Announcement

Collapse
No announcement yet.

Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών στην Αθήνα 8-9/10/2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    καλησπερα!ειμαι κι εγω μια απο αυτους που εκαναν αιτηση για το συγκεκριμενο event,προσωπικα το ψαχνω απο περυσι να φυγω,ειμαι νοσηλευτρια εργαζομαι ηδη κι εχω ενα χρονο προυπηρεσια,δεν ξερω κατα ποσο εχω ελπιδες να λαβω προσκληση.Παντως οπως και να εχει εδω παρεχονται πολλες χρησιμες πληροφοριες,μπραβο σε ολους σας,βοηθηθηκα εγω οπως και αλλοι

    Comment


      ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΕΙΛΑΤΕ ΣΑΣ ΗΡΘΕ ΑΠΑΝΤΗΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ MAIL ΣΑΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΘΕΙΤΕ ΤΕΛΗ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΜΕ ΝΕΟ MAIL ΑΝ ΣΑΣ ΕΠΕΛΕΞΑΝ Η ΟΧΙ??????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΠΟΙΟΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

      Comment


        Νομίζω ότι πολύς κόσμος είναι τοοοοοοόσο αγχωμένος που καλά καλά δεν κάθεται να διαβάσει! Θα παραθέσω αυτούσιο τμήμα της απάντησης που έλαβαν όσοι έκαναn αίτηση για συμμετοχή στο event.

        "If you are not selected for participation at the event, it is important to note that this does not indicate that your skills are not required in Australia. Places are strictly limited and invitations can only be issued to those who have skills that fall within the particular targeting of these events, and who have qualifications and work experience which are in highest demand on this occasion."

        Ε, πόσο πιο καθαρά να μιλήσουν οι άνθρωποι?

        Comment


          Αναγκαστικα θα κοπουν καποιοι. Εφοσον διαβαζουμε οτι εγιναν 12000 αιτησεις και απο τη στιγμη που η εκδηλωση θα γινει σε κλειστο χωρο λογικο ειναι να μη χωρανε ολοι...! Ημουν απο τους πρωτους που εκαναν την αιτηση και δεν εχω λαβει ακομα καποια απαντηση, αν και ξερω οτι δε θα λαβω προσκληση επειδη τα πτυχια μου δεν εχουν καποια ειδικοτητα μεσα απο τη SOL. Αυτο δε σημαινει οτι δεν εχω τις ικανοτητες να ανταποκριθω στις απαιτησεις της Αυστραλιας. Αν εχει αποφασισει καποιος να γυρισει εντελως σελιδα στη ζωη του και ειναι αποφασισμενος να αλλαξει τον τροπο ζωης του ΕΝΤΕΛΩΣ τοτε εχει κανει ενα μεγαλο βημα. Φιλοι και συγγενεις απο Αυστραλια μου λενε οτι η αλλαγη πρεπει να ξεκινησει απο τωρα, πριν παω εκει. Π.χ. μου λενε (και το εχω διασταυρωσει αυτο) η καλη εικονα ειναι η αρχη της επιτυχιας, αν για παραδειγμα καπνιζεις, κοφτο, οι Αυστραλοι δεν στο δειχνουν αλλα σε θεωρουν βρωμιαρη. Σκεφτειτε το καλα, αν μεταναστευσουμε (πρωτα ο Θεος) δεν θα αλλαξουμε μονο ημισφαιριο.... αλλαζουμε τροπο ζωης. Να ξεχασουμε αυτα που ξεραμε εως τωρα!

          Comment


            29 o μηνας και τιποτα..Το ιδιο ισχυει και για τον κολλητο μου που εχει 2 μαστερ ενα στο MBA και το αλλο στο finance!!!!!!!...Αντε να δουμε...Εχει πλακα να θελει και εκει μεσο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αλλωστε στην Ελλαδα ζουμε..χαχαχαχαχα

            Παντως Αγγλια που στελνω αιτησεις σε εταιριες δεν παιρνω καν απαντηση.Οι απαιτησεις εκει ειναι πολυ υψηλες..Παλιοτερα χρειαζοσουνα εναν καλο βαθμο και σε προσλαμβανανε αμεσως..Τωρα για εναν τελειοφοιτο εκει ζητανε και εμπειρια ....Απο γνωστο μου που δουλευει εκει μου ειπε οτι τις θεσεις των graduates τις παιρνουν εμπειροι..Aυτο συμφερει τις εταιριες γιατι πληρωνουν λιγοτερα...Ισως κατι τετοιο παιζει και για Αυστραλια...Τις προαλλες διαβαζα οτι εκει κατω χασανε 22 δις σε μια μερα λογω της αβεβαιοτητας που υπαρχει στην Ευρωζωνη!!!(αρε Ελλαδα ολους θα τους καψεις)..

            Comment


              Originally posted by nunki View Post
              Αναγκαστικα θα κοπουν καποιοι. Εφοσον διαβαζουμε οτι εγιναν 12000 αιτησεις και απο τη στιγμη που η εκδηλωση θα γινει σε κλειστο χωρο λογικο ειναι να μη χωρανε ολοι...! Ημουν απο τους πρωτους που εκαναν την αιτηση και δεν εχω λαβει ακομα καποια απαντηση, αν και ξερω οτι δε θα λαβω προσκληση επειδη τα πτυχια μου δεν εχουν καποια ειδικοτητα μεσα απο τη SOL. Αυτο δε σημαινει οτι δεν εχω τις ικανοτητες να ανταποκριθω στις απαιτησεις της Αυστραλιας. Αν εχει αποφασισει καποιος να γυρισει εντελως σελιδα στη ζωη του και ειναι αποφασισμενος να αλλαξει τον τροπο ζωης του ΕΝΤΕΛΩΣ τοτε εχει κανει ενα μεγαλο βημα. Φιλοι και συγγενεις απο Αυστραλια μου λενε οτι η αλλαγη πρεπει να ξεκινησει απο τωρα, πριν παω εκει. Π.χ. μου λενε (και το εχω διασταυρωσει αυτο) η καλη εικονα ειναι η αρχη της επιτυχιας, αν για παραδειγμα καπνιζεις, κοφτο, οι Αυστραλοι δεν στο δειχνουν αλλα σε θεωρουν βρωμιαρη. Σκεφτειτε το καλα, αν μεταναστευσουμε (πρωτα ο Θεος) δεν θα αλλαξουμε μονο ημισφαιριο.... αλλαζουμε τροπο ζωης. Να ξεχασουμε αυτα που ξεραμε εως τωρα!
              Ηξερα εναν συναδελφο Ιρλανδο στο μεταπτυχιακο μου που δουλευε 3 χρονια στην Αυστραλια σαν ηλεκτρολογος μηχανικος στην GE(general electrics)....Μου ειπε οτι ειναι πολυ ρατσιστες και θεωρουσαν ολους τους Ευρωπαιους κατωτερους .Αλλοι παλι λενε οτι οι Αυστραλοι δεν εχουν τετοια κολληματα και ειναι φιλελευθεροι...Ισως εξαρταται η περιοχη που μενεις...Δεν ξερωτι να πω...

              Comment


                Originally posted by nunki View Post
                Π.χ. μου λενε (και το εχω διασταυρωσει αυτο) η καλη εικονα ειναι η αρχη της επιτυχιας, αν για παραδειγμα καπνιζεις, κοφτο, οι Αυστραλοι δεν στο δειχνουν αλλα σε θεωρουν βρωμιαρη.
                Nαι ενώ να έχεις πιεί δωδεκάμιση μπύρες μεσημεριάτικο ή να περπατάς ξυπόλητος στην πόλη ή να φοράς κουστούμι με αθλητικά πηγαίνοντας στη δουλειά είναι η απόλυτη εικόνα της επιτυχίας.
                Δε μας χέζουν κι οι Αυστραλοί λέω γω.

                Comment


                  Originally posted by Poltergeist View Post
                  Nαι ενώ να έχεις πιεί δωδεκάμιση μπύρες μεσημεριάτικο ή να περπατάς ξυπόλητος στην πόλη ή να φοράς κουστούμι με αθλητικά πηγαίνοντας στη δουλειά είναι η απόλυτη εικόνα της επιτυχίας.
                  Δε μας χέζουν κι οι Αυστραλοί λέω γω.
                  Σωστο και αυτο...

                  Comment


                    σωστος ο Poltergeist
                    σιγά μην κόψουμε το καπνισμα για αυτούς,
                    λες καια υτοί δεν καπνίοπυν και είναι θώες περιστέρεσ,μπεκροπίνουν και κυκλοφορούν γυμνοί οπότε το κάπνισμα τουσ ενόχλησε

                    Comment


                      Originally posted by Angus View Post
                      σωστος ο Poltergeist
                      σιγά μην κόψουμε το καπνισμα για αυτούς,
                      λες καια υτοί δεν καπνίοπυν και είναι θώες περιστέρεσ,μπεκροπίνουν και κυκλοφορούν γυμνοί οπότε το κάπνισμα τουσ ενόχλησε
                      Mε 16 € το πακέτο, μήπως να το ξανασκεφτείς...?

                      Comment


                        Η' το αλλο,που αφηνουν τα γενια τους λες κ ειναι ναυαγοι σε κανενα νησι του ειρηνικου;

                        Comment


                          Originally posted by PaulGrAu View Post
                          Η' το αλλο,που αφηνουν τα γενια τους λες κ ειναι ναυαγοι σε κανενα νησι του ειρηνικου;
                          Eντάξει τώρα, όλοι οι υπόλοιποι για πέταμα ,μονο οι έλληνες αξίζουν....
                          με αυτό το παραμύθι μας μεγάλωσαν.....

                          Comment


                            Νομίζω ότι αυτή η συζήτηση είναι εκτός θέματος, συν του ότι μοιάζει σαν παιδική κόντρα...

                            Comment


                              Originally posted by sakis_sv View Post
                              τι γίνεται ρε παιδιά , μόνο σε έναν στείλαν τελικά πρόσκληση?
                              οι προσκλήσεις εδώ

                              Comment

                              Working...
                              X