Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Νορβηγία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by vaso31 View Post
    Καλησπερα και απο μενα.Ζητω συγγνωμη για την παρεμβαση αλλα θα ηθελα να πω στο μελλος Βασουλιτα να μην εγκαταλειψει το φορουμ γιατι η βοηθεια της εκτιμαται απο πολλα ατομα εδω μεσα.
    Λυπάμαι επίσης, vasoulitsa ήσουν και είσαι έντιμος άνθρωπος η βοήθεια σου ήταν παραπάνω από πολύτιμη!

    Μη γίνεσαι θύμα ασυνείδητων ανθρώπων, είναι ελάχιστη και δεν τους αξίζει ούτε καν να ασχοληθεί κάποιος μαζί τους.
    Ένα να γνωρίζεις, αν σταματήσεις να βοηθάς κόσμο, κέρδισαν τον σκοπώ τους!!

    Comment


      δεν εχει φυγει κανενας milu απλα κανανε στην ακρη ωστε να δωσουμε τον λογο σε καποιους "σοφοτερους" και πιο γνωστες των καταστασεων της Νορβηγιας που τα ξερουν απο πρωτο χερι παρ'ολο που ειναι στην ελλαδα ακομα (???) αλλα και αυτοι σιωπησαν τελικα μαζι με εμας, διοτι η παρουσια τους εδω μεσα ειναι μονο για αντιδραση και εχουν μοναδικο σκοπο να μειωνουν τις προσπαθειες καποιων...
      αν υπαρξει ερωτημα η απορια θα δωσουμε την εμπειρια μας και μονο αυτη......και αν και εφοσον καποιος εχει καποια διαφορετικη εμπειρια παρακαλειτε να μας την δωσει και εκεινος....
      Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

      Comment


        πατριωτακια καλημερα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανεις να μου πει σε ποια περιοχη ειναι βολικο και απο οικονομικης αποψης αλλα και απο πρακτικης να ψαξουμε εγω και οφιλος μου ο νικος που θα ανεβουμε μαζι τελη φλεβαρη για να νοικιασουμε σπιτι, προκειμενου να ειμαστε κοντα σε μετρο κ.λ.π. καθως επισης που ειναι εαν υπαρχει βιομηχανικη ζωνη,και εαν γνωριζει καποιος ποσο κοστιζουν τα μαθηματα νορβηγικων που θελουμε να συνεχισουμε προκειμενου να εχουμε πιο γρηγωρη ενταξη, και τελευτεο εαν υπαρχει καποια συνοικια που να υπαρχουν καποια ελληνοπουλα για παρεα στο σχολειο και γενικα για τα παιδια μου που ειναι 14 κοριτσι και 17 χρονων αγορι.ευχαριστω???

        Comment


          φιλε φρατελι καλημερα!
          μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφεις?θελεις περιοχη η πολη να σου προτεινουμε?
          μαθηματα θα βρεις σε ολους τους δημους και διαφερουν μεταξυ τους οι τιμες.
          Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

          Comment


            ναι συγνωμη μιλουσα για το οσλο

            Comment


              μμμμμ.....για το οσλο δεν ξερω να σε ενημερωσω διοτι το εχω δει μονο στο χαρτη..
              παντως απο φιλους που μενουν εκει να ξερεις οτι σε περιμενουν δυσκολιες αρκετες ως προς την ευρεση σπιτιου ακομα και οι νορβηγοι δυσκολευονται....
              Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

              Comment


                Originally posted by sakistha View Post
                η συνάντηση πραγματοποιήθηκε όντως στις 22 σεπτεμβρίου μιλήσαμε και με κόσμο που βρίσκεται στην Νορβηγία..οπότε αναφέρω το τι λέχθηκε

                καλησπέρα σε όλα τα παιδιά!!!
                θα ήθελα να ευχαριστήσω αρχικά τον phillip ο οποίος παραπάνω από δύο ώρες μας μιλούσε και απάντησε όσο το δυνατόν σε όλες τις ερωτήσεις!
                επίσης να ευχαριστήσω και όλους όσους παρευρέθηκαν και συνεισέφεραν , πραγματικά υπήρχε πάρα πολύ καλή διάθεση!

                (επειδή μου τελειώσαν τα τσιγάρα να ευχαριστήσω ιδιαίτερα αυτούς που μου δώσαν, χρωστάω ένα πακέτο marlboro )

                ήρθαν τουλάχιστον 30 άτομα για αρκετή ώρα!!!

                η συζήτηση εξελίχθηκε σε ήρεμο και όμορφο κλίμα!!!

                ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ!!!!
                ευχαριστουμε για τισ πληροφοριες μασ βοηθησες αρκετα.εγω με δυο φιλουσ μου παμε 16 νοεμβριου μπεργκεν και ελπιζουμε να βρουμε δουλεια

                Comment


                  φίλε Νεκτάριε,
                  σε ευχαριστώ πολύ, εύχομαι ότι καλύτερο και καλή δύναμη.

                  να μας ενημερώνετε και εσείς εδώ για να υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες..

                  από την γλώσσα έχετε κάποια γνώση;
                  επίσης στο μπέργκεν υπάρχουν και άλλοι Ελλήνες , είμαι σίγουρος θα σας κατατοπίσουν πολύ καλύτερα.

                  Comment


                    Accommodation | Bergen Norway
                    οσοι ερχεστε στο bergen αυτος ο οδηγος θα σας βοηθησει αρκετα!
                    επικοινωνηστε με τους ιδιοκτητες διαμερισματων και πειτε τους ακριβως τι θελετε!
                    θα σας δωσουν πολυ καλυτερη τιμη απο οτι λεει σε καθε προσφορα διοτι ειναι εκτος σεζον!
                    Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

                    Comment


                      Καλημέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει.

                      Για να νοικιάσεις ένα διαμέρισμα τι χρειάζεται να έχεις? (εκτός από χρήματα φυσικά..)
                      Πρέπει να έχεις d-number? Η να αποδείξεις οτι εργάζεσαι;
                      Γιατί τον πρώτο καιρό μεχρι να γίνουν όλα αυτά θα πρέπει κάπου να μένεις..
                      Και τα ξενοδοχεία είναι ακριβά δυστυχώς..

                      Comment


                        τιποτα νικο απο ολα αυτα μονο λεφτα θελεις και πολυ "τρεξιμο"...
                        τα διαμερισματα δεν τα δινουν ευκολα σε βραχυπροθεσμες μισθωσεις και οταν τα δινουν ειναι αρκετα πιο ακριβα!!
                        καλο ειναι να βρεις κανενα hybel (δωματιο) για αρχη μαζι με αλλους μιας και ειναι πιο φθηνο και αργοτερα ψαχνεις για διαμερισμα!!
                        τωρα απο οσο θυμαμαι θα κινηθεις προς οσλο οποτε θες πολυ υπομονη και επιμονη
                        Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

                        Comment


                          Ευχαριστώ πολυ!!

                          Όντως είμαστε οπλισμένοι με μπόλικη υπομονή και πιστεύω θα τα καταφέρουμε!!

                          Comment


                            Originally posted by nikos_81 View Post
                            Ευχαριστώ πολυ!!

                            Όντως είμαστε οπλισμένοι με μπόλικη υπομονή και πιστεύω θα τα καταφέρουμε!!

                            θα τα καταφερετε αρκει να μην παρουν τα μυαλα σας αερα απο την μπαρουφολογια που σουλατσαρει δε διαφορα σαιτ..
                            Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

                            Comment


                              Για όσους ενδιαφέρονται να δουλέψουν σε χιονοδρομικό
                              Key account manager - Jobzone AS

                              Comment


                                ΕΝΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΝΟΡΒΗΓΙΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ....

                                Comment

                                Working...
                                X