Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους ανήκουν στα Τεχνικά επαγγέλματα (trades)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by hronis78 View Post
    καταρχην μπραβο παιδια η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη.ειμαι ηλεκτρολογος με 13χρονια προυπηρεσια μπορειται να μου πειτε αν μπορω να παρω εξαιρεση στα αγγλικα?αν ναι με ποιον τροπο?η αν μπορω να τα κανω εκει?υπαρχουν σχολες που σου μαθαινουν αγγλικα?και ποσο κοστιζουν?
    Εξαίρεση από τα αγγλικά είναι αδύνατον να πάρεις.Μπορείς να βγάλεις όμως φοιτητική βίζα και να σπουδάσεις αγγλικά και εν συνεχεία κάτι άλλο. Σημειωτέων ότι κατά την διάρκεια των σπουδών σου δεν μπορείς να εργάζεσαι παραπάνω από 20 ώρες την ημέρα και απεριόριστα στις διακοπές.Το κόστος είναι σχετικά μεγάλο (9 -10 χιλιάδες δολ )αλλά εάν δεν ξέρεις αποδεδειγμένα αγγλικά είναι αδύνατον να πας Αυστραλία με άλλη βίζα εκτός της τουριστικής με την οποία σου είναι αδύνατον να εργασθείς.
    Η φοιτητική βίζα μπορεί να ανοίγει τον δρόμο για μόνιμη μετανάστευση αλλά δέν τον εγγυάται.Υπάρχουν και άλλες προϋποθέσεις και πρέπει να ενημερωθείς καλά γιατί αλλιώς θα κάνεις μια επίσκεψη για να αφήσεις λεφτά εκεί .

    Comment


      Originally posted by spyros38 View Post
      Εξαίρεση από τα αγγλικά είναι αδύνατον να πάρεις.Μπορείς να βγάλεις όμως φοιτητική βίζα και να σπουδάσεις αγγλικά και εν συνεχεία κάτι άλλο. Σημειωτέων ότι κατά την διάρκεια των σπουδών σου δεν μπορείς να εργάζεσαι παραπάνω από 20 ώρες την ημέρα και απεριόριστα στις διακοπές.Το κόστος είναι σχετικά μεγάλο (9 -10 χιλιάδες δολ )αλλά εάν δεν ξέρεις αποδεδειγμένα αγγλικά είναι αδύνατον να πας Αυστραλία με άλλη βίζα εκτός της τουριστικής με την οποία σου είναι αδύνατον να εργασθείς.
      Η φοιτητική βίζα μπορεί να ανοίγει τον δρόμο για μόνιμη μετανάστευση αλλά δέν τον εγγυάται.Υπάρχουν και άλλες προϋποθέσεις και πρέπει να ενημερωθείς καλά γιατί αλλιώς θα κάνεις μια επίσκεψη για να αφήσεις λεφτά εκεί .
      κοστος φοιτιτικης βιζας για αγγλικα 3900 εξαμηνο....

      Comment


        Καλησπέρα σας....

        Μήπως γνωρίζεις κάποιος αν έχω απαλλαγή από το IELTS ....
        επειδή το επάγγελμά μου είναι χειριστής μηχανημάτων Excavator operator.. ??
        Υπήκοος δεν είμαι πάντως...
        Ευχαριστώ... !!!
        I've got the IELLTS/ Incredible Excitable Lessons to live and To Survive in Greece

        Comment


          Originally posted by jim atlas View Post
          Καλησπέρα σας....

          Μήπως γνωρίζεις κάποιος αν έχω απαλλαγή από το IELTS ....
          επειδή το επάγγελμά μου είναι χειριστής μηχανημάτων Excavator operator.. ??
          Υπήκοος δεν είμαι πάντως...
          Ευχαριστώ... !!!
          Jimara και πως θα συνενοείστε στη νοηματική;

          Comment


            Ευχαριστώ aus...
            I've got the IELLTS/ Incredible Excitable Lessons to live and To Survive in Greece

            Comment


              Θα ηθελα να ρωτισω αν αληθευουν οι μισθοι για τους ΗΛΕΚΤΡΟΣΙΝΓΓΟΛΙΤΕΣ (WELDER )(40 μερα και 50 την νυχτα δολαρια την ωρα ) μεροκαματο.Δηλαδη 40*8=320$ Μηπος ειναι υπερβολες?

              Comment


                ο βασικος μισθος στην Αυστραλια ειναι σχεδον 50.000 δολλαρια (49.800κατι) κανε τις απαραιτητες διαιρεσεις και θα βρεις το ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ ποσο που μπορει να σου δωσει ενας Αυστραλος εργοδοτης. Κανονικα ειναι μεταξυ 32 - 40 δολλαρια ανα ωρα, αναλογως εμπειριας και ικανοτητων.

                Comment


                  Originally posted by aystralos View Post
                  Θα ηθελα να ρωτισω αν αληθευουν οι μισθοι για τους ΗΛΕΚΤΡΟΣΙΝΓΓΟΛΙΤΕΣ (WELDER )(40 μερα και 50 την νυχτα δολαρια την ωρα ) μεροκαματο.Δηλαδη 40*8=320$ Μηπος ειναι υπερβολες?
                  Εδω για τους Metal Trades Assistant
                  Εδω για τους Engineering Tradesperson - Fabrication

                  Κοίτα κάτω κάτω στις σελίδες για τον μισθό. Τα στοιχεία είναι επίσημα, όπως και το site γιατι είναι .gov
                  Υπομονή και επιμονή patriotes.

                  Comment


                    Παιδεια σας ευχαριστω πολλη για της πληροφοριες που μου δωσατε.Ενα μεγαλο προβλημα που εχω ειναι που δεν ξερω να διαβαζω καθολου αγγλικα.Ξερω μονο να μιλαω,τιποτα αλλο. Ευτιχως εχω αυστραλεζικο διαβατιριο!!!!!!! αλοιος αστα να πανε.Agoriani εκει στο geelong εχετε κατι ΚΑΒΟΥΡΙΑ κατσε καλα!!!!.Τον οκτωμβριο θα ερθω να πιασω μερικα.

                    Comment


                      Originally posted by aystralos View Post
                      Παιδεια σας ευχαριστω πολλη για της πληροφοριες που μου δωσατε.Ενα μεγαλο προβλημα που εχω ειναι που δεν ξερω να διαβαζω καθολου αγγλικα.Ξερω μονο να μιλαω,τιποτα αλλο. Ευτιχως εχω αυστραλεζικο διαβατιριο!!!!!!! αλοιος αστα να πανε.Agoriani εκει στο geelong εχετε κατι ΚΑΒΟΥΡΙΑ κατσε καλα!!!!.Τον οκτωμβριο θα ερθω να πιασω μερικα.
                      Να έρθεις και να μου δείξεις και εμένα να τα πιάνω.
                      Υπομονή και επιμονή patriotes.

                      Comment


                        Originally posted by Agoriani View Post
                        Να έρθεις και να μου δείξεις και εμένα να τα πιάνω.
                        Το μονο που θελω απο εσενα ειναι μια μεγαλη κατσαπολα για να χορανε μεσα. Τα αλλα αστα σε εμεναΥπομονη να φιγη ο χιμωνας,και θα ερθω.Εγω θα μενω μελβουρνη στο (πρεστον),δεν θα ειμαι και μακρια

                        Comment


                          Originally posted by aystralos View Post
                          Θα ηθελα να ρωτισω αν αληθευουν οι μισθοι για τους ΗΛΕΚΤΡΟΣΙΝΓΓΟΛΙΤΕΣ (WELDER )(40 μερα και 50 την νυχτα δολαρια την ωρα ) μεροκαματο.Δηλαδη 40*8=320$ Μηπος ειναι υπερβολες?
                          οι τιμες ειναι οκ!!αλλα ειναι ΜΙΚΤΑ

                          Comment


                            Μονος,και με 5000$ τον μηνα φτανουν να ζησω?

                            Comment


                              θα ελεγα να εχεις στο νου σου τον κανονα ".... κρατα και μικρο καλαθι".
                              Μονος σου ακομα και με τα μισα απο αυτα, ζεις αξιοπρεπως. ειδικα αν βρεις φτηνη στεγη με κανεναν συγκατοικο.

                              Comment


                                Παιδια σας ευχαριστω ολους απο την καρδια μου

                                Comment

                                Working...
                                X