναι ο παράδεισος!ΝΑΙ δεν φυτρώνουν λεφτά στα δέντρα..ΟΥΤΕ στα χαρίζουν!ΠΡΕΠΕΙ να δουλέψεις!ΝΑΙ δεν είναι όλα τέλεια και αγγελικά πλασμένα..Σε καμιά χώρα δεν είναι.ΔΕΝ είναι και έτσι όπως τα λέτε,όμως!Και βέβαια δεν κρύβει κανείς τίποτα!ΑΝ είναι δυνατόν,ούτε μέσα από το φόρουμ ούτε από εκεί...Σεβαστές όλες οι απόψεις αρκεί να είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ! 'Οποιος πάει και έχει όρεξη να δουλέψει και να σεβαστεί τη χώρα θα πάει μπροστά.Εγώ τουλάχιστον ξέρω ότι θα πάρω το τομάρι μου και τα παιδιά μου και θα ζήσουμε σαν πολίτες,πολιτισμένα! Εδώ τι να περιμένω..Λέτε για εκεί..και γιατί παρακαλώ να μην πληρώνονται οι υπηρεσίες που παρέχονται? όταν το κράτος έμμεσα στα επιστρέφει? Εδώ δεν έχετε πάει σε γιατρό,νοσοκομείο,σχολείο,ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ....έχεις προσπαθήσει να ανοίξεις δικιά σου δουλειά...και δεν έχετε νιώσει σκουπίδι? Και χρυσοπληρώνουμε το κράτος! Τίποτα δε λειτουργεί εδώ..Και γιατί να κάτσω εδώ?Νομίζετε ότι θα αλλάξει η νοοτροπία μας?ΠΟΤΕ! Γι αυτό καταντήσαμε την Ελλάδα έτσι.Γιατί οι πιο πολλοι είναι φραπεδιά,καφετέρια, πως θα δουλέψουν λιγότερο και θα πάρουν περισσότερο..Πως σε λίγο χρόνο θα τα αρπάξουμε..Ε αυτή η νοοτροπία δεν περνάει σε πολιτισμένες χώρες,και όποιος την κουβαλήσει μαζί του θα γυρίσει πίσω στη μαμά πατρίδα..Επίσης θα γυρίσει πίσω όποιος πάει απροετοίμαστος νομίζοντας ότι θα πιάσει το ταύρο από τα κέρατα..Πρέπει να ξέρεις γιατί πας και τι περιμένεις..Πρέπει να ξέρεις γιατί φεύγεις..Εμένα πλέον η Ελλάδα με..προσβάλει..με γονατίζει καθημερινά,προσβάλει την νοημοσύνη μου! Δεν βρίσκω κανένα λόγο να δουλεύω 12-14 ωρες(αν θα υπάρχουν δουλειές) και να παίρνω ΨΙΧΟΥΛΑ που σε λίγο ούτε για φαγητό δεν θα φτάνουν.Εκτός αν κάποιοι έχετε καβάτζες ή περιουσίες και αρέσκεστε να πηγαινοέρχεστε ανά την Ευρώπη ή την Αυστραλία και να βρίζετε όλες τις άλλες χώρες..Βρε δεν κοιτάμε τα χάλια μας λέω εγώ..!
                  Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                  Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                  Comment


                    [QUOTE=abdel;35478][QUOTE=jimathens;35477]

                    Δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις..Ουτε που να παω να διαβασω...(δεν με ενδιαφερει ομως τωρα)
                    Οτι προσοντα και να ειχα δεν θα αλλαζε τπτ.



                    ΠΗΓΕΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ CHATBOX ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ [ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ].
                    Στην αρχική σελίδα που μιλάνε τα μέλη... να δείς τι σου έγραψα κ πιστεύω θα συμφωνήσεις κ'σύ... όχι εδώ.
                    Κ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ - ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟΤΕ.... ΓΚΕ-ΓΚΕ????....
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      [QUOTE=jimathens;35481][QUOTE=abdel;35478]
                      Originally posted by jimathens View Post

                      Δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις..Ουτε που να παω να διαβασω...(δεν με ενδιαφερει ομως τωρα)
                      Οτι προσοντα και να ειχα δεν θα αλλαζε τπτ.



                      ΠΗΓΕΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ CHATBOX ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ [ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ].
                      Στην αρχική σελίδα που μιλάνε τα μέλη... να δείς τι σου έγραψα κ πιστεύω θα συμφωνήσεις κ'σύ... όχι εδώ.
                      Αυτα τα "γυμνοι στα αγγουρια κτλ) ειναι για μενα?
                      Εχω πτυχια και αγγλικων και δουλειας με 8 χρονια προυπηρεσια κτλ..
                      Δεν πηγα ετσι..Και χρηματα ειχα στην ακρη..Αλλα πηγα για κατι καλυτερο εκει..οχι να φαω τα χρηματα που εχω εκει..Προτιμω να τα χαλασω στην χωρα μου...
                      Και Παιδια κατι αλλο...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΡΑΤΟΣ!!!
                      ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ...
                      Καθε αρχη και δυσκολη
                      Εγω σας χαιρετω...:-)

                      Comment


                        [QUOTE=abdel;35482][QUOTE=jimathens;35481]
                        Originally posted by abdel View Post

                        Αυτα τα "γυμνοι στα αγγουρια κτλ) ειναι για μενα?
                        Εχω πτυχια και αγγλικων και δουλειας με 8 χρονια προυπηρεσια κτλ..
                        Δεν πηγα ετσι..Και χρηματα ειχα στην ακρη..Αλλα πηγα για κατι καλυτερο εκει..οχι να φαω τα χρηματα που εχω εκει..Προτιμω να τα χαλασω στην χωρα μου...
                        Και Παιδια κατι αλλο...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΡΑΤΟΣ!!!
                        ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ...
                        Καθε αρχη και δυσκολη
                        Εγω σας χαιρετω...:-)
                        Συγγνώμη που σε ρωτάω αλλά για να καταλάβω και εγω..Κατά την εμπειρία σου Πόσα λεφτά χρειάζεται μια οικογένεια για να ζήσει..και πρέπει κάποιος να κάνει 3 δουλειές? Πως τα υπολογίζεις?

                        Comment


                          Originally posted by christine View Post
                          Εγώ έχω γεννηθεί και μεγαλώσει εκεί.Και έχω ξαναπάει ξανά για 2 χρόνια το 85..Εχω φίλους κάτω..¨ολα αυτά είναι υπερβολικά και δωσμένα από μια οπτική τουλάχιστον...περίεργη!ΝΑΙ δεν είναι ο παράδεισος!ΝΑΙ δεν φυτρώνουν λεφτά στα δέντρα..ΟΥΤΕ στα χαρίζουν!ΠΡΕΠΕΙ να δουλέψεις!ΝΑΙ δεν είναι όλα τέλεια και αγγελικά πλασμένα..Σε καμιά χώρα δεν είναι.ΔΕΝ είναι και έτσι όπως τα λέτε,όμως!Και βέβαια δεν κρύβει κανείς τίποτα!ΑΝ είναι δυνατόν,ούτε μέσα από το φόρουμ ούτε από εκεί...Σεβαστές όλες οι απόψεις αρκεί να είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ! 'Οποιος πάει και έχει όρεξη να δουλέψει και να σεβαστεί τη χώρα θα πάει μπροστά.Εγώ τουλάχιστον ξέρω ότι θα πάρω το τομάρι μου και τα παιδιά μου και θα ζήσουμε σαν πολίτες,πολιτισμένα! Εδώ τι να περιμένω..Λέτε για εκεί..και γιατί παρακαλώ να μην πληρώνονται οι υπηρεσίες που παρέχονται? όταν το κράτος έμμεσα στα επιστρέφει? Εδώ δεν έχετε πάει σε γιατρό,νοσοκομείο,σχολείο,ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ....έχεις προσπαθήσει να ανοίξεις δικιά σου δουλειά...και δεν έχετε νιώσει σκουπίδι? Και χρυσοπληρώνουμε το κράτος! Τίποτα δε λειτουργεί εδώ..Και γιατί να κάτσω εδώ?Νομίζετε ότι θα αλλάξει η νοοτροπία μας?ΠΟΤΕ! Γι αυτό καταντήσαμε την Ελλάδα έτσι.Γιατί οι πιο πολλοι είναι φραπεδιά,καφετέρια, πως θα δουλέψουν λιγότερο και θα πάρουν περισσότερο..Πως σε λίγο χρόνο θα τα αρπάξουμε..Ε αυτή η νοοτροπία δεν περνάει σε πολιτισμένες χώρες,και όποιος την κουβαλήσει μαζί του θα γυρίσει πίσω στη μαμά πατρίδα..Επίσης θα γυρίσει πίσω όποιος πάει απροετοίμαστος νομίζοντας ότι θα πιάσει το ταύρο από τα κέρατα..Πρέπει να ξέρεις γιατί πας και τι περιμένεις..Πρέπει να ξέρεις γιατί φεύγεις..Εμένα πλέον η Ελλάδα με..προσβάλει..με γονατίζει καθημερινά,προσβάλει την νοημοσύνη μου! Δεν βρίσκω κανένα λόγο να δουλεύω 12-14 ωρες(αν θα υπάρχουν δουλειές) και να παίρνω ΨΙΧΟΥΛΑ που σε λίγο ούτε για φαγητό δεν θα φτάνουν.Εκτός αν κάποιοι έχετε καβάτζες ή περιουσίες και αρέσκεστε να πηγαινοέρχεστε ανά την Ευρώπη ή την Αυστραλία και να βρίζετε όλες τις άλλες χώρες..Βρε δεν κοιτάμε τα χάλια μας λέω εγώ..!
                          καλα τα λες αλλα στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα

                          Comment


                            Christine!

                            Comment


                              Κοιτάξτε παιδιά.

                              Η χώρα δε θέλει ανειδίκευτους εργάτες.
                              Ούτε θέλει εργαζόμενους σε επαγγέλματα που δεν έχουν ζήτηση.
                              Όχι απλά δε θέλει, αλλά σε αποθαρρύνει και στο τέλος σου απαγορεύει εντελώς να έρθεις, τουλάχιστον νόμιμα. Ο λόγος που σου απαγορεύει είναι ότι αν έρθεις, θα πεινάσεις.
                              Εϊναι τόσο απλό, θα πεινάσεις.
                              Άντε το πολύ αν είσαι μόνος σου στη ζωή να μην πεινάσεις αλλά να περνάς τσίμα-τσίμα και μίζερα.

                              Για να μην πεινάσεις λοιπόν, θα πρέπει να σου δίνει χρήματα (επιδόματα).
                              Και αυτό, καλώς ή κακώς, το κάνει μόνο για Αυστραλούς πολίτες.
                              Αν το έκανε για όλους, η χώρα θα είχε πληθυσμό 3472108472198743 κατοίκους και θα ήταν χρεοκοπημένη.

                              Αν απ'την άλλη είσαι ειδικευμένος σε επάγγελμα που έχει ζήτηση, οικονομικά θα είσαι μια χαρά. Μπορεί να στη σπάει το φαϊ ή ο καιρός ή οτιδήποτε άλλο (περί ορέξεως κολοκυθόπιτα), αλλά μια φορά οικονομικά θα είσαι μια χαρά.

                              Αυτά.

                              Comment


                                Πες τα Σπύρο γιατί πολλοί νομίζουν ότι στην Αυστραλία είναι αέρα-πατέρα...

                                Comment

                                Working...
                                X