Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (1)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    STONKING brings you all the latest news, funniest videos and viral stories from around the world. Stop by anytime and let us entertain you.

    Comment


      ποιός το έφτιαξε αυτό;

      Comment


        εχω αυστρ.υπηκοοτητα?

        καλημερα απο ελλαδα.γεννηθηκα σιδνευ,απο ελληνες γονεις.6μηνων με φερανε ελλαδα.εχω βρεφικο διαβατηριο και περιμενω απο δημοτολογιο αυστραλιας το πιστοποιητικο γεννησησ μου με τις επικυρωμενες μεταφρασεις μου οτι ειμαι εγω αυτη που θελει το πασπορτ.τα εστειλα ταχυδρομικως.καπου διαβασα οτι ειναι ακυρα τα μεταφρασμενα μου ντοκιουμεντς.οτι θελουνε μεταφρασμενα ντοκιουμεντς απο το υπουργειο εξωτερικων της ελλαδας.απορια..(εχω αραγε την αυστρ.υπηκοοτητα?).παρακαλω,εαν καποιος γνωριζει θα το εκτιμησω να μου απαντησει.ευχαριστω πολυ.

        Comment


          ναι είσαι αυστραλή υπήκοος.

          Originally posted by alexandra View Post
          καλημερα απο ελλαδα.γεννηθηκα σιδνευ,απο ελληνες γονεις.6μηνων με φερανε ελλαδα.εχω βρεφικο διαβατηριο και περιμενω απο δημοτολογιο αυστραλιας το πιστοποιητικο γεννησησ μου με τις επικυρωμενες μεταφρασεις μου οτι ειμαι εγω αυτη που θελει το πασπορτ.τα εστειλα ταχυδρομικως.καπου διαβασα οτι ειναι ακυρα τα μεταφρασμενα μου ντοκιουμεντς.οτι θελουνε μεταφρασμενα ντοκιουμεντς απο το υπουργειο εξωτερικων της ελλαδας.απορια..(εχω αραγε την αυστρ.υπηκοοτητα?).παρακαλω,εαν καποιος γνωριζει θα το εκτιμησω να μου απαντησει.ευχαριστω πολυ.
          Καλημέρα Αλεξάνδρα... ναι έχεις αυστραλέζικη υπηκοότητα αν γεννήθηκες εκεί... κ δεν την χάνεις ποτέ.
          Διάβασε εδώ μέσα στο forum είναι όλα γραμμένα πάρα πολύ αναλυτικά από τους Έλληνες Πατριώτες.........

          κ τους αξίζει ένα μεγάλο...
          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

          Comment


            Originally posted by Poltergeist View Post
            ποιός το έφτιαξε αυτό;
            ο vpappas

            Comment


              Originally posted by australian View Post
              ο vpappas
              κ'γώ ξέχασα ότι το έφτιαξε ο vpappas..........
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                Originally posted by alexandra View Post
                καλημερα απο ελλαδα.γεννηθηκα σιδνευ,απο ελληνες γονεις.6μηνων με φερανε ελλαδα.εχω βρεφικο διαβατηριο και περιμενω απο δημοτολογιο αυστραλιας το πιστοποιητικο γεννησησ μου με τις επικυρωμενες μεταφρασεις μου οτι ειμαι εγω αυτη που θελει το πασπορτ.τα εστειλα ταχυδρομικως.καπου διαβασα οτι ειναι ακυρα τα μεταφρασμενα μου ντοκιουμεντς.οτι θελουνε μεταφρασμενα ντοκιουμεντς απο το υπουργειο εξωτερικων της ελλαδας.απορια..(εχω αραγε την αυστρ.υπηκοοτητα?).παρακαλω,εαν καποιος γνωριζει θα το εκτιμησω να μου απαντησει.ευχαριστω πολυ.
                Αλεξάνδρα διάβασε εδώ http://www.patriotaki.net/%CE%9C%CE%...BF%CE%B9-2236/

                Comment


                  partner visa

                  καλησπέρα
                  Η γυναίκα μου θέλει να βγάλει partner visa και έχουμε χαθεί λίγο..
                  Στην αίτηση αναφέρει ότι
                  α) χρειάζονται 4 φωτογραφίες
                  β) πιστοποιητικά γάμου
                  γ) υπογραφές

                  Εννοούν όλων όσοι εμπλέκονται στην αίτηση ...
                  πατέρας μητέρα πεθερικά, αδέλφια κτλ..
                  Πολλά μου φαίνονται ρε παιδιά
                  Μήπως εννοεί ενός από αυτούς;

                  agoriani έχεις βγάλει τέτοια visa
                  και όσοι άλλοι γνωρίζεται

                  Ευχαριστώ εκ των προτέρων

                  Comment


                    Originally posted by petrkal View Post
                    καλησπέρα
                    Η γυναίκα μου θέλει να βγάλει partner visa και έχουμε χαθεί λίγο..
                    Στην αίτηση αναφέρει ότι
                    α) χρειάζονται 4 φωτογραφίες
                    β) πιστοποιητικά γάμου
                    γ) υπογραφές

                    Εννοούν όλων όσοι εμπλέκονται στην αίτηση ...
                    πατέρας μητέρα πεθερικά, αδέλφια κτλ..
                    Πολλά μου φαίνονται ρε παιδιά
                    Μήπως εννοεί ενός από αυτούς;

                    agoriani έχεις βγάλει τέτοια visa
                    και όσοι άλλοι γνωρίζεται

                    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
                    φωτογραφίες των δύο σας ( σπονσορας και partner)
                    πιστοποιητικο γαμου σας
                    υπογραφες σας

                    πατερας μητέρα πεθερικά και αδέλφια που κολλάει?
                    εννοεις επειδή τους αναφέρεις στο σημείο της αίτησης που στο ζητάει? αν είναι έτσι δεν χρειάζονται δικές τους υπογραφές κλπ.

                    Comment


                      Originally posted by jimathens View Post
                      Καλημέρα Αλεξάνδρα... ναι έχεις αυστραλέζικη υπηκοότητα αν γεννήθηκες εκεί... κ δεν την χάνεις ποτέ.
                      Διάβασε εδώ μέσα στο forum είναι όλα γραμμένα πάρα πολύ αναλυτικά από τους Έλληνες Πατριώτες.........

                      κ τους αξίζει ένα μεγάλο...
                      Αλεξάνδρα, καλημέρα! Μην ανησυχείς για το ότι τα δικαιολογητικά σου δεν ήταν επικυρωμένα από το Υπουργείο Εξωτερικών. Εγώ τα έστειλα επικυρωμένα από ΚΕΠ και μου ήρθε κανονικά το Birth Certificate. Απλώς καθυστερούνε λίγο, και θεωρώ ότι φταίει το ελληνικό ταχυδρομείο. Γιατί εγώ επικοινώνησα με την υπηρεσία στην Αυστραλία και από τη μέρα που παρέλαβαν την αίτησή μου σε 10 μέρες είχα το χαρτί. Από εκεί και πέρα περισσότερο άργησα να κλείσω ραντεβού στην Πρεσβεία για να καταθέσω τα χαρτιά μου για το διαβατήριο παρά για οτιδήποτε άλλο. Και ναι έχω πλέον το διαβατήριο στα χέρια μου και τον Ιανουάριο φεύγω!!!!!!!!!!!!!

                      Comment


                        Originally posted by jini View Post
                        φωτογραφίες των δύο σας ( σπονσορας και partner)
                        πιστοποιητικο γαμου σας
                        υπογραφες σας

                        πατερας μητέρα πεθερικά και αδέλφια που κολλάει?
                        εννοεις επειδή τους αναφέρεις στο σημείο της αίτησης που στο ζητάει? αν είναι έτσι δεν χρειάζονται δικές τους υπογραφές κλπ.
                        ημερομηνιες γεννησεως ολων αυτων ζητανε μονο τιποτε αλλο τα αλλα χαρτια μονο για σας τους δυο πιστοπ.γαμου,μαρτηρες.βεβαιωση οτι μενετε μαζι ελλαδα και απο ποτε,και πολλα αλλα .Διαβασε και αλλες ανταποκρ.απο αλλα παιδια που γραφουμε εδω και θα τα μαθεις ολα

                        Comment


                          partner

                          Και εγώ ετοιμάζω τα χαρτιά για partner του άντρα μου.Δεν είδα στην αίτηση να ζητάει πουθενά υπογραφές όλων αυτών που αναφέρεις,μόνο κάποια στοιχεία τους.

                          Comment


                            καλημερα
                            τυχεροσ και εγω(εφ οσον γεννηθηκα Αυστραλια)
                            πικραμενοσ (εφ οσον μενω Ελλαδα ....οχι για πολυ ελπιζω)
                            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                            Comment


                              Originally posted by W.AUSTRALIAN View Post
                              καλημερα
                              τυχεροσ και εγω(εφ οσον γεννηθηκα Αυστραλια)
                              πικραμενοσ (εφ οσον μενω Ελλαδα ....οχι για πολυ ελπιζω)
                              good luck mate...!

                              Comment


                                Η συνέχεια εδώ http://www.patriotaki.net/%CE%93%CE%...E%B9-2-a-2690/

                                Comment

                                Working...
                                X