Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - xaris76

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Ανταπόκριση από Μελβούρνη

    Originally posted by marie View Post
    Καλωσόρισες και καλή διαμονή. Για να σε βοηθήσω λίγο θα σου πω ότι εμείς είμαστε 40 και με δύο παιδιά και φύγαμε από την Ελλάδα. Μη μασάς και όλα θα πάνε πολύ καλύτερα απ'ότι φαντάζεσαι. Και μόνο το ότι πάλι κάνεις όνειρα για το μέλλον, είναι αρκετό για να καταλάβεις πως έκανες σωστή κίνηση. Όλα να σου έρθουν καλά.
    Αυτό το ''Dream the future'' πολύ μου άρεσε... θα το υιοθετήσω !!!

    Καλή δύναμη, να χαίρεσαι την οικογένειά σου !!!

    Comment


      #32
      Ανταπόκριση από Μελβούρνη

      Originally posted by Agoriani View Post
      Καλως ήρθες Xaris76 στην Αυστραλία. Περιμένουμε την συμβολή σου στην ενημέρωση που γίνεται μέσα απο το patriotaki στους συμπατριώτες μας.
      Όπως είπες, καλό θα είναι οτι μπορεί να είναι χρήσιμο και σε άλλους μελλοντικά να το βάζουμε δημόσια παρά σε προσωπικά μηνύματα.
      Καλώς σας βρήκα !!! Να σας ζήσουν τα agorianakia !!!
      Η συμβολή μου θα είναι ελάχιστη συγκριτικά με το έργο πολλών φίλων του forum, αλλά θα προσπαθήσω να ''do my best''.
      Αυτό το τελευταίο αφιερωμένο εξαιρετικά στα δύο φιλαράκια που γνώρισα από τα Βόρεια, για να τους ζορίσω λίγο να στρωθούν να μάθουν μερικές εκφράσεις στα Αγγλικά. Να μελετήσουμε και λίγο, όχι μπούρου μπούρου όλη μέρα στο Skype...
      Ελπίζω να γνωριστούμε από κοντά με όλη την παρέα...

      Ά, και αν έχουμε και καμιά όμορφη νύφη, να γνωριστούμε το συντομότερο... ελεύθερα παιδιά είμαστε !!!

      Comment


        #33
        Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
        Xaris!!! You are a pro!!! Όλα να σου πάνε καλά φίλε μου! Όσο κι αν σε αγχώνει το τόλμημα που έκανες, εγώ βλέπω ότι είσαι σε καλό δρόμο και αυτό τεκμηριώνεται από το ότι δεν έχεις χάσει το χιούμορ σου όπως φαίνεται και από την 1η ανταπόκρισή σου.

        Νίκο είδα ότι πέρασες στο Ielts. Τα συγχαρητήριά μου... Είχα χάσει μερικά επεισόδια για τεχνικούς λόγους ( βλέπε ημερήσιο κόστος για ίντερνετ στο ξενοδοχείο : 10 $ ). Τα συγχαρητήριά μου σε όλους όσοι πραγματικά κάνουμε μια ΥΠΕΡΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ παρά την καθημερινότητά μας, ψαχνόμαστε και το παλεύουμε.

        Υ.Γ. Το χιούμορ μου θα το χάσω μαζί με την τελευταία μου ανάσα... Θα αργήσει καμιά 70 αριά χρόνια ακόμα από ότι το υπολογίζω...

        Comment


          #34
          Good luck xari!!

          Comment


            #35
            Ανταπόκριση από Μελβούρνη

            Originally posted by demi View Post
            Xaris , δικαίωμα στο όνειρο έχουν και αυτοί που είναι πάνω από 30 ή και από 35. Εγώ είμαι 40 και ο σύζυγός ακόμα πιό μεγάλος και έχουμε και ένα παιδί 7 χρονών κι όμως την απόφαση την πήραμε και από ότι φαίνεται καλά κάναμε. Συμφωνώ με το Poltergreist ότι αυτοί που σε αγαπάνε θα σε στηρίξουν και θα σε καταλάβουν και οι άλλοι απλά θα σε ζηλέψουν και πιθανότατα να προσπαθήσουν να σε επηρεάσουν ότι μάλλον δεν παιρνάς καλά. Μην μασάς να σκέφτεσαι θετικά και άσε τους άλλους .

            Ντέμη την καλημέρα μου. Ομολογώ ότι τα δικά σου τα posts τα έχω αδικήσει. Δεν έχω προλάβει να παρακολουθήσω όλα όσα γράφεις, παρότι αντιλαμβάνομαι ότι όλοι σου απευθύνονται, - όπως και στον agoriani - με μεγάλο θαυμασμό και σεβασμό θα έλεγα... Χίλια ευχαριστώ για την στήριξή σου. Σου εύχομαι ολόψυχα να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Είστε τόσο τυχεροί όσοι έχετε έναν σύντροφο - σύμμαχο σε αυτή την πορεία, σε αυτό το ''dream the future''.
            Οι μόνοι άνθρωποι που πραγματικά με αγαπούν βρίσκονται 13.000 χλμ μακριά μου. Αυτή είναι η αλήθεια, και μόνο όποιος είναι μόνος του εδώ μπορεί να με καταλάβει... Θα πρέπει να βάλω τα δυνατά μου να μην τους απογοητεύσω. Μου το χρωστάω και τους το χρωστάω...
            Είμαι άτομο που σκέφτομαι μονίμως θετικά, εκτός κι αν είναι για κανένα ιατρικό τεστάκι ( Μακριά από μας Παναγία μου !!! )

            Χαίρομαι τόσο που σας μιλάω. Είμαι από το πρωί που ξύπνησα ( και έχω πλέον ίντερνετ ) με ένα χαζοχαρούμενο χαμόγελο στην φάτσα...

            Comment


              #36
              Ανταπόκριση από Μελβούρνη

              Originally posted by pan_k7 View Post
              Good luck xari!!

              Good luck και σε σένα φίλε... Να σαι καλά !!!
              Επίσης, don't worry - be happy, what's up doc και άλλα τέτοια... !!!

              Comment


                #37
                Originally posted by xaris76 View Post
                Καλησπερίζω όλη την παρέα του forum... .......................να είναι προσβάσιμες σε όλη την παρέα.
                Καλή δύναμη εύχομαι σε όλους μας !!! Θα τα λέμε από το patriotaki !!!!!
                Θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να σου ευχηθώ καλή αρχή, καλή δύναμη και ηθικόν ακμαιότατον! Να ξέρεις ότι οι σκεψεις όλου του φόρουμ συνοδεύουν πάντοτε τον καθένα που πρωτοφτάνει εκεί για μια νέα αρχή και είμαι σίγουρη ότι μαζί με τις σκέψεις μας στέλνουμε και θετική ενέργεια.....

                Comment


                  #38
                  Ανταπόκριση από Μελβούρνη

                  Originally posted by jini View Post
                  Θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να σου ευχηθώ καλή αρχή, καλή δύναμη και ηθικόν ακμαιότατον! Να ξέρεις ότι οι σκεψεις όλου του φόρουμ συνοδεύουν πάντοτε τον καθένα που πρωτοφτάνει εκεί για μια νέα αρχή και είμαι σίγουρη ότι μαζί με τις σκέψεις μας στέλνουμε και θετική ενέργεια.....
                  Φχαριστώ ρε κοπελιά, να 'σαι καλά...
                  Δεν αφήνεις τώρα τα ''στέλνω την θετική ενέργεια'' να μου στείλετε καμιά Χριστουγεννιάτικη κάρτα ? Δεν μου περισσεύουν για δέντρο, τουλάχιστον να στολίσω με κάρτες το τζάμι στο παράθυρό μου...

                  Σας είπα ότι εδώ έχουν στολίσει από τώρα για τα Χριστούγεννα ? Θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες ένα link με μια φωτογραφία από κεντρικό δρόμο της Μελβούρνης που κυματίζουν σημαίες που εύχονται ''ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ'' από τον δήμο Μελβούρνης στα ελληνικά !!! Οι σημαίες βρίσκονται παντού στην πόλη στην αγγλική γλώσσα. Ειδικά στην ελληνική γλώσσα, κατ' εξαίρεση, βρίσκονται σε έναν δρόμο που παλιότερα φημιζόταν ότι αποτελούσε ελληνικό στέκι, την Lonsdale Street. Τώρα, εκεί βρίσκονται ακόμα αρκετά ελληνικά καταστήματα και εστιατόρια, αλλά αριθμητικά μας έφαγαν οι Κινέζοι και οι Ασιάτες γενικότερα... Έχει μερικά πολύ ωραία μέρη για καφέ εκεί τριγύρω...

                  Comment


                    #39
                    Καλη επιτυχια Χαρη.Σου ευχομαι οτι καλυτερο στην νεα σου αρχη.Ισως τα πουμε κι απο κοντα με το καινουριο ετος.Οι συμβουλες σου θα ειναι οδηγος μας μεχρι και αφου φτασουμε στην αυστραλια.

                    Comment


                      #40
                      χαρη το επιασα το μηνημα σου...και να εισαι σιγουρος οτι θα το ακολουθησω
                      καλη τυχη και απο εμενα

                      Comment


                        #41
                        Ανταπόκριση από Μελβούρνη

                        Σ' ευχαριστώ πολύ κι εσένα...
                        Κάτσε να τελειώσουν οι χαιρετούρες και τα ρέστα, και θα αρχίσω την ανταπόκριση καλύτερα και από το CNN !!!
                        Ελπίζω μόνο να μην σας κουράσω με επαναλήψεις λεπτομερειών που έχουν καταγράψει και οι αξιόλογοι συνάδελφοι και συναγωνιστές !!! Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλο το υλικό που έχει γραφτεί εδώ τους τελευταίους μήνες...

                        Comment


                          #42
                          Ανταπόκριση από Μελβούρνη

                          Originally posted by lift View Post
                          χαρη το επιασα το μηνημα σου...και να εισαι σιγουρος οτι θα το ακολουθησω
                          καλη τυχη και απο εμενα
                          Άντε και στα δικά σου !!! Το ξέρω οτι το 'πιασες γι αυτό και το πέταξα...

                          Comment


                            #43
                            συγχαρητήρια και απο μένα!!! σου εύχομαι με τη σειρά μου να σου πάνε όλα καλά, γιατί μέχρι να φτάσεις εκεί ταλαιπωρήθηκες πολύ εδώ...και όχι μόνο εσύ αλλά όλοι όσοι τελικά έχουν καταφέρει να φύγουν! είμαστε κοντά σου και περιμένουμε και απο σενα λεπτομέρειες (φυσικά όποτε μπορέσεις)! )))))

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by xaris76 View Post
                              Φχαριστώ ρε κοπελιά, να 'σαι καλά...
                              Δεν αφήνεις τώρα τα ''στέλνω την θετική ενέργεια'' να μου στείλετε καμιά Χριστουγεννιάτικη κάρτα ? Δεν μου περισσεύουν για δέντρο, τουλάχιστον να στολίσω με κάρτες το τζάμι στο παράθυρό μου...

                              Σας είπα ότι εδώ έχουν στολίσει από τώρα για τα Χριστούγεννα ? Θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες ένα link με μια φωτογραφία από κεντρικό δρόμο της Μελβούρνης που κυματίζουν σημαίες που εύχονται ''ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ'' από τον δήμο Μελβούρνης στα ελληνικά !!! Οι σημαίες βρίσκονται παντού στην πόλη στην αγγλική γλώσσα. Ειδικά στην ελληνική γλώσσα, κατ' εξαίρεση, βρίσκονται σε έναν δρόμο που παλιότερα φημιζόταν ότι αποτελούσε ελληνικό στέκι, την Lonsdale Street. Τώρα, εκεί βρίσκονται ακόμα αρκετά ελληνικά καταστήματα και εστιατόρια, αλλά αριθμητικά μας έφαγαν οι Κινέζοι και οι Ασιάτες γενικότερα... Έχει μερικά πολύ ωραία μέρη για καφέ εκεί τριγύρω...



                              δωσε διευθυνση και ειμαι σιγουρη οτι θα γεμισεις απο αυτες.....συντομα ομως να προλαβουν να ερθουν πριν τα χριστουγεννα..χαχα...σου ευχομαι και εγω τα καλυτερα...

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by xaris76 View Post
                                Φχαριστώ ρε κοπελιά, να 'σαι καλά...
                                Δεν αφήνεις τώρα τα ''στέλνω την θετική ενέργεια'' να μου στείλετε καμιά Χριστουγεννιάτικη κάρτα ? Δεν μου περισσεύουν για δέντρο, τουλάχιστον να στολίσω με κάρτες το τζάμι στο παράθυρό μου...

                                Σας είπα ότι εδώ έχουν στολίσει από τώρα για τα Χριστούγεννα ? Θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες ένα link με μια φωτογραφία από κεντρικό δρόμο της Μελβούρνης που κυματίζουν σημαίες που εύχονται ''ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ'' από τον δήμο Μελβούρνης στα ελληνικά !!! Οι σημαίες βρίσκονται παντού στην πόλη στην αγγλική γλώσσα. Ειδικά στην ελληνική γλώσσα, κατ' εξαίρεση, βρίσκονται σε έναν δρόμο που παλιότερα φημιζόταν ότι αποτελούσε ελληνικό στέκι, την Lonsdale Street. Τώρα, εκεί βρίσκονται ακόμα αρκετά ελληνικά καταστήματα και εστιατόρια, αλλά αριθμητικά μας έφαγαν οι Κινέζοι και οι Ασιάτες γενικότερα... Έχει μερικά πολύ ωραία μέρη για καφέ εκεί τριγύρω...

                                Στείλε διεύθυνση ΑSAP! Και μην στενοχωριέσαι για το δέντρο. Αγάλι αγάλι.....έχουμε μπροστά μας πολλα Χριστούγεννα!

                                Comment

                                Working...
                                X