Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστητού

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Παιδιά, νομίζω ότι έγινε μια επίθεση στην Kasandra και τον abdel που δεν την δικαιούνταν. Και οι δυο τους, ειπαν τα πραγματα από την οπτική τους. Δεν καταφέρθηκαν εναντίον κανενός χρήστη συγκεκριμένα. Ισως μόνο όταν προκλήθηκαν επί προσωπικού. Και οι δυο τους είπαν ότι (σύμφωνα με την προσωπική τους άποψη) κάποια πράγματα στην Αυστραλία είναι χειρότερα από Ελλάδα. Και ερωτώ: Αποκλείεται να είναι αλήθεια αυτό?

    Η αλήθεια είναι ότι και οι δυο τους δεν πολυ-τεκμηριώνουν την άποψή τους. Κάνουν κάποιες αναφορές για κάποια κακώς έχοντα της Αυστραλίας, αλλά δεν δίνουν καμία απόδειξη. Δε λέω ότι λένε ψέματα, απλά επισημαίνω ότι οι αναφορές τους παραμένουν στο επίπεδο της αναφοράς, όπως και οποιουδήποτε εδώ μέσα στο forum όταν δεν στοιχειοθετεί και αποδεικνύει την άποψή του. Όμως δεν νομίζω ότι εξυπηρετεί κάτι να προσωποποιούνται οι κριτικές μας στους άλλους. Ούτε νομίζω ότι εκφράστηκαν κακόβουλα.

    Κριτική στην abdel ασκήθηκε αρκετή στην ανταπόκρισή του, σχετικά με το κατά πόσο πληρούσε τις προυποθέσεις για μετανάστευσή του. Και ο καθένας έβγαλε συμπεράσματα. Όμως εδώ ο άνθρωπος σε αυτό εδώ το thread δεν είναι δυνατόν να ξανα-επικρίνεται για αυτό!!! Εδώ μίλησε για κάτι τελείως διαφορετικό! Για το πως βλέπει κάποια πράγματα εκεί! Τι σχέση έχει η οπτική του με το αν ευωδόθηκε το εγχείρημα μετανάστευσής του?

    Για να μην φανεί ότι κάνω πλάτες σε κανεναν, θέλω επίσης να σημειώσω ότι οι φίλοι που υπερθεματίζουν υπέρ της Αυστραλίας το κάνουν με πολύ αγάπη και αυτό μου αρέσει πολύ! Είναι εξαιρετικό να βλέπεις ανθρώπους να τιμούν τον τόπο τους, την δεύτερη πατρίδα τους. Δεν κρύβω ότι τους ζηλεύω κιόλας λίγο. Διότι αυτό το δικαίωμα μου το στέρησαν. Μου στέρησαν το δικαίωμα να είμαι περήφανος για την πατρίδα μου. Ασφαλώς ο ήλιος είναι πιο ζωηρός εδώ, ασφαλώς είμαι στο περιβάλλον που γεννήθηκα και μεγάλωσα (άρα είμαι εξοικειωμένος), ασφαλώς μαρεσει που το νερό κάνει 0,5ευρώ, αλλά αναρωτιέμαι πόσο μπορούν να "γεμίζουν" έναν άνθρωπο όλα αυτά αν η γενική αίσθηση των πραγμάτων είναι ότι δεν υπάρχει αύριο εδώ!

    Comment


      Indignés PAS résignés à la Défense - Syrtaki - spéciale dédicace à la Grèce :p

      Indignés PAS résignés à la Défense - Syrtaki - spéciale dédicace à la Grèce :p

      [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8fYm2tpwRFQ[/youtube]
      και απο το Australia got Talent :

      [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-nv0cALYV18[/youtube]
      Υπομονή και επιμονή patriotes.

      Comment


        Τίκ-τάκ
        Τίκ-τάκ
        Τίκ-τάκ


        το πάνω δεξιά νουμεράκι μου φαίνεται ιδιαίτερα τρομακτικό

        Comment


          $$$$$$$$$$$$$$$$

          Originally posted by Poltergeist View Post
          Τίκ-τάκ
          Τίκ-τάκ
          Τίκ-τάκ


          το πάνω δεξιά νουμεράκι μου φαίνεται ιδιαίτερα τρομακτικό
          Ολα καλά γι'αυτά τα ρολόγια $$$$$$$$$$$$$$$$ της αυστραλίας....
          Αν πούνε την αλήθεια για τα χρέη της ελλάδας όλα τα ρολόγια θα σπάσουν....
          Μέχρι τώρα έχουν μηδενίσει 2-3 φορές κ είναι αυτά: 00000000000000000000000000
          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

          Comment


            Originally posted by Poltergeist View Post
            Τίκ-τάκ
            το πάνω δεξιά νουμεράκι μου φαίνεται ιδιαίτερα τρομακτικό
            Να και αυτό το site που ξεκίνησε τα ρολόγια να μετράνε για όλες τις χώρες:

            World debt comparison: The global debt clock | The Economist

            Για να έχουμε πλήρη εικόνα του χρέους των εθνών.
            Υπομονή και επιμονή patriotes.

            Comment


              $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

              Originally posted by Agoriani View Post
              Να και αυτό το site που ξεκίνησε τα ρολόγια να μετράνε για όλες τις χώρες:

              World debt comparison: The global debt clock | The Economist

              Για να έχουμε πλήρη εικόνα του χρέους των εθνών.
              ........................
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                Originally posted by jimathens View Post
                Αν πούνε την αλήθεια για τα χρέη της ελλάδας όλα τα ρολόγια θα σπάσουν....
                ναι βρε παιδί μου, απλά...
                εδώ που έχουμε φτάσει καμμία χώρα δε θέλει πολύ για να κάνει "πλόπ" η φούσκα
                Όταν φουσκώνει είναι ωραία, τρώνε όλοι (εκτός αν είσαι Ελλάδα που τρώνε οι μισοί).
                Όταν κάνει πλόπ όμως δεν είναι ωραία. Για κανέναν.

                Προχτές η κεντρική έριξε πάλι το επιτόκιο, έπρεπε να το ανεβάσει και το ξέρει. Το δήλωσαν και οι ίδιοι το Φλεβάρη. Το χρέος των νοικοκυριών έχει φτάσει πολύ ψηλά γιατί έχουν όλοι αυτή τη μανία να αγοράζουν σπίτια με δάνειο για "επενδύσεις". Όμως τα σπίτια έχουν ήδη φτάσει όσο ψηλά πάει. Έπρεπε να ανεβάσει το επιτόκιο για να το αποθαρρύνει, αλλά αυτό θα σήμαινε ότι θα έπεφταν οι τιμές των σπιτιών λόγω μείωσης της ζήτησης, που ήδη πέφτουν 1 χρόνο τώρα, και επειδή έχουν όλοι οι μπαμπάδες/μαμάδες "επενδύσεις" κανείς δεν το θέλει αυτό. Καμμία αυστραλέζικη κυβέρνηση δε θέλει να πέσουν τα σπίτια στη βάρδιά της, οπότε όλες πετάνε το μπαλάκι στον επόμενο. Μέχρι να πιάσει ταβάνι και να κάνει "πλοπ"

                Σήμερα είδα βγήκανε πάλι οι ταμπέλες στην εθνική, "Ο Δανεισμός επεστρεψε, κάνε τώρα την επένδυσή σου, είμαστε ακόμα η τυχερή χώρα!"



                Να σε πιάνει αηδία μιλάμε.

                Εν τω μεταξύ χτες έβγαλε το ABS (η στατιστική υπηρεσία) τους ρυθμούς ανάπτυξης της χώρας για το εξάμηνο: συν 1%. Όλη η ανάπτυξη έρχεται από Western Australia γιατί εκεί είναι τα ορυχεία, λόγω της έκρηξης των εξαγωγών στην Κίνα. Βικτώρια και NSW είναι σε ύφεση:



                Aυτή η ζήτηση όμως από την Κίνα δε θα κρατήσει για πάντα, γιατί η Κίνα κι αν είναι φούσκα. Όποιος αναρωτιέται τί διάλο κάνει η Κίνα με όλο αυτό το σίδερο και κάρβουνο που εισάγει απ'την Αυστραλία, ας δεί αυτό το βίντεο και θα πάρει μια ιδέα:

                [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=pbDeS_mXMnM[/YOUTUBE]

                Εν συντομία η Κίνα χτίζει πολυτελείς πόλεις για 12εκ ανθρώπους (!) οι οποίες μένουν άδειες γιατί είναι πανάκριβες για τους ντόπιους. Αυτό το κάνει γιατί οι πανίσχυροι γραφειοκράτες θέλουν πάσει θυσία να δείχνουν προς τα έξω αύξηση του ΑΕΠ, και οι επενδύσεις πάνε κατευθείαν στο ΑΕΠ ανεξάρτητα αν είναι άχρηστες. Δείτε το βίντεο, είναι πολύ ενδιαφέρον.

                Όλη αυτή η κατάσταση είναι προβληματική και κάποτε θα σκάσει.
                Σε ένα χρόνο, σε δύο, σε είκοσι, δεν ξέρω, πάντως κάποια στιγμή θα γίνει.
                Τέλος πάντων, καταστροφολογία είναι αυτά, δε θέλω να αγχώσω κανέναν απλά να έχετε κάπου στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι δεν είναι και όλα ρόδινα εις το βασίλειον της Αυστραλάνδης

                Comment


                  Αυτό που σωστά αναφέρει ο Poltergeist είναι τυπικό πρόβλημα με το fractional reserve system της παγκόσμιας οικονομίας. Δυστυχώς οι διάφορες κεντρικές τράπεζες (FED, ECB κλπ) δεν επιτρέπουν την ελεύθερη διακύμανση των επιτοκίων βάσης με όρους ελεύθερης αγοράς. Δηλαδή αν αφηνόταν η αγορά να δουλέψει, τα επιτόκια όπως σωστά λέει θα ανέβαιναν.
                  Αντ'αυτού οι κεντρικές τράπεζες κρατάνε χαμηλά (τεχνητά βεβαίως) τα επιτόκια και έτσι συντηρούν και μεγενθύνουν φούσκες.
                  Το Αμερικανικό όνειρο, καθώς και το Αυστραλέζικο ήταν και είναι η απόκτηση στέγης. Αλλά πώς?? Με δουλειά. Όχι με δάνεια! Με τα τεχνητά χαμηλά επιτόκια δεν συμφέρει να αποταμιεύεις, τουναντίον συμφέρει να τζιράρεις (μοχλεύεις πείτε το όπως θέλετε) τα λεφτά των άλλων (της τράπεζας εν προκειμένω).

                  Την Αυστραλία, κατά την γνώμη μου, την σώζει ο ορυκτός της πλούτος και το χαμηλό Δημόσιο Χρέος. Το βέβαιο είναι, επίσης κατά την γνώμη μου, ότι αργά ή γρήγορα θα πρέπει να αναπροσαρμόσει την πολιτική των επιδομάτων και γενικότερα των hand-outs, καθώς και να αυστηροποιήσει την μεταναστευτική πολιτική και τις πολιτογραφήσεις (π.χ στην Αμερική ο γονέας πρέπει να έχει γεννηθεί στις ΗΠΑ για να "μεταδώσει" υπηκοότητα στα τέκνα, ίσως κάτι αντίστοιχο γίνει και στην Aus κλπ κλπ).

                  Ο Poltergeist ως πιο ειδικός επί των οικονομικών (εγώ ειμαι ένας απλός Πολ.Μηχανικός με χόμπυ τα οικονομικά) μπορεί να μας δώσει ασφαλέστερες προβλέψεις.

                  Comment


                    Είδα τις επιθέσεις και τις λοιδορίες που δεχτήκαμε εγώ και ο abdel για τις απόψεις μας. Δεν θα σας εξηγήσω γιατί ο φίλος μου (Αυστραλός υπήκοος) που πήγε πριν λίγο καιρό στο Σίδνεϊ και ενώ είχε βρει καλή δουλειά επιστρέφει απογοητευμένος γιατί δεν θα με πιστέψετε έτσι κι αλλοιώς ή θα τον χαρακτηρίσει looser ο jimathens. Θα πω όμως ότι εδώ μέσα έχω δει να κατηγορούν και να βρίζουν την Ελλάδα με τους χειρότερους χαρακτηρισμούς και κανείς δεν διαμαρτύρεται ενώ για την Αυστραλία κάνουν λες και τους βρίζεις τα Θεία. Καταλαβαίνω ότι για πολλούς πατρίδα είναι το χρήμα κι αφού τώρα η Ελλάδα δεν έχει δεν την σεβόμαστε πλέον. Σας θυμίζω ότι περάσαμε χειρότερες εποχές και πείνας και παρακμής και κρατικής διαφθοράς. Η έννοια της πατρίδας όμως δεν είναι ο κάθε προδότης και κλέφτης πολιτικόςπου περνάει, ούτε ο κάθε πολίτης-λαμόγιο που κατασπάραξε το μέλλον των παιδιών του. Έχουμε ιστορία, πολιτισμό και ανθρωπισμό που δίδαξε άλλους λαούς και μια πορεία μαρτυρική στον χρόνο και περήφανη. Η Ελλάδα αυτή τη στιγμή βάλλεται από όλους και εμείς λέμε συνέχεια πόσο χάλια λαός είμαστε, όμως δεν είδα να κάνει την ίδια αυτοκριτική καμιά άλλη χώρα εκτός από μας! Ούτε είδα να λένε για χώρες όπως η Ιρλανδία, η Ισπανία, η Πορτογαλία, η Ουγγαρία, η Ιταλία που έχουν το τα ίδια οικονομικά χάλια κάτι κακό για αυτές. Φτάσαμε στο σημείο να "μας την λένε" όλοι. ποιοι; Άντε να μην πω! Να μου λέει ο Αυστραλός πέρσι ότι έχουμε κόλλημα με τους Τούρκους και ότι είμαστε φιλοπόλεμοι και οπισθοδρομικοί ενώ ξέρει ότι στέλνουν στρατό και πολεμάνε κανονικά στο Αφγανιστάν και σκοτώνονται όχι για να σώσουν την πατρίδα τους αλλά για ξένα συμφέροντα και επεκτατισμό. Να μας λένε ρατσιστές ενώ αυτοί τους Aboriginals μέχρι το 1970 στους νόμους τους ανέφεραν ως μέρος της Αυστραλιανής πανίδας! Να έχω ακούσει από ομογενή ότι σε αντίθεση με τους Έλληνες οι Αυστραλοί είναι ζωόφιλοι ενώ ξέρω ότι πριν κάποια χρόνια που είχε ξηρασία έβγαιναν με τα ελικόπτερα και "θέριζαν" με τα πολυβόλα τις καμήλες για να μην πίνουν το νερό των βοοειδών και οι περισσότερες είχαν αργό μαρτυρικό θάνατο τραυματισμένες στον καυτό ήλιο. Άσε πια το RSPCA που είναι ο μπόγιας σε νέα έκδοση. Μην πέσει αδέσποτο στα χέρια του, αν δεν υιοθετηθεί σε κανα μήνα, εκτέλεση! Αχ, όχι, σόρυ, Γιουθανάσια!(πολιτισμένα πράγματα). Χώρια ότι η Ελλαδίτσα στο τσουνάμι που έγινε και στο σεισμό της Αϊτής πρόσφερε τα μεγαλύτερα ποσά σε χρηματική βοήθεια που μαζεύτηκαν από όλες τις χώρες.

                    Comment


                      Να υπενθυμίσω οτι εαν θέλει κάποιος να συνεισφέρει κάτι πρέπει να γράφει πληροφορίες για θέματα της μετανάστευσης προς την Αυστραλία στο συγκεκριμένο forum ή στα άλλα μέσα στο patriotaki για άλλες χώρες.

                      Επίσης όποιος θέλει να καταθέσει την προσωπική του μαρτυρία - ανταπόκριση ας ζητήσει να του ανοίξει ενα σχετικό θέμα κάποιος απο τους moderators.
                      Υπομονή και επιμονή patriotes.

                      Comment


                        Originally posted by Agoriani View Post
                        Να υπενθυμίσω οτι εαν θέλει κάποιος να συνεισφέρει κάτι πρέπει να γράφει πληροφορίες για θέματα της μετανάστευσης προς την Αυστραλία στο συγκεκριμένο forum ή στα άλλα μέσα στο patriotaki για άλλες χώρες.

                        Επίσης όποιος θέλει να καταθέσει την προσωπική του μαρτυρία - ανταπόκριση ας ζητήσει να του ανοίξει ενα σχετικό θέμα κάποιος απο τους moderators.
                        Καλησπέρα Agoriani..., αυτό ακριβώς πρέπει να γίνετε μέσα στο forum....
                        κ όχι να κατηγορούμε*... ειδικά' μία χώρα που έχει τόσους πολλούς Ελληνες...
                        κ άλλοι τόσοι που θέλουν να πάνε για ένα καλήτερο αύριο...
                        [ο κάθε ένας με διαφορετικά προσόντα, προϋποθέσεις, γνώσεις κ προετημασία...]...,
                        χωρίς να γνωρίζουμε τους πραγματικούς λόγους, καταστάσεις κ γεγονότα που απέτυχε κάποιος για να μείνει εκεί
                        [κ αλήθεια δεν με ενδιαφέρει καθόλου να μάθω]....

                        *[σαν την καμήλα που βλέπει τις καμπούρες.... σε όλες τις άλλες καμήλες εκτός από την δικιά της....]
                        ............................................................
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          ΤΕΛΟΣ.

                          [QUOTE=panultimate;35600]Αυτό που σωστά αναφέρει ο Poltergeist είναι τυπικό πρόβλημα με το fractional reserve system της παγκόσμιας οικονομίας. Δυστυχώς οι διάφορες κεντρικές τράπεζες (FED, ECB κλπ) δεν επιτρέπουν την ελεύθερη διακύμανση των επιτοκίων βάσης με όρους ελεύθερης αγοράς. Δηλαδή αν αφηνόταν η αγορά να δουλέψει, τα επιτόκια όπως σωστά λέει θα ανέβαιναν.
                          Αντ'αυτού οι κεντρικές τράπεζες κρατάνε χαμηλά (τεχνητά βεβαίως) τα επιτόκια και έτσι συντηρούν και μεγενθύνουν φούσκες.
                          Το Αμερικανικό όνειρο, καθώς και το Αυστραλέζικο ήταν και είναι η απόκτηση στέγης. Αλλά πώς?? Με δουλειά. Όχι με δάνεια! Με τα τεχνητά χαμηλά επιτόκια δεν συμφέρει να αποταμιεύεις, τουναντίον συμφέρει να τζιράρεις (μοχλεύεις πείτε το όπως θέλετε) τα λεφτά των άλλων (της τράπεζας εν προκειμένω).

                          Την Αυστραλία, κατά την γνώμη μου, την σώζει ο ορυκτός της πλούτος και το χαμηλό Δημόσιο Χρέος.

                          Την Αυστραλία αυτό την σώζει....!!! Την Ελλάδα όμως δεν την ΣΩΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....!!!!!!!!!!!!!
                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            Κασσανδρα γραφεις στο ''Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστιτού '',οποτε δεν εισαι εκτος θεματος.Θα αρχισουν να στην πεφτουνε και η θα βαρεθεις να συνεχισεις να γραφεις,η θα τσακωθεις και το βαν θα το φας εσυ,που υπερασπιζεσαι την Ελλαδα.Ετσι ειναι αυτο το φορουμ.Γι αυτο δεν γραφουν πολλοι που μπαινουν και ζουνε στο εξωτερικο.Αλλα τι λεω...εδω δεν γραφει ο μοντερειτορ που ζει στην Στουγκαρδη!!!

                            Εδω μεσα μπαινουμε οι περισσοτεροι μπας και δουμε καμια πληροφορια και αφηνουμε τους 2-3 να γραφουν οτι τους κατεβει,γιατι εχουμε και δουλειες,δεν γινεται να καθομαστε συνεχεια να προσπαθουμε να αποδειξουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες.
                            Το κακο ειναι,οτι οσοι τους πιστευουν και δεν λεω μονο για Αυστραλια,αλλα και Γερμανια Σουηδια,και πανε σε αυτες τις χωρες και δεν βρουνε δουλεια και γυρισουν πισω,δεν ξαναγραφουν τιποτα.Οποτε δεν ξερουν οι αλλοι τι γινεται,απλα καθονται και τρωνε το κουτοχορτο.

                            Και για να ξαναμπω στο θεμα....εχω και εγω μια φιλη στην Αυστραλια και δεν μου ειχε πει τα καλυτερα,και προτιμησα να κινηθω εντος ΕΕ.

                            Ααααα....και κατι αλλο,οταν ριχνουν βαν εδω μεσα,ουτε το ανακοινωνουν ουτε τιποτα.
                            Απιστευτο φορουμ στα ολα του και ονομαζεται ''πατριωτακι''!!!!!!!!!!!!!!

                            Comment


                              ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΑΤΕ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ...@@@@@@@

                              ..1..Κασσάνδρα;,.. Είδα τις επιθέσεις και τις λοιδορίες που δεχτήκαμε εγώ και ο abdel για τις απόψεις μας. Δεν θα σας εξηγήσω γιατί ο φίλος μου (Αυστραλός υπήκοος) που πήγε πριν λίγο καιρό στο Σίδνεϊ και ενώ είχε βρει καλή δουλειά επιστρέφει απογοητευμένος γιατί δεν θα με πιστέψετε έτσι κι αλλοιώς ή θα τον χαρακτηρίσει looser ο jimathens.

                              @@@>ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΠΑ ΧΑΜΕΝΟ---ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ, ΕΠΙΠΟΛΑΙΟ* ΑΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΟ Κ ΑΤΥΧΟ* ΤΟΝ ΕΙΠΑ!!!
                              *[ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΑΡΧΗ], *[ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΠΟΛΛΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ].

                              2.Θα πω όμως ότι εδώ μέσα έχω δει να κατηγορούν και να βρίζουν την Ελλάδα με τους χειρότερους χαρακτηρισμούς και κανείς δεν διαμαρτύρεται ενώ για την Αυστραλία κάνουν λες και τους βρίζεις τα Θεία.

                              @@@>ΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ 90% ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΗΝ ΒΡΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΩΣ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΤΟΥ ΣΑΠΙΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΝΟΧΗ Κ ΣΥΝΕΝΟΧΗ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΒΛΑΚΕΙΑΣ

                              3.Καταλαβαίνω ότι για πολλούς πατρίδα είναι το χρήμα κι αφού τώρα η Ελλάδα δεν έχει δεν την σεβόμαστε πλέον.

                              @@@>ΛΑΘΟΣ. ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΑΤΕ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΟΤΙ... ΣΑΣ ΠΙΚΡΑΝΕ... ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΓΡΑΦΑΤΕ! ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΨΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΚΛΑΙΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ [ΜΑΣ ΔΙΩΧΝΕΙ Η ΘΑ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΗΔΕΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟΣΟΥΣ ΑΛΟΥΣ...] ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΜΕΛΟΝ!!!!!!!!

                              4.Η έννοια της πατρίδας όμως δεν είναι ο κάθε προδότης και κλέφτης πολιτικός που περνάει

                              @@@>ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ [Κ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ] ***ΑΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΑΤΕ Κ ΛΙΓΟ***
                              Έχουμε ιστορία, πολιτισμό και ανθρωπισμό που δίδαξε άλλους λαούς και μια πορεία μαρτυρική στον χρόνο και περήφανη.

                              5.Να μας λένε ρατσιστές ενώ αυτοί τους Aboriginals μέχρι το 1970 στους νόμους τους ανέφεραν ως μέρος της Αυστραλιανής πανίδας!

                              @@@>ΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟ 2011 ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑΝ 42.000.000.000.000 ΔΙΣ. $ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΑΣΗ ΓΗΣ...
                              ***ΕΝΩ ΑΝ ΗΤΑΝ Η ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΑ? Κ ΤΙ? ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΔΙΝΕ??? 42.000.000.000.000@@@@@@????????***
                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment


                                Originally posted by fendy View Post
                                Κασσανδρα γραφεις στο ''Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστιτού '',οποτε δεν εισαι εκτος θεματος.Θα αρχισουν να στην πεφτουνε και η θα βαρεθεις να συνεχισεις να γραφεις,η θα τσακωθεις και το βαν θα το φας εσυ,που υπερασπιζεσαι την Ελλαδα.Ετσι ειναι αυτο το φορουμ.Γι αυτο δεν γραφουν πολλοι που μπαινουν και ζουνε στο εξωτερικο.Αλλα τι λεω...εδω δεν γραφει ο μοντερειτορ που ζει στην Στουγκαρδη!!!

                                Εδω μεσα μπαινουμε οι περισσοτεροι μπας και δουμε καμια πληροφορια και αφηνουμε τους 2-3 να γραφουν οτι τους κατεβει,γιατι εχουμε και δουλειες,δεν γινεται να καθομαστε συνεχεια να προσπαθουμε να αποδειξουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες.
                                Το κακο ειναι,οτι οσοι τους πιστευουν και δεν λεω μονο για Αυστραλια,αλλα και Γερμανια Σουηδια,και πανε σε αυτες τις χωρες και δεν βρουνε δουλεια και γυρισουν πισω,δεν ξαναγραφουν τιποτα.Οποτε δεν ξερουν οι αλλοι τι γινεται,απλα καθονται και τρωνε το κουτοχορτο.

                                Και για να ξαναμπω στο θεμα....εχω και εγω μια φιλη στην Αυστραλια και δεν μου ειχε πει τα καλυτερα,και προτιμησα να κινηθω εντος ΕΕ.

                                Ααααα....και κατι αλλο,οταν ριχνουν βαν εδω μεσα,ουτε το ανακοινωνουν ουτε τιποτα.
                                Απιστευτο φορουμ στα ολα του και ονομαζεται ''πατριωτακι''!!!!!!!!!!!!!!
                                Γι αλλη μια φορα θα συμφωνησω μαζι σου

                                Comment

                                Working...
                                X