Announcement

Collapse
No announcement yet.

Από την Εκπομπή "ΝΕΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ" του ΣΚΑΙ για μετανάστευση στην Αυστραλία

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    για την δημοσ./φο.οι εκπομπες οκ ο κ.παπαχελας καλΛος!!!Ηι απορια σας ομως γιατι μεταναστευση ΒΓΑΖΕΙ ΘΥΜΟ!!!!ΓΡΑΨΤΕ Π.Χ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ1]ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!!2]Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΝΕΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΟΥΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ !!ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΥΣ ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΣΧΕΔΟΝ ΔΥΣΦ/ΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ!!!ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ!ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΑΛΑΣΚΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ .ΓΙΑΤΙ??ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΕΙ [ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ] ΝΟΣΤΟΣ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑΡΘΟΥΜΕ !!ΑΝΕΡΓΙΑ ΑΝΕΡΓΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΚΙ ΑΛΛΗ ΑΙΤΙΑ?Α!! ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΞΙΩΝ!!!ΑΦΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΡΩΤΑΣ ?ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΤΣΑΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΛΛΟΥ!!!ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!

    Comment


      #17
      ΤΑΣΟ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ?Η ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ??ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΑΜΕ? ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΠΑΜΕ[ ΑΣ ΠΑΜΕ ΜΟΔΑ ΕΙΝΑΙ??]ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ ΘΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ!!!ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ .... ΟΣΟΙ ΒΟΗΘΑΤΕ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΙΣΤΕ ΜΕΓΑΛΟΙ !!! ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΥΑ[ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ Η ΑΥΣΤΡ. ΤΑΣΟ!!!!]ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟΙ!!!ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ.ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΒΕΡΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΗΣ???ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ !!ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ!!ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΤΑΣΟ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ Η ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ???ΤΑ ΠΗΡΑΝ ΟΛΑ ΟΙ ΚΟΠΡΙΤΕΣ !!!ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ!!!

      Comment


        #18
        Originally posted by efikara View Post
        ΤΑΣΟ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ?Η ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ??ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΑΜΕ? ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΠΑΜΕ[ ΑΣ ΠΑΜΕ ΜΟΔΑ ΕΙΝΑΙ??]ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ ΘΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ!!!ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ .... ΟΣΟΙ ΒΟΗΘΑΤΕ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΙΣΤΕ ΜΕΓΑΛΟΙ !!! ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΥΑ[ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ Η ΑΥΣΤΡ. ΤΑΣΟ!!!!]ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟΙ!!!ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ.ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΒΕΡΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΗΣ???ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ !!ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ!!ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΤΑΣΟ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ Η ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ???ΤΑ ΠΗΡΑΝ ΟΛΑ ΟΙ ΚΟΠΡΙΤΕΣ !!!ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ!!!
        THN ΦΤΩΧΙΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ..ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΒΑΛΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ..ΟΣΟ ΔΕΝ ΞΕΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΡΟΥΜΑΝΙΑ..

        ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΕΡΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΠΟΥ?
        ΤΟ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΒΕΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΥΠΕΡΒΟΛΗ-ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ..ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΤΩΧΙΑ ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΞΩ..Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΝΕΙ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ.

        Comment


          #19
          Originally posted by efikara View Post
          ΤΑΣΟ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ?Η ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ??ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΑΜΕ? ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΠΑΜΕ[ ΑΣ ΠΑΜΕ ΜΟΔΑ ΕΙΝΑΙ??]ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ ΘΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ!!!ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ .... ΟΣΟΙ ΒΟΗΘΑΤΕ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΙΣΤΕ ΜΕΓΑΛΟΙ !!! ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΥΑ[ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ Η ΑΥΣΤΡ. ΤΑΣΟ!!!!]ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟΙ!!!ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ.ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΒΕΡΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΗΣ???ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ !!ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ!!ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΤΑΣΟ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ Η ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ???ΤΑ ΠΗΡΑΝ ΟΛΑ ΟΙ ΚΟΠΡΙΤΕΣ !!!ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ!!!
          Σόρρυ αν δημιούργησα μία παρεξήγηση αλλά έχω αναλύσει ξανά εδώ τι εννοώ. Φυσικά και δεν αναφέρομαι σε κάποιους από εδώ μέσα που φυσικό θα είναι να το έχουν ψάξει το θέμα. Αναφέρομαι σε ένα μεγάλο μέρος των Ελλήνων οι οποίοι τώρα με την έκθεση το θέμα "Αυστραλία" θα κορεστεί. Αν και πάλι δε γίνομαι κατανοητός, εννοώ πως θα ακούγεται από πολλούς Δεν έχω δουλειά-> Αυστραλία. Εννοώ πως ξαφνικά-κάπως- πολλοι Έλληνες θα ξαναρχίσουν να σκέφτονται ως λύση την Αυστραλία. Οκ δεν αντιλέγω να πάνε με το καλό και τους εύχομαι να τα βρουν όλα υπέροχα εκεί πέρα απλά πιστεύω πως φέτος θα φορεθεί πολύ το "Αυστραλία".

          ΥΓ: Το παράδειγμα που ανέφερα το έφερε μεσα από όσα έχω ζήσει έως τώρα. Σε χωριό μένω και έτσι ξαφνικά άρχισε να φοριέται πολύ η Αυστραλία.

          Ζητώ συγγνώμη εάν προσβλήθηκε κάποιος από αυτό που είπα, αν και δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Απλά εγώ ξαναλέω αφού ξέρουμε γιατί φεύγει ο κόσμος για ποιο λόγο να αφιερώσουμε εκπομπή; Εκτός εάν αναφέρετε και αρκετές λεπτομέρειες και tips οπότε πάω πάσο.

          Τώρα αν ξαναδημιούργηθηκε κάτι ή αν θες να το συζητήσουμε, ΚΑΛΎΤΕΡΑ θα ήταν να μου στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα. Καλώ θα ήταν ο Αγοριανι να "καθαρίσει" το θέμα.
          Είναι πολλές οι 622 μέρες;

          Comment


            #20
            ΕΛΕΝΗ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟΝ Κ. ΠΑΠΑΧΕΛΑ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΧΩΡΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ !1 .2.3. Κ.Τ.Λ Π ΒΙΖΑ ,ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΧΙ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΙΛΙΣΜΟΥΣ.ΘΑ ΧΤΥΠΙΣΕΙ 50%ΤΟ ΥΠΟΛ50% ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΞΕΚΟΛ .....ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΠΕΣΤΟΥ ΞΕΝΥΧΤΑΓΑ ΕΠΑΙΖΕ ΑΡΓΑ!!!!ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙΑ ΥΓΕΙΑ!!!

            Comment


              #21
              Originally posted by efikara View Post
              ΕΛΕΝΗ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟΝ Κ. ΠΑΠΑΧΕΛΑ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΧΩΡΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ !1 .2.3. Κ.Τ.Λ Π ΒΙΖΑ ,ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΧΙ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΙΛΙΣΜΟΥΣ.ΘΑ ΧΤΥΠΙΣΕΙ 50%ΤΟ ΥΠΟΛ50% ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΞΕΚΟΛ .....ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΠΕΣΤΟΥ ΞΕΝΥΧΤΑΓΑ ΕΠΑΙΖΕ ΑΡΓΑ!!!!ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙΑ ΥΓΕΙΑ!!!
              ναι αλλά αμα δεν υπάρχουν ερώτησεις-απαντησεις απο ανθρωπους που φύγαν δε θα εχει μια ροη το όλο θεμα
              Είναι πολλές οι 622 μέρες;

              Comment


                #22
                mikael

                Comment


                  #23
                  TASO OK KATANOHTOS

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by efikara View Post
                    ΕΛΕΝΗ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟΝ Κ. ΠΑΠΑΧΕΛΑ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΧΩΡΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ !1 .2.3. Κ.Τ.Λ Π ΒΙΖΑ ,ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΧΙ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΙΛΙΣΜΟΥΣ.ΘΑ ΧΤΥΠΙΣΕΙ 50%ΤΟ ΥΠΟΛ50% ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΞΕΚΟΛ .....ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΠΕΣΤΟΥ ΞΕΝΥΧΤΑΓΑ ΕΠΑΙΖΕ ΑΡΓΑ!!!!ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙΑ ΥΓΕΙΑ!!!
                    Tα 1,2,3 τα έχει γράψει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές ο Agoriani αφιερώνοντας χρόνο και απαντώντας προσωπικά στον καθένα.

                    Comment


                      #25
                      Καλα συγνωμη... Για ποιο λογο τα εχετε παρει ολοι. ??? Καποιοι θελουν παντα κατι διαφορετικο απο καποιους αλλους. Αυτη η διαφορετικοτητα μας κανει και πρωτοπορους (εμας τους ανθρώπους). Δειχνει οτι δεν ειμαστε ολοι προβατα. Και στην τελικη ειτε θελεις κατι και το κανεις η το αποριπτεις. Ο κος Παπαχελας ειναι τεκνο της Αμερικης μιας αλλης μανας μεταναστων. Μονο που αυτοι εχουν βαλθει να κυβερνησουν τους παντες με το ετσι θελω. Απ οτι εχουμε δει στην ιστορια της πατριδας μας καμμια κυβερνηση δεν εξυπηρετουσε αμιγως ελληνικα συμφεροντα. Παντα κοιτουσαμε πρωτα τι θελουν οι δηθεν συμμαχοι μας...
                      Ετσι γινεται και τωρα. Και ο Κος Παπαχελας και οι δημοσιογραφοι ειναι μερος του προβληματος και δεν θελουν φυσικα να υπαρχει λυση. Αν ρωτησετε ενα δημοσιογραφο τι ειναι πιο ενδιαφερον ο πολεμος η η ειρηνη θα σας απαντησει και τις 100 φορες ο πολεμος. Αν ρωτησετε ομως τι ειναι πιο σωστο τοτε σηκωνουν ολοι ψηλα τα χερια...
                      Καποιος αλλος θυμωμενος μιλησε για τα ξε..λα και αναρωτιεμαι τι σε πειραζει ρε φιλε πιο πολυ το ξεκολο η ο εφοριακος που το αφηνει και κυκλοφορει μεσα στη χλιδα ??? Γινανε ολοι ελευθεροι επαγγελματιες βλεπεις...

                      Οσοι ασχολουνται εδω περα για την μεταναστευση δεν το κανουν απο βιτσιο. Το κανουν επειδη δεν υπαρχει δουλεια στην Ελλαδα για τα επομενα 20 χρονια. Οι περσσοτεροι ειμαστε περηφανοι ανθρωποι,δουλευταραδες που δεν θελουμε τα παιδα μας να υποστουν την αφαιμαξη που ερχεται.. Θελουμε να μεταναστευσουμε για να κυνηγησουμε μια καλυτερη ποιοτητα ζωης,μια ελπιδα για το μελλον, ενα καθηκον απεναντι στα παιδια μας. Κανενας μας δεν θα παρει μαζι του τιποτα απλα θελουμε να βρουν κατι οι επομενοι για να μπορεσουν και αυτοι να χτισουν την ζωη τους και την ζωη των παιδιων τους.

                      Σας κουρασα λιγακι αλλα σκεφτειτε ποσο ψυχραιμοι πρεπει να ειμαστε και ειδικα οταν ακουμε τους μισθους και τα επιδοματα που επαιρναν και συνεχιζουν να παιρνουν τα πραγματικα λαμογια...ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ. Αλλωστε επανω σε αυτους χτιστηκε η εικονα της ΕΛΛΑΔΑΣ που τωρα καταρρεει. Αλλα βλεπετε κανενας απο αυτους μεχρι στγμης δεν εχασε την δουλεια του...ΚΡΙΜΑ και ΝΤΡΟΠΗ που η ΕΛΛΑΔΑ διωχνει τα ποδια της για να στηριζεται στα δεκανικια..

                      Comment


                        #26
                        δεν φυγαμε ολοι επειδη δεν ειχαμε δουλεια και λεφτα στην ελλαδα, εγω εφυγα γιατι βαρεθηκα να ζω σε χωρα ανοργανωτη, ασταθη, με ελλειψη κουλτουρας και κακομαθημενους πολιτες. με μια λεξη σε μια "δευτερη" χωρα.

                        και σε οσους βριζουν τους μεγαλοπιασμενους αλλα γκλαμουριστες δημοσιογραφους θα ηθελα να υπενθυμισω πως αυτους ανεδειξε το κοινο! και το γιατι ειναι πολυ γνωστο, γιατι αυτους θελει, και μαλιστα τους πλεον λαικιστες που του χαιδευουν τα αυτια! οποτε ακομα και αν δεν ειχαν την προθεση να ειναι, τετοιοι επρεπε να γινουν γιατι αυτο απαιτει η ελληνικη κοινωνια!
                        εικονα μας ειναι και μας μοιαζουν!
                        καθε κοινωνια εχει τους δημοσιογραφους και πολιτικους που της αξιζουν απλα και μονο γιατι εκεινη τους ανεδειξε και ψηφισε αντιστοιχα!
                        περαστικα μας...
                        Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                        Comment


                          #27
                          Σε ολο τον κοσμο,κυριαρχει πλεον ο λαικιστικος τυπος στην ενημερωση.Στην Γερμανια η μεγαλυτερη εφημεριδα σε πωλησεις ειναι η bild!!!
                          Και στην Αγγλια η Sun!!!

                          Comment


                            #28
                            φευγειο

                            η φτωχεια φερνει γκρινια 22/10 την ΕΚΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by konstantinos1 View Post
                              δεν φυγαμε ολοι επειδη δεν ειχαμε δουλεια και λεφτα στην ελλαδα, εγω εφυγα γιατι βαρεθηκα να ζω σε χωρα ανοργανωτη, ασταθη, με ελλειψη κουλτουρας και κακομαθημενους πολιτες. με μια λεξη σε μια "δευτερη" χωρα.

                              και σε οσους βριζουν τους μεγαλοπιασμενους αλλα γκλαμουριστες δημοσιογραφους θα ηθελα να υπενθυμισω πως αυτους ανεδειξε το κοινο! και το γιατι ειναι πολυ γνωστο, γιατι αυτους θελει, και μαλιστα τους πλεον λαικιστες που του χαιδευουν τα αυτια! οποτε ακομα και αν δεν ειχαν την προθεση να ειναι, τετοιοι επρεπε να γινουν γιατι αυτο απαιτει η ελληνικη κοινωνια!
                              εικονα μας ειναι και μας μοιαζουν!
                              καθε κοινωνια εχει τους δημοσιογραφους και πολιτικους που της αξιζουν απλα και μονο γιατι εκεινη τους ανεδειξε και ψηφισε αντιστοιχα!
                              περαστικα μας...
                              Κι εγω τα ίδια, συμφωνω με σενα, εφυγα όχι επειδη δεν ειχα δουλεια, αλλα για μια καλυτερη ζωη για τα παιδια μου, εγω ισα ισα που ξεβολευτηκα και αφησα ετοιμη δουλεια και η γυναικα μου το ιδιο και αφησα και 2 σπιτια που με τοσο κοπο χτισαμε και μενω τωρα εδω στο νοικι γιατι εκει δεν μπορω να τα πουλησω και θα πληρωσω και παραπανω φορο και ας πληρωνω και δανειο 1500 Ευρο το μηνα για το ενα σπιτι,
                              αλλα δεν παει αλλο στην πατριδα, πληρωνουμε εμεις για αυτα που τρωνε οι αλλοι, ας μεινουν μονοι τους (αλλα δεν γινετε αυτο) να τα ξεπληρωσουν.....
                              φταιμε κι εμεις που ψηφιζουμε τους ίδιους, μαλλον το τραβαει ο οργανισμός μας.....

                              αντε να ειστε καλα....

                              Comment


                                #30
                                Πολλοι ειναι οι λογοι που καποιος θελει να μεταναστευσει.
                                Πχ καποιος εχει προβλημα με το περιβαλον του στην Ελλαδα.Αλλος μπορει να ειναι χοντρος και ασχημος,να μην βγαινει να μην εχει φιλους,οποτε δεν εχει προβλημα με την βαρεμαρα της βορειας Ευρωπης.Καθεται σπιτι και παει για δουλεια και βριζει την Ελλαδα,γιατι μπορει να τον κοροιδευανε.
                                Αλλος μπορει να ειναι απο χωριο και να μην μπορει να σταυρωσει γκομενα.Να του την πεφτουν και οι συγγενεις για την κατασταση του και να θελει να φυγει για αυτο τον λογο.Να παει μακρια να μην τον ενοχλει κανεις.

                                Comment

                                Working...
                                X