Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δηλώστε εδώ όσοι λάβατε Πρόσκληση γιά Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Γιατί αγχώνεστε τόσο? Το event δεν γίνεται για να προσφέρει αποκλειστικά θέσεις εργασίας παρά μόνο ίσως σε λίγες περιπτώσεις. Επιπλέον δεν είναι η μοναδική σας ευκαιρία να φύγετε, ούτε η AU η μοναδική χώρα για να σας υποδεχτεί. Ακόμα κι αν άρχισαν οι προσκλήσεις, είναι πάνω από 15000 για επεξεργασία, οπότε δεν είναι δυνατόν να σταλούν οι όποιες προσκλήσεις την ίδια μέρα όλες.

    Καλημέρα σε όλους & κουράγιο (αλλά όχι πανικός).

    Comment


      #17
      Originally posted by ZAKARI View Post
      gamhseta, mh xanete xrono me AU, kalytera
      http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?a...ntCategory=482 > Search job
      ΧΑμενος χρονος ειναι και το EURES φιλε μου.
      Και αν εχω στειλει CV απο εκει.

      Comment


        #18
        Εντυπωση μου κανει..Τοσοι στειλανε αιτηση για αυτο event και δεν βρηκαν ακομα ουτε εναν?? Eδω που τα λεμε οι Ελληνες λογω του εκπαιδευτικου συστηματος δεν αποκτουνε την απαραιτητη τεχνογωσια..Για παραδειγμα στην Γερμανια ολοι οι φοιτητες μετα το 3 ετος δουλευουν για 2 χρονια σε ΣΟΒΑΡΕΣ!!!(το τονιζω αυτο)εταιριες και μετα συνεχιζουν τις σπουδες τους. Ετσι οταν τελειωνουν εχουν και μια σχετικη εμπειρια πανω σε αυτο που σπουδασανε...Για αυτο αλλωστε διοργανωνουν και αντιστοιχο event στην Γερμανια πριν απο αυτο της Ελλαδας. Οποτε πιστευω πως θα προτιμησουν περισσοτερους Γερμαναραδες απο Ελληνες...Ειχαμε και τον ΓΑΠ που στις αρχες του 2010 ελεγε συνεχεια οτι ειμαστε διεφθαρμενοι και τεμπεληδες..Αυτα τα κρατανε οι ξενοι..δεν ειναι βλακες...

        Comment


          #19
          Originally posted by vasilis78 View Post
          Γιατί αγχώνεστε τόσο? Το event δεν γίνεται για να προσφέρει αποκλειστικά θέσεις εργασίας παρά μόνο ίσως σε λίγες περιπτώσεις. Επιπλέον δεν είναι η μοναδική σας ευκαιρία να φύγετε, ούτε η AU η μοναδική χώρα για να σας υποδεχτεί. Ακόμα κι αν άρχισαν οι προσκλήσεις, είναι πάνω από 15000 για επεξεργασία, οπότε δεν είναι δυνατόν να σταλούν οι όποιες προσκλήσεις την ίδια μέρα όλες.

          Καλημέρα σε όλους & κουράγιο (αλλά όχι πανικός).

          Comment


            #20
            Originally posted by Panos2080 View Post
            Εγω?Καλα δεν ειδες τι γραφουν?Την μια μας λεει ενας φιλος γιατρος πηρε προσκληση,ρωταει ο αλλος τι ειδικοτητα εχει κ λεει μηχανικος!!!Τεσπα!!!
            Το θεμα ειναι οτι ακομη δεν εχουν στειλει σε κανεναν.Αναμενουμε.
            Συγγνώμη για το λάθος μου και πάω αμέσως να το διορθώσω!
            Καλη επιτυχία σε όλους σας!!!
            Είναι πολλές οι 622 μέρες;

            Comment


              #21
              Το εντυπωσιακό νούμερο των 12.000 Ελλήνων που δήλωσαν συμμετοχή στην ενημερωτική ημερίδα του αυστραλιανού υπουργείου Μετανάστευσης στην Αθήνα στις 8 και 9 Οκτωβρίου με στόχο την προσέλκυση εξειδικευμένων εργαζομένων στην Αυστραλία, μαρτυρά την αγωνία και την εργασιακή ανασφάλεια που βιώνουν οι έλληνες πολίτες αν αναλογιστεί κανείς ότι στην αντίστοιχη ημερίδα πέρυσι είχαν κατατεθεί μόνο 42 αιτήσεις.

              Πηγές του υπουργείου Μετανάστευσης που επικαλείται το Αθηναϊκό πρακτορείο ειδήσεων, αναφέρουν ότι πολλοί από τους 12.000 ενδιαφερόμενους θα "κοπούν" και δεν θα πάρουν πρόσκληση για τις ημερίδες, επειδή δεν πληρούν τις προδιαγραφές. Ωστόσο το νούμερο είναι είναι εντυπωσιακό δεδομένου ότι πέρσι μόνο 42 αιτήσεις είχαν υποβληθεί από την Ελλάδα και μόνο 14 απ' αυτές έγιναν δεκτές στη συγκεκριμένη κατηγορία (εξειδικευμένων) μετανάστευσης.



              Σημειώνεται ότι η Αυστραλία είχε δεχθεί συνολικά, την περασμένη χρονιά, 130.843 αιτήσεις από προσοντούχους όλου του κόσμου για να μεταναστεύσουν στη χώρα.

              Comment


                #22
                Καλησπερα .Η γυναικα μου ελαβε μεσω email απαντηση για το event που θα γινει στο Χιλτον εχει λαβει κανεις αλλος ? την ελαβε σημερα το πρωι .

                Comment


                  #23
                  Originally posted by Νικος69 View Post
                  Καλησπερα .Η γυναικα μου ελαβε μεσω email απαντηση για το event που θα γινει στο Χιλτον εχει λαβει κανεις αλλος ? την ελαβε σημερα το πρωι .
                  H πρώτη πρόσκληση,για να δούμε πόσες θα ακολουθήσουν

                  Comment


                    #24
                    Σήμερα έλαβε και η αδελφή που είναι νοσηλεύτρια.
                    Νίκος69 τι επάγγελμα έχει η γυναίκα σου?

                    Αναμένουμε και εμείς οι μηχανολόγοι μηχανικοί....

                    Comment


                      #25
                      θα μπορούσε κάποιος να μας πει τι γράφει το ονομα του αποστολέα. Απλα για να μην το περάσουμε σαν spam mail. Ευχαριστώ και καλή τύχη σε όλους

                      Comment


                        #26
                        event

                        Originally posted by kostandinosb View Post
                        Σήμερα έλαβε και η αδελφή που είναι νοσηλεύτρια.
                        Νίκος69 τι επάγγελμα έχει η γυναίκα σου?

                        Αναμένουμε και εμείς οι μηχανολόγοι μηχανικοί....
                        Ακτινολογος ειναι η γυναικα μου καλη επιτυχια σε ολους

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by efthymios View Post
                          θα μπορούσε κάποιος να μας πει τι γράφει το ονομα του αποστολέα. Απλα για να μην το περάσουμε σαν spam mail. Ευχαριστώ και καλή τύχη σε όλους
                          αποστολεας Skills Australia Needs Team

                          Comment


                            #28
                            Αιντε αρχισαν τα οργανα που λενε κ στο χωριο μου!!!
                            Περιμενουμε οι μηχανικοι!

                            Comment


                              #29
                              όπως εύχομαι να λέμε και στην αυστραλία... fingers crossed.

                              Comment


                                #30
                                θα στειλουν μαιλ μονο σε οσους παρουν προσκληση η κ σε αλλους που θα λενε we regret to inform you?

                                Comment

                                Working...
                                X