Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μισθος μικτα/καθαρα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Ποιοι επενδυουν στο μελλον τους?
    Που εχουν διαλυσει ολη την Ευρωπη?
    Οι Ελληνες-Ιταλοι-Ισπανοι-Πορτογαλοι δεν θα καταναλωναν και αυτοι προιοντα απο την Γερμανια?
    Διαλυσαν ολο τον νοτο,αλλα οπου να'ναι θα την ακουσουν και αυτοι.

    Comment


      #32
      Μου θυμιζεις δοσιλογους των Γερμανων στην κατοχη,αυτοι με την κουκουλα!!!
      Ενταξει να ειμαστε Γερμανια,γιατι ετσι τα εφερε η ζωη,αλλα αυτο το πραμα με καποιους σαν εσενα.....

      Comment


        #33
        το παιδί είναι κοπλεξικό χαίρεται με τις δυσκολίες των άλλων και προσπαθεί να βρεί το παραμικρό για να το βγάλει προς τα έξω. Φυσικά ζεί και τρώει ψωμί από τη Γερμανία!

        Comment


          #34
          Originally posted by aeroporos View Post
          Μου θυμιζεις δοσιλογους των Γερμανων στην κατοχη,αυτοι με την κουκουλα!!!
          Ενταξει να ειμαστε Γερμανια,γιατι ετσι τα εφερε η ζωη,αλλα αυτο το πραμα με καποιους σαν εσενα.....
          Μου θυμίζεις κάτι προβοκάτορες που άλλα λένε και άλλα κάνουν!

          Comment


            #35
            ε ψίτ @aeropore junior member προσέφερε πρώτα τίποτα εδώ μέσα και μετά άρχισε να σχολιάζεις τον κόσμο. Άντε γιατι τον γουστάρεις μου φαίνετε το αντιαεροπορικό Bann. Βγάλαμε και γλώσσα σε όλους νεοπα.
            It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

            Comment


              #36
              Originally posted by kosofos View Post
              ε ψίτ @aeropore junior member προσέφερε πρώτα τίποτα εδώ μέσα και μετά άρχισε να σχολιάζεις τον κόσμο. Άντε γιατι τον γουστάρεις μου φαίνετε το αντιαεροπορικό Bann. Βγάλαμε και γλώσσα σε όλους νεοπα.


              χαχαχαχα ο ψάρακλας για την απομόνωση είναι!

              Comment


                #37
                Originally posted by milu View Post
                Ποιος το λέει ?
                η ΔΟΥ στην οποια ανηκω προς το παρον

                Comment


                  #38
                  Originally posted by turms View Post
                  η ΔΟΥ στην οποια ανηκω προς το παρον
                  πες τους να πάνε να τα ψαξουν οι ίδιοι

                  Comment


                    #39
                    τι να ψαξουν;

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by turms View Post
                      εγω εχω μια αλλη απορια καπως σχετικη.
                      Για να δηλωθουμε ως κατοικοι εξωτερικου μου ειπαν οτι πρεπει να συμπληρωσω κατι εντυπα Μ0, Μ1 και Μ7 και να εχω μια βεβαιωση απο γερμανικα οτι φορολογουμαι εδω (στην γερμανια)
                      αυτη την βεβαιωση απο που και ποτε μπορω να την παρω;;;
                      γνωριζει κανεις κατι;;;
                      Aυτο καταλάβα από την ερώτηση σου.

                      Comment


                        #41
                        τα χαζο εντυπα αυτα τα βρισκεις ανετα στο Ιντερνετ...το θεμα ειναι αυτη την βεβαιωση οτι φορολογουμαι στην γερμανια, ποτε και απο που μπορω να την παρω
                        απο το finanzamt? πρεπει πρωτα να υποβαλλω φορ. δηλωση στην γερμανια και μετα?
                        ή μπορω απο τωρα?

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by turms View Post
                          τα χαζο εντυπα αυτα τα βρισκεις ανετα στο Ιντερνετ...το θεμα ειναι αυτη την βεβαιωση οτι φορολογουμαι στην γερμανια, ποτε και απο που μπορω να την παρω
                          απο το finanzamt? πρεπει πρωτα να υποβαλλω φορ. δηλωση στην γερμανια και μετα?
                          ή μπορω απο τωρα?

                          τις ίδιες αποριες έχω κι εγώ αλλα λογικά φίλε Turms υπεύθυνο για να ρωτήσεις είναι το Finanzamt της περιοχής που είσαι δηλωμένος.

                          Comment


                            #43
                            θα τους στειλω κανα μαιλ..

                            Comment


                              #44
                              παιδια επειδη δεν βγαζω ακρη παρακαλω μια βοηθεια.ειμαι χωρισμενος με 2 παιδια στην ελλαδα.μεχρι τωρα με ειχαν klasse 1.τον αλλο μηνα πρωτα ο ΘΕΟΣ ξαναπαντρευομαι και η μελλον συζυγος μου ειναι επισης χωρισμενη με 1 παιδι το οποιο ειναι εδω μαζι μας.αυτη δεν εργαζεται προς το παρον.η ερωτηση ειναι με 1700 netto σημερα τι θα αλλαξει μετα?

                              Comment


                                #45
                                Καλησπέρα άλλη μια ερώτηση σε αυτό το πεδίο βάζουμε 8000Ε Jährl. Steuerfreibetrag και στο Krankenversicherungssatz τι επιλεγουμε? Επίσηςεκει που λέει για την εκκλησία τι είναι? Ευχαριστω πολύ προκαταβολικά..

                                Comment

                                Working...
                                X