Announcement

Collapse
No announcement yet.

Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών στην Αθήνα 8-9/10/2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by odynef View Post
    Θα ήθελε νε ενημερωθώ και εγώ για το που θα γινει η έκθεση.
    Τα μόνα πράγματα που ξέρουμε είναι αυτά:
    1. Η Έκθεση των Αυστραλών εργοδοτών θα γίνει στην Αθήνα στις 8 και 9 Οκτωβρίου
    2. Για να παρακολουθήσει κάποιος αυτή την Έκθεση (και όχι σεμινάρια που είδα παραπάνω) θα πρέπει να συμπληρώσει μία αίτηση, η οποία δε μας είναι ακόμη διαθέσιμη
    3. Όταν πάτε εκεί πέρα οι εργοδότες θα μπορούν να σας προσλάβουν επί τόπου.


    Όσο για τον Τόπο διεξαγωγής της 'Εκθεσης δεν έχει γίνει αναφορά ακόμη. Εξάλλου είμαστε ένα μήνα μακριά!
    Καλημέρα, Καλησπέρα, Καληνύχτα σε όλα τα πατριωτάκια:D:D
    Είναι πολλές οι 622 μέρες;

    Comment


      #32
      Άνοιξε το site για την εγγραφή στην εκδήλωση!

      Comment


        #33
        Άνοιξε το site για την εγγραφή στην εκδήλωση!Good luck everyone!

        Comment


          #34
          yy^

          Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.


          + sxetiko a8ro 7/9 sto newsbeast

          Comment


            #35
            Η Registration Form είναι εδώ


            Παιδιά μία μεγάααααααααααααααααλη βοήθεια.. Η μητέρα μου είναι στο ΕΠΑ.Λ. και τελειώνει φέτος. Θα ήταν κακό/απατεωνιά να την βάλω ως Nurse Practioneer or Nurse Medical Director? Δε θέλω να γίνει τίποτα και την πληρώσω κι εγώ και δεν μπορέσω να πάω εκεί! :P Επίσης, δεν έχεο προϋπηρεσία άρα βάζω 0 years. Όπως έχω ξαναπεί Θέλω να πάω εκεί για να αντλήσσω πληροφορίες για μένα εκμεταλλευόμενος το "επάγγελμα" της μητέρας μου. Αν ο αριθμ'ος είναι περιορισμένος παρακαλώ αναφέρτε το τώρα πριν κάνω την εν λόγω αίτηση.. Δε θέλω να φάω τη θέση ΚΑΝΕΝΟΣ!
            Ελπίζω να σταθείτε ΌΛΟΙ σας τυχεροί και να βρείτε τη δουλειά που ΣΑΣ ΑΡΜΟΖΕΙ...
            Είναι πολλές οι 622 μέρες;

            Comment


              #36
              Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
              Η Registration Form είναι εδώ


              Παιδιά μία μεγάααααααααααααααααλη βοήθεια.. Η μητέρα μου είναι στο ΕΠΑ.Λ. και τελειώνει φέτος. Θα ήταν κακό/απατεωνιά να την βάλω ως Nurse Practioneer or Nurse Medical Director? Δε θέλω να γίνει τίποτα και την πληρώσω κι εγώ και δεν μπορέσω να πάω εκεί! :P Επίσης, δεν έχεο προϋπηρεσία άρα βάζω 0 years. Όπως έχω ξαναπεί Θέλω να πάω εκεί για να αντλήσσω πληροφορίες για μένα εκμεταλλευόμενος το "επάγγελμα" της μητέρας μου. Αν ο αριθμ'ος είναι περιορισμένος παρακαλώ αναφέρτε το τώρα πριν κάνω την εν λόγω αίτηση.. Δε θέλω να φάω τη θέση ΚΑΝΕΝΟΣ!
              Ελπίζω να σταθείτε ΌΛΟΙ σας τυχεροί και να βρείτε τη δουλειά που ΣΑΣ ΑΡΜΟΖΕΙ...
              Τάσο για τον καθένα χρειάζεται ξεχωριστή αίτηση. Οι θέσεις από οτι κατάλαβα είναι περιορισμένες. Δεν χάνεις τίποτε όμως να κάνεις αίτηση.
              Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

              Comment


                #37
                δυστηχώς παιδιά από ότι κατάλβα οι θέσεις όπως είπνα καπιοι είναι περιορισμένες και δεν καταλαβα'ινω κια τον λόγο
                Γιατί δεν δίνουν οι Αυστραλοί την δυναντότηατ ν πάνε όλοι και να δουν από κοντά να τουσ κάνουν η όχι.Νομίζω ότι δεν θα έπρεπε να είναι με invitation αν και στην αρχή όλοι νομίζαμε ότι θα είναι ελεύθερη η είσοδος σε όλους.εύχομαι σε όλους να έχουν θετικά αποτελέσματα αλλά νομίζω είναι λάθος αυτό που γίνεται με τα invitation.

                Comment


                  #38
                  Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
                  Η Registration Form είναι εδώ


                  Παιδιά μία μεγάααααααααααααααααλη βοήθεια.. Η μητέρα μου είναι στο ΕΠΑ.Λ. και τελειώνει φέτος. Θα ήταν κακό/απατεωνιά να την βάλω ως Nurse Practioneer or Nurse Medical Director? Δε θέλω να γίνει τίποτα και την πληρώσω κι εγώ και δεν μπορέσω να πάω εκεί! :P Επίσης, δεν έχεο προϋπηρεσία άρα βάζω 0 years. Όπως έχω ξαναπεί Θέλω να πάω εκεί για να αντλήσσω πληροφορίες για μένα εκμεταλλευόμενος το "επάγγελμα" της μητέρας μου. Αν ο αριθμ'ος είναι περιορισμένος παρακαλώ αναφέρτε το τώρα πριν κάνω την εν λόγω αίτηση.. Δε θέλω να φάω τη θέση ΚΑΝΕΝΟΣ!
                  Ελπίζω να σταθείτε ΌΛΟΙ σας τυχεροί και να βρείτε τη δουλειά που ΣΑΣ ΑΡΜΟΖΕΙ...
                  Οι θέσεις είναι περιορισμένες αλλα η επιλογή γίνεται με συγκεκριμένα κριτήρια οπότε κάνε την αίτηση κ αν σε επιλέξουν δε σημαίνει οτι πήρες τη θέση κάποιου, αλλα οτι πληροίς περισσότερες προυποθέσεις απο κάποιον άλλον. όσον αφορά στη μαμά σου, καλύτερα -κατα τη γνωμη μου-να βάλεις "currently studying" εκεί που λέει για σπουδές και γραψε συγκεκριμενα σε ποια ειδικοτητα.

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by Olga Bbl View Post
                    Οι θέσεις είναι περιορισμένες αλλα η επιλογή γίνεται με συγκεκριμένα κριτήρια οπότε κάνε την αίτηση κ αν σε επιλέξουν δε σημαίνει οτι πήρες τη θέση κάποιου, αλλα οτι πληροίς περισσότερες προυποθέσεις απο κάποιον άλλον. όσον αφορά στη μαμά σου, καλύτερα -κατα τη γνωμη μου-να βάλεις "currently studying" εκεί που λέει για σπουδές και γραψε συγκεκριμενα σε ποια ειδικοτητα.
                    Όλγα σε ευχαριστώ πολύ! Δεν τό είχα ψάξει πολύ στη σελίδα τους.. Η αλήθεια είναι πως της μίλησα και το μόνο που σκέφτηκε ηταν η βενζίνη που θα κάψουμε.. Εκεί να δεις κατάντια..
                    Επίσης, εγώ μάλλον δε θα μπορώ να πάω διότι δεν είμαι μέσα σε καμμία απο τις ηλικιακές ομάδες τους.. Θα επικοινωνησω και με το immi.gov.au γιατί ίσως ενδιαφέρεται και κανείς άλλος γονιός που θέλει να πάρει το παιδί μαζί του
                    Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                    Comment


                      #40
                      Επίσης, δεν βρήκα την επιλογή Currently Studying... Somebody help me!
                      Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by Angus View Post
                        δυστηχώς παιδιά από ότι κατάλβα οι θέσεις όπως είπνα καπιοι είναι περιορισμένες και δεν καταλαβα'ινω κια τον λόγο
                        Γιατί δεν δίνουν οι Αυστραλοί την δυναντότηατ ν πάνε όλοι και να δουν από κοντά να τουσ κάνουν η όχι.Νομίζω ότι δεν θα έπρεπε να είναι με invitation αν και στην αρχή όλοι νομίζαμε ότι θα είναι ελεύθερη η είσοδος σε όλους.εύχομαι σε όλους να έχουν θετικά αποτελέσματα αλλά νομίζω είναι λάθος αυτό που γίνεται με τα invitation.
                        Κι εγώ.. Για αυτό το σκέφτομαι να κάνω αίτηση ή να μην κάνω.. Είπα και παραπάνω πως θέλω να πάω εκεί καθαρά για ενημερωτικούς λόγους και όχι για να βρω δουλειά στη μάνα μου..
                        Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
                          Επίσης, δεν βρήκα την επιλογή Currently Studying... Somebody help me!
                          δεν υπάρχει ως αυτονομη επιλογη, απλα εκει που γραφει what is your highest qualification μπορεις να βαλεις other (ειναι κατω κατω) κ στο ακριβως απο κατω κουτακι βαλε currently studying ή κατι τελος παντων που να δειχνει οτι δεν εχει ακομα το πτυχιο της, τουλαχιστον εγω αυτο εκανα ως φοιτητρια! αν δε βγαλεις ακρη εδω ειμαστε!

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by Olga Bbl View Post
                            δεν υπάρχει ως αυτονομη επιλογη, απλα εκει που γραφει what is your highest qualification μπορεις να βαλεις other (ειναι κατω κατω) κ στο ακριβως απο κατω κουτακι βαλε currently studying ή κατι τελος παντων που να δειχνει οτι δεν εχει ακομα το πτυχιο της, τουλαχιστον εγω αυτο εκανα ως φοιτητρια! αν δε βγαλεις ακρη εδω ειμαστε!
                            Μάλιστα... Σε Ευχαριστώω!!!
                            Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                            Comment


                              #44
                              Καλημέρα σε όλους σας!
                              Αρχικά θα ήθελα να σας πώ ένα πάρα πολύ μεγάλο ευχαριστώ για την βοήθεια που προσφέρετε εδώ και όλες τις σχετικές κατατοπίσεις.
                              Φαντάζομαι πώς όλοι όσοι εγραψαν εδώ θα είναι και στην έκθεση! καλή επιτυχία σε όλους μας.

                              Μόνο την ηλεκτρονική αίτηση χρειαζόμαστε?
                              Από χαρτιά τί θα χρειαστούμε μαζί μας? Θα πρέπει να είναι μετεφρασμένα?

                              Παιδιά SOS, Δεν θα ήθελα να χάσω μία τέτοια ευκαιρία. ευχαριστώ

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by efthymios View Post
                                Καλημέρα σε όλους σας!
                                Αρχικά θα ήθελα να σας πώ ένα πάρα πολύ μεγάλο ευχαριστώ για την βοήθεια που προσφέρετε εδώ και όλες τις σχετικές κατατοπίσεις.
                                Φαντάζομαι πώς όλοι όσοι εγραψαν εδώ θα είναι και στην έκθεση! καλή επιτυχία σε όλους μας.

                                Μόνο την ηλεκτρονική αίτηση χρειαζόμαστε?
                                Από χαρτιά τί θα χρειαστούμε μαζί μας? Θα πρέπει να είναι μετεφρασμένα?

                                Παιδιά SOS, Δεν θα ήθελα να χάσω μία τέτοια ευκαιρία. ευχαριστώ
                                Αυτό για τα χαρτιά το σκεφτόμουν κ εγω σήμερα αλλα δε γράφει κάτι στη σελίδα τους. Απο την αλλη αν εχεις πτυχιο ίσως θα ηταν καλό να το έχεις μεταφρασμένο.

                                Comment

                                Working...
                                X