Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγγελίες από όσους είναι ήδη στην Αυστραλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ.ΕΙΜΑΙ Η ΟΛΓΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗ 6ΜΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΛΩΣΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ,,,,,ΑΛΛΑ ΤΡΩΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ?????ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΟΥΝ ΜΕ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚΓ,ΕΔΩ ΨΑΧΝΩ ΟΠΟΙΑΔΙΠΟΤΕ ΔΟΥΛΙΑ (ΕΚΤΟΣ ΒΡΑΔΥ) ,ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ .ΤΟ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ olga_the@hotmail.com

    Comment


      #32
      Originally posted by olgi View Post
      ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ.ΕΙΜΑΙ Η ΟΛΓΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗ 6ΜΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΛΩΣΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ,,,,,ΑΛΛΑ ΤΡΩΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ?????ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΟΥΝ ΜΕ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚΓ,ΕΔΩ ΨΑΧΝΩ ΟΠΟΙΑΔΙΠΟΤΕ ΔΟΥΛΙΑ (ΕΚΤΟΣ ΒΡΑΔΥ) ,ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ .ΤΟ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ olga_the@hotmail.com
      Ολγα ελπίζω να διάβασες το Σχετικά με την εύρεση εργασίας στην Αυστραλία γιατι νομίζω αν το κάνεις να σε βοηθήσει.
      Υπομονή και επιμονή patriotes.

      Comment


        #33
        se euxaristo para poli Agoriani gia tin mexri tora voithia sou.Apo tin proti stigmi pou apofasisa na ertho melbourni diavaza tin kathe sou empiria kai simvouli kai me voithises para poli se ola.Exo partner visa kai apo oti katalava kai edo gia na vris doulia xriazese ,,,,,,,,kapio esto ena mikro meson san tin patrida mas!!

        Comment


          #34
          Originally posted by olgi View Post
          se euxaristo para poli Agoriani gia tin mexri tora voithia sou.Apo tin proti stigmi pou apofasisa na ertho melbourni diavaza tin kathe sou empiria kai simvouli kai me voithises para poli se ola.Exo partner visa kai apo oti katalava kai edo gia na vris doulia xriazese ,,,,,,,,kapio esto ena mikro meson san tin patrida mas!!
          μικρο!!!!?????? ποσο μικρο??????σου ζητανε εμπειρια εδω πραγμα δυσκολο για μας καπου εκει *μπαινει* ο γνωστος πηγαινε παντου χορους γαμους .......και σε ελληνικες περιοχες ολο και κατι θα κατσει για αρχη και οχι πολυ εμπιστοσυνη στους *πατριοτες*μας!!!!!pantamazi_

          Comment


            #35
            Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
            και οχι πολυ εμπιστοσυνη στους *πατριοτες*μας!!!!!pantamazi_
            Say it again,mate!

            Comment


              #36
              Ζητείτε πεπειραμένος μάγειρας ( Ελληνικής κουζίνας, ειδικός στη Σούβλα). Έναρξη εργασίας το Δεκέμβριο. Ο εργοδότης είναι διατεθειμένος να προβεί σε χορηγία/πρόσκληση του κατάλληλου αιτούντα (με το πέρας της δοκιμαστικής περιόδου). Η θέση εργασίας βρίσκεται σε περιφερειακή παραθαλάσσια κωμόπολη της Πολιτείας της Βικτώρια (3.20 ώρες από τη Μελβούρνη) και παρέχεται στέγαση. Παρακαλώ σημειώστε πως είναι ευκολότερο να λάβει κανείς Χορηγία για παραμονή στη χώρα σε περιφερειακές περιοχές της Αυστραλίας! Παρακαλώ στείλτε pm να σας δώσω email επικοινωνίας

              Comment


                #37
                Ζητείτε πεπειραμένος μάγειρας ( Ελληνικής κουζίνας, ειδικός στη Σούβλα). Έναρξη εργασίας το Δεκέμβριο. Ο εργοδότης είναι διατεθειμένος να προβεί σε χορηγία/πρόσκληση του κατάλληλου αιτούντα (με το πέρας της δοκιμαστικής περιόδου). Η θέση εργασίας βρίσκεται σε περιφερειακή παραθαλάσσια κωμόπολη της Πολιτείας της Βικτώρια (3.20 ώρες από τη Μελβούρνη) και παρέχεται στέγαση. Παρακαλώ σημειώστε πως είναι ευκολότερο να λάβει κανείς Χορηγία για παραμονή στη χώρα σε περιφερειακές περιοχές της Αυστραλίας! Παρακαλώ στείλτε pm να σας δώσω email επικοινωνίας.
                thanks

                Comment


                  #38
                  Originally posted by australian View Post
                  Ζητείτε πεπειραμένος μάγειρας ( Ελληνικής κουζίνας, ειδικός στη Σούβλα). Έναρξη εργασίας το Δεκέμβριο. Ο εργοδότης είναι διατεθειμένος να προβεί σε χορηγία/πρόσκληση του κατάλληλου αιτούντα (με το πέρας της δοκιμαστικής περιόδου). Η θέση εργασίας βρίσκεται σε περιφερειακή παραθαλάσσια κωμόπολη της Πολιτείας της Βικτώρια (3.20 ώρες από τη Μελβούρνη) και παρέχεται στέγαση. Παρακαλώ σημειώστε πως είναι ευκολότερο να λάβει κανείς Χορηγία για παραμονή στη χώρα σε περιφερειακές περιοχές της Αυστραλίας! Παρακαλώ στείλτε pm να σας δώσω email επικοινωνίας
                  κανενα δοκιμαστη θελουνε????

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                    κανενα δοκιμαστη θελουνε????
                    κι εγω για τη δουλεια του δοκιμαστη δηλωνω ενδιαφερον!!!!!!!χαχαχα!!

                    Comment


                      #40
                      Συγκατοίκηση στο Σύδνευ.

                      Χαιρετώ την παρέα του patriotaki.net!
                      Κατεβαίνω Σύδνευ τον γενάρη και κοιτάω για συγκατοίκηση.
                      Είμαι με το επίδομα Newstart (δλδ περίπου 250 p/w) οπότε κοιτάω για τιμές απο 100 μέχρι 160 p/w.
                      Ειμαι 23 χρονών, πολυ καθαρός, ευπρεπής και ευχάριστος. Επίσης καπνίζω (καπνό, που δεν ειναι τόσο δυσάρεστο για τους γύρω!)
                      Ψάχνω για άντρα συγκάτοικο (λόγω του ότι η κοπέλα μου στην Αθήνα ζηλεύει να μείνω με άλλη γυναίκα :P)
                      Αν υπάρξει κάποια πρόταση για άλλη πόλη, θα την σκεφτώ ευχαρίστως!
                      Αυτό τον καιρό βρίσκομαι στην Αθήνα οπότε μπορω να κανονίσω συνάντηση!
                      Επίσης αν ετοιμάζεται κανείς να κατέβει Σύδνευ ή είναι ήδη εκεί θα χαρώ να μου πείτε την εμπειρία σας!!!!

                      Υ.Γ Είναι η 2η φορά που πηγαίνω στο Σύδνευ.

                      Comment


                        #41
                        Kαλημερα σε ολους ,
                        επειδη προκειται να επιστρεψω στην πατριδα λογω οικογενειακων θεματων πουλαω το αυτοκινητο μου μαρκας nissan maxima A32G ,,,Το μοντελο ειναι του 97 σε πολυ καλη κατασταση ....ειναι μεγαλο ανετο και ευρυχωρο για οικογενεια...το εχω ενα χρονο και δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα...εχει μονο 148.000 χιλιομετρα και το εχω παρει απο συγγενη ο οποιος ηταν ταξιτζης και δεν το εχει κυκλοφορησει πολυ...τα τελη κυκλοφοριας ληγουν στις 19 δεκεμβριου(700 δολλαρια)...η τιμη του ειναι στα 2.800 δολλαρια ,,,,,
                        για να παρετε μια ιδεα οριστε και το λινκ απο αλλο αλλα η μονη διαφορα ειναι οτι το δικο μου ειναι σε χρωμα μπορντω....

                        μενω στο Νoble Park Γιωργος 0416686971...οποιαδηποτε ωρα...

                        το λινκ...http://www.carsales.com.au/private/d...o=Stock&items=[Make:NISSAN,Model:MAXIMA,Series:A32,BaseEnabledBad ge:G]&sort=default

                        Comment


                          #42
                          filoksenia

                          kalispera paidia.eimai apo tin evoia kai stis 23 tou noemvri petaw gia melvourni.tha ithela na kserw an iparxei kapios pou tha mporei na me filoksenisei gia 2-3 meres,giati paw katw monos!!exw kanonika ipikouotita apo tin mana mou kai eimai australos politis episimos!! euxaristw

                          Comment


                            #43
                            γεια σας παιδια!!! ο συζηγος ειναι Αυστραλος υπηκοος και ειναι ηδη Μελβουρνη εδω και δυο μηνες. Ελπιζουμε να μπορεσω να παω και εγω με τα παιδια.
                            Αναφερομαι στο forum σας μηπως μπορει καποιος να βοηθησει... ο Γιωργος μου (συζηγος) δεν εχει βρει ακομη δουλεια τον πρωτο μηνα τον εφαγε με χαρτια και διαδικασιες... και τωρα ψαχνει οτιδηποτε!!!
                            Εχει δουλεψει σαν πωλητης, σερβιτορος και barista
                            Αν καποιος εχει κατι υποψιν του και την καλη θεληση ας μου στειλει pm η επικοινωνια με mail mariastr5@gmail.com
                            ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

                            Comment


                              #44
                              ΔΩΡΕΑΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΤΗΣ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗΣ

                              SBS Audio and Language : Greek : Highlight: MULTICULTURAL-HUB-FREE-ENGLISH-LESSONS

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by olgi View Post
                                se euxaristo para poli Agoriani gia tin mexri tora voithia sou.Apo tin proti stigmi pou apofasisa na ertho melbourni diavaza tin kathe sou empiria kai simvouli kai me voithises para poli se ola.Exo partner visa kai apo oti katalava kai edo gia na vris doulia xriazese ,,,,,,,,kapio esto ena mikro meson san tin patrida mas!!
                                Αυτό με το μικρό μέσο που θέλει εδώ πολύ με διασκέδασε

                                Comment

                                Working...
                                X