Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταλλαγή απόψεων από Έλληνες που είναι ή θέλουν να πάνε Αγγλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ευχαριστώ πολύ ☺️

    Comment


      που είναι καλύτερα να κάνω λίρες τα μετρητά μου εδώ στο Λονδίνο?

      Comment


        Originally posted by zakkww View Post
        που είναι καλύτερα να κάνω λίρες τα μετρητά μου εδώ στο Λονδίνο?
        Για τη ποσο περιπου μιλαμε και για ποτε περιπου το θελεις; Στο λονδινο αν εννοεις την eurochange, Travelex την μαμησες. Ειδικα αν την συναλλαγη την κανεις στο αεροδρομιο. Σου το λεω διοτι την εχω παθει και μου πηραν αρκετα χρηματα τζαμπα.


        Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες στειλε μου ενα pm να τα συζητησουμε απο εκει.

        Αν υπαρχει καποιος συγγενεις φιλος και λοιπα uk με λογαριασμο τοτε χρησιμοποιησε transferwise,currencyfair,transfer2go. Τις εχω χρησιμοποιησει ολες και ειναι μια χαρα

        Comment


          Originally posted by georgent View Post
          Για τη ποσο περιπου μιλαμε και για ποτε περιπου το θελεις; Στο λονδινο αν εννοεις την eurochange, Travelex την μαμησες. Ειδικα αν την συναλλαγη την κανεις στο αεροδρομιο. Σου το λεω διοτι την εχω παθει και μου πηραν αρκετα χρηματα τζαμπα.


          Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες στειλε μου ενα pm να τα συζητησουμε απο εκει.

          Αν υπαρχει καποιος συγγενεις φιλος και λοιπα uk με λογαριασμο τοτε χρησιμοποιησε transferwise,currencyfair,transfer2go. Τις εχω χρησιμοποιησει ολες και ειναι μια χαρα
          Δεν μπορώ να βρω πως στέλνω μήνυμα. Στείλε μου εσύ αν μπορείς

          Comment


            Originally posted by zakkww View Post
            Δεν μπορώ να βρω πως στέλνω μήνυμα. Στείλε μου εσύ αν μπορείς
            κανε κλικ πανω στο nickname μου και επελεξε προσωπικο μυνημα.

            Comment


              Καλησπέρα σε όλους σας. Καλώς σας βρήκα. Και εγώ σε λίγες μέρες ανεβαίνω Αγγλία (Μαντσεστερ). Ερώτηση προς τα άτομα που είναι Αγγλία. Πάω εκεί με έτοιμη δουλειά άσχετη με αντικείμενο που έχω σπουδάσει. Θα βρώ άλλη δουλειά μετά την προσαρμογή μου??

              Comment


                Κανεις δε νομιζω οτι μπορει με σιγουρια να σου απαντησει στην ερωτηση σου. Το καλο ειναι οτι εχεις κατι για να μην βαζεις απο την τσεπη σου. Ασχολησου με αυτο και τα αλλα θα ερθουν με τον καιρο τους. Παντως να εισαι ετοιμος για ολα, δεν ξερω τι θα πουν οι αλλοι χρηστες που βρισκονται και αυτοι αγγλια αλλα τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα. Δηλαδη εγω πιστευω προσωπικα οτι ενα μεγαλο μερος απο τα agencies απλα υπαρχουν για να παιρνουν τις επιδοτησεις λειτουργιας απο το κρατος. Δεν νομιζω οτι εχουν ολα τα vacancies που διαφημιζουν, οποιος καταλαβε καταλαβε

                Δεν θελω να σας αποθαρυνω θα ερθετε και θα δειτε τι παιζει απο κοντα

                Comment


                  Εγώ που ήρθα με agency μπορείς να μου πεις πάνω κάτω τι παίζει να ξέρω τι να προσέχω?

                  Comment


                    zakkww τι εννοεις ηρθες με agency? Επισης δεν εχω λαβει ακομη κανενα μυνημα σου

                    Comment


                      Ναι ήρθα με agency. Μήνυμα σου είπα δεν μπορώ να βρω που είναι. Μήπως φταίει που είμαι από κινητό?

                      Comment


                        Μαλλον το κινητο φταει. Δηλαδη ειχες βρει μια αγγελια καπου σε καποιο recruitment site και σου ειπαν ελα σε θελουμε. Καπως ετσι?

                        Comment


                          Σου έστειλα

                          Comment


                            Don't worry guys ! Only the first five years are difficult ! Then you get used to it !

                            Comment


                              Originally posted by georgent View Post
                              Κανεις δε νομιζω οτι μπορει με σιγουρια να σου απαντησει στην ερωτηση σου. Το καλο ειναι οτι εχεις κατι για να μην βαζεις απο την τσεπη σου. Ασχολησου με αυτο και τα αλλα θα ερθουν με τον καιρο τους. Παντως να εισαι ετοιμος για ολα, δεν ξερω τι θα πουν οι αλλοι χρηστες που βρισκονται και αυτοι αγγλια αλλα τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα. Δηλαδη εγω πιστευω προσωπικα οτι ενα μεγαλο μερος απο τα agencies απλα υπαρχουν για να παιρνουν τις επιδοτησεις λειτουργιας απο το κρατος. Δεν νομιζω οτι εχουν ολα τα vacancies που διαφημιζουν, οποιος καταλαβε καταλαβε

                              Δεν θελω να σας αποθαρυνω θα ερθετε και θα δειτε τι παιζει απο κοντα
                              Καλησπέρα. Εννοείται ότι δεν με περιμένουν με κόκκινο χαλί στρωμένο. Απλά πιστεύω ότι τα πράγματα δεν θα είναι όπως στην Ελλάδα. Από καιρό παιδιά εσείς που είστε εκεί πάνω τώρα τι λέει? Να πάρω και χειμωνιάτικα??

                              Comment


                                Originally posted by Mitsos S View Post
                                Καλησπέρα. Εννοείται ότι δεν με περιμένουν με κόκκινο χαλί στρωμένο. Απλά πιστεύω ότι τα πράγματα δεν θα είναι όπως στην Ελλάδα. Από καιρό παιδιά εσείς που είστε εκεί πάνω τώρα τι λέει? Να πάρω και χειμωνιάτικα??
                                Αυτο που ειπες οτι τα πραγματα δεν θα ειναι οπως στην Ελλαδα ειναι εν μερη σωστο. Δηλαδη αυτη η απογνωση,μιζερια,capital controls που εχει η ελλαδα δεν υπαρχει εδω. Αλλα στον εργασιακο τομεα τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Δηλαδη εχει πολυ κοσμο στην Αγγλια και εχει τεραστιο ανταγωνισμο. Θα δανειστω τη φραση του γειτονα vlad για να κλεισω "Τα πρωτα 5 χρονια ειναι δυσκολα μετα το συνηθιζεις"

                                Comment

                                Working...
                                X